Travanj 26, 2024, 21:35:32 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pitanje,oprema sa ebay-a za gekona  (Posjeta: 2450 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Pitanje,oprema sa ebay-a za gekona
« u: Listopad 01, 2014, 11:57:51 prijepodne »
Pozz narode,počeo sam se polako pripremati za gekona, proučavam forume i tako to.Gekona bih držao u suhom akvariju dimenzija 50x30x30cm.E sad pitanje u vezi podloge, da li ovo sa ebay-a bilo dobro za podlogu gušteru i da li bi grijaća folija od 5W bila dovoljna za napravi hot spot? Evo linkova:

tepih

Grijač

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Pitanje,oprema sa ebay-a za gekona
« Odgovori #1 u: Listopad 01, 2014, 12:01:33 poslijepodne »
Nisam gledao linkove...vjerujem da je OK buduci...gekonu treba 30 stupnjeva i to je to....prirodna mu je podloga pijesak...ali, tu ne zelim ulaziti u rasprave :) ali...ono sto bi te trebalo brinuti (opet..po mojem skromnom misljanju) je da akvarij nije terarij...nedostaje mu ono sto se naziva pasivna ventilacija...i, nikako ne moze pasati zivotinji bez konstantne izmjene zraka. Nazalost..previse ljudi pomisli samo isprazniti akvarij i...'pretvoriti' ga u terarij...a, nije bas tako.....
eto...moje skromno razmisljanje sa najboljim namjerama...
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Pitanje,oprema sa ebay-a za gekona
« Odgovori #2 u: Listopad 01, 2014, 12:22:01 poslijepodne »
Mislio sam napraviti pokrov od mrežice za komarce na vrhu, ne bi bio klasični poklopac.Svaka sugestija je dobro došla, zato sam i pokrenuo temu.

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pitanje,oprema sa ebay-a za gekona
« Odgovori #3 u: Listopad 01, 2014, 13:23:04 poslijepodne »
Pozdrav,

Bilo kakav akvarij mozes pretvorit u terarij pogotovo pustinjski i s komplet mrezicom na poklopcu. Za to nemas problema....
Tepih nemoj stavljat jer gekoni cesto i obilato obavljaju nuzdu koja nije suha pa neces moc cistit. Toplo preporucam obicne papirnate rucnike za brisanje ruke barem dok je mali. Mozes ga stavit i na pijesak ali ponekad znaju jest taj pijesak i onda zivotinja prestane rast. Ali masa ljudi ih drzi  na pijesku pa ono, valjda nije problem.

Za grijac ti stvarno nemam pojma, te folije nisu bas nahvaljene od strane terarista. Mislim da 5w folija premalo ali nisam nikad s njima radio pa neznam. Ja koristim kabelake grijace od 50w na termostatu (ebay za 80ak kuna) i 25w grijace
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Pitanje,oprema sa ebay-a za gekona
« Odgovori #4 u: Listopad 01, 2014, 13:37:42 poslijepodne »
Ok, onda tepih otpada, tih folija ima raznih jačina i dimenzija, s obzirom na cijenu sam mislio da bi za početak poslužile, e sad neznam da li postoji mogućnost da se gušter opeče na nju ako stoji direktno na foliji ili možda da se stavi staklo preko nje?

Offline aktalv6666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: Pitanje,oprema sa ebay-a za gekona
« Odgovori #5 u: Listopad 02, 2014, 14:30:02 poslijepodne »
5W grijač nije prejak, ali bolje stavi nešto na njega, staklo i gore ubruse ili keramičku pločicu i na nju ubruse, preventive radi...
....mama, ne šizi, neće me pojesti....

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Pitanje,oprema sa ebay-a za gekona
« Odgovori #6 u: Listopad 02, 2014, 21:26:12 poslijepodne »
Naručio sam 14W grijač, pa će biti ispod stakla.

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pitanje,oprema sa ebay-a za gekona
« Odgovori #7 u: Listopad 03, 2014, 11:41:01 prijepodne »
...prirodna mu je podloga pijesak...ali, tu ne zelim ulaziti u rasprave :)

Moram se usprotiviti ovoj trdnji: leopard gekoni žive u prirodi na suhim travnatim ravnicama i kamenitim dijelovima pustinje gdje je tlo predominantno glinovito. Nisu poznate kolonije leopard gekona na teritorijima pješčanih pustinja (tamo njihovu nišu popunjavaju specijalizirane vrste kao npr. gušteri iz roda Teratoscincus).
Iako ljudi dosta uspješno drža LG-e i na pijesku, uglavnom se na preporuča iz gore navedenog razloga (kompulzivno proždiranje velikih količina pijeska, čime ne unose praktički nikakve nutrijente, a česti su i slučajevi kobnog začepljenja tankog crijeva).

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Pitanje,oprema sa ebay-a za gekona
« Odgovori #8 u: Listopad 03, 2014, 13:45:46 poslijepodne »
To sa pijeskom sam i ja pročitao,pa svakako dok je mali(ako malog uzmem, ako netko želi udomiti svoju živinu tu sam  :D ) bi kao podloga bio papirni ubrus.