Travanj 16, 2024, 20:21:51 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: drvo - dekoracija terarija  (Posjeta: 1604 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aktalv6666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Bjelovar
drvo - dekoracija terarija
« u: Svibanj 24, 2012, 18:32:22 poslijepodne »
help... našla sam jednu fenomenalnu 'naplavinu', komad drveta koji bi mi idealno išao u terarij, ali mi je problem to ispeći u pećnici, jer je prilično velik komad, blizu metar i pol, a nemam ni 'brener' ilikakosetovećzove  :D da ju izvana spalim.

ovako - mislila sam tu granu potopiti u kadu na npr. 24 sata u vodu u koju bi dodala izosan, radi dezinfekcije, i to sve dobro ocijediti i osušiti prije stavljanja u ter.
da li je to dovoljno, ili bi možda bilo dobro i prebojati granu sa bezbojnim lakom?

kao što rekoh, radi se o naplavini, izvana izgleda dobro, ali tko zna kakve sve napasti se kriju unutra...

puno hvala na pomoći!
....mama, ne šizi, neće me pojesti....

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: drvo - dekoracija terarija
« Odgovori #1 u: Svibanj 24, 2012, 18:44:20 poslijepodne »
Nije potrebno nikakvo posebno steriliziranje. Ostavi drvo na suhom mjestu (po mogućnosti izloženom suncu) preko ljeta, barem 2-3 mjeseca. Tijekom tog perioda će se sva gamad koja eventualno postoji u njemu (jajašca i/ili ličinke raznih artropoda) iseliti ili krepati. Nakon toga operi naplavinu u kadi da odstraniš sve ili većinu sitnih čestica s površine, pusti dan-dva da se osuši i spremna je za uporabu.