Svibanj 17, 2024, 01:57:02 prijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: potražujem žabu  (Posjeta: 3511 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline špidu

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
potražujem žabu
« u: Listopad 17, 2007, 17:08:00 poslijepodne »
zanima me da li netko možda zna kako se vrte cijene žabica...u puli nema nigjde za kupiti, a u poreču ova jedna teta prodaje žabu koja mi se ne sviđa...

sviđaju mi se zelene žabe hih..ok, možda je blesavo, al imena ne pamtim pa mi svi ti latinski nazivi i slično ne idu...

hvala na bilo kakvoj informaciji.
već imam terarij i sve je u pripremi samo mi žabica treba..
što se tiče drugih ljubimaca, ponosna sam na bradatu agamu luciusa kojeg imam 2 godine, :)
činčilu čiji mi kavez zauzima pola dnevnog i patuljastog pinča tj nju - Fridu...
 

Offline vlastita_sala

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
potražujem žabu
« Odgovori #1 u: Listopad 18, 2007, 10:18:00 prijepodne »


Pa ako zelis zabicu potrudi se malo,imas i na prijasnjim temama kako uz pomoc jaja uzgojiti malu zabicu.Zanci od ranjih pocetaka.A ako si das malo turda u prirodi mozes pronaci i odrasle primjerke.Ali moras paztit na zasticene vrste


pozdrav


 

Offline civi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 680
potražujem žabu
« Odgovori #2 u: Listopad 18, 2007, 11:32:00 prijepodne »
Nikako ne uzimati iz prirode bilo da su zaštičene ili ne!!!!!

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
potražujem žabu
« Odgovori #3 u: Listopad 18, 2007, 12:11:00 poslijepodne »
Svi gmazovi i vodozemci Hrvatske su po novom zakonu zasticeni sto znaci da ne smijes uzimati odrasle zivotinje iz prirode niti uzimati jaja (unistavati gnijezda). Vlastita_sala to ukljucuje i gatalinku koju si uzela. Ubuduce se raspitaj prije nego sto uzmes zivotinju iz prirode ili das savjet nekome da uzme zivotinju iz prirode!
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
potražujem žabu
« Odgovori #4 u: Listopad 18, 2007, 14:15:00 poslijepodne »
 
Citat: špidu
zanima me da li netko možda zna kako se vrte cijene žabica...u puli nema nigjde za kupiti, a u poreču ova jedna teta prodaje žabu koja mi se ne sviđa...

sviđaju mi se zelene žabe hih..ok, možda je blesavo, al imena ne pamtim pa mi svi ti latinski nazivi i slično ne idu...

hvala na bilo kakvoj informaciji.
već imam terarij i sve je u pripremi samo mi žabica treba..
što se tiče drugih ljubimaca, ponosna sam na bradatu agamu luciusa kojeg imam 2 godine, :)
činčilu čiji mi kavez zauzima pola dnevnog i patuljastog pinča tj nju - Fridu...



.. ako ne možeš zapamtiti, onda zapiši lat. naziv ili ga fotkaj mobitelom.... nakon što si to napravio onda kada dođeš kući taj latinski naziv upišeš u google i saznaš sve što te zanima.... a kada bi tu napisao taj naziv možda bih ti mogao dati kakav odgovor...
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline vlastita_sala

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
potražujem žabu
« Odgovori #5 u: Studeni 02, 2007, 09:22:00 prijepodne »


bivsi terarij sada
Citat: Kori
Svi gmazovi i vodozemci Hrvatske su po novom zakonu zasticeni sto znaci da ne smijes uzimati odrasle zivotinje iz prirode niti uzimati jaja (unistavati gnijezda). Vlastita_sala to ukljucuje i gatalinku koju si uzela. Ubuduce se raspitaj prije nego sto uzmes zivotinju iz prirode ili das savjet nekome da uzme zivotinju iz prirode!



Ne stigoh prije jer klinci,posao,kuca...Zao mi je sto nisi dobro shvatio moj post,zabica je bila privremeno kod nas i za to privremeno onako smo joj uredili terariji.Moj zelja je bila kad je mali vec pronasao da je i malo upozna,da vidi kako ona lovi te da je korisna da mu bude simpaticna i da kad ubuduce sretne tu nasu vrsu cijeni i postuje te ukoliko bude s prijateljima i njima prenese korisne informacije i svoja iskustva.Isto tako vrlo bih rado da postoje registrirani uzgajivaci nekih nasih domacih vrsta pa da nam klinci imaju nase zabe,gustere,pauke i kja ti ja znam slicne "egzoticne " ljubimce kad to zele e ne da se takve zivotinje uvoze pa nam onda kad klincima dojade i puste ih ne slobodupa nasim livadama,sumama,barama doslovce divljaju te uvezene vrste i ugrozavaju domace.Uostalom premalo zasad znam a i di bi pobogu nabavljala hranu(pauke,muhe...) zimi za nju?Evo slike terarije kad je bio ureden za zabicu i sad kad je za akvariji i voda u njemu ciklira


Pozdrav svima


terarij prije