Travanj 27, 2024, 09:58:08 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: malawi tank sirok 20 cm dug 3m visok 50cm  (Posjeta: 1010 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hrhonda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Osijek
    • Tanganiyika 840l Frontosa zaire kitumba
malawi tank sirok 20 cm dug 3m visok 50cm
« u: Listopad 24, 2011, 19:53:03 poslijepodne »
naisao sam na zanimljiv video i moram priznat da uopce ne izgleda lose no zanima me kako se ribe unutra osijecaju!


Offline orange7

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • Malawi Cichlids
Odg: malawi tank sirok 20 cm dug 3m visok 50cm
« Odgovori #1 u: Listopad 24, 2011, 20:35:56 poslijepodne »
vidi se da su ribice živahne i da im je dobro

Offline iglica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 651
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin, Zagreb, Rijeka
  • Shrimp Master
Odg: malawi tank sirok 20 cm dug 3m visok 50cm
« Odgovori #2 u: Listopad 24, 2011, 23:30:08 poslijepodne »
Skeptican sam da im je dobro :-X

Offline Malawi988

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 83
  • Spol: Muški   Lokacija: BiH
Odg: malawi tank sirok 20 cm dug 3m visok 50cm
« Odgovori #3 u: Listopad 25, 2011, 17:56:52 poslijepodne »
 ovaj klip me natjerao da se osjecam klaustrofobicno, lijepa duzina ali 20cm sirine mi se cini pateticno  X-(

Offline vjeko38

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zadar
    • panda.fullbusiness.hr
Odg: malawi tank sirok 20 cm dug 3m visok 50cm
« Odgovori #4 u: Listopad 25, 2011, 18:19:25 poslijepodne »
Imaju veliku površinu dna tanka, isto tako koliko vidim nema ih previše unutra. ja bi imao primjedbe na set up tanka a ne na veličinu, tj. mjere tanka. Ribe plivaju veselo, vjerovatno jedu i ponašaju se ok. što znači da im je dobro. Ne trebamo uvijek uvoditi ljudski spektar viđenja na sve organizme oko nas.  8) 8) ;)
ZADAR
Kad molim, ne molim za ishod, već da budem dorastao borbi u koju se upuštam..

Offline Darren

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 236
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Sarajevo,Stari grad,BIH
  • Malawi World
Odg: malawi tank sirok 20 cm dug 3m visok 50cm
« Odgovori #5 u: Listopad 25, 2011, 21:05:04 poslijepodne »
meni se ne sviđa  >:(, nekako 20 cm širina Akvarijuma je smiješna za jednog ozbiljnog akvaristu, posebno kada su u pitanju malawi ciklidi...koliko vidim ovdje se radi o tome da je čovjek htio da taj prostor nekako iskoristi, i ni manje ni više, nego da ugradi akvarijum >:(...dakle, nije vodio brigu o potrebama riba, već je htio neku atrakciju u svom domu... >:( >:(
...ti si nebo, ja sam ptica...ti si moja tanka žica...meni si sve, a ja sitnica za tebe...

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: malawi tank sirok 20 cm dug 3m visok 50cm
« Odgovori #6 u: Listopad 25, 2011, 21:07:49 poslijepodne »
Meni se ne sviđa, nije jednostavno to to! To je zaista samo ukrasni akvarij...a kako je ribama, ne bi rekao najbolje!

Offline vjeko38

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zadar
    • panda.fullbusiness.hr
Odg: malawi tank sirok 20 cm dug 3m visok 50cm
« Odgovori #7 u: Listopad 25, 2011, 21:26:01 poslijepodne »
meni se ne sviđa  >:(, nekako 20 cm širina Akvarijuma je smiješna za jednog ozbiljnog akvaristu, posebno kada su u pitanju malawi ciklidi...koliko vidim ovdje se radi o tome da je čovjek htio da taj prostor nekako iskoristi, i ni manje ni više, nego da ugradi akvarijum >:(...dakle, nije vodio brigu o potrebama riba, već je htio neku atrakciju u svom domu... >:( >:(
Tako je.. Očito je htio atrakciju u svom domu i nije je izveo najbolje. Meni nije toliko bitno što mu je akvarij širok samo 20 cm, već vidim najveće zamjerke u krupnom pijesku, dekoru pozadine, nekakvom korijenju koje bi trebalo podsjećati na nešto prirodno..
Zašto mislite da je za potrebe riba potreban širi akvarij? Za malavi ciklide potreban je što veći prostor dna, a u 3 metra dužine ove to otprilike i imaju.. Gledajući potrebe riba njima bi bilo najbolje da su u svom jezeru. Moramo imati na umu da mi nastojimo napraviti što vjerniji biotop.. i da glavna zamjerka ovom akvariju je to što vlasnik nije ni pokušao to napraviti. Vodio se američkim kičem i njemu je to lijepo. Ribama to ne smeta, vidite kako plivaju za njim kad pomiče kameru..znači nisu letargične i zbunjene.. naviknute su na taj "nered" i tu veličinu akvarija i dobro..
Možda čovjek koji posjeduje ovaj akvarij i nije akvarista... ima i takvih(ja ih znam) ima akvarij za kojeg je zakačena hranilica i čovjek koji mu održava akvarij dođe svakih 15 dana, izmjeni dio vode, posloži akvarij kako vlasnik želi, napuni hranilicu.. naplati svoj rad i doviđenja..
ZADAR
Kad molim, ne molim za ishod, već da budem dorastao borbi u koju se upuštam..