Travanj 23, 2024, 08:24:42 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Kornjače u EU  (Posjeta: 2424 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Kornjače u EU
« u: Ožujak 02, 2012, 12:26:12 poslijepodne »
Pozdrav,
Prva zamisao mi je bila otvoriti ovu temu kao anketu,ali ipak sam odustao,da se zna...

Znači,ono što mene i vjerujem dosta nas zanima je koje će se nove vrste kornjača uvoziti kada uđemo u EU?
Ja recimo neću kupovati nove kornjače,ali me samo zanima da znam.
Sternotherus odoratus se recimo već je zbog velike potražnje,moguće da će se uvoziti i neki kinosternidi?

Napravio sam mali popis,pa me zanima što će te vi reći...
a) kinosternidi
b)mekooklopne
c)Malaclemys terrapin - viđao sam ju dosta po stranim forumima
d)afričke kopnene kornjače npr,afrička "pancake tortoise"
e)afričke "mud" kornjače
f)chelidae - zmijovratne
g)Clemmys guttata . isto sam ju viđao po forumima

baš me zanima što će te reći.
možda se neće ništa popraviti,možda će se uvest  1-2 vrste,možda  tek nakon 2-3 g počne uvoz,ko zna?
Moje je mišljenje da će se uvoziti a,možda b i c i f.  B sam stavio pod možda jer se P.sinensis bila uvozila u Hr. prije 12-tak godina(oko 2000) Naravno mogao sam napraviti veći popis,ali nisam znao što da stavim,a da ima barem male šanse za uvoz...(a vjerojatno nema barem 2-3 kornjače i s ovog popisa)
pozdrav
« Zadnja izmjena: Ožujak 02, 2012, 12:34:35 poslijepodne od H&S »

Offline cuki1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 103
  • Spol: Ženski   Dob: 59
  • Lokacija: Zagreb
    • www.kornjace.com
Odg: Kornjače u EU
« Odgovori #1 u: Ožujak 02, 2012, 12:34:12 poslijepodne »
Jesi li ti svjestan koliki akvarij ti treba za 1 mekooklopnu kornjaču? Ako se neko time želi baviti - svaka mu čast, ali one uopće nisu pogodne kao kućni ljubimci i nije ih jednostavno držati.
Da je po meni, a naravno nije, ne bih dozvolila uvoz pola ovih vrsta sa spiska, upravo zato jer se ljudi ne mogu pravilno brinuti o crvenouhima i žutouhima, a kamoli o egzotičnijim vrstama.
Čovjek s novom idejom je luđak sve dok ta ideja ne uspije...
 
Cuki i Bublica       www.kornjace.com

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: Kornjače u EU
« Odgovori #2 u: Ožujak 02, 2012, 12:39:25 poslijepodne »

Jesi li ti svjestan koliki akvarij ti treba za 1 mekooklopnu kornjaču?
jesam,ali ju ja ne želim

 Ako se neko time želi baviti - svaka mu čast, ali one uopće nisu pogodne kao kućni ljubimci i nije ih jednostavno držati.
točno,nije.Ako neko ima prostora,uvjeta,novca i iskustva njemu nije tolko teško

Da je po meni, a naravno nije, ne bih dozvolila uvoz pola ovih vrsta sa spiska, upravo zato jer se ljudi ne mogu pravilno brinuti o crvenouhima i žutouhima, a kamoli o egzotičnijim vrstama.
ja sam ovo stavio pod pitanje,a ne pod raspravu,bez ljutnje...  -?

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Kornjače u EU
« Odgovori #3 u: Ožujak 02, 2012, 13:05:20 poslijepodne »
Tada ćeš moći otići na neki tera sajam bilo gdje u EU i kupiti što god želiš tj. oni imaju u ponudi. Osim ako RH to ne stavi neku vrstu na popis zabranjenih, ali nekako ne vjerujem.
Dakle googlaj ponude po raznim sajmovima pa ćeš pronaći i odgovor na svoje pitanje.

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: Kornjače u EU
« Odgovori #4 u: Ožujak 02, 2012, 13:38:02 poslijepodne »
Ako počnu uvoziti mosušne kornjače kao crvenouhe i one će postati svakodnevni stanovnici parka Maksimira. :D
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: Kornjače u EU
« Odgovori #5 u: Ožujak 02, 2012, 13:42:33 poslijepodne »
Ako počnu uvoziti mosušne kornjače kao crvenouhe i one će postati svakodnevni stanovnici parka Maksimira. :D
bok
mošusne već možeš naći u nekim petshopovima u zg-u.
da če postati svakodnevni stanovnici maksimira neznam,jer ipak ne trebaju puno prostora,kao crvenouhe,a prostor je jedan od glavnijih razloga zašto ljudi odustanu,kad čuju da trebaju 300 ili 400 l akvarij

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: Kornjače u EU
« Odgovori #6 u: Ožujak 02, 2012, 13:45:25 poslijepodne »
Znam da ih ima u pet centru. ;)

Je, ali ljudima bi bilo najbolje kada bih kornjača stala u 10l a ove isto trebaju 100-200l ako se ne varam a nekim ljudima je i to puno.
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Kornjače u EU
« Odgovori #7 u: Ožujak 04, 2012, 16:21:23 poslijepodne »
Pozdrav,
Prva zamisao mi je bila otvoriti ovu temu kao anketu,ali ipak sam odustao,da se zna...

Znači,ono što mene i vjerujem dosta nas zanima je koje će se nove vrste kornjača uvoziti kada uđemo u EU?
Ja recimo neću kupovati nove kornjače,ali me samo zanima da znam.
Sternotherus odoratus se recimo već je zbog velike potražnje,moguće da će se uvoziti i neki kinosternidi?

Napravio sam mali popis,pa me zanima što će te vi reći...
a) kinosternidi
b)mekooklopne
c)Malaclemys terrapin - viđao sam ju dosta po stranim forumima
d)afričke kopnene kornjače npr,afrička "pancake tortoise"
e)afričke "mud" kornjače
f)chelidae - zmijovratne
g)Clemmys guttata . isto sam ju viđao po forumima

baš me zanima što će te reći.
možda se neće ništa popraviti,možda će se uvest  1-2 vrste,možda  tek nakon 2-3 g počne uvoz,ko zna?
Moje je mišljenje da će se uvoziti a,možda b i c i f.  B sam stavio pod možda jer se P.sinensis bila uvozila u Hr. prije 12-tak godina(oko 2000) Naravno mogao sam napraviti veći popis,ali nisam znao što da stavim,a da ima barem male šanse za uvoz...(a vjerojatno nema barem 2-3 kornjače i s ovog popisa)
pozdrav

Pa bas mozes ocekivati bilo sta posebno od uvoza jer da trenutno u Hr. ima dovoljno ljudi zainteresiranih za druge vrste kornjaca one bi se bez problema mogle uvoziti, ali sve se svodi na to da se tako nesto ne isplati. Nema razloga da uvoznik koji je sada uvezao Sternotherus odoratusa iz SAD-a drugi put ne uveze S. carinatus ili nekog drugog kinosternida ako bude interesa.

Jedina prednost EU je ovo sto @Chilii kaze, moci ces si sam dovoditi zivotinje iz Europe gdje su u normalnoj prodaji. Međutim sam ulazak u EU nece znaciti odmah otvorene granice i prenosenje zivotinja bez papirologije, moramo cekati da postanemo dio Schengenskog sporazuma sto se ocekuje najranije 2016. godine, vjerojatno i kasnije.
Cak i tada postoje određene restrikcije za pojednine vrste zivotinja ovisno o njihovom statusu zastite, ako te zanima kako to trenutno funkcionira u EU ovdje imas sve informacije: www.eu-wildlifetrade.org
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: Kornjače u EU
« Odgovori #8 u: Ožujak 04, 2012, 17:20:52 poslijepodne »


Pa bas mozes ocekivati bilo sta posebno od uvoza jer da trenutno u Hr. ima dovoljno ljudi zainteresiranih za druge vrste kornjaca one bi se bez problema mogle uvoziti, ali sve se svodi na to da se tako nesto ne isplati. Nema razloga da uvoznik koji je sada uvezao Sternotherus odoratusa iz SAD-a drugi put ne uveze S. carinatus ili nekog drugog kinosternida ako bude interesa.

Jedina prednost EU je ovo sto @Chilii kaze, moci ces si sam dovoditi zivotinje iz Europe gdje su u normalnoj prodaji. Međutim sam ulazak u EU nece znaciti odmah otvorene granice i prenosenje zivotinja bez papirologije, moramo cekati da postanemo dio Schengenskog sporazuma sto se ocekuje najranije 2016. godine, vjerojatno i kasnije.
Cak i tada postoje određene restrikcije za pojednine vrste zivotinja ovisno o njihovom statusu zastite, ako te zanima kako to trenutno funkcionira u EU ovdje imas sve informacije: www.eu-wildlifetrade.org

[/quote]

šteta što je RH malo tržište
kad pogledam web stranicu od nekog mađarskog ili njemačkog pet shopa imaju zavidan izbor kornjača (za nekog ozbiljnog kupca)
u slučaju da se nemože ići po terra sajmovima jer isplativo naručit kornjače online,(to me frend još prije pito,pa nisam znao što da mu velim)?
   ovo je samo jedan primjer,samo neznam kolko je to sigurno jer nikad neznaš što će ti "doć"
pozdrav
« Zadnja izmjena: Ožujak 04, 2012, 17:25:36 poslijepodne od H&S »

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Kornjače u EU
« Odgovori #9 u: Ožujak 04, 2012, 23:07:19 poslijepodne »
Oprosti, ali opet imam dojam da recikliras i parafraziras stara pitanja sa kornjace.com koja si citao samo da nesto pises. Pogotovo kad par postova iznad tvrdis da ne namjeravas nabavljati nove kornjace...

Sad ja za promjenu imam par pitanja za tebe. Koja ti je fora "svakih 2 dana" mijenjati lokaciju od kuda se javljas? Zagreb, Split, Dubrovnik, danas Vukovar. Ista je stvar sa imenima, prvo Kruno, onda Josip, onda Igor...vise se ne sjecam jesam li u ovih 2 godine koliko si odprilike tu propustio nesto? Mislim, sad si nedavno promijenio spol i postao Ivana :D Vidim da se stalno silno trudis nauciti nesto novo i uspijeva ti, s jedne strane pokusavas biti normalan clan foruma, s druge se sabotiras i dajes dojam da nisi prava osoba nego internet trol? I nemoj mi opet slati pp s odgovorom, jer i mnoge druge clanove zanima o cemu se doista radi.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org