Ožujak 28, 2024, 14:08:15 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)  (Posjeta: 10416 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #25 u: Srpanj 30, 2010, 14:28:47 poslijepodne »
Ovo je predobro moram priznati da si mi dao za misliti oko odlaska na more,daj mi samo reci jesi di vidio na tim brdima kakva poletišta za paraglidere?

Ovaj put ne jer su bile enormne vrucine ali na samom Mangartu i u cijeloj toj regiji sve vrvi tablama za rafting i paragliding, dok za Gross uopce ne sumnjam s obzirom na mudre Austrijance  :)

Offline ozi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Spol: Muški  
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #26 u: Srpanj 30, 2010, 15:36:00 poslijepodne »
predivno zaista se osjećam kao da sam tamo. fale mi alpe..

evo mangart sa jalovca




Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #27 u: Srpanj 30, 2010, 15:56:03 poslijepodne »
Kolega ajde ti malo olabavi u ovoj temi - ja se ufurao da sam veliki avanturist sto sam se provozao brdskom cesticom, a ovaj svaki put posalje sliku sa susjednog viseg brda na koje se uspentrao   ;) :D :D

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #28 u: Srpanj 30, 2010, 16:03:16 poslijepodne »
prelijepo stvarno...daj  nabaci sliku od bajka s kojim si prošao sve to...sigurno si ga slikao negdje sa dobrom pozadinom :)

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #29 u: Srpanj 30, 2010, 16:26:02 poslijepodne »
prelijepo stvarno...daj  nabaci sliku od bajka s kojim si prošao sve to...sigurno si ga slikao negdje sa dobrom pozadinom :)

Namjerno sam maknuo te slike jer ovo ipak nije moto forum, a i putopis je prepun pikanterija prikladnijih za takvu publiku  :)

Na motorima imam ravno 20 godina iskustva i kroz to vrijeme sam uvijek bio fokusiran primarno na najjace cestovne modele sto me je s vremenom malo pustilo  :D pa sam jedan period okacio kacigu na klin sve do negdje 2004g. kad me je uhvatila zelja za putovanjem (Norveska je bila primaran cilj)  pa sam onda kupio almighty BMW koji oduvijek ima reputaciju putnog motora i s njim napravio gotovo 50k km po ovim ljepotama:
Na Grossu



I meni najdraza slika sa Soce (nakon slikanja je utonuo u rahli vapnenac i puna tri sata sam se izvlacio iz tog kanjona )   :D


Onda je BMW pokazao svoje pravo lice (krama) te ga se otarasio i kupio novu Yamahu FZ1-N kojoj sam namjenio silcnu brdsku avanturu ali su svi planovi pali u vodu zbog jednog pametnjakovica koji se preko tri trake okretao pred Plivom i priredio totalnu stetu na onda prakticki novom motoru. Kako sam dovoljno inteligentan da shvatim kako neke stvari vise nisu za mene, tako sam te godine odlucio konacno staviti kacigu na klin i zapoceo se baviti s akvaristikom i uzgajanjem papricica  :D

Prosle godine se pojavila jedna krasna prilika koju nisam mogao odbiti i uzeo prvi skuter u zivotu u obliku trokotacne Gilere Fuoco za koju sam prvobitno bio malo sumnjicav kako cu se priviknuti, ali ne da se vozilica pokazala fenomenalnom za te namjene nego uzivam vise nego ikada:




Kad se vec gadamo slikama idem pronaci one s ipak daleko najljepseg mjesta s predivnim brdima - Norveska

Offline nikkka33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 617
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: šibenik
  • pozdrav iz šibenika
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #30 u: Srpanj 30, 2010, 20:38:04 poslijepodne »
ovo je fantastično.jesi u manjini ali nisi sam koji ljeti bježi od vrućina.i ja svake godine sa svojim sada sedmogodišnjim sinom u osmom mjesecu od dva tjedna godišnjeg tjedan dana provedem pod jorgan planinom.kako sam samohrana mama ne mogu priuštiti inozemstvo i glečere ali mogu zbrisati u "moju" oazu mira.tjedan dana na vlašić,nas dva šetamo,veremo se,odemo do rijeke i slapova,beremo mirisno ljekovito bilje,planinske jagode i jednom riječju uživamo na svježem planinskom zraku.evo upravo krećem sutra poslije posla i tjedan dana odmora daleko od svih..svaka pohvala!!

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #31 u: Srpanj 30, 2010, 20:40:41 poslijepodne »
ovo je fantastično.jesi u manjini ali nisi sam koji ljeti bježi od vrućina.i ja svake godine sa svojim sada sedmogodišnjim sinom u osmom mjesecu od dva tjedna godišnjeg tjedan dana provedem pod jorgan planinom.kako sam samohrana mama ne mogu priuštiti inozemstvo i glečere ali mogu zbrisati u "moju" oazu mira.tjedan dana na vlašić,nas dva šetamo,veremo se,odemo do rijeke i slapova,beremo mirisno ljekovito bilje,planinske jagode i jednom riječju uživamo na svježem planinskom zraku.evo upravo krećem sutra poslije posla i tjedan dana odmora daleko od svih..svaka pohvala!!

Upravo onako kako zamisljam vrhunski odmor  :klap:
  
I slazem se da za takav odmor doista nisu potrebne udaljene egzoticne destinacije, npr. meni je s mog moto aspekta cesta od Karlovca pa do Delnica jedan neopisiv uzitak, a kad trebam jedan zesci oporavak to je onda ZG-Karlovac-Delnice s obveznom pauzom uz jezero u Fuzinama pa ponekad skrenem prema Cabru ili magistralom do Senja pa gore na Otocac i prema Korenici pa po D1 natrag u ZG - nakon takve rute me apsolutno nista ne moze izbaciti iz takta barem tjedan dana :)  Ako treba avantura imamo i toga - npr. kad sam nakon povratka sa Soce htio vidjeti kako izgleda zalazak sunca iznad Kvarnera s Platka pa pogresno protumacio GPS kartu i skuzio da bi ona cestica koja vodi prema Snjezniku mogla biti precica prema Delnicama pa se po mrklom mraku motao po sumskim putevima i sve me bilo strah stati da se okrenem jer je oko mene sve svjetlucalo od ociju raznih zivotinjica u mraku  :D :D :D :D  Ili po noci od Jaske prema Samoboru preko Zumberka gdje sam susretao vise svercera nego zivotinja   :D

Ugodan odmor zelim  :)

« Zadnja izmjena: Srpanj 30, 2010, 20:53:54 poslijepodne od AndrejX »

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #32 u: Srpanj 30, 2010, 21:51:31 poslijepodne »
bmw krama? svetogrđe!!!!


nemogu vjerovat da si toliko puta proša soču-. a NIGDJE ne vidim da si imao musicarac sa sobom.. pastrve su zakon..
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline ozi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Spol: Muški  
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #33 u: Srpanj 31, 2010, 15:37:21 poslijepodne »
ohladio sam se danas na guslici, raspuhalo nas, jakna, kape, rukavice..loool:D:D

ma netreba ici daleko da se dozivi nesto lijepo, dovoljnoje sapovećalom ući u vrt iza kuće:D. bitna je volja, ostalon sve dođe s vremenom. divno je imatimajku koja ima vremena i volje uzeti sinčića za ruku i putem vinskih mušica u šumu:) :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up:

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #34 u: Kolovoz 01, 2010, 23:31:21 poslijepodne »
bmw krama? svetogrđe!!!!

Da, tako sam i ja mislio dok ga nisam poceo voziti  :D
Citat:

nemogu vjerovat da si toliko puta proša soču-. a NIGDJE ne vidim da si imao musicarac sa sobom.. pastrve su zakon..

Jednom bio na ribolovu prije par godina, kad sam vidio kako je cvergl simpaticna riba odustao i pokupio se doma  :D





Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #35 u: Kolovoz 01, 2010, 23:31:52 poslijepodne »
Ako bih morao birati najljepse mjesto koje sam imao prilike posjetiti to je definitivno Norveska i to u rano proljece  :)
Ne samo sto je predivan krajolik po mom ukusu nego sama kombinacija crnih stijena prekrivenih snijegom  je apsolutno velicanstvena:











Offline ozi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Spol: Muški  
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #36 u: Kolovoz 02, 2010, 17:44:25 poslijepodne »
savršeno, nazalostr nemogu konkurirati slikama ali budem ja ispenjao onaj slapic...jednom :D

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #37 u: Kolovoz 02, 2010, 17:49:35 poslijepodne »
uf smrzo sam se živ.  daj nešto zelenije :)

Offline ozi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Spol: Muški  
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #38 u: Kolovoz 02, 2010, 19:02:54 poslijepodne »
črno triglavsko jezero, kolovoz 2008.


Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #39 u: Kolovoz 02, 2010, 21:29:33 poslijepodne »
uf smrzo sam se živ.  daj nešto zelenije :)

Iste  bi sekunde potpisao za transfer u tu mracnu vukoje*inu  :)

črno triglavsko jezero, kolovoz 2008.



E ovo je predivno  :)

Offline ozi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Spol: Muški  
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #40 u: Kolovoz 04, 2010, 21:15:57 poslijepodne »
hvala, stavio sam pod bla bla temu slike iz prirode ali nitko nece da stavlja, htio sam ovdje postavit jos slika ali necu ici off


Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #41 u: Kolovoz 05, 2010, 15:32:01 poslijepodne »
Samo trpaj, vidis da ov aima primamljiviji subject  :D

Nego vec godinama imam zelju otici ovdje (jednom cak i stigao, pa zakasnio)
http://www.latini.at/en-kaprun-dam-austria.htm

Bio ?

Offline ozi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Spol: Muški  
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #42 u: Kolovoz 05, 2010, 15:52:23 poslijepodne »
ne nisam bio tamo..od austrije samo gross..

evo malo jalovca, nasuprot mangarta. zasad vjerujem najtezi izlet ...14h iz doline tamar i nazad...3200m nadmorske razlike



mangart iza i ekipa koja penje iza nas. čudno, čula su se 2 pucnja na mangartu i nedugo zatim ,helić je kružio oko njega 2,3 h. odron nije jer je bio jedan pucanj i tisina. .....



brijem da mi je jalovec do sad najžešći vrh, kondicijski i tehnički. pola ga nije osigurano, a staze su pune pijeksa i jako skliske. sjećam se da me je glava rasturala nakon silaska sa stijene, napetost 7h uzme svoj danak..


Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #43 u: Kolovoz 05, 2010, 21:49:01 poslijepodne »
Predivno  :klap:

Offline ozi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Spol: Muški  
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #44 u: Kolovoz 06, 2010, 20:28:41 poslijepodne »
žešći vrh, po meni teži od grossglocknera..puno je neosiguranih dijelova ai jako treba paziti. ali za uzvrat, dobiješ savršen izlet

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #45 u: Kolovoz 07, 2010, 10:29:42 prijepodne »
joj  genijalno  :up:

frend je bio u norveskoj isto slike pregenijalane.

stvarno sam oduševljen koliko ima od zg do tamo voznje?

Offline ozi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Spol: Muški  
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #46 u: Kolovoz 07, 2010, 11:32:31 prijepodne »
da nije to m. dlouhi:D:D...penjao je neki dan norvešku ali nije uspio zbog oluje

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #47 u: Kolovoz 07, 2010, 12:56:29 poslijepodne »
joj  genijalno  :up:

frend je bio u norveskoj isto slike pregenijalane.

stvarno sam oduševljen koliko ima od zg do tamo voznje?

Krenuo negdje oko 3-4h (noc) iz ZG s namjerom da polako bez zurbe dodem do krajnje sjeverne tocke Danske i tamo sam bio za nekih dvadesetak sati plus sto sam malo i skrenuo do Graza i Hamburga. Mislim da je oko 1800 km
Oko 10:00 utovar na trajekt do Stavengera gdje sam se 12 sati imao prilike diviti civiliziranim Skandinavcima kako se svi od reda bjesomucno opijaju do iznemoglosti i jos tako mrtvi mlate po aparatima za kockanje (kod njih je alkohol uzasno skup pa samo gledaju gdje ce se jeftino urokati, a na brodu je djutic)  :D Namjera je bilabauljati dva tjedna gdje mi se sprdne s nekakvim ciljem da dodem cim dalje  na sjever.

Sledeci dan krenuo prema sjeveru po cuvenoj E39 gdje sam u 300 km tri puta ulazio u trajekte (oni nisu bogati da rade mostove kao mi Peljeski)  i potrosio cca, 500 kn samo na cestarine jerbo je tamo glavni sport na svakih 5 km ceste staviti naplatnu kucicu, a sve zajedno sam vidio cca. 10 km autoputa  :D   Necu nikad zaboraviti jedan predivan i nenastanjen komad ceste izmedu fjordova gdje sam se cudio kako tamo nisu instalirali nekakvu naplatu kad oni iza zavoja autmatska rampa  50 km od prvog traga civilizacije :D

Stigao u mrklo doba noci u Torndheim i bas se poklopio da je to subota kad cijela Svedska dolazi dolje na nekakav dernek pa sam na kraju prespavao u autu i taman tu noc Norvesku zapljusnuo enorman snjezni val kakvog nisu vidjeli 50 godina u to doba proljeca  :D

Vidio da mi se ne pise dobro jer sve ide u krivom smjeru pa odlucio evakuaciju u smjeru juga jer je postojala realna mogucnost da ostanem gore dulje vrijeme posto su toliko skrti da ralice prolaze tek kad je pola metra na cestama.

Jes da je tih 600 kilometara jurnjave bilo prepuno adrenalina ali je to isto tako najljepsih 600 km ceste koju sam ikad vidio tako da to svrstavam pod nadnaravno iskustvo kojem samo dojam pojacava da sam na krajnjem jugu (Kristiansand) doslovce uletio na trajekt za Dansku u posljednjoj minuti. Zapravo isao sam kupiti kartu na terminali su namjerom da tamo prespavam i razgledam onaj cuveni najveci top kojeg su pitom Skandinavci napravili kako bi mogli lupati po Njemcima s druge strane mora, ali kad mi je jaro rekao da postoji mala sansa da moze zaustaviti trajekt shvatio sam da mi je sudeno pobjeci iz te zemlje  :D

Predivna zemlja s nevjerojatnim krajolicima, losim cestama, odvratnom primarno  fast food hranom, svi govore nekoliko stranih jezika, skrti do neba dok sanjaju oblokavanje, ali i pljackaski mentalitet prema kojem su cimerfraj babe na Jadranu neiskusne pocetnice  :D

Ali nije da se necu vratiti jednog dana  :D





Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #48 u: Kolovoz 07, 2010, 13:00:44 poslijepodne »
da nije to m. dlouhi:D:D...penjao je neki dan norvešku ali nije uspio zbog oluje

Negdje 2007g. sam imao veliku zelju uspentrati se na najvisi vrh Danske ali je isto tako prentranje propalo zbog iznenadnog zahladenja  ;)

Offline ozi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Spol: Muški  
Odg: Malo drukcije ljeto - Grossglockner (jako puno slika)
« Odgovori #49 u: Kolovoz 07, 2010, 13:57:50 poslijepodne »
heh, nikad, ali nikad neću zaboraviti prošle godine planinarenje na titov vrh u makedoniji. lijepo sunčano, čak i toplo. leptirići, majčina dušica, ma sve savršeno. i došli na sedlo, ulovila nas nevera. tuča i jaki pljuskovi. sakrili se kraj nekog kamena. nevera prošla i kad se razvedrilo, vidijeli vrh na 20 min od nas. reko tu smo sad i tko zna kad još, pitam vodića da li je pametno ić, on akže idemo. pustili ruksake jer smo se vraćali istim putem i šprint gore. dok smo došli do  vrha (2747m), druga nevera nas je uhvatila i bili smo usred pucnjave gromova. a šara puna metala u zemlji...ne sjecam se kad sam se onako prepao....okrenem se da vidim di mi je frendica i vidim grom kako prži kraj njih i baca ih po podu kao male lagane igračke..... popova šapka je na nekih 1700m, dakle isto visoko i imali smo oko 4h spusta po neveri i neizvjesnosti oće li nas što pogoditi.

trčim trčim (koljeno me rastura ali nema stajanja) i u travi vidim neku makedonsku vrstu leptira. stanem :D, izvadim pribor, uzmem ga, zapišem sve podatke i nastavim trčat hahahahaha. tu je, nebi ga dao nizašta!

eto što reći, titov osvojen i dan danas nisam shvatio što je vodiću bilo da kaže da. .....