Travanj 30, 2024, 20:28:05 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: domači gušter  (Posjeta: 7458 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline banfa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Velika Gorica
    • http://www.euroart-band.com
domači gušter
« u: Travanj 17, 2005, 12:11:00 poslijepodne »


Evo moj sin je izrazio želju za bavljenjem teraristikom te je tom prigodom ulovio domačeg guštera i to bez repa. Složili smo mali terarij pod uvjetom da nakon par dana guštera pustimo u prirodu gdje mu je mjesto. S čime da ga hranimo tih par dana pošto nemamo nikakvih iskustava sa reptilima.Evo i slika.








Velika Gorica / Hrvatska Udruga Ciklidofila

Offline icek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1373
    • http://free-zg.htnet.hr/gusteri/
domači gušter
« Odgovori #1 u: Travanj 17, 2005, 14:28:00 poslijepodne »


pozdrav...


stvarno bi ga trebali vratiti tamo gdje ste ga našli...
((ma da sad gledam ta gradilišta oko mog kvarta, bageri i ralice kopaju bez milosti...))

samo da u kratko opišem ovu livadnu guštericu...koja je jako komplicirana za držanje za kućnog ljubimca ((to je za hobiste na šestom level-u))...a i btw...zaštićena zakonom!!!))
preporućam hranjenje s brašnarima i cvrčcima ((skakavci i velika većina kukaca ((osim kornjaša to su bubamare)) koje srećemo na livadma...

problem nije sad za vrijeme proljeća i ljeta nego jesen/zima i hibernacija....
netko ko' tek kreće u ovaj hobi nikako ne bi smio imati ovako teškog guštera ...ne znaju se sve "tajne" držanja pa onda gušter ugine i čovijek se razočara u tako predivan hobi...
preporućio bi Anolisa ili leopard gekona koji nisu skupi oko 250-300kn + terarij nekih 300kn svijetlo si montirate sami i počnete hobi na pravi naćin...
i tek' onda vidite pravu vrijednost držanja guštera.....


pozdrav icek


e.. da moram priznat da je Terarij dobro uređen za jednog "amatera"
ma da više preferiram baš terarije za držanje gmazova ...lakša manipulacija čišćenje hranjenje i sam efekt... od ovog improviziranog akvarija...
Teraristika nije hobi niti zanimanje, to je dijagnoza.

Offline banfa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Velika Gorica
    • http://www.euroart-band.com
domači gušter
« Odgovori #2 u: Travanj 17, 2005, 16:03:00 poslijepodne »
Hvala ,ma vratićemo ga u prirodu morao sam zadovoljiti sinovu znatiželju ,mislim da je ovo dobar način za upoznavanje životinjskog svijeta i prirode izbliza.Nemamo ga namjeru maltretirat ,pustit ćemo ga gdje smo ga i našli.
Velika Gorica / Hrvatska Udruga Ciklidofila

Offline remani

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
domači gušter
« Odgovori #3 u: Travanj 30, 2005, 06:25:00 prijepodne »


He he i moja kcerka je svasta donosila iz vana,zabe, gustere. Naravno nakon dva dana smo ih pustili. Na taj nacin djeca nauce cjenit i voljet zivotinje. Svaka cast sinu. A naravno i roditeljima na odgoju. U svakom slucaju ja bi podrzao njegvu zelju za tim hobijem.
 

Offline amauro13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 476
  • Lokacija: Dubrovnik
  • I lost myself.
domači gušter
« Odgovori #4 u: Travanj 30, 2005, 10:07:00 prijepodne »
Ma dajte ja sam doma donosio svasta od hladnokrvnih do toplokrvnih, nasao sam nastrijeljenog jastreba kokosara, mozete mislit sto je nepravio od moje sobe. Neka mali uziva blejat ce dva dana i onda ga vratite u prirodu.
Dubrovnik / Hrvacka
His melancholy comes from his lonelines and isolation.
He wants to do something more than scare people with his blood-curdling scream.

Offline kedzo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
domači gušter
« Odgovori #5 u: Lipanj 12, 2005, 22:43:00 poslijepodne »


pozdrav svima,imam jedno pitanje i bas se tice ovog gustera pa me zanima malo o vlaznosti,i osatlim uvjetima za njegovo drzanje,a ima i jos jedna stvar,uskoro ce izlec i jaja,sto je jos vaznije,svaka informacija je dobrodosla,hvala


 

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
domači gušter
« Odgovori #6 u: Lipanj 13, 2005, 09:27:00 prijepodne »
To je zaštićena vrsta koja se bez posebnih dozvola nebi smijela držati. No vlaga bi trebala biti onakva kakva je tamo gdje je isti pokljupljen...a za jaja.....to ti neće uspjeti......probaj kontaktirati Iceka preko PM-a...on je ipak uspio razmnožiti kameleone.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline TraX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Dob: 50
domači gušter
« Odgovori #7 u: Lipanj 13, 2005, 09:49:00 prijepodne »
Evo da pridodam. Neki dan sam bio u setnjici s malom i na njezin zahtjev (uspjesno) ulovio gustera. Malo smo ga podragali, slikali i bio je opet pusten u svoje staniste. Eto, toliko... Sad ide slika:








...Voli ono što imaš, jer ono što voliš nećeš nikada imati...

Offline dj satirko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
domači gušter
« Odgovori #8 u: Lipanj 13, 2005, 15:04:00 poslijepodne »


trax,ljep primjerak,no kedzo misli na ovakvog!evo slikice!takav je njegov samo neznam dal je to tocno ta vrsta!








pozdrav!
Dj-ing-professional training for my future!

Offline kedzo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
domači gušter
« Odgovori #9 u: Lipanj 14, 2005, 00:02:00 prijepodne »


tako je satirko,upravo o tome se radi!ako netko ima jos kakvu info,samo dopiši,hvala!
 

Offline icek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1373
    • http://free-zg.htnet.hr/gusteri/
domači gušter
« Odgovori #10 u: Lipanj 14, 2005, 18:57:00 poslijepodne »


pozdrav


odgovor na vlažnost je nemoj pretjerivat bolje da je umjereno suho.
e sad problem jaja se cak i ako imas inkubator vrlo vjerojatno nece izleći ..na žalost ((bilo bi puno bolje da ga je pustiš nego da ih ti hendlaš'))
jaja su dosta kompleksna kao i samo držanje pogotovo jesen zima mislim ako si potpuni početnik a pretpostaviti se može iz maila, nemoj se time baviti to je za herpetologe na šestom level-u ((recimo da se sam svrstavam na peti tek nakon jaja M G phelsuma a uspio sam i kameleone i phelsume ferraryuzgojiti)) problem je u hibernaciji koja mora biti odrađena savršeno i puno znanja i iskustva treba da se gušter stavi hibernirat a i čak ako je sve savršeno ne probudi se ...to je full delikatna proces ako ga želiš zadržati preko ljeta njije bad ali jesen i zima nemoj ni pokušavat.
drugi problem je da kržiš zakon o zaštiti okoliša .....
cijene za izuzimanje iz prorode možeš vidjeti na postu iznad i nije da će te netko gnjaviti ali nisu badava te vrste zaštićene....
uzmi si jeftinog i rel' laganog anoslisa ili leoparda...a tek kad prođeš par lakših probaj s domaćima velim ja se ne bi usudio a mislim da znam više od svih na forumu (moja skromnost)


pozdrav icek


ajde nemoj ga daviti, daj mu pusu i pusti na sigurnu livadu.
Teraristika nije hobi niti zanimanje, to je dijagnoza.

Offline dj satirko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
domači gušter
« Odgovori #11 u: Lipanj 14, 2005, 20:44:00 poslijepodne »
slazem se,al tesko je njega razuvjeriti....
Dj-ing-professional training for my future!

Offline kedzo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
domači gušter
« Odgovori #12 u: Lipanj 16, 2005, 21:29:00 poslijepodne »


pozdrav!


već ona šeta punom parom po svom terenu,živa, zdrava i spuštena!makar mi je velika velika želja da bi je imo doma,al možda nekom drugom prilikom,sada idemo polako u pripreme,treba terarij napravit i sve ostalo sredit i nabavit,a do ondase bumo strpilikužim o čemu se radi i super je, nek i živi kako treba,bar se buju mali izlegli kako sespada,nema frke!


pozdrav!


 

Offline dj satirko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
domači gušter
« Odgovori #13 u: Lipanj 16, 2005, 21:58:00 poslijepodne »


tako je kedzo!doso si pameti....


terarij,grijaci,svijetla.....i onda po leoparda....
Dj-ing-professional training for my future!