Travanj 25, 2024, 11:06:44 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pitanja - Lakiman57  (Posjeta: 4992 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: Pitanja - Lakiman57
« Odgovori #25 u: Ožujak 06, 2012, 20:43:29 poslijepodne »
Da ali npr ako kupim tu UVB sijalicu dali onda moram i taj reflektor ili mogu ovu sijalicu koju sad ima ovu stedusu i jer one moraju da rade uporedo non stop?I ja od hrane trenutno imam samo racice i davo sam im gliste juce i prekjuce iskopo sam u dvoristu i dao ima 5,6 komada glisti jele su lepo vide cu sutra da kupim da pileca prsa i da vidim dali ima u onim LOV I RIBOLOV PRODAVNICAMA da se kupe zive gliste i oni crvi to da im bude kao ziva hrana.I da im dajem zanaci 2 puta denvno a jer ima odredjeno nesto kolicinski jer znam kad ima dajem rakove one pojedu 15 rakova kao nista njih dve po 7 neznam dal je to mnogo ili malo al jedu bas mnogo i mislim da mogu i jos mnogo vise da pojedu :D????

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Pitanja - Lakiman57
« Odgovori #26 u: Ožujak 06, 2012, 23:02:29 poslijepodne »
Sad mi nije jasno, sta cu kornjacama morat davati zivu ribu??

Ja im dajem iskljucivo meso i povrce, tu i tamo kojeg zohara. Nedajem im samo piletinu ali nju najcesce, a koje djelove govedine smiju jesti. :up:

Ne mora biti ziva, kupis pastrvu u ducanu/na placu, filetiras ju i zamrznes kao meso. Zohari i fobasi su za kornjacu zdraviji od piletine i pametnije bi bilo da dajes vise zive hrane. Lakse pada na probavu kornjace od pileceg bijelog mesa.

Da ali npr ako kupim tu UVB sijalicu dali onda moram i taj reflektor ili mogu ovu sijalicu koju sad ima ovu stedusu i jer one moraju da rade uporedo non stop?I ja od hrane trenutno imam samo racice i davo sam im gliste juce i prekjuce iskopo sam u dvoristu i dao ima 5,6 komada glisti jele su lepo vide cu sutra da kupim da pileca prsa i da vidim dali ima u onim LOV I RIBOLOV PRODAVNICAMA da se kupe zive gliste i oni crvi to da im bude kao ziva hrana.I da im dajem zanaci 2 puta denvno a jer ima odredjeno nesto kolicinski jer znam kad ima dajem rakove one pojedu 15 rakova kao nista njih dve po 7 neznam dal je to mnogo ili malo al jedu bas mnogo i mislim da mogu i jos mnogo vise da pojedu :D????

Spot lampa/reflektorica mora raditi istovremeno sa UVA-UVB zaruljom (stednom ili neonkom). Znaci trebaju ti dvije lampe za pravilnu rasvjetu.
Gliste i larve muha iz prodavaonica za lov i ribolov nije pametno davati kornjacama zato jer uvjeti uzgoja nisu dovoljno higijenski i riskiras da kornjaca pobere parazite. Pokusaj nabaviti hranu koja se inace daje u teraristici, mozes iskopavati i gliste iz dvorista ako nije na neki nacin zagađeno (spricano pesticidima i sl.).

Sto se tice kolicine hrane određeno bilje primjerice mozes davati u neogranicenim kolicinama, ali sa mesom, ribom, zivom hranom i granulama treba oprezno. Kornjace u prirodi nemaju na raspolaganju svaki dan kolicinu mesa koju im mi damo u zatocenistvu i zato se obicno debljaju. One su u prirodi gotovo uvijek gladne, to ih tjera da traze hranu, to je i instinktivno. Zato nam uvijek ostavljaju dojam da su gladne. Ne smijes im uvijek udovoljiti jer to nije zdravo za njih. U tim situacijama im uvijek mozes ubaciti bilje. Sa mesom, ribom, zivom hranom i granulama moras oprezno jer osim sto debljaju, previse proteina moze ostetiti probavne organe ako se stalno pretjeruje.
Sada jos dok su male (do nekih 6 mj. starosti) svakoj kornjaci dnevno mozes dati komad mesa koji je 1-2x velicine glave kornjace i navecer mozes dati nekoliko granula svakoj kornjaci. Generalno pravilo je da nikada kornjace ne smijes hraniti do sitosti. S vremenom kako ce kornjace stariti ces im postepeno morati smanjivati kolicinu "mesnate" hrane (prijeci na hranjenje svaki 2-3 dan tom hranom) i naviknuti ih na bilje.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: Pitanja - Lakiman57
« Odgovori #27 u: Ožujak 07, 2012, 07:29:09 prijepodne »
A da te pitam jeli jer ova sto si reko danas cu da im kupim pileca prsa i jer to da drzim u samrzivacu ili moze i u vfizideru samo.I kakve granule spominjes to jer to ono sto si mi reko gore sa vitaminima, jer ja imam samo racice al to izgleda nije to.Gliste sam im hvato pre neki dan ali ih salbo sad ima mnogo naso sam par 6,7 malih glista.Sad ce vreme musica pa cu to da im hvatam jos malo.??I kad mogu da im dajem te racice jer mogu da ih dajem uposte po neki put?

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: Pitanja - Lakiman57
« Odgovori #28 u: Ožujak 07, 2012, 08:06:22 prijepodne »
Jeli to moze biti ona koju imaju u konzumu u friziderima par dana stara?
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: Pitanja - Lakiman57
« Odgovori #29 u: Ožujak 07, 2012, 13:45:21 poslijepodne »
Kupio sam pileca prsa ona u crevu pa jer smem njih da dajem kornjacam pise mi da ima neka 2 zacina E-250 tako nesto pa jer smem to da im dajem???1kg sam kupio

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Pitanja - Lakiman57
« Odgovori #30 u: Ožujak 09, 2012, 03:25:17 prijepodne »
A da te pitam jeli jer ova sto si reko danas cu da im kupim pileca prsa i jer to da drzim u samrzivacu ili moze i u vfizideru samo.I kakve granule spominjes to jer to ono sto si mi reko gore sa vitaminima, jer ja imam samo racice al to izgleda nije to.Gliste sam im hvato pre neki dan ali ih salbo sad ima mnogo naso sam par 6,7 malih glista.Sad ce vreme musica pa cu to da im hvatam jos malo.??I kad mogu da im dajem te racice jer mogu da ih dajem uposte po neki put?

Ako drzis u frizideru meso ti nece dugo trajati. Zato ga je potrebno zamrznuti. Za kupovne hrane googlaj: Tetra ReptoMin, JBL Agil, Nutrafin Max turtle, Exo Terra Aquatic Turtle, Sera Raffy P ...to su sve granule za kornjace. Racice (grammarus) mozes davati recimo 1-2x tjedno kao poslasticu.

Jeli to moze biti ona koju imaju u konzumu u friziderima par dana stara?

Da, moze, ja kupujem bas tamo, pakiranje od 2 pastrve je nesto manje od 20 kn. Samo gledaj da li je datum ok, jer kad je vec pri kraju dosta se usmrde.

Kupio sam pileca prsa ona u crevu pa jer smem njih da dajem kornjacam pise mi da ima neka 2 zacina E-250 tako nesto pa jer smem to da im dajem???1kg sam kupio

Mi konkretno mislimo na ovo: LINK, cisto sirovo meso koje nije prerađeno ni na koji nacin.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Pitanje HITNOO!!!!!
« Odgovori #31 u: Ožujak 16, 2012, 09:09:20 prijepodne »
Kupio sam ovaj silikon danas i oni rade samo do veceras do 8 sati ali ja idem popodne u skolu pa ako bi neko mogo da mi kaze da idem to da zamenim odma ako moze ovaj silikon onda jos bolje a oni subotom i nedeljom ne rade.A ja sam planiro da zavrism sad preko vikedna kopno.Pa da pitam jer moze ovaj silikon za akvarijum za kornjace dali ce da im steti nesto????????????
ako ne moze reko mi je da idem da zamenim ima neki poseban lepak samo za akvarijum.
 
http://www.dodaj.rs/?1n/EL/Avghkrg/sdc12414.jpg
Pitanja - Lakiman57

http://www.dodaj.rs/?w/9N/3ZU0g1l5/sdc12420.jpg
Pitanja - Lakiman57


Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Pitanja - Lakiman57
« Odgovori #32 u: Ožujak 16, 2012, 13:00:46 poslijepodne »
Ako ima poseban silikon za ljepljenje akvarija trebao si toga uzeti. Na ovom silikonu pise da lijepi drvo tako da mi se cini da nije acetatni. Također ima nacrtanu kupaonicu i pise da ima antibakterijsko djelovanje sto upucuje na nekakve otrovne fungicide.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Lakiman57

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
Odg: Pitanja - Lakiman57
« Odgovori #33 u: Ožujak 16, 2012, 13:11:42 poslijepodne »
Ima neki neki lepak posebno za akvarijum koji moze da lepi do 100L.Ali neznam dali ce moci plastiku da lepi i to nije poseban silikon to je lepak neki u malo vecoj tubici kosta 200 dinara.Uzecu to pa cu kad dodjem veceras cu da slikam i da posaljem ovde pa da vidimo dali moze to..
« Zadnja izmjena: Ožujak 16, 2012, 13:17:51 poslijepodne od Lakiman57 »