Travanj 19, 2024, 05:20:25 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit  (Posjeta: 52005 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #100 u: Prosinac 30, 2010, 08:51:44 prijepodne »
 :D :klap:
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline RHEM

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 192
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Crikvenica
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #101 u: Prosinac 30, 2010, 19:45:18 poslijepodne »
drago mi je da je sve stiglo u komadu veselim se konačnom proizvodu pozzz

Offline KEKE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Centar
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #102 u: Prosinac 31, 2010, 00:50:41 prijepodne »
danas sam išao malo slagati akvarij čisto da vidim da li je sve u redu, i usudio sam se zalijepiti dva ojačanja na dnu, malo je bilo natezanja jer na ojačanjima stranice nisu 100% ravne pošto nisu strojno brušene ali bude to ok...
ljepjenje počinje u nedjelju kad se malo odmorim od novogodišnjeg slavlja.

a i vidio sam da sam okrhnuo jedan rub na jednoj bočnoj stranici kada sam ju spuštao na pod :roll: , ali valjda ne bude smetalo, stavit ću ga prema gore tako da ne bude pod opterećenjem a i ne bude se vidio od poklopca... 
ne znam, stavit ću sliku toga jer baš je nekako čudno pukao, kao da je iznutra puklo... ma lako za tu jednu malu stranicu, bitno da je sve ostalo ok

Offline KEKE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Centar
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #103 u: Siječanj 01, 2011, 20:11:42 poslijepodne »
evo slike tog okrhnutog ćoška:
   
mislim da ne bi smjelo biti problema s time jer ću taj ćošak staviti prema gore u poklopac pa se ne bude vidio a i ne bude bilo nikakvog opterećenja na njemu pošto bude iznad ojaćanja i iznad razine vode.
Ako mislite da bi bilo problema s time otići ću da mi izbuše rupu gdje je taj mali okrhnuti komadić i dobro...  to je velićine nekih 3 mm

Slijepio sam ojaćanja na dnu i jedno ojaćanje za vrh, pa evo par slikica kako su fuge ispale, me like it  :up:
     

sutra, kada se ova stranica posuši lijepim još jedno ojaćanje na vrhu i onda ide ljepljenje boćnih a onda i prednjih, nemogu sve u jednom danu kako nekima uspjeva... ipak sve radim sam uz malu pomoć :)
« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 2011, 21:20:17 poslijepodne od KEKE »

Offline prodz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: đakovo
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #104 u: Siječanj 01, 2011, 21:08:02 poslijepodne »
odlican DIY.
drzim ti fige da sve uspije i da sto manje para potrosis.  :up:

Offline RHEM

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 192
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Crikvenica
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #105 u: Siječanj 03, 2011, 16:12:50 poslijepodne »
očekivao :) sam slike ljeplenja ful sam nestrpljiv

Offline 54litre

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
  • Lokacija: Rijeka - Kastav
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #106 u: Siječanj 03, 2011, 18:31:18 poslijepodne »
Hrabro,hrabro samo napred .... :klap:

Offline 54litre

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
  • Lokacija: Rijeka - Kastav
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #107 u: Siječanj 03, 2011, 18:38:03 poslijepodne »
... i jedan mali savijet ...kad radiš ovakvu stvar uspori , jedna mala rakijica i pomalo napred ... lijepiš tjedan dana traje puno godina .. pozdrav

Offline KEKE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Centar
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #108 u: Siječanj 04, 2011, 00:22:36 prijepodne »
ljepljenje ide polako, ne stignem sve odjednom, ima stvarno puuuno posla oko priprema... svaki spoj pripremam posebno, nišanim fuge u 1 mm tako da nesmije biti grešaka

samo sam zalijepio ojačanja na stakla da s tim nemam problema kasnije i da drži stakla što ravnije. Sutra još moram srediti neke sitnice i kreće ljepljenje stranica... ali niti tada ne bude gotovo... ima tu posla i za više od tjedan dana... stvarno sam perfekcionist šta se toga tiće, sve mora biti savršeno, zato radije koji dan više potrošim na pripremu pa zato nema slika nešto a i samo ljepljenje nije nešto zanimljivo ali bude slika sutra  :up:

samo strpljivo ekipa ;)

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #109 u: Siječanj 04, 2011, 09:20:06 prijepodne »
Ajde pusti slike samo ti to radi da drzi vodu i da bude perfektoo  :up:  :D

Offline KEKE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Centar
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #110 u: Siječanj 04, 2011, 15:22:10 poslijepodne »
evo radilo se danas...

dok sam čekao frenda da dođe prvo sam pripremio zaštite za fuge da si ne sprljam staklo
     

onda je došao frend pa smo samo zašarafili stranice da same stoje u zraku kako bi lakše namjestili debljinu fuge
     

zatim smo skinuli boćne stranice (jednu po jednu) i samo na dno nanijeli silikon a kada smo ih vratili namjestili smo debljinu fuge i fiksirali ponovo stranice.

Nakon toga smo skinuli i prednju stranicu i na nju nanjeli silikon i prilijepilo prvo gornji dio, a zatim smo približavali doljnji.

ovu kolićinu silikona je jako teško istisnuti pa sam morao upotrebiti obićne stolarske stege. Inaće na prednju stranicu sam potrošio tubu i pol silikona samo na spajanje :roll: ide to ko mutavo. Kada su stranice bile slijepljene i namještene samo sam malom žlićicom potegnuo fuge da ljepše izgledaju. sada su ko autoput  :P
   

a ovako izgleda kajlica s kojom sam određivao debljinu fuge



mogu reći da sam jako zadovoljan izgledom spojeva, a još više zbog toga što prvi puta radim akvarij ovih dimenzija. BALONČIĆA   N E M A ! ! !   
tj. ima samo mala jedva vidljiva pukotina između spoja i ukrasne fuge ali to je ionako zanemarivo i tuda voda nemože proći...

dva majušna balončića su mi se pojavila na gornjem ojačanju ali također između spoja i ukrasne fuge, ali samo zato jer sam na tom dijelu nanio malo manje silikona pa na tim mjestima nije izašao skroz van.  ali to ionako nemože oslabiti spoj, a nebude se niti vidjelo jer preko toga ide poklopac...

sada mi ostaje samo stražnju stranicu zalijepiti i napuniti bočne stranice ojačanja na vrhu i popraviti te gornje fuge, ali to kada skinem kutne stege (kada se posuši silikon) jer ovako nemogu ništa...

Offline prodz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: đakovo
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #111 u: Siječanj 04, 2011, 19:26:15 poslijepodne »
fino, fino... :a020:

Offline baco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 472
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Split
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #112 u: Siječanj 04, 2011, 20:55:03 poslijepodne »
Bravo  :up:

ovako po slikama izgleda kao 1000l, a ne 450l  :up:

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #113 u: Siječanj 04, 2011, 20:59:30 poslijepodne »
impresivno...i, svaka cast na hrabrosti sam lijepiti...ali, zasto ne stavljas slike na forum? Lakse je, puno lakse za pregledavati..a, uz to....sa imageshack-a ih netko moze maknuti...i, ostala ti tema bez slika
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #114 u: Siječanj 04, 2011, 21:04:32 poslijepodne »
Odlično izgleda  :up:

Offline KEKE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Centar
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #115 u: Siječanj 04, 2011, 21:08:10 poslijepodne »
ovako po slikama izgleda kao 1000l, a ne 450l  :up:
Pa to je i poanta ;)
da sam ga prosirio za 20 cm imao bi 900 litara ovako stane u njega nekih 500 litara ali cu ga puniti sa 450-460 litara.
Po vanjskim dimenzijama kako se obicno racunaju akvariji ovaj ima i nesto vise...

Silikon je polako poceo susiti pa sam skinuo i trake i vidim da sam jednu fugu sfusao za 2mm, ali nista strasno, samo je fuga sira 2mm pa cu to skalpelom rijesit kada se posusi.


A slike stavljam na imageshack iz navike, na nekim forumima nedaju stavljati previse slika radi zagusenja pa eto, ne stavljam ih ni tu, a ako nestanu, lako ih ja ponovo aploudam...

Offline RHEM

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 192
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Crikvenica
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #116 u: Siječanj 04, 2011, 21:11:50 poslijepodne »
 :up:hoće sledeći tjedan testiranje vodom? :up:

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #117 u: Siječanj 04, 2011, 21:14:52 poslijepodne »
ovako po slikama izgleda kao 1000l, a ne 450l  :up:
Pa to je i poanta ;)
da sam ga prosirio za 20 cm imao bi 900 litara ovako stane u njega nekih 500 litara ali cu ga puniti sa 450-460 litara.
Po vanjskim dimenzijama kako se obicno racunaju akvariji ovaj ima i nesto vise...

Silikon je polako poceo susiti pa sam skinuo i trake i vidim da sam jednu fugu sfusao za 2mm, ali nista strasno, samo je fuga sira 2mm pa cu to skalpelom rijesit kada se posusi.


A slike stavljam na imageshack iz navike, na nekim forumima nedaju stavljati previse slika radi zagusenja pa eto, ne stavljam ih ni tu, a ako nestanu, lako ih ja ponovo aploudam...

ne rezi ako ne moras.
trake skines naakon sto naspricas sve da se silikon ne razvali okolo,potegnes trake i zagladis.
po slikama izgleda super  :up:

Offline KEKE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Centar
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #118 u: Siječanj 04, 2011, 21:24:02 poslijepodne »
ma treba vidjeti to u živo, ovako se nema nikakav dojam... stvarno, fuge su mi ispale super iako sam primjetio da je bolje ih skinuti odmah dok je silikon svjež jer kasnije se samo razvlači pa ne izgleda lijepo i treba paziti kada ih se skida da se ne zamaže staklo s prljavom trakom iako tanke naslage silikona se bez problema čiste skalpelom, krpom pa čak i prstom...

punjenje vodom bude pričekalo još neko vrijeme dok malo porastu temperature jer je akvarij u negrijanom prostoru a leđenje vode u njemu mi baš i ne dolazi u obzir :nerv:

ima još puno posla do tada... sada finaliziram ovo sa staklima i bacam se na poklopac...


Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #119 u: Siječanj 04, 2011, 21:52:25 poslijepodne »
ma treba vidjeti to u živo, ovako se nema nikakav dojam... stvarno, fuge su mi ispale super iako sam primjetio da je bolje ih skinuti odmah dok je silikon svjež jer kasnije se samo razvlači pa ne izgleda lijepo i treba paziti kada ih se skida da se ne zamaže staklo s prljavom trakom iako tanke naslage silikona se bez problema čiste skalpelom, krpom pa čak i prstom...

punjenje vodom bude pričekalo još neko vrijeme dok malo porastu temperature jer je akvarij u negrijanom prostoru a leđenje vode u njemu mi baš i ne dolazi u obzir :nerv:

ima još puno posla do tada... sada finaliziram ovo sa staklima i bacam se na poklopac...



kad stavis silikon uzmes bočicu prskalicu i pošpricas okolo 2 cm da se blago smoci,skines trake i s mokrim stapicem potegnes fuge.
i tako ostavis.silikon koji ti je otpad se nece primit za masnu i mokru podlogu a kad se sasusi malo lako ga skines bez mrljanja a istodobno imas savrsene fuge.

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #120 u: Siječanj 04, 2011, 21:54:08 poslijepodne »
da kad cekas i potegnes trake onda se silikon potkopa,
s štapičem oblikujes ravnu fugu  trake su samo da se silikon ne razvlaci okolo.

Offline KEKE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Centar
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #121 u: Siječanj 09, 2011, 23:36:19 poslijepodne »
Akvarij je slijepljen ! ! !  :up: :up: :up:

Nije još 100% ima još par sitnica za zalijepiti, sutra stavim slike, sada nemam volje za prebacivanje, idem spat... 

Offline prodz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: đakovo
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #122 u: Siječanj 09, 2011, 23:48:45 poslijepodne »
it's alive, IT'S ALIVEEEE!! cestitam!

Offline KEKE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Centar
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #123 u: Siječanj 10, 2011, 14:32:25 poslijepodne »
kako sam obečao, evo slika akvarija...

treba još samo polijepiti ojačanja na vrhu i to je to, napuniti ga i moliti se bogu da izdrži tu kolićinu vode

       
     

I prva riba je u akvariju  :D :D :D
   

stao bi i ja, ali malo sam se udebljao u zadnje vrijeme pa radije nisam htio forsirati da nekaj ne potrgam, ali za silu bi ušao nutra, smetaju mi uzdušna ojačanja na vrhu   :D :P




a danas sam otišao po ALU profile za rampu za svjetlo i elektroniku i ona će jednim djelom služiti i kao poklopac, tj ona će viriti malo izvan poklopca, ali samo ovaj lijepi profil na vrhu, sve ostalo bude ispod poklopca...
     

Offline KEKE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Centar
Odg: Moj novi akvarij 2,5m 450 lit
« Odgovori #124 u: Siječanj 10, 2011, 14:35:38 poslijepodne »
punjenje bude još malo pričekalo da se sav silikon stvrdne kak spada, a i malo toplije vrijeme čekam da mi se ne smrzne voda u akvariju pošto je to negrijani prostor...

uglavnom, imam šta za raditi na akvariju do tada  :up: