Travanj 19, 2024, 12:38:36 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: diskusi u 250 L akvariju  (Posjeta: 1888 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: split
diskusi u 250 L akvariju
« u: Listopad 08, 2013, 16:40:50 poslijepodne »
Imam akvarij od 250 L , s puno biljaka i dekora (kamenje,drvo)
Od riba imam 2x skalara, 2x ancitrusa, 1x riba duh, 2x bunocephalusa,1x sijamski algojed.

planiram prijatelju dati dvaodrasla skalara i sijamca.

da li mogu i ako mogu koliko diskusa na ovu litražu ?
Dosta sam različitih riba držao i razmnožavao u akvariju ,ali nekako nikad se nisam odlučio za diskuse jer mi jedni govore da su vrlo zahtjevne ribe ,a drugi da i baš nisu !
da li netko prodaje diskuse i po kojoj cijeni?

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: diskusi u 250 L akvariju
« Odgovori #1 u: Listopad 08, 2013, 20:38:29 poslijepodne »
u 300 litara imam 13 odraslih diskusa,uz savrsenu filtraciju i redovno usisavane podloge,2 puta mjrsecno izmjenu vode mozes imati desetak.prodajem male diskuse oko 5 cm-50 kn
Totalna Steta

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: diskusi u 250 L akvariju
« Odgovori #2 u: Listopad 12, 2013, 08:28:14 prijepodne »
Evo u ovoj temi vidi jel imaš neke osnovne stvari pripremljene za diskuse
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=89733.0

Vjerovatno se već vidio/la tu temu ali napiši te osnovne podatke pa da ti probamo pomoći.

Offline Grunfo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Dob: 56
Odg: diskusi u 250 L akvariju
« Odgovori #3 u: Listopad 22, 2013, 19:58:18 poslijepodne »
Imam akvarij od 250 L , s puno biljaka i dekora (kamenje,drvo). Od riba imam 2x skalara, 2x ancitrusa, 1x riba duh, 2x bunocephalusa,1x sijamski algojed. Planiram prijatelju dati dvaodrasla skalara i sijamca. Da li mogu i ako mogu koliko diskusa na ovu litražu? Dosta sam različitih riba držao i razmnožavao u akvariju, ali nekako nikad se nisam odlučio za diskuse jer mi jedni govore da su vrlo zahtjevne ribe, a drugi da i baš nisu! Da li netko prodaje diskuse i po kojoj cijeni?

Pozdrav,

u takvom akvariju su idealni uvjeti za 3 odrasla discusa, iako sam ih ja imao i 5 bez ikakvih problema. Što se tiče zahtjevnosti, ako imaš iskustava (a očito nešto imaš) discusi uopće nisu nešto pretjerano zahtjevni. Važno ti se samo držati nekih pravila (nešto mekša voda, temp. vode 27-28 stupnjeva, Ph 6,5, mijenjanje 20-30% vode barem svakih 15 dana, idealno bi bilo recimo svakih 7 dana, iako se meni znalo dogoditi i svakih 30 dana. Čak i tada nikad nije bilo problema. Ako imaš dobru filtraciju onda ti je svakih 15 dana koliko hoćeš). Idealne ribe za suživot sa discusima su ti corydorasi, neon tetre (iako svim vrstama neonki baš i ne odgovara ta temperatura), pa recimo i ancistrusi (iako kad odrastu meni pomalo idu na živce zbog neprestanog prekopavanja pijeska  :D). Discuse, i to puno vrsta iz domaćeg uzgoja što ja znam ti prodaje Damir Birgeš iz Požege. Ja sam prije par godina uzeo od njega neke sad su već krasne ribe  :). Cijena je bila ako se dobro sjećam nekih 80 kuna. Eto, nadam se da sam ti barem malo pomogao.