Travanj 26, 2024, 16:46:31 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Akvarij  (Posjeta: 27911 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Akvarij
« Odgovori #125 u: Lipanj 06, 2012, 16:21:36 poslijepodne »
Fala na odgovoru i linku.Mislio sam na jezerce,jer se  tamo temperatura vode i duljina dana prirodno smanjuju ili?I kada zavrsi period smanjivanja temperature vode i smanjivanje dana,te hranjenja onda ih jesnostavno stavimo u hladnjak?U posudicu s vodom.Kada ih mićemo iz frizdera,i da li su potrebna nekakva povisenja temperature prije nego li ih maknemo iz frizdera?onda ih stavimo u plitku vodu.

Da, u jezeru se to sve odvija prirodnim putem, kada se temperatura dovoljno spusti i probava ocisti od hrane samo ih se premjesti na mjesto gdje hiberniraju. Kada se hiberniraju vodene kornjace u hladnjaku u maloj posudi s vodom potrebno je koristiti zracnu pumpu koja ce obogacivati vodu kisikom i stvarati ventilaciju kroz hladnjak.
Prilikom buđenja je pozeljno postepeno dizati temperaturu, a kada se kornjaca probudi prebaciti ju u posudu sa mlakom vodom da se organizam pokrene.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: Akvarij
« Odgovori #126 u: Lipanj 22, 2012, 22:07:59 poslijepodne »
Pozdrav...

Sad, najvjerovatnije bih kornjače držao u vrtnom jezeru. Kako ih je poželjno hibernirati ja bih za to koristio inkubator jer nemam podrum ili tavan, zanima me kako moje kornjače nisu imale pravilne uvjete skoro cijeli život dali bih mogle uginuti za vrijeme hiberniranja?
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline Demižan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Akvarij
« Odgovori #127 u: Lipanj 23, 2012, 02:39:06 prijepodne »
Pozdrav...

Sad, najvjerovatnije bih kornjače držao u vrtnom jezeru. Kako ih je poželjno hibernirati ja bih za to koristio inkubator jer nemam podrum ili tavan, zanima me kako moje kornjače nisu imale pravilne uvjete skoro cijeli život dali bih mogle uginuti za vrijeme hiberniranja?

Mislim da nebi trebalo biti problema,ali nemoj me držati za riječ.
Pričekaj odgovor nekog iskusnjeg. ;)

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Akvarij
« Odgovori #128 u: Lipanj 24, 2012, 15:54:14 poslijepodne »
Pozdrav...

Sad, najvjerovatnije bih kornjače držao u vrtnom jezeru. Kako ih je poželjno hibernirati ja bih za to koristio inkubator jer nemam podrum ili tavan, zanima me kako moje kornjače nisu imale pravilne uvjete skoro cijeli život dali bih mogle uginuti za vrijeme hiberniranja?

Prije nego li stavis kornjace u hibernaciju bi ih trebao odvesti na pregled kod veterinara za gmazove. Ako su prije drzane bez grijaca moguce je da im pluca nisu potpuno zdrava sto bi ih u hibernaciji moglo ubiti.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org