Svibanj 04, 2024, 05:29:18 prijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Belugo  (Posjeta: 21510 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ribovlasnik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 350
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Belugo
« u: Veljača 21, 2007, 22:18:00 poslijepodne »


Kada trebam ribu, prvo ju tražim u Belugu. Drugdje kupujem samo ako moram. Moram ih pohvaliti...!!! Ovdje se nećete nagledati mrtvih ribapo akvarijima, sve ribe su ZDRAVE, ne naručuju pošto-poto ribe, samo da se proda.


Često sam tamo, pošto u blizini živim, ali sam se danas zbilja ugodno iznenadio. Tako su dobro nahranili ribe smrznutim crvima, da ove više nisu mogle jest!!!


Kupovao sam botie macracanthe, koje sam samo za usporedbu kvalitete, potražio i u dva-tri druga dućana. NEBO I ZEMLJA.


Još jedna važna stvar - STRUČNI SU.


Zagreb, Kvatrić

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Belugo
« Odgovori #1 u: Veljača 21, 2007, 23:52:00 poslijepodne »
Citat: ribovlasnik



Još jedna važna stvar - STRUČNI SU.







 





Kako tako...Ovisi kolko stručnosti tražiš...Po meni znaju samo osnove za početnike.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Belugo
« Odgovori #2 u: Veljača 22, 2007, 00:34:00 prijepodne »
Citat:



Kako tako...Ovisi kolko stručnosti tražiš...Po meni znaju samo osnove za početnike.

Ribe su OK, ali je izbor opreme/hrane relativno skroman.

Offline ribovlasnik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 350
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Belugo
« Odgovori #3 u: Veljača 22, 2007, 01:15:00 prijepodne »


Mislim da su solidno potkovani, i za morsku i za slatkovodnu akvaristiku. Pogotovo  vlasnik.&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p;&nbs p; Hajde, uđi u "Pet Centar" u Zagrebu i postavi dečkima neko pitanje, pa buš čul odgovor.Evo, jedan dan pogledam u vrećicu na blagajni, čovjek kupio ribu. U njojmuška betta, zlatna riba irak.


A što se tiče opreme izbor je manji, ali je kvalitetan.              
Zagreb, Kvatrić

Offline ribovlasnik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 350
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Belugo
« Odgovori #4 u: Veljača 22, 2007, 01:20:00 prijepodne »


Oprostite na smetnjama... Ovo &nbs p je trebalo značiti SPACE. Sada znam
Zagreb, Kvatrić

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Belugo
« Odgovori #5 u: Veljača 22, 2007, 01:26:00 prijepodne »

Citat: ribovlasnik

Mislim da su solidno potkovani, i za morsku i za slatkovodnu akvaristiku. Pogotovo  vlasnik.  p;& ;nbs  p;& ;nbs  p;& ;nbs p; Hajde, uđi u "Pet Centar" u Zagrebu i postavi dečkima neko pitanje, pa buš čul odgovor.Evo, jedan dan pogledam u vrećicu na blagajni, čovjek kupio ribu. U njojmuška betta, zlatna riba irak.
Kad sam tamo kupovao zena mi bas nije djelovala pretjerano sveznajuca, a isto tako u PetCentru neces lose proci ako naletis na Vladu ( Heinzelova ) - sve ovisi tko ti je u tom trenutku u smjeni.







Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Belugo
« Odgovori #6 u: Veljača 22, 2007, 12:24:00 poslijepodne »


U svim tim dućanima moraš imati sreće na koga naletiš! U početku sam obilazio gotovo sve za koje sam znao i čuo svašta....i na kraju radio uglavnom po svom, metodom pokušaja i promašaja...bilo je svega, no dok ne opališ sam glavom o zid, uglavnom se ne opametiš...


Uostalom, zašto imamo ovaj forum.....

Offline josiphr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
  • Lokacija: zagreb
Odg: Belugo
« Odgovori #7 u: Siječanj 12, 2009, 21:26:45 poslijepodne »
Meni je Belugo odličan izbor za svakog, bilo akvarista bili vlasnika drugih kućnih ljubimaca :d032: :h022: :d032: :d032: :h022: :h022:

pristupačni i stučni

kvalitena roba i zdrave ribice, veliki izbor opreme i svega

 :up:

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Belugo
« Odgovori #8 u: Siječanj 12, 2009, 22:14:16 poslijepodne »
Mene kod nih iritira ta njihova web stranica >:(. Pa hebem mu ak je ta firma ozbiljna pa da nitko ne sredi tu stranicu vec 1 godinu ak nije i vise proslo

Offline Mladen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 279
  • Dob: 54
Odg: Belugo
« Odgovori #9 u: Siječanj 12, 2009, 22:17:10 poslijepodne »
Još da nije fckng crvena parking zona  X-(
TuroPolje - nekad More

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Odg: Belugo
« Odgovori #10 u: Siječanj 12, 2009, 23:03:07 poslijepodne »
Ne bi se petljao u strucnost ali usporedivati Belugo i Pet Centar ne bi bilo fer jer PC ima toliko veciiiii izbor opreme da nema nikakvog smisla raditi usporedbe.

Pogotovo sada nakon obnove ovog na drvinju sa 3 blagajne a kad god sam dosao u najmanje dvije je bio red.
Od opreme imaju stvarno sirok izbor od one sitne, rezernih dijelova, akvarija, stalaka, kemije itd....


Ove price covjek dosao kupio slona i zirafu sa kavezom od vjeverice to nema smisla pricati.....nikakvog smisla

Svatko tko je radio u prodaji zna da ima brdo ljudi kojima ti govoris iskustva i pravila struke te sto i kako, a oni rade po svome. Ovo su isto neka moja iskustva a radio sam i sa ljudima koji su radili tamo i suocavali se svakodneveno sa svime i svacime zato kriviti prodavaca sto ne ulazi u svakodnevne sukobe sa kupcem koji ne zeli ciklirati akvarij vec sad ovog momenta zeli zlatnu ribicu i salicu od 0,5L sa par sarenih gupija da odma stavi doma na stol kraj bozicnog aranzmana ..... ono to su borbe koje zavrsavaju ili packama od strane sefova da ste sabotirali prodaju ili nezadovoljnim kupcem koji je kao htio kupiti a vi ste nesto bili pametni i sve radili da on to danas ne dobije i ne kupi.

Ne zaboravimo da su to maloprodajni ducani a ne Greenpeace pa ih kao takve treba i tretirati.

Interesantno je da kada covjek ide kupiti frizider, LCD televizor ili auto onda postane doktor nauka 2 mjeseca prouzcavajuci sve brosure i na kraju je pametniji od samog prodavaca.

Ali kad se ide kupovati nesto zivo tipa pas, macka, riba , kornjaca onda se stvari hvataju u letu po ducanu i najcesce bez ikakvog zanimanja prethodno osim onog ima susjed zeca i bas je rekao kako je to zogdno za po doma.

Mislim da zato kad vidite nekog na blagajni sa onim gore kombinacijama treba te uzeti naj trulije jaje i pogoditi kupca direkt posred čela a ne kriviti prodavaca.
Pa ljudi moji jel vi znate da je bilo ljudi koji su dolazili tamo kupovati ribice da stave djetetu u kadu dok se kupa!!! Što bi vi sa takvim kretenima napravili??

Pa to su kreteni za ubit pa stoga nije niti cudo da prodavaci oguglaju nakon nekog vremena na sve i svasta.



« Zadnja izmjena: Siječanj 12, 2009, 23:10:25 poslijepodne od Force »

Offline val82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 415
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: velika gorica
Odg: Belugo
« Odgovori #11 u: Siječanj 12, 2009, 23:32:04 poslijepodne »
strasno.......jadne ribice.....tjeraju ih i na kupanje X-( X-( X-( X-( X-(

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Belugo
« Odgovori #12 u: Siječanj 13, 2009, 13:21:12 poslijepodne »
glup mi je pljuvat po njima jer su sponozi Ali da bi mogli poradit malo na strucnosti osoblja, mogli bi...... djeca od sestricne dobila od prabake za Bozic akvarij 10 litara sa 2 zlatne ribice i sad sestricna da spasi stvar ode u Belugo po filter i veci akvarij a kad tamo je uvjerili da tim ribama ne treba niti veci akvarij jer im je 10 L dovoljno i da im ne treba filter - pa da ne povjerujes :down:
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Belugo
« Odgovori #13 u: Siječanj 13, 2009, 13:52:03 poslijepodne »
ma šta ti je glupo :o? neka i treba... :nerd:
a treba se znat..
doduše ja pojma nemam jel nisam nikad bio.ali gledam tu stranicu pa nikako da ju srede više..što je u današnje vrijeme..hmm..čudno.. :(
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Odg: Belugo
« Odgovori #14 u: Siječanj 13, 2009, 14:23:13 poslijepodne »
glup mi je pljuvat po njima jer su sponozi Ali da bi mogli poradit malo na strucnosti osoblja, mogli bi...... djeca od sestricne dobila od prabake za Bozic akvarij 10 litara sa 2 zlatne ribice i sad sestricna da spasi stvar ode u Belugo po filter i veci akvarij a kad tamo je uvjerili da tim ribama ne treba niti veci akvarij jer im je 10 L dovoljno i da im ne treba filter - pa da ne povjerujes :down:

Ja sam bio dosta zadovoljan sa odogovrima koje sam dobivao iako nisu bili prezahtjevni ali sam uvijek dobio odogovor a bilo je mjesta gdje niti to nije bio slucaj.
Ducancic mi je inace lijep i ljudi koji rade su mi bili ok.

jedina zamjerka je stvarno mali izbor opreme ali prostor im je kakav je i nemaju vise mjesta za dodatne stvari.

Mislim da ono sto kod nas trenutno fali je jedan pravi ducan koji bi na svojim stranicama imao i web shop, otkad je Ljubimcu zviznula stranica takvog shopa vise kod nas nema ako ne racunamo neke koji prodaju dio opreme za reef.

Sve ostale morate zvati telefonom i gnjaviti umjesto da imaju azuriranu cijene za te najaktualnije proizvode, u kranju ruku da i zaposle jednog covjeka da radi samo na online porodaji, da salje opremu overseas sluzbama i da azurira cijene i odgovora na mailove ili cak chat opcija za vrijeme radnog vremena. Mislim da bi kroz par mjeseci taj covjek zaradivao za ducan i pokrivao sam sebe kao trosak poslodvacu.



Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Belugo
« Odgovori #15 u: Siječanj 13, 2009, 18:04:49 poslijepodne »
Ne bi se petljao u strucnost ali usporedivati Belugo i Pet Centar ne bi bilo fer jer PC ima toliko veciiiii izbor opreme da nema nikakvog smisla raditi usporedbe.


.. pa da si malo bolje upoznat sa putevima robe po dučanima... onda vjerojatno tako ne bi pričao. Belugo je zastupnik za mnogo toga Aqua, terra i još masu drugih proizvoda koje PC od njih redovno i stalno uzima... Uglavnom u PC idem stvarno samo pod mus... zadnji puta sam bio tamo kad sam razbio grijać za morski, pa sam trebao što hitnije uzeti novi.. a sjetio sam se da tamo uzimaju robu od croreef-a odnosno Aquarium systemsa.... pa eto 5 minuta mi je od doma...

Uglavnom ovi mali dučani imaju puno kvalitetnije i ozbiljnije komade opreme o PC-a. A PC je toliko razgranat i ima toliko robe, a nema apsolutno nikakav morski program?!? Dok ostali mali dučani poput Beluga imaju sve što treba! :)

Eto toliko o tome....
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Belugo
« Odgovori #16 u: Siječanj 13, 2009, 18:53:50 poslijepodne »
Sa Belugom i sa njegovim vlasnikom imam samo dobra iskustva. Istina je da nemaju toliki izbor komercijalnih stvari za akvaristiku kao recimo Pet centar, ali stvarno sve imaju kvalitetno i ne prodaju škart robu. Najvažnija stvar je da su im ribe zdrave i po njih idem jedino tamo ili u Vili.

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
Odg: Belugo
« Odgovori #17 u: Siječanj 13, 2009, 20:31:00 poslijepodne »

.. pa da si malo bolje upoznat sa putevima robe po dučanima... onda vjerojatno tako ne bi pričao. Belugo je zastupnik za mnogo toga Aqua, terra i još masu drugih proizvoda koje PC od njih redovno i stalno uzima... Uglavnom u PC idem stvarno samo pod mus... zadnji puta sam bio tamo kad sam razbio grijać za morski, pa sam trebao što hitnije uzeti novi.. a sjetio sam se da tamo uzimaju robu od croreef-a odnosno Aquarium systemsa.... pa eto 5 minuta mi je od doma...

vidim ja da i ti nisi baš upoznat,...
uvoznik Aquarium sistemsa je Zoo hobby d.o.o. firma iz ZG koja usput dovlači i Cayman akvarije, Tetru, Eheim, itd,...

a šta se Beluga kao maloprodaje i njihovog Vet-pet (veleprodaje) imam samo riječi hvale!
zahvaljujući njima već dugo vremena imamo na našem tržištu Juwel, Hagen (fluval,elite, aquaclear, nutrafin,...), aquarium munster, tropic marin, red sea, exo terra,..

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Odg: Belugo
« Odgovori #18 u: Siječanj 13, 2009, 21:04:04 poslijepodne »
Ne bi se petljao u strucnost ali usporedivati Belugo i Pet Centar ne bi bilo fer jer PC ima toliko veciiiii izbor opreme da nema nikakvog smisla raditi usporedbe.


.. pa da si malo bolje upoznat sa putevima robe po dučanima... onda vjerojatno tako ne bi pričao. Belugo je zastupnik za mnogo toga Aqua, terra i još masu drugih proizvoda koje PC od njih redovno i stalno uzima... Uglavnom u PC idem stvarno samo pod mus... zadnji puta sam bio tamo kad sam razbio grijać za morski, pa sam trebao što hitnije uzeti novi.. a sjetio sam se da tamo uzimaju robu od croreef-a odnosno Aquarium systemsa.... pa eto 5 minuta mi je od doma...

Uglavnom ovi mali dučani imaju puno kvalitetnije i ozbiljnije komade opreme o PC-a. A PC je toliko razgranat i ima toliko robe, a nema apsolutno nikakav morski program?!? Dok ostali mali dučani poput Beluga imaju sve što treba! :)

Eto toliko o tome....


Oprosti da li pricamo o istom ducanu?

onom istom koji kad udes ima sve za pse macke i ostalo a u donjem dijelu ili ti podrumu sve ostalo za akvarije? (PS. svaka slicnost ove recenice sa Vilijem je slucajna  :D )

Vjerovatno da, pa ja te pitam daj mi slikaj tu silnu opremu i stavi slike tih par polica od 2 metra opreme. Oprosti ali jedina im je prednost Reef oprema i to sto imaju kvalitetnu ribu. Kad god sam dosao jako sam brzo pogledao su silnu opremu o kojoj pricas, ne zato sto mi se negdje zurilo nego sto nisam bas imao sto puno gledati.

Ali ako pogledas recimo PC drvinje pa pogledas malo te police onda ti je jasno kaj znaci opskrbljen dućan, ali opskrbljen ducan ne sistem mogu naruciti dodite sutra.

PC ima na lageru 20-30 modela stakla za akvarije, onda ovih Caymana i Juwela od svakog po nekoliko komada sa stalcima izlozenih, odes malo na kemiju i hranu jesi vidio taj dio?? Ko ima toliko kemije i izbor hrane

Ma daj mi reci koji ducan u HR to ima?

Razne opreme cijevi , crijeva, rezerni dijelovi, filtracije, sitne dzize pa samo toga imas 3 metra police.

Pa nema ducana koji im konkurira po broju artikala za slatkovodnu akvaristiku i ostale grane koje prodaju.

Npr. Juwel iz Beluga? pa kad god sam se informirao uvijek su mi bili najskuplji za juwel

Skuplji od PC-a, Vilija, Ljubimca a koliko znam samo Juwela su i prodavali u to vrijeme.

Ako se tamo snabdjevas za reef stvari to je ok u to ne ulazim jer to ne kupujem pa nemogu pricati o cijeni i ponudi koju imaju u tom segmentu.

Mislim ajmo biti fer ja znam da su oni sponzori ali nemojmo neke stvari iskrivljavati samo iz tog razloga. Osim toga ti si i administrator i kao takav nemozes biti objektivan dok se na stranici foruma kojeg administriras vrti ili se vrtio banner tvrtke koju branis od objektivne kritike. Svima je jasno da su ljudi ograniceni prostorom ali tu je prici kraj, barem ako nemas web shop pa ti je svejedno kakav prostor imas. Koliko znam niti imaju web shop niti imaju dostavu niti imaju funkcionalnu stranicu.

Mislim sjecam se jedne price kada je bila tema kako su nam super mali obiteljski ducani akvaristicke opreme i kako veliki nemaju dusu.... sve je to super ali kad zelim izabrati izmedu velikog izbora opreme onda znam gdje idem. Isto tako ako se netko zagrije za akvaristiku i zeli malo vidjeti razne modele akvarija uzivo di da ga odvedem u Belugo? :roll:

Samo da napomenem da ne radim niti u jednom ducanu akvaristike niti imam direktno kakvog interesa da bilo koga branim ili uzdizem nekog drugog ovo je cisto moje objektivno misljenje a svima koji neznaju o cemu ovdje pricamo neka posjete oba ducana koja usporedujemo pa neka sami vide gdje im je zgodnije kupovati kad traze siroki asortiman.




« Zadnja izmjena: Siječanj 13, 2009, 21:21:28 poslijepodne od Force »

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Belugo
« Odgovori #19 u: Siječanj 13, 2009, 21:18:06 poslijepodne »
Npr. Juwel iz Beluga? pa kad god sam se informirao uvijek su mi bili najskuplji za juwel

Skuplji od PC-a, Vilija, Ljubimca a koliko znam samo Juwela su i prodavali u to vrijeme.



Nedavno kupio Juwel akvarij u Belugu i to zato sto je definitivno bio najjeftiniji od gore navedenih ducana u kojima sam se raspitivao

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Odg: Belugo
« Odgovori #20 u: Siječanj 13, 2009, 21:19:13 poslijepodne »
Npr. Juwel iz Beluga? pa kad god sam se informirao uvijek su mi bili najskuplji za juwel

Skuplji od PC-a, Vilija, Ljubimca a koliko znam samo Juwela su i prodavali u to vrijeme.



Nedavno kupio Juwel akvarij u Belugu i to zato sto je definitivno bio najjeftiniji od gore navedenih ducana u kojima sam se raspitivao

Pa to je danas moguce jer po onim cijenama ne bi opstali niti bi imalo smisla prodavati akvarije...

Koji si kupio i po kojoj cijeni ako nije tajna

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Odg: Belugo
« Odgovori #21 u: Siječanj 13, 2009, 21:48:46 poslijepodne »
Sa Belugom i sa njegovim vlasnikom imam samo dobra iskustva. Istina je da nemaju toliki izbor komercijalnih stvari za akvaristiku kao recimo Pet centar, ali stvarno sve imaju kvalitetno i ne prodaju škart robu. Najvažnija stvar je da su im ribe zdrave i po njih idem jedino tamo ili u Vili.

Sto je definicija škart robe, mislim ja di god sam bilo sto kupovao po svim ovim ducanima niti u jednom nisam nailazio na skart robu.
Mislim boze moj ako je nesto neispravno ili osteceno pa zbog toga postoji garancija.

Sto se tice zdravih riba, to sam kupovao gdje sam stigao i nisam nigdje kupio ribu da se s njom nesto desilo zbog ducana gdje je kupljena vec ili zbog vlastitog neiskustva ili otvorenih akvarija pa je tu i tamo koja znala zuavrsiti na podu.


BTW daj mi reci sto tocno znace dobra iskustva sa vlasnikom?
Jel to ono kad prilaze Bandicu daju mu ruku izgovaraju svoje ime pa kasnije kazu prijateljima da su si dobri sa njim?

Ljudi bitno je shvatiti da ovo nije seoska trgovina pa uzimate na veresiju meni se zivo sljivi za vlasnika i nemoram biti dobar sa njim da bih bio zadovoljan ili nezadovoljan sa njegovim ducanom.

Ovo kad vi kao njega molite prijevoz pa on kao vama izlazi nesto u susret to je samo zato sto nema sreden posao da imate opciju da sa kupnjom komada opreme uzmete i dostavu kao što to recimo ima Ljubimac i to vec za nekakve smijesne cifre od par sto kuna.
Nitko vama nece izaci u susret nigdje ako nije s tim nesto dobio pa nije covjek Papa da bude dobar nego trgovac koji zivi od toga koliko uspije prodati i koliki dio kolaca na trzistu uzme bilo akcijama ili nekim pogodnostima. Ja sam masu puta neke stvari uzeo u Ljubimcu jer nisam imao nacina da neke stvari prevezem pa osim dobre cijene jos sam dobio i dostavu na vrata. Ljudi su isto tako srdacni i ok.

NPR. Pet Centar je katastrofa kad su u pitanju kartice nema recimo Master Card koji je pandan Amexu i kao takav prisutan u svim ducanima koji nesto znace, ne imati ugovor sa Mastercardom je potez kada sami sebi zelite ubiti prodaju. Neshvatljivo mi je da u ducanu tog formata nikom to jos  nije doslo do mozga.
« Zadnja izmjena: Siječanj 13, 2009, 22:02:02 poslijepodne od Force »

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
Odg: Belugo
« Odgovori #22 u: Siječanj 13, 2009, 22:05:39 poslijepodne »
force,...pogle ovako,...PC uzima juwel, hagen (u hagen spada više brandova i ti to vjerujem znaš) u Vet-peta što u prevodu znači u Gorana, dakle u Beluga,...
također uzimaju robu u drugih veletrgovaca i s obzirom na količinu mogu dobit robu sa povoljnijim rabatima,... dakle isto što se događa u običnoj trgovini na malo, to se događa i pet-shopovima,.... veliki gaze male,...

meni je logično je da Goran drži u svom dućanu robu koju on uvozi, a ne tuđu,...

jedan Vet-pet i Belugo je napravio više za akvaristiku (vjerujem i za tereristiku) nego 10 pet-centara koji nisu ništa drugo nego šoping centar za kućne ljubimce,... vani su ovakvi dućani poput pet centra pregazili male dućane baš iz razloga što su "korporativno" uređeni,...
mali dućani imaju dušu,... PC je nikad neće imat,... 
hebeš dućan gdje riba košta 12,49 kn

u istu priču moram uvući i Vilija,... to su mislim jedini maloprodajni dućani (izuzevši ER i Croreefa) koji svoju ponudu baziraju na akvaristici,... Pet centru je akvaristika zadnja rupa na svirali,..(sorry falio sam, to je ipak svugdje teraristika  :D) jer svi baziraju ponudu na psima gdje se obrće najveća lova,...
« Zadnja izmjena: Siječanj 13, 2009, 22:27:09 poslijepodne od Antimon »

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Odg: Belugo
« Odgovori #23 u: Siječanj 13, 2009, 22:51:06 poslijepodne »
force,...pogle ovako,...PC uzima juwel, hagen (u hagen spada više brandova i ti to vjerujem znaš) u Vet-peta što u prevodu znači u Gorana, dakle u Beluga,...
također uzimaju robu u drugih veletrgovaca i s obzirom na količinu mogu dobit robu sa povoljnijim rabatima,... dakle isto što se događa u običnoj trgovini na malo, to se događa i pet-shopovima,.... veliki gaze male,...

meni je logično je da Goran drži u svom dućanu robu koju on uvozi, a ne tuđu,...

jedan Vet-pet i Belugo je napravio više za akvaristiku (vjerujem i za tereristiku) nego 10 pet-centara koji nisu ništa drugo nego šoping centar za kućne ljubimce,... vani su ovakvi dućani poput pet centra pregazili male dućane baš iz razloga što su "korporativno" uređeni,...
mali dućani imaju dušu,... PC je nikad neće imat,... 
hebeš dućan gdje riba košta 12,49 kn

u istu priču moram uvući i Vilija,... to su mislim jedini maloprodajni dućani (izuzevši ER i Croreefa) koji svoju ponudu baziraju na akvaristici,... Pet centru je akvaristika zadnja rupa na svirali,..(sorry falio sam, to je ipak svugdje teraristika  :D) jer svi baziraju ponudu na psima gdje se obrće najveća lova,...

Ma sve je to ok, samo mali postanu veliki kad stvore kapital ili ga od nekud ubace u svoj biznis bilo preko kredita ili partnera ulagaca to nemoj zaboraviti, drugim rijecima svi oni da imaju dovoljno novaca razvili bi se u veliki šoping centar za ljubimce ali nemaju pa rade na manje i usko se specijaliziraju jer drugacije nemogu opstati.

Krajnji cilj svima njima je postati velik jer kad si velik to ti nudi dosta toga od dobrih rabata pa do nekih drugih stvari koje sa time dobijas a na prvom mjestu je naravno kapital jer nitko od njih ne radi zato da uzdize akvaristku u HR za to sluze forumi i grupe entuzijasta koji se okupljaju na takvim i slicnim mjestima.

Cinjenica je isto tako da smo mi kao kupci sretni kad ribu placamo 12,49 umjesto 25-30kn u nekom drugom ducanu  to je realnost. Kupcu je konkurencija uvijek dobrodosla pogotovo ako se radi o konkurenciji koja mjenja odnose snaga na trzistu jer sitnih ducana koji se bave akvaristikom imas ko u prici, da ne navodim imena navesti cu lokacije (Importane, Iblerov trg, Zag. Velesajam itd.) Pazi sve su to ducani koji su sa akvaristicke strane banana jer nisu prava konkurencija iako i ja volim zaviriti kad sam u prolazu da vidim da li je dosla kakva biljkica, nesto riba ili neki komad opreme.

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Belugo
« Odgovori #24 u: Siječanj 13, 2009, 22:52:31 poslijepodne »
Aquarium sytem mi je odlična firma,filteri,grijači..itd itd... 8) :klap:
a to je zapravo firma koja se više bavi morskim akvarijima ili???
ja sam mislio da je uvoznik toga zoo hobby Split! lol nisam znao da su iz Zagreba. :-[

ma treba kupovat tamo gdje je opremljenije i jeftinije i....
fala Bože pa ima hrpa dućana,šta sad o tome još raspravljat???




N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst