Travanj 19, 2024, 05:23:04 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Najveći akvarij u Hrvatskoj  (Posjeta: 8061 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Najveći akvarij u Hrvatskoj
« u: Svibanj 06, 2014, 09:44:03 prijepodne »
Evo cijenjeni ljubitelji akvaristike u subotu se otvara najveći akvarij u Hrvatskoj u mjestu Vranjic kod Splita ( 400000 litara bar tako vlasnik kaže ). Mislim da sve skupa to izgleda inpresivno i da ce to bit vidit  uzivo  :o.

Link na vijest

http://www.dalmacijanews.hr/clanak/1vs5-prvi-smo-obisli-najveci-akvarij-u-hrvatskoj-koji-se-otvara-u-vranjicu#/clanak/1vs5-prvi-smo-obisli-najveci-akvarij-u-hrvatskoj-koji-se-otvara-u-vranjicu

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Najveći akvarij u Hrvatskoj
« Odgovori #1 u: Svibanj 06, 2014, 09:58:19 prijepodne »
Hvala na obavijesti, ovo je uistinu interesantno i hvale vrijedno!!

Prvom prilikom ću ga posjetiti s obitelji, baš me interesira... :up:

Offline Martina Oscar

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 353
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Najveći akvarij u Hrvatskoj
« Odgovori #2 u: Svibanj 06, 2014, 11:47:17 prijepodne »
U lipnju sam u Splitu pa cu sigurno otic pogledat!!

Svaka cast!

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Najveći akvarij u Hrvatskoj
« Odgovori #3 u: Svibanj 06, 2014, 22:54:34 poslijepodne »

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Najveći akvarij u Hrvatskoj
« Odgovori #4 u: Svibanj 06, 2014, 22:59:08 poslijepodne »
Ja bi prije stavia link na njihovu stranicu di su 2 glavne slike koraljnog grebena (ili reef akvarija), a u tekstu piše slijedeće:

Na ukupnoj površini od 800 m2, sa 22 akvarija ukupne zapremnine od 380 m3 koji sadrže karakteristične riblje vrste Jadranskog mora.

I što onda fotografije koraljnog grebena rade na stranici i to su glavne fotografije na stranici akvarija sa ribama Jadranskog mora...

http://aquariumsplit.com/

Ali da će za dicu i dosta odraslih akvarij biti itekako fascinantan u to uopće ne sumljam...

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: Najveći akvarij u Hrvatskoj
« Odgovori #5 u: Svibanj 10, 2014, 21:08:00 poslijepodne »
Isli danas zena, djeca i ja vidjeti ovaj akvarij, i dobro smo se proveli.

Akvariji su odlicni, pogotovo onaj centralni s morskim pasima, ali manje vise morski pasi, nego volumen i masivnost je impresivna. Unutra je sve super slozeno, mada mi malo svjetla fali, al ok. Ribe su isto odlicne, ima bas ono poprilicnih primjeraka. S druge strane ljudi su bas ono prasci, onaj vani bazen s morskom kornjacom, nakon 10minuta sto sam bio tamo, vec sam vidio unutra 2 kovanice od kune da je neko bacio. Bas prava stvar da kornjaca to pojede pa ima probleme poslje.

U svakom slucaju, karta jeste malo masnija, ali definitivno preporucam ubit uru/dvi vrimena tamo.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Najveći akvarij u Hrvatskoj
« Odgovori #6 u: Svibanj 11, 2014, 21:28:22 poslijepodne »
Isli danas zena, djeca i ja vidjeti ovaj akvarij, i dobro smo se proveli.

Akvariji su odlicni, pogotovo onaj centralni s morskim pasima, ali manje vise morski pasi, nego volumen i masivnost je impresivna. Unutra je sve super slozeno, mada mi malo svjetla fali, al ok. Ribe su isto odlicne, ima bas ono poprilicnih primjeraka. S druge strane ljudi su bas ono prasci, onaj vani bazen s morskom kornjacom, nakon 10minuta sto sam bio tamo, vec sam vidio unutra 2 kovanice od kune da je neko bacio. Bas prava stvar da kornjaca to pojede pa ima probleme poslje.

U svakom slucaju, karta jeste malo masnija, ali definitivno preporucam ubit uru/dvi vrimena tamo.

Vipko koja je cijena karata i radno vrime ako znaš ?

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: Najveći akvarij u Hrvatskoj
« Odgovori #7 u: Svibanj 11, 2014, 22:05:27 poslijepodne »
Na onaj dan otvorenja bila je 50kn po osobi, djecu mi nisu naplacivali, al cuja sam da je nekome drugome reklo da djeca su u pola cijene, tako da moguce da od nekih godina naplacuju tako. A inace sam pitao da ce biti 75kn po osobi. Radno vrime imas na webu doli na dnu desno.

Radno vrijeme 11am-11pm Mon-Wed; 11am-1am Thur-Sat; noon-midnight Sun

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Najveći akvarij u Hrvatskoj
« Odgovori #8 u: Svibanj 11, 2014, 22:46:48 poslijepodne »
Na onaj dan otvorenja bila je 50kn po osobi, djecu mi nisu naplacivali, al cuja sam da je nekome drugome reklo da djeca su u pola cijene, tako da moguce da od nekih godina naplacuju tako. A inace sam pitao da ce biti 75kn po osobi. Radno vrime imas na webu doli na dnu desno.

Radno vrijeme 11am-11pm Mon-Wed; 11am-1am Thur-Sat; noon-midnight Sun

TY

Offline sparko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 166
  • Spol: Muški  
Odg: Najveći akvarij u Hrvatskoj
« Odgovori #9 u: Svibanj 11, 2014, 22:55:12 poslijepodne »
Ma da, za naše pojmove cijena možda i nije mala. Ali s druge strane, ako je i pola one svote koju spominje kao uloženu - istina, onda je sve jasno. A da ne spominjemo održavanje (to nam je odnekud svima poznato  :roll: :'( :D). Osim toga, pretpostavljam da će se pokušati reklamirati kao turistička atrakcija, a vani budimo iskreno nije nijedan akvrijić ispod 15 ojrića.
St/HR

Offline Sagittarius1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Poreč-Istra
Odg: Najveći akvarij u Hrvatskoj
« Odgovori #10 u: Svibanj 11, 2014, 23:14:24 poslijepodne »
Pred neki vikend smo išli u Pulski akvarij i upad je 60kn po glavi za klince -50% ispod 3god besplatno..
Za naše standarde dosta visoka cijena, ali ajde imaju centar za oporavak morskih kornjača pa je to meni opravdano.
Ako me put nanese do Splita idemo posjetiti sigurno..
The only drink I like ice in is water, because you can’t water down water.

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: Najveći akvarij u Hrvatskoj
« Odgovori #11 u: Svibanj 11, 2014, 23:45:58 poslijepodne »
Ma cuj, nije puno ali nije ni malo. Ako ces otic jedan put, vidjeti, slikati nesto eventualno i to je to, cijena nije strasna. Ali ako mislis tamo cesce ici, frendove iz unutrasnjosti ili inozemstva tamo odvesti, ili jednostavno vikend s djecom ici tamo ubiti sat dva, onda je puno.

Shvacam covjeka koliko je ulozio, ali filtraciju je maximalno iskoristio jadran (http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-županija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/244685/Default.aspx), ali bio sam po europi u par velikih akvarija, nizozemski i njemacki SeaWorld koji se nemoze usporedjivati s ovim.

Prije godinu dvije bio sam u Munchenu na Olimpija parku, tamo isto ima SeaWorld, i onda vidis akvarij volumena kompletne one zgrade u vranjicu, visine 3 kata, i prvi kat gledas dno, i sve ribe po podu (naravno tropske sve pricamo), onda kako setas okolo dojdes na drugi kat SeaWorlda (uz sve ostale tankove), i opet dojdes na isti tank, samo kat vise, i onda gledas srednju dubinu i puste morske pse i neznam sto, i na kraj dojdes na treci kat (opet uz sve ostale tankove) dođes do opet istog tanka, samo pri povrsini. Tako da pricamo o 10 puta vecem ukupnom broju akvarija, pricamo o tropskim ribama koje je ipak trebalo napuniti te akvarije, i ne samo ribe nego i one sve egzoticne stvari kao morske zmije, razno razne otrovne meduze i neznam sto jos, i nemaju more na dohvat ruke nego klasicno moraju muckati soli ili dovoziti more u cisternama i sl., pa sada smislite koliki su im troskovi, i tamo je upad 15 ili 17€ nisam siguran , a prije nego dojdes tamo odes na glavnu vlak/podzemna stanicu, i u turistiskom uredu besplatno uzmes letak platis 1 dobijes 2, i tako smo zena i ja jedno 4-5 sati izgubili u Seaworldu za samo 15tak €. I drugi put kada budem tamo, opet idem definitivno. Radi toga kazem da je malo skupo mi izgleda kada vidis da za max 20-30min si sve obisao.

Ali svakako SVIMA preporucam da odu vidjeti, i drago mi je da imamo tako nesto u nasem gradu/zupaniji/drzavi.

Edit: sada sam pregledao slike i ima jedan lapsus u textu, nije SeaWorld, nego SeaLife :)
« Zadnja izmjena: Svibanj 11, 2014, 23:55:19 poslijepodne od Vipko »

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Najveći akvarij u Hrvatskoj
« Odgovori #12 u: Svibanj 12, 2014, 09:36:09 prijepodne »
Nisam vidio, planiram vidjeti, ali cijena od 75kn po osobi je vrlo pristupačna, rekao bih na prvu.

London Aquarium, London Zoo, Munchen Seaworld - te tri lokacije sam ja obišao sa dobrom akvarijskom ponudom i rekao bih da je cijena u sva tri višestruko skuplja.

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: Najveći akvarij u Hrvatskoj
« Odgovori #13 u: Svibanj 12, 2014, 10:08:33 prijepodne »
Cisto FYI: http://www.visitsealife.com/munchen/en/buy-tickets/ tako da nije bas visestruko skuplje, a vidim da su dodali i ovaj online discount, i onda ti cijena padne jos vise.

 ;)

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Najveći akvarij u Hrvatskoj
« Odgovori #14 u: Svibanj 12, 2014, 11:42:34 prijepodne »
 >:(
Cisto FYI: http://www.visitsealife.com/munchen/en/buy-tickets/ tako da nije bas visestruko skuplje, a vidim da su dodali i ovaj online discount, i onda ti cijena padne jos vise.

 ;)

Jedino ako planiraš kupiti kartu unaprijed i u grupnoj kombinaciji... ali nebitno... 20€ naspram 10€ door ticket  ;)
Doduše ponuda je drugačija, ali konkurencija je isto tako drugačija!

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Najveći akvarij u Hrvatskoj
« Odgovori #15 u: Svibanj 14, 2014, 18:33:34 poslijepodne »
Bia i ja jučer i evo par fotografija akvarija. Nisu nešto ali uz 200 ljudi koji se muvaju okolo dobro da sam išta slika :)

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.461248604021624.1073741928.222984954514658&type=1&l=184b1df3ba