Ožujak 28, 2024, 11:41:08 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Kako je to izgledalo 2007 godine  (Posjeta: 1873 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1218
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Kako je to izgledalo 2007 godine
« u: Travanj 30, 2020, 22:52:45 poslijepodne »
Radim na čišćenju digitalnog nereda koji se je stvarao zadnjih 20 godina.. i naletio sam na slike starog akvarija..
Pa evo, kako je to izgledalo prije 13 godina..
If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Kako je to izgledalo 2007 godine
« Odgovori #1 u: Travanj 30, 2020, 23:11:54 poslijepodne »
Na čemu si imao pohranjene slike 13 godina, ja već imam u Hardovima preko 10TB i opet mi se dogodi da izgubim nesto, tj. krepa HDD?!

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk


Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1218
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Kako je to izgledalo 2007 godine
« Odgovori #2 u: Travanj 30, 2020, 23:22:29 poslijepodne »


NAS.. svake 3 godine novi diskovi a svakih 6 novi NAS. Mirror + backup na vanjski hard + backup na DVDove koji su izvan potresne zone. Uskoro + cloud backup kada podebljam upload.
If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Kako je to izgledalo 2007 godine
« Odgovori #3 u: Svibanj 01, 2020, 00:14:23 prijepodne »
Ti čuvaš dokumente za SOAu ili ti se desilo da si izgubio sve na disku. Svaka cast na setu up i održavanju opreme. Ja koristim obične eksterne diskove,tj. 3,5in HDDovi u kutiji onoj sa vise slotiva u RAIDu 1, ali morat cu na veci NAS preci.

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk


Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1218
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Odg: Kako je to izgledalo 2007 godine
« Odgovori #4 u: Svibanj 01, 2020, 00:18:12 prijepodne »
Ti čuvaš dokumente za SOAu ili ti se desilo da si izgubio sve na disku. Svaka cast na setu up i održavanju opreme. Ja koristim obične eksterne diskove,tj. 3,5in HDDovi u kutiji onoj sa vise slotiva u RAIDu 1, ali morat cu na veci NAS preci.

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk

Dogodilo mi se je jednom 1997 godine da sam enkriptirao cijeli disk i više ga nikada nisam uspio dekriptirati.. :D Nakon toga sam vrlo oprezan.. :)
Ostale gluposti koje su se događale uvijek sam čupao iz backupa.
If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Kako je to izgledalo 2007 godine
« Odgovori #5 u: Svibanj 01, 2020, 09:38:11 prijepodne »
Kad se već priča o najmodernijim tehnologijama čuvanja podataka...  :P
Da nema ko slučajno, negdi na tavanu ovakvu il sličnu kutiju s fasciklićima za CD-e???  :-[
Za poklonit, prodat... Reko bi platim pivu, al birtije ne rade!  :D
Jbg, ja staromodan...  8)


Offline Baia

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
Odg: Kako je to izgledalo 2007 godine
« Odgovori #6 u: Svibanj 01, 2020, 11:59:49 prijepodne »
Mozda bas i nije direktno vezana za ovu temu ali si me podsetio na jedan staaaarrriii blog koji sam voleo da citam nekada davno...otprilike neposredno posle tog tvog akvarijuma. Original je na cirilici pa cu ispod dodati Latinicnu varijantu..na brzinu sam prekucao pa se izvinjavam na greskama, osnovu sam uzeo sa google translate ali je katastrofa izgresio:

https://www.dudarim.com/blog/ju-naopako/

Ju, naopako!
Objavio Dudarim, 18. svibnja 2009. godine
Kiša, kiša, kiša, hladnoća ... kakvo strašno vrijeme. Gde god da sednem hladno mi,navukao sam neki stari pleteni pulover ali ne pomaze. Na jednom mestu u kuhinji prozor je raznijen, pokusao sam rupu da zapusim parcetom nekog starog cebeta ali nije bas da mi je uspelo. Jebem ti vikendicu. Kad je dzoni pricao da ima vikendicu, nisam je ovako zamisljao, vec tri dana sam ovde i uopće se ne osjećam bolje.Ujutru se zagrejem tako sto uradim dvajes sklekova a uvece tako sto ga izbacam pod jorganom. Sveukupno, cetvrti dan kako se ne tusiram, Nema sanse u ovom frizideru od kupatila. Valjda zbog toga u kombinaciji sa nemenjanjem gaca izasle mi neke crvene pege po glavonji. Nisam imao kremu pa sam namazao labelo. Odmah sam shvatio kakvo sam sranje napravio pa pa sam nozem skinuo vrh labela, sve drugo bi vodilo ka bizarnosti.. Operim nož, ruke mi smrznu. Zamislio sam reklamu za labelo, kako tip jedri na valovima a onda izvuce labelo i premaze kitu. To bi bilo interesantno.

Hteo sam malo pobeci od grada, da probam da je zaboravim. Zamisljao sam kako se budim rano, umijem se bistrom vodom, prosetam sumom medju borovima, pojedem jak dorucak, onda malo cepam drva, zalozim kamin, onda opet setnja, vazduh… sve to vodi ranom leganju i zdravom snu.A onda ce i glava da mi se razbistri, i misli, i necu vise misliti o njoj.Naravno, kakva sam somina, nisam se do sada budio pre jedanaest, sto je i logicno jer je u sobi toliko hladno da mi se ne ustaje. To je zato jer kamin ne postoji, ima neka kvarcna grejalica kojoj rade dva rebra sto uz monofaznu struju greje taman koliko i neonka. Umivam se iz neke kofe, pod uslovom da tokom noci bube nisu upale unutra. Reso ne radi pa nisam odmakao dalje od pastete i mesnog nareska sto je uslovilo da ne mogu da kenjam. Da setam ne mogu jer je blato preko kolena, da bar mogu da se kesam po lijanama pa i nekako. SSamim tim drva nisam cepao a i da sam hteo, nemam sekiru. Trazio sam je u ostavi ali sam nasao samo teglu neke tursije ili pekmeza, po izgledu se ne da zakljuciti a nisam hteo da mirisim niti da otvaram, fale samo duhovi.

Sve je pošlo naopako!

Odlucio sam se vratiti kuci i zahvaliti Johnny-u na vikendici. Lakse cu je preboleti tako, uz normalnu klimu, pivo i internet...
Sad ce dve nedelje kako me je napustila Mirsada,moj eksterni harddisk sa svim filmovima, igrama i glazbom. Tako mi i treba kad cupam iz struje na zivo, jebo me prst kojim me mrzelo da klikcem, lepo ne znam sta bih sa sobom sada...

Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1218
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Odg: Kako je to izgledalo 2007 godine
« Odgovori #7 u: Svibanj 01, 2020, 20:16:02 poslijepodne »

Sve je pošlo naopako!

Odlucio sam se vratiti kuci i zahvaliti Johnny-u na vikendici. Lakse cu je preboleti tako, uz normalnu klimu, pivo i internet...
Sad ce dve nedelje kako me je napustila Mirsada,moj eksterni harddisk sa svim filmovima, igrama i glazbom. Tako mi i treba kad cupam iz struje na zivo, jebo me prst kojim me mrzelo da klikcem, lepo ne znam sta bih sa sobom sada...

 :D Super mi je zaplet i prica.. i kraj..
If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.