Travanj 16, 2024, 10:16:35 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu  (Posjeta: 19393 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« u: Kolovoz 19, 2013, 22:57:34 poslijepodne »
Tik-tak i ode vrijeme, AKTer je pred vratima, a ovaj dio s diskus izložbom nam nekako najviše šteka... Ipak, nabavilo se nešto opreme, sponzor izložbe...samo fali riba i volontera koji su uz to i diskusari...

Dakle, na mail [email protected] primam PRIJAVE RIBA, ali i volontera koji bi se malo više angažirali oko pripreme i provedbe izložbe, uz naznaku AKTER-DISKUSI ..

Prijave riba se primaju do 20.9. ukoliko nemate kockicu, ukoliko nosite sve sa sobom ( riba, akvarij, oprema) tada do 25.9.  i ni dana kasnije zbog organizatorskih i logističkih razloga. Ovisno o briju prijava možda ćemo morati ograničiti broj riba po izlagaču zbog ograničenog broja akvarija koje možemo postaviti, pripremiti vodu i ostalo za njih.

Hajdmo diskusari! :)


Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #1 u: Kolovoz 22, 2013, 07:29:57 prijepodne »
Ja imam spremnu kocku sa zacikliranim filter medijem, nekom malom lampom i grijacem.
Furam sa sobom i vodu posto su mi diskusi u Kh 0, pH 4-8-5.

Mogu to dofurati tamo po dogovoru i pomoci oko postavljanja. Za ostalo ne u moci bit tamo zbog obaveza. Nadam se da budem mogo doci na predavanja.

Javim se na mail, ali bilo bi dobro kad bi se ljudi i tu javili ili kad bi ti Vedran u ovoj temi izvjestavao o situaciji da znamo sta nas ceka.
Naravno, i jedan diskus ide od mene u kocku, ali o tome cemo preko maila u prijavi.

Nadam se da cemo skupiti 10 kockica.


Mene zanima slijedece, koja pozadina ce biti u njima? Na cemu ce stajati?
Mozemo imati uvid u to tko ce sve izlagati diskuse, ako mozda imas nekog vec prijavljenog?

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #2 u: Kolovoz 25, 2013, 22:41:01 poslijepodne »
Heiko Bleher:
the only thing you must tell the people is: 1. get their fishes acclimatized to the water they will have at the show; ( znači R/O sa malo pipe, ali malo) 2. the last day before they bring (12 hours) not to feed them; 3. to pack them very, very carefully in the same water they have kept them in (max 50% new water); 4. to add some Antibioic to the shipping water (ie 500mg Tetracycline HCl per 100l of water), so they avaid any bacterial infection during transport. And when they come place the bag floating to acclimatise the tempertaure and than add slowley the aquarium water. And make sure the tanks are covered once placed the fishes

Prema tome- KAJ SE ČEKA?? :D

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #3 u: Kolovoz 26, 2013, 07:33:04 prijepodne »
Sve ovo stoji, al jos nije definirana boja pozadine i rasvjeta.

Morat cu valjda napravit neki stakleni klizni poklopac posto mi je akvarij otvoreni


Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #4 u: Kolovoz 26, 2013, 09:06:39 prijepodne »
e viš, boja pozadine-plava

rasvjeta će biti LED traka

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #5 u: Kolovoz 26, 2013, 09:16:56 prijepodne »
e viš, boja pozadine-plava

rasvjeta će biti LED traka

LED traka je postojeca koja bude razvucena iznad tankova, ili trebam svoju? :)

Pozadinu cu onda kupiti plavu ovaj tjedan. Gledat cu da je svjetlo plava, ovak nekaj.

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #6 u: Kolovoz 26, 2013, 09:17:57 prijepodne »
Izgleda da cu ja sam izloziti ribu  :D :D :D

Ili drugi svi sve znaju posto svaki dan to rade hehe

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #7 u: Kolovoz 26, 2013, 09:24:00 prijepodne »
:D :D

a da...kaj reći... svi stalno kukamo kako smo u zakutku svijeta što se hobija naših tiče, a kad treba samo malo  izaći u susret stalno istim bedacima koji pokušavaju to promijeniti, onda se nema vremena, obaveze, lova, žena, djeca... Bleher se isto čudio jučer dok smo razgovarali, pa sam mu rekao da se to njega ljudi boje... A kaj da mu drugo velim? :D


Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #8 u: Kolovoz 26, 2013, 09:36:11 prijepodne »
:D :D

a da...kaj reći... svi stalno kukamo kako smo u zakutku svijeta što se hobija naših tiče, a kad treba samo malo  izaći u susret stalno istim bedacima koji pokušavaju to promijeniti, onda se nema vremena, obaveze, lova, žena, djeca... Bleher se isto čudio jučer dok smo razgovarali, pa sam mu rekao da se to njega ljudi boje... A kaj da mu drugo velim? :D



bit ce bolje :)


Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #9 u: Kolovoz 26, 2013, 09:59:03 prijepodne »

Ja se bojim da Vedranovi diskusi ne pojedu naše ipak su to polu divlje životinje :)) .

Imam ja za izloziti blue diamonda ali nemam kocku, u kocki su jaja :))
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #10 u: Kolovoz 26, 2013, 10:21:15 prijepodne »
Koliko diskusa bi bilo idealno za ovu izložbu? Što bi Blehera razveselilo u tom smislu? 5, 10, 15 ili više komada?  -?

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #11 u: Kolovoz 26, 2013, 10:24:17 prijepodne »
ma uopće nije stvar u tome da razveselimo Blehera, nego da napravimo to za sebe i radi sebe...

bit će 15-20 kocki, napuniti će se, ali... poanta bi ipak trebala biti da se čim više ljudi pojavi, a ne da par ljudi da po nekoliko riba...

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #12 u: Kolovoz 26, 2013, 10:26:09 prijepodne »
ma uopće nije stvar u tome da razveselimo Blehera, nego da napravimo to za sebe i radi sebe...

bit će 15-20 kocki, napuniti će se, ali... poanta bi ipak trebala biti da se čim više ljudi pojavi, a ne da par ljudi da po nekoliko riba...

Tak je, nije bit razveseliti njega. Ja npr ne radim to radi njega, nego radi sebe. I volio bih vise vremena provesti tam, radi sebe, a ne njega :)

Al opet bio bi blam da se pojavi 5 ljudi sa svojim ribama hehe :)
A Vedran zna nekaj kaj mi neznamo, pa bi nas mogel malo ohrabriti :)

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #13 u: Kolovoz 26, 2013, 10:41:38 prijepodne »
Kaj znam? na kaj misliš? daj mi hint, malo sam spor u zadnje vreme :D

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #14 u: Kolovoz 26, 2013, 10:47:10 prijepodne »
Kaj znam? na kaj misliš? daj mi hint, malo sam spor u zadnje vreme :D

Ma salim se, ti imas uvid u to kolko nas, i ko bude tam posto organiziras to.  Al sve bumo saznali kad dodje vrijeme.

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #15 u: Kolovoz 26, 2013, 10:50:38 prijepodne »
Kad dođe vrijeme? Pa vrijeme je :D ulazimo u finale, jos mj dana...nema spavanja :)
Prijedlog: slozite si neki tekstić o diskusima sa informacijama za obican puk pa cemo ga lijepo ispribtati plastificirati i staviti pored diskus akvarija.

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #16 u: Kolovoz 26, 2013, 10:59:28 prijepodne »
Kad dođe vrijeme? Pa vrijeme je :D ulazimo u finale, jos mj dana...nema spavanja :)
Prijedlog: slozite si neki tekstić o diskusima sa informacijama za obican puk pa cemo ga lijepo ispribtati plastificirati i staviti pored diskus akvarija.

Je, i to kaj velis, vrijeme je :)

Ja cu ovaj tjedan do baumaxa po plavu foliju za pozadinu. Osim toga kocka je spremna, i diskus odabran. San merah, jedan od 5 koje imam. Ostala 4 su mrijesni parovi :0

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #17 u: Kolovoz 26, 2013, 11:00:58 prijepodne »
Aha, to?
Dakle, sve će biti OK, čak i ako ne bude, jer nisam dovoljno plaćen da se i oko ovoga sekiram... u biti, nisam uopće plaćen, dapače, plaćam :D :D

AkTer je pozornica na kojoj (se) igra puno ljudi i kao takav je ogledalo dobrog dijela (ili cijele?) scene... kako se prikažemo , tako je.. nas par može malo povući jače da to izgleda bolje, ali opet, ja osobno više neću dati malom broju ljudi da osim što uzimaju godišnje za AkTer i troše svoje novce, još se ubiju od posla da bi stvari izgledale bolje ili ljepše nego što jesu... Ako je ovo proces odrastanja, to je OK... ne možeš dijete sa 6 godina upisati u srednju školu i to je tak...
velim- kako se predstavimo , tako je.. ništa neću shvaćati tragično ili euforično, bitno mi je samo da svi koji će sudjelovati u projektu na kraju priče imaju osjećaj unutarnjeg zadovoljstva i ispunjenja... ja ću sa svoje strane napraviti koliko mogu i koliko mi posao i osobne obaveze dozvoljavaju, za sve iznad toga ...ježi ga...

s tim da ove godine zaista mislim banirati svakog pizdeka koji će kritizirati poslije aktera a da nije prstom trznuo oko bilo čega :diablolol: :D :D

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #18 u: Kolovoz 26, 2013, 11:10:12 prijepodne »
s tim da ove godine zaista mislim banirati svakog pizdeka koji će kritizirati poslije aktera a da nije prstom trznuo oko bilo čega :diablolol: :D :D
nije smijesno! :)
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #19 u: Kolovoz 26, 2013, 14:18:26 poslijepodne »
Ma slažem se, pitam koji bi bio solidan broj jer nemam nikakvu predodžbu o tome, niti približno. Ali nadam se da će se skupiti dovoljan broj, ipak je prvi put najslađe. :D

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #20 u: Kolovoz 27, 2013, 13:05:15 poslijepodne »
Po meni ispod 20 ce bit bezveze i opet ce bit kukanja kak vas je teraristika prešišala...

Predlazem da foliju kupuje udruga ili prema dogovoru da sve budu iste, a ne 60 nijansi u spektru od skoro bijele pa do tamno plave...

Neznam koliko je bitna ta boja pozadine ali pretpostavljam da ako ce bit plava igra ulogu ta nijansa radi isticanja ribe, jer jedan blue diamont ili red map ce se sigurno drugacije vidjet...pa najbolje da se Vi to dogovorite...ili da odmah pocnem pricat u jednini  :D
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #21 u: Kolovoz 27, 2013, 13:16:24 poslijepodne »
Po meni ispod 20 ce bit bezveze i opet ce bit kukanja kak vas je teraristika prešišala...

Predlazem da foliju kupuje udruga ili prema dogovoru da sve budu iste, a ne 60 nijansi u spektru od skoro bijele pa do tamno plave...

Neznam koliko je bitna ta boja pozadine ali pretpostavljam da ako ce bit plava igra ulogu ta nijansa radi isticanja ribe, jer jedan blue diamont ili red map ce se sigurno drugacije vidjet...pa najbolje da se Vi to dogovorite...ili da odmah pocnem pricat u jednini  :D

To bi bilo idealno sto se tice folije. Ali treba uzeti u obzir da dosta njih koji nose kocke na akter vec imaju foliju, pa je to tesko izvesti. Ali mozda nije nemoguce.  Svakako podrzavam, dvije potpuno iste ribe skroz drugacije izgledaju na drugoj boji pozadine, ili na drugoj rasvjeti.

Ako ce biti 10-15 kocki, to je skroz fino, 20 je vec pretjerivanje i ne natjecemo se ko ce vise cega imati, kaj ne? Da je tak, onda dofuram svojih 20 diskusa svakog u svojoj kocki. Al to nije cilj. 

Teraristika? Mislis da ces imati iste vrste pauka vise od Diskusa?  Mozda da zbrojimo sve ribe kao vrstu, a ne podvrste hehe :)

Al nije ovo nikakvo nadmetanje, vec zabava.

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #22 u: Kolovoz 27, 2013, 13:20:31 poslijepodne »
Ma zafrkavam se...

Sad sam gledo malo slike sa tih natjecanja i vec 5 akvarija izgleda stvarno bombastično, sve vise od toga ce bit odlično  ;)

Nemogu sad stavit sliku, ali sam mislio otprilike na ovak nekaj ako ce link radit
http://www.bing.com/images/search?q=discus+competition&qs=n&form=QBIR&pq=discus+competition&sc=2-18&sp=-1&sk=#view=detail&id=3B99635371FE00D5E8735392857C526CC5B56A49&selectedIndex=70

Ak vec imate kocke s tim pozadinama onda ionak nemamo o cem pricat bit ce tak kak vec imate
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #23 u: Kolovoz 27, 2013, 15:48:01 poslijepodne »
Ma zafrkavam se...

Sad sam gledo malo slike sa tih natjecanja i vec 5 akvarija izgleda stvarno bombastično, sve vise od toga ce bit odlično  ;)

Nemogu sad stavit sliku, ali sam mislio otprilike na ovak nekaj ako ce link radit
http://www.bing.com/images/search?q=discus+competition&qs=n&form=QBIR&pq=discus+competition&sc=2-18&sp=-1&sk=#view=detail&id=3B99635371FE00D5E8735392857C526CC5B56A49&selectedIndex=70

Ak vec imate kocke s tim pozadinama onda ionak nemamo o cem pricat bit ce tak kak vec imate

Bumo vidli kak ce bit  hehe

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: AkTer DISKUSija- prijave riba i ribiča za izložbu
« Odgovori #24 u: Rujan 03, 2013, 12:11:49 poslijepodne »
osigurane "kocke" za izložbu... maksimalno 30 komada...

Ali- pošto je organizacija, priprema stalaka, materijala za sve i svašta ponešto komplicirana rabota, ako netko misli prijaviti ribu, neka je prijavi do najkasnije do 20.9.
sve iza toga ne primamo