Travanj 28, 2024, 21:23:59 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.  (Posjeta: 26265 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vice

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vicko
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #75 u: Travanj 06, 2012, 15:47:38 poslijepodne »
Evo i ja sam kupio jednu!  :heart:
U akvariju od 63litre(60cm(d),35c,(š)) s vodom do nekih 10cm. Filtrira unutarnji tetrin filter. Grijanje na 26 celzijevih uključeno. Spot lampa od 40w,  jedna štedna za bilje. Kopno je panj koji je na malom brdašcu od pjeska.  :D Hranim je ponajviše malim komadićima piletine koje obožava. Uz to davam one Tetra delicia bloodworms,to isto jede. Imam i reptomin granule,ali do ne doživljava ni 5%!   :D Sutra još moram kupit pastrvu.  Voda je malo zamućena jer nije bilo cikliranja  :-[ , morao sam je odmah stavit u freško napunjeni akvarij jer je ipak putovala 7sati bez filtera,grijača....Zna li itko koliko će još dugo bit zamućena voda?
Ali dobro se snašla! Tijekom dana nije uopće na kopnu nego sam po dnu kopka pijesak, ali vidio sam da je preko noći bila na kopnu jer je pojela hranu što sam ostavio.  :up:
Evo ako netko ima neki savjet,primjedbu svakako je dobrodošlo!  :up:
"I ask people why they have deer heads on their walls. They always say because it's such a beautiful animal. There you go. I think my mother is attractive, but I have photographs of her." ~Ellen DeGeneres

Offline hologram

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb,Volovčica
  • samo za hitne slučajeve 0997022021
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #76 u: Travanj 06, 2012, 16:28:05 poslijepodne »
bravo Vice, baš mi je drago da si se prodružio ovom klubu ljubitelja nazubljenih i običnih mošusnih ;)
Jedino me malo brine grijač, prepopručam ti da ga nemaš zaljepljenog pipcima već da ga položiš na dno kako se kornjača ne bi zaglavila, isto ti preporučam i za filter. Naime, jako su nestašne ove kornjače, tim više- imaju nazubljeni oklop pa se time povećava mogućnost da negdje zapnu.
Ostalo je super!
 ;)
:AkTer:

Offline Vice

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vicko
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #77 u: Travanj 06, 2012, 17:56:00 poslijepodne »
Hvala @Hologram !  :zagrljaj: Već godinu dana planiram uzeti kornjaču...Ali nikad nije bilo mošusnih, pogotovo u Dubrovniku.A sada sam taman bio u Zagrebu kad su došle ove mošusne! Nije mi bilo druge nego uzeti jednu!  :D  Čitao sam već negdje gdje si ti napisala u vezi grijača  i filtera. Mislim da se oko filtera nemože zaglaviti,ali kod grijača već može.  -? Odlijepit ću grijač,ali strah me da ne dođe do nekih probleme,jer (koliko ja znam) grijač ne smije biti u dodiru s pjeskom...
"I ask people why they have deer heads on their walls. They always say because it's such a beautiful animal. There you go. I think my mother is attractive, but I have photographs of her." ~Ellen DeGeneres

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #78 u: Travanj 06, 2012, 18:05:05 poslijepodne »
Moja bome suvereno pliva skoro od prvog dana i to u 20cm vode. Vise ju dvije obicne mosusne ne dozivljavaju, hvala Bogu! Pliva po akvariju bez beda, kad hoce naravno! ali kad ide po zrak, fino pliva!!
ima par beba platija, ali brzo ih sve 3 prodje volja da to love :-D

2Kori:
za sad mi dobro ide s cackalicom, ako primjetim da bi se nesto moglo desiti sto si rekao, budem uzeo pincetu, osim toga imam neku malo vecu metalnu oblu, ali stavim im pred nos u vodu komadic i nikad jos nisu zagrizle cackalicu.
budem sad za vikend probao nabaviti malo jetreca, ali za sad hranim kornjace ujutro s granulama i racicima, a poslje posla s mesom. Kolko vidim u tim industrijsim hranama ima svakakvih dodataka, tako i D3, pa si mislim da im je to dosta, a s mesom im dizem proteine i kaj vec ima u mesu, kojih mozda nema dovoljno u toj suhoj hrani... Osim toga jedu dosta i riblju hranu (biljnu i zivotinjsku) koju bacim ribicama, tako da imaju dosta raznovrsne hrane na raspolganju
kako sad imam kozicnjak, koji je sve brojniji iz dana u dan. kad ih ubde previse unutra, onda se dio seli u nastambu s kornjacama. pa cemo vidjet jel ce to moci loviti :-)

Al ovo ti je dobra ideja s razmocenim reptiminom za ovu malu nazubljenu. Probat cu je staviti u kotilicu u vodi i staviti reptimina malo da se razmoci. jer u velikom struja, pistija i odoratusi odnesu to pa niti ne vidi. A ipak je vise na dnu nego na povrsini. No ak su odoratusi odrasli bude i ova, dobro se udomacila  :-)

Ako kornjacu prisilis plivat ce ona i u 60 cm vode da dođe do zraka, međutim mladunci se u prirodi zadrzavaju u plicacima koji su prepuni granja, bilja i raznih malih organizama kojima se hrane.

Opet se vracamo na cinjenicu da je dovoljno da se kornjaca jednom posteno nabije na vrh cackalice, onda ti je kasno prijeci na pincetu...ne razumijem zasto toliko inzistiras na izlaganju svojih zivotinja bespotrebnoj opasnosti.

Rezim hranjenja je ok, samo ne bi bilo s viska tu i tamo ubaciti nekog puza ili crva, kozice su također dobro dosle. Trgovci u pet shopu tvrde da su kupovne hrane dovoljne, da sadrze sve sto je potrebno za normalan rast kornjace, ali istina je naravno daleko od toga. Sa granulama ce kornjace sigurno dobiti određenu kolicinu kalcija, vitamina D3 i ostalih sastojaka potrebnih za rast, no realno to je samo dodatak prehrani.

Evo i ja sam kupio jednu!  :heart:
U akvariju od 63litre(60cm(d),35c,(š)) s vodom do nekih 10cm. Filtrira unutarnji tetrin filter. Grijanje na 26 celzijevih uključeno. Spot lampa od 40w,  jedna štedna za bilje. Kopno je panj koji je na malom brdašcu od pjeska.  :D Hranim je ponajviše malim komadićima piletine koje obožava. Uz to davam one Tetra delicia bloodworms,to isto jede. Imam i reptomin granule,ali do ne doživljava ni 5%!   :D Sutra još moram kupit pastrvu.  Voda je malo zamućena jer nije bilo cikliranja  :-[ , morao sam je odmah stavit u freško napunjeni akvarij jer je ipak putovala 7sati bez filtera,grijača....Zna li itko koliko će još dugo bit zamućena voda?
Ali dobro se snašla! Tijekom dana nije uopće na kopnu nego sam po dnu kopka pijesak, ali vidio sam da je preko noći bila na kopnu jer je pojela hranu što sam ostavio.  :up:
Evo ako netko ima neki savjet,primjedbu svakako je dobrodošlo!  :up:


Smjestaj je dobro slozen, vjerojatno ce ti biti dovoljan za sljedecih godinu i pol-dvije. Jedino obrati pozornost da se kornjaca negdje ne zavuce i ne utopi sto spominje @hologram. Mladunci se obozavaju skrivati tako da mozes ocekivati da ce ti se kornjaca ici ukopavati ispod filtera. Moja preporuka je da filter zalijepis na samo dno akvarija da se kornjaca pod njega ne moze zavlaciti, jer ako u tom trenutku otpadne moze ju pricepiti i utopiti.
U iducih par tjedana ces vjerojatno cesce morati mijenjati vodu dok se u akvariju ne razvije barem malo bioloske filtracije.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Vice

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vicko
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #79 u: Travanj 06, 2012, 18:24:48 poslijepodne »
evo napravio sam kako ste mi rekli  :up:
"I ask people why they have deer heads on their walls. They always say because it's such a beautiful animal. There you go. I think my mother is attractive, but I have photographs of her." ~Ellen DeGeneres

Offline antman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 202
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Split
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #80 u: Travanj 07, 2012, 12:33:46 poslijepodne »
a koliko narastu? to su vodene jel?

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #81 u: Travanj 07, 2012, 13:08:18 poslijepodne »
a koliko narastu? to su vodene jel?

Da,vodene su. Narastu oko 10cm.
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #82 u: Travanj 11, 2012, 19:29:58 poslijepodne »
Bio sam danas na Drvinju imaju jos 5 komada...
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #83 u: Travanj 12, 2012, 16:08:45 poslijepodne »
Ako tko hoće kornjača koju sam ja rezervirao je opet slobodna za prodaju pa ako tko hoće da ju uzme tj. kupi neka se javi Koriu za više informacija.

Zaboravio sam napisati, treca kornjaca je ipak otisla Dombeu u Bjelovar :)
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline viktor131

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #84 u: Svibanj 12, 2012, 20:08:43 poslijepodne »
Da se i ja pridružim....I ja sam ponosni vlasnik mošusnih kornjača! Jednu (common musk) sam kupila u 1.mj, a drugu (razorback musk), za jednu malu djevojčicu krajem 3.mj, taman kada su stigle u prodaju. S obzirom da sam u Splitu,(a tu nikad nitko čuo za mošusne kornjače  :)) i jedna i druga su stigle busom iz Pet centra Drvinje!! Moj Viktor je super i ima društvo od dvije ribice! Baš su pravi tandem, stalno su u paketu, a pogotovo kad je u pitanju žicanje hrane! :). Ova druga (razorback), redovito jede (što je ok) ali se stalno skriva ispod kamena ili grijača i ne izlazi van osim kad jede. Jel ima netko neki savjet? Jel moguce da joj smeta slabo osvjetljenje?

Offline Vice

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vicko
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #85 u: Svibanj 13, 2012, 13:15:35 poslijepodne »
Evo ja cu ti odgovoriti kratko,a neka me netko nadopuni jer ipak nisam tako dugo s mošusnima kao što su neki ljudi s ovoga foruma  :up:
Meni se moja Razorback skrviala nekih prva 3 tjedna , a onda je počela žicati hranu. Od tada je nisam vidio  da je u kokosu ili ispod panja. Non stop je u nekoj akciji  :D
Neznam koliko ti je pametno bilo staviti dvije mošusne u zajednički akvarij,osim ako nisu različitog spola. Mošusne inače vole slabije svijetlo(samo spot lampa) pa mislim da joj to ne smeta. Postavi par slika svojih ljubimaca,a za detalje se uputi na  www.kornjace.com  :up:
"I ask people why they have deer heads on their walls. They always say because it's such a beautiful animal. There you go. I think my mother is attractive, but I have photographs of her." ~Ellen DeGeneres

Offline viktor131

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #86 u: Svibanj 13, 2012, 20:52:39 poslijepodne »
Nisu u istom akvariju. Jedna je kod mene a druga kod male necakinje  :P. Do sada je imala "SOS osvjetljenje", običnu sobnu lampu pored akvarija pa je bilo relativno mračno! Danas smo stavili spot lampu pa me baš zanima... Prvih tjedan dana je bio ok, ali se zadnja 2 tjedna stalno skriva. Sve ostalo bi mu trebalo odgovarati-ima dovoljno mjesta u akvariju, temperatura vode ok, pijesak, kamenje...
Hvala ipak...

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #87 u: Svibanj 14, 2012, 04:11:39 prijepodne »
Da se i ja pridružim....I ja sam ponosni vlasnik mošusnih kornjača! Jednu (common musk) sam kupila u 1.mj, a drugu (razorback musk), za jednu malu djevojčicu krajem 3.mj, taman kada su stigle u prodaju. S obzirom da sam u Splitu,(a tu nikad nitko čuo za mošusne kornjače  :)) i jedna i druga su stigle busom iz Pet centra Drvinje!! Moj Viktor je super i ima društvo od dvije ribice! Baš su pravi tandem, stalno su u paketu, a pogotovo kad je u pitanju žicanje hrane! :). Ova druga (razorback), redovito jede (što je ok) ali se stalno skriva ispod kamena ili grijača i ne izlazi van osim kad jede. Jel ima netko neki savjet? Jel moguce da joj smeta slabo osvjetljenje?

Pozdrav i dobro dosao na forum!

Potrebno je dosta strpljenja dok se kornjaca navikne na novu okolinu i ljude. Neke su jednostavno vise, a neke manje plasljive. Glavno je da kornjaca prihvaca hranu, s vremenom ce se opustiti.
Mosusne kornjace opcenito vole mracnija i skrovitija stanista tako da bi dosta pomoglo da u akvarij stavis jednostavno vodeno bilje poput vodene lece i rogolista da se kornjaca ima gdje skrivati. Tada ce i biti hrabrija izaci u ostatak akvarija.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Vice

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vicko
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #88 u: Srpanj 26, 2012, 14:43:06 poslijepodne »
Malo da osvježim temu...Zanima me kako su vaše,jesu li što narasle? Moja sada ima 5cm,a došla je s cca 3cm. Baš me zanima kolike su vaše! :) Hologram,Kori i ostali koji su ih kupili u Pet Centru,izjasnite se   ;)
"I ask people why they have deer heads on their walls. They always say because it's such a beautiful animal. There you go. I think my mother is attractive, but I have photographs of her." ~Ellen DeGeneres

Offline dominik4545

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
  • Spol: Muški   Dob: 26
  • Lokacija: zagreb-botinec
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #89 u: Kolovoz 07, 2012, 18:16:13 poslijepodne »
pozdrav

zanima me mosusna kornjaca
kolki akvarij joj je potreban moze 70 litarni ili
gdje se mogu nabavit ili netko poklanja
i koliko dođu?
unaprijed zahvaljujem

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #90 u: Kolovoz 08, 2012, 07:33:06 prijepodne »
Sve te podatke si mogao naci u ovoj temi.
Akvarij od 70 litara nije dovoljno velik da bi bio trajan smjestaj.
Po mom znanju trenutno su sve mosusne u Zgb. rasprodane, tesko da bi ih netko poklanjao.
Do sada je S.odoratus bio 166 kn, a S.carinatus 239 kn.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline dominik4545

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
  • Spol: Muški   Dob: 26
  • Lokacija: zagreb-botinec
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #91 u: Kolovoz 08, 2012, 11:07:44 prijepodne »
hvala kori  :)

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #92 u: Kolovoz 18, 2012, 02:16:47 prijepodne »
Hologram,Kori i ostali koji su ih kupili u Pet Centru,izjasnite se   ;)

Evo, konacno sam ju izmjerio, sada je 49x40x26 mm.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #93 u: Prosinac 05, 2012, 22:02:02 poslijepodne »
Evo danas sam bio u PC-u Drvinje i izgleda da su dobili novu posiljku kornjaca...

Trachemys-a vise nema, a bilo je negdje desetak nazubljenih i nesto vise obicnih mosušnih kornjaca.... :)
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #94 u: Prosinac 05, 2012, 22:19:30 poslijepodne »
Da, od sada bi se S.odoratus i S.carinatus trebali uvoziti redovito, cijeli rod Trachemys i Pseudemys je zabranjeno uvoziti.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #95 u: Prosinac 06, 2012, 20:46:11 poslijepodne »
Da, od sada bi se S.odoratus i S.carinatus trebali uvoziti redovito, cijeli rod Trachemys i Pseudemys je zabranjeno uvoziti.

Hvala na informaciji!

Nadam se da cu i ja imati prilike nabaviti jednoga carinatus-a jer su mi stvarno pre slatki! :)
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline minimy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: zagreb
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #96 u: Siječanj 05, 2013, 22:10:54 poslijepodne »
dali je netko vidio možda ovih dana dali gdje ima razorback ,ja sam jedino vidjela obične mosunske u city centru

Offline Vice

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vicko
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #97 u: Siječanj 05, 2013, 22:25:22 poslijepodne »
dali je netko vidio možda ovih dana dali gdje ima razorback ,ja sam jedino vidjela obične mosunske u city centru

Ima ti ih vjerovatno u Pet Centru i razorback i mošusnih  :up:
"I ask people why they have deer heads on their walls. They always say because it's such a beautiful animal. There you go. I think my mother is attractive, but I have photographs of her." ~Ellen DeGeneres

Offline minimy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: zagreb
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #98 u: Siječanj 05, 2013, 22:29:51 poslijepodne »
tamo sam vidjela samo obične  -?

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Nova vrsta mosusnih kornjaca u Zg.
« Odgovori #99 u: Siječanj 05, 2013, 23:38:06 poslijepodne »
dali je netko vidio možda ovih dana dali gdje ima razorback ,ja sam jedino vidjela obične mosunske u city centru

U City centru je lanac Zoo City, oni drze samo obicne mosusne kornjace. Ovdje govorimo o Pet centru (Heinzelova i Drvinje), koliko znam oni su za sada jedini koji drze nazubljene mosusne kornjace.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org