Travanj 29, 2024, 09:48:49 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Novi smjestaj za kornjacu-Slike  (Posjeta: 1465 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Novi smjestaj za kornjacu-Slike
« u: Veljača 16, 2014, 21:18:54 poslijepodne »
Prije par dana uz veliku pomoc Korija(jos jednom hvala :zagrljaj:) složen je novi smještaj za moju kornjaču.

Ovo nije „cisti“ turtle indoor pond,umjesto plasticnog korita kupljena je kaca za grozde(vinogradarska kaca) iz Bauhausa(130L=130Kn).Kori je oko kace plasticnim vezicama pricvrstio plastificiranu mrezicu,na kojoj su instalirane letvice za držanje rasvjete.Mreza se moze vrlo lagano skinuti(preko ljeta kornjaca u kaci boravi na suncu,pa ce se onda skinuti…).U planu je dodati i bilje u tegli(moci cu ga lagano pustiti da raste po mrezi i usput ce potpomagati filtraciji,koje kod kornjaca nikada nije previse).Za kopno su poslozene kocke za poplocavanje podova na visini od nekih 20-25cm.

Od opreme je sljedece:akvarijski grijac,unutarnji filter,spot lampa za grijanje kopna i UV zarulja.U daljnjem planu je prelazak na SolarGlo(zarulja koja daje i toplinu i UV zrake).Temperatura vode je 25,a kopna 34 celzijeva stupnja.

Kao sto se vidi na slikama,kaca je prekrivena algama,medutim meni osobno kod kornjaca to nimalo ne smeta,dapace daje mi oku „nature look“,jer ipak nije ovo  Aquascaperski akvarij… :)

Evo i par amaterskih slika:



Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Novi smjestaj za kornjacu-Slike
« Odgovori #1 u: Veljača 18, 2014, 00:01:26 prijepodne »
Drago mi je da sam mogao pomoci i da ti se sviđa kako je ispalo :)
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: Novi smjestaj za kornjacu-Slike
« Odgovori #2 u: Veljača 18, 2014, 18:37:10 poslijepodne »
Drago mi je da sam mogao pomoci i da ti se sviđa kako je ispalo :)

  :up:
Samo mi je zao zbog losih slika,nemoze se sve docarati i dozivjeti kako je uzivo.
Koliko god isprobavao rasvjetu,zamracenje sobe,stalak,improvizirani flashbox nije bas kako sam planirao,ali s druge strane ne saljem slike na aquascape natjecaj pa moze proci...

Offline Desiderata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 172
  • Spol: Ženski   Dob: 53
  • Lokacija: Jadranovo
Odg: Novi smjestaj za kornjacu-Slike
« Odgovori #3 u: Veljača 18, 2014, 22:17:42 poslijepodne »
 :up: