Travanj 27, 2024, 22:34:26 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Prehrana hladnovodnih ribica  (Posjeta: 1007 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gumby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Velika Gorica
Prehrana hladnovodnih ribica
« u: Kolovoz 12, 2011, 12:07:37 poslijepodne »
Imam par pitanja,  početničkih...
Prvo, našao sam u jednom topicu ovdje na forumu savjet da se discusi hrane jednom dnevno, dok se jedan dan u tjednu uopće ne hrane. Odnosi li se to i na ostale ribice? Ja svoje hranim dvaput dnevno svih sedam dana u tjednu.

Drugo, koju količinu hrane treba davati ribicama? Hranim ih tako da im dajem malu količinu hrane, pričekam da sve pojedu pa ima dodam još, i tako 5-6 puta. One bi naravno jele dok se ne raspuknu. Govorim poglavito o hrani u listićima i granulama. Sa svježom hranom sam štedljiviji, odnosno dajem im količinski puno manje nego suhe hrane.

I treće, kako hraniti misgurnuse? Davati im redovito, svaki dan hranu ili ih pustiti da se snalaze i čiste dno i povremeno ih dohranjivati?

Offline Mrnja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Križevci
Odg: Prehrana hladnovodnih ribica
« Odgovori #1 u: Kolovoz 12, 2011, 14:15:02 poslijepodne »
1. Uglavnom bi sve ribe(kao i ljudi) jednom tijedno trebale postiti, ili im barem jedan dan u tjednu nedati da jedu kupovnu hranu.Taj dan im možeš dati samo zelenjavu.
2. Kolko pojedu u 2-3 minute, jednom do tri puta na dan
3. Oni jedu ostatke, al obzirom da iza zlatnih ostataka nema(pojedu sve šta im se da i jedu dok ne puknu), ja bi mu tu i tam ubacio kakvu tableticu za ribe dna.

Offline Gumby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Prehrana hladnovodnih ribica
« Odgovori #2 u: Kolovoz 12, 2011, 22:07:42 poslijepodne »
Ma da ja vidim tog ko mi neće dati jesti čitav dan! :cekic po bulji:
A sad ozbiljno... Ja ih hranim desetak minuta. 5-6 listića, pa čekam da sve smažu, a obzirom da filter mreška vodu ponekad ribice jure okolo za listićima. I to se otegne. Ista stvar je i s daphniama, a posebna priča su granule i crisps. Oni nabubre i ribicama treba dosta vremena da ih prožvaču i progutaju.
Ovo stoji da iza zlatnih ništa ne ostane. Ja dajem jednom dnevno pola tablete misgurnusu, samo se bojim da ga ne razmazim. Frajer se uredno nacrta kad počnem hraniti zlatne i čeka. Koristim se taktikom da prvo dam zlaticama i kad se one razlete na sve strane za svojom hranom, ubacim tabletu prije nego je primjete.