Travanj 26, 2024, 05:06:30 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Biljke, kopno, filter - pitanja od shadow  (Posjeta: 8257 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline shadow

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 102
  • Spol: Muški   Lokacija: Vodice
Biljke, kopno, filter - pitanja od shadow
« u: Studeni 20, 2011, 18:16:42 poslijepodne »
Gdje bi se u HR moglo kupiti ono kopno za kornjace na priljepke??

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Kopno
« Odgovori #1 u: Studeni 21, 2011, 01:13:23 prijepodne »
Pozdrav,

u Hr. su trenutno dostupna dva umjetna kopna za kornjace, jedno na priljepke, drugo magnetno.

Hobby Cork island: LINK



Moguće nabaviti u Zoo city, Zagreb Sopot i trebalo bi biti dostupno preko www.teraristika.hr, posalji upit.




Exo Terra Turtle Bank: LINK



Dostupno preko teraristika.hr: LINK i u pet shopu Belugo, Zagreb Kvatric.


Vazno je napomenuti da su ova dva kopna (cak i najvece verzije) samo prikladna za kornjace do nekih 10-ak cm velicine. Kornjace velicine 15-20 cm su obicno pre teske za plutajuca kopna.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline shadow

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 102
  • Spol: Muški   Lokacija: Vodice
Odg: Kopno
« Odgovori #2 u: Studeni 21, 2011, 17:20:24 poslijepodne »
e a kolika je cijena ovoga prvog kopna??

ja sam naso tipa koji prodaje aq za kornju na njuskalu i besplatno daje kopno.Sada ja njega nazovem i kaze da bi prodo kopno za 50 kn.Sta mislis??

http://www.njuskalo.hr/oprema-kucni-ljubimci/akvarij-70l-oglas-3595417

Offline scriptazg

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Ženski  
Odg: Kopno
« Odgovori #3 u: Studeni 21, 2011, 17:59:04 poslijepodne »
Nije skupo kopno, ako nije preslabo ja bih kupila na tvom mjestu  dok netko ne ugrabi  ;)
mislim da su takva nova uglavnom više od 50 kn ali ne znam točno koliko više
« Zadnja izmjena: Studeni 29, 2011, 18:48:40 poslijepodne od scriptazg »

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Kopno
« Odgovori #4 u: Studeni 21, 2011, 20:07:07 poslijepodne »
e a kolika je cijena ovoga prvog kopna??

ja sam naso tipa koji prodaje aq za kornju na njuskalu i besplatno daje kopno.Sada ja njega nazovem i kaze da bi prodo kopno za 50 kn.Sta mislis??

http://www.njuskalo.hr/oprema-kucni-ljubimci/akvarij-70l-oglas-3595417

Cijena novog je vise od 100 kn.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline deki00

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški  
Odg: Kopno
« Odgovori #5 u: Studeni 22, 2011, 00:25:48 prijepodne »
Bolesno su skupa ta kopna :down:, više se isplati napraviti sam! :up:

Offline shadow

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 102
  • Spol: Muški   Lokacija: Vodice
Odg: Kopno
« Odgovori #6 u: Studeni 22, 2011, 14:46:44 poslijepodne »
ma znam sve to :P
uzet cu ja ovo za 50 kn

Offline deki00

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški  
Odg: Kopno
« Odgovori #7 u: Studeni 22, 2011, 15:34:47 poslijepodne »
Pa to kopno se isplatu izet za 50kn ako je novo preko 100kn :)

Offline shadow

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 102
  • Spol: Muški   Lokacija: Vodice
Filter
« Odgovori #8 u: Prosinac 04, 2011, 16:26:33 poslijepodne »
Trebo bi nekakav filter za svoj 54 litarski aq sa kornjom.Ovaj koji sada imam ne ne zadovoljava.Zapravo napravio bi filter.Ideje,pomoći??

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Filter
« Odgovori #9 u: Prosinac 04, 2011, 16:37:07 poslijepodne »
Koliko dugo vec imas kornjacu i koliko je velika?  Akvarij od 54 litre ti moze sluziti samo kojih godinu-godinu i pol dana prije nego ga kornjaca preraste, tako da ako vec imas kornjacu duze vrijeme ne znam koliko ti se isplati opet uzimati ili sam raditi neki novi mali filter. Mozda bi mogao iskoristiti pumpu od ovog filtera i sam sloziti neku vecu komoru za filter medije. Koji filter trenutno imas u akvariju?
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline shadow

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 102
  • Spol: Muški   Lokacija: Vodice
Odg: Filter
« Odgovori #10 u: Prosinac 04, 2011, 20:21:11 poslijepodne »
ovako kornjaca jos nije napunila godinu u 3 mj. ce.Znam sve po tom pitanju.Trenutno imam aq onaj poseban od 54l za kornje samo sam odrezo rampu i ulio vise vode.Imam box filter on nikada nije bio savršen.Sta da radim?

EDIT: imam dvije pumpe jednu od 400 l/hi jednu od 200 l/h

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Filter
« Odgovori #11 u: Prosinac 04, 2011, 21:07:52 poslijepodne »
ovako kornjaca jos nije napunila godinu u 3 mj. ce.Znam sve po tom pitanju.Trenutno imam aq onaj poseban od 54l za kornje samo sam odrezo rampu i ulio vise vode.Imam box filter on nikada nije bio savršen.Sta da radim?

EDIT: imam dvije pumpe jednu od 400 l/hi jednu od 200 l/h

Ako si ulio vise vode od visine box filtera vjerojatno ti vecina vode skroz zaobilazi filter medije u komori. Voda uvijek ide linijom manjeg otpora, tako da ti ulazi kroz punotine oko poklopca (originalno zamisljenog kopna) box filtera, u onu rupu za provuc prst kad dizes poklopac i onaj odrezan kut za zice od pumpe i grijaca.
Mislim da bi ti se sada najvise isplatilo poboljsati rad tog box filtera, jer imas i vise nego dovoljno jak protok za tu litrazu i sama pregrada ti omogucuje slaganje velike kolicine medija u filter.
Za pocetak trebas nekako rijesiti problem da ti se voda provlaci pokraj medija.
Drugo, ako koristis akvarijsku vatu kao glavni i jedini medij koju pri svakom ciscenju bacas nemas nikakvu biolosku filtraciju. Trebas nabaviti trajnije medije (spuzve i keramicke valjcice), uredno ih slagati u komoru da ti se voda ne provlaci pokraj medija i najvaznije pravilno ih odrzavati - prati u staroj akarijskoj vodi kako bi ocuvao bakterije koje vrse biolosku filtraciju u tim medijima. Također mozes koristiti i kemijske medije poput aktivnog ugljena i zeolita, oni ce ti znatno pomoci i pojacati moc filtracije. Da bi sprijecio cesto zastopavanje filtera medije ne smijes nabiti direktno na usisni otvor filtera. Prostor direktno iza tog otvora je potrebno ostaviti prazno ili ispuniti keramickim valjcicima koji ce profiltrirati najgrublji otpad koji uđe u filter. O svemu tome vise imas ovdje: LINK

Ako bas zelis novi filter onda nabavi/napravi filter kojeg ces moci koristiti i u buducem smjestaju za kornjacu.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline shadow

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 102
  • Spol: Muški   Lokacija: Vodice
Odg: Filter
« Odgovori #12 u: Prosinac 04, 2011, 21:26:23 poslijepodne »
imam aktivni ugljen spuzvu i vatu.Neznam ja bi svakako isao na novi filter.Ovaj mi oduzima prostora, a njega nikad dosta.Gledam dali bi mi bio dobar filter duetoo 100??

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Filter
« Odgovori #13 u: Prosinac 04, 2011, 21:40:10 poslijepodne »
Koliko cesto mijenjas vodu u akvariju i koju kolicinu, koliko cesto cistis filter i na koji nacin?

Duetto DJ 100 je mali unutarnji filter koji je losiji od ovog filtera kojeg trenutno imas...

Da li si vec sto isplanirao za novi smjestaj u buducnosti, koliko litara planiras? Mozes uzeti sada jaci filter za taj akvarij da bezveze ne bacas novac i onda ce ti sigurno filtracija biti bolja. Koji god mali unutarnji filter da sada uzmes nece biti znatnog poboljsanja.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline shadow

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 102
  • Spol: Muški   Lokacija: Vodice
Odg: Filter
« Odgovori #14 u: Prosinac 05, 2011, 14:09:08 poslijepodne »
ovak jednom tjedno mjenjam svu vodu i cistim spuzve.Kornja je jos mala pa zasada nije prolem.Oklop joj je 8-9 cm.Planiram uzeti neku kacu posto su jeftinije i meni bolje.Sada kaca nekih 120 litara tako nesto.Sada filter za to?
I dali moze grijac u kacu posto plastika i to ?

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Filter
« Odgovori #15 u: Prosinac 05, 2011, 15:32:07 poslijepodne »
Nije dobro sto mijenjas svu vodu niti da detaljno cistis filter. Na taj nacin unistis sve bakterije koje su se stvorile u akvariju i vjerovatno nikad niti nisi uspio u akvariju uspostaviti pravilnu biolosku filtraciju. Bioloska filtracija u akvariju je izuzetno vazna i znatno ti olaksava odrzavanje akvarija. Uz pravilno odrzavanje joj treba negdje 2-3 mjeseca da se uspostavi. Trebao bi mijenjati samo dio vode, idealno oko 1/3 uz usisavanje dna.Maksimalno bi smio promijeniti 2/3 vode ako bas moras. U novu vodu je obavezno dodavanje sredstva za pripremu vode (da neutraliziras klor i teske metale koji stete kako kornjaci tako i bioloskoj filtraciji). Preporucam ti da koristis Easylife Fluid Filter Medium (FFM) jer sadrzi zeolit koji dodatno pokupi stetne spojeve (zmazanocu) iz vode. Spuzve samo lagano potopi u staru akvarijsku vodu koju si izbacio u neku posudu iz akvarija i par puta stisni spuzve o stijenku posude da zmazanoca izađe. Nemoj ih pre detaljno prati, spuzve trebaju ostati djelomicno zmazane, pogotovo zato jer su ti one jedini trajni medij (vata i ugljen se cesto mijenjaju pa ne sluze kao stalan bioloski medij). Također si nabavi malu mrezicu za ribe s kojom u slucaju da ostane nepojedene hrane nakon hranjenja skupis ostatke. Kada hranis mesom narezi ga na male komadice i daj ih kornjaci direktno u usta plasticnom pincetom da ih proguta u jednom zalogaju bez trganja. Ako ces se drzati ovih smjernica higijena u akvariju bi trebala biti bolja.

Za taj volumen bi ti od kupovnih filtera preporucio jedino vanjski filter, jeftinija varijanta je da si sam slozis filter, npr. ovaj koji vidis u pozadini:

LINK
U bazenu se nalazi pumpa koja kroz cijev koju vidis iz bazena pumpa vodu na dno kante. U kantu je naslagan filter materijal (plasticne/mrezaste vrece od krumpira, kamenje od lave, nasjeckane rebraste cijevi za postavljanje elektricnih instalacija itd.). Kada voda prođe kroz materijal prelijeva se nazad u bazen kroz drugu cijev. Ukoliko bi te prelijevanje smetalo mozes napraviti blagi pad skroz do povrsine da se ne cuje curenje vode. Samo naravno takav filter je dobar samo ako ga dobro slozis, opet voda ti nigdje ne smije zaobilaziti medije. Same medije treba dignuti 5-10 cm od dna na neku mrezicu da se na dnu talozi najglomazniji otpad i da se filter cesto ne zastopava. Pumpu u bazenu također treba dobro zastititi kako ne bi usisala i utopila kornjacu.

Nabavi si grijac sa plasticnom zastitom da ti grijac direktno ne lezi na plastici posude i ne bi trebalo biti problema. Također mozes grijac priljepcima zalijepiti na komad stakla pa to sve staviti na dno posude.

No, imaj na umu da ukoliko neces postovati pravila odrzavanja akvarija/bare i imati biolosku filtraciju niti najskuplji i najveci vanjski filter ti nece obavljati posao dobro...
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline shadow

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 102
  • Spol: Muški   Lokacija: Vodice
Odg: Filter
« Odgovori #16 u: Prosinac 05, 2011, 15:44:34 poslijepodne »
sada znam.Tekucinu imam.Mrezicu takoder.Ovako ja sada aq imam na stolu do kompa.Ja sam mislio ovako napravit.Znaci kupit neku kacu lavor i sl. koji mi pase po dimenzijama a da je veci od aq.Znam da su ruzniji ali su i jeftiniji.Danas cu otić do ducana kupit neku duguljastu posudu za overflow.Sadda kakav i filter medij sam mogao napravit.Kazem vam nisam pri nekoj pari tak da.  :(
Sto mislis kakav i filter isao u kacu od 120 litara i da je pirihvatljiv cijenom?
U kacu i islo oko 50 litara vode a grijac mi je 50w tak da ce it ok.Imam drzac sa priljepcima jel to ok?

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Filter
« Odgovori #17 u: Prosinac 06, 2011, 18:38:06 poslijepodne »
Kornjacama nije vazno u cemu borave, nego samo da imaju prostora i potrebne uvjete. Ajde molim te ulozi malo vise truda u pisanje posta, ne razumijem sto si sa "Sadda kakav i filter medij sam mogao napravit." htio reci? Isto pitas li koji bi gotov filter kupio za novi smjestaj ili koju pumpu za onakav DIY filter?
Ako zelis sto jeftinije proci mozes si cak iskoristiti i ovu 400 l/h pumpu koju imas ako bi sam radio filter sa slike. Za 50-100 litara ti je to sasvim dosta protoka, vazno je da imas veliku komoru sa filter medijima.
Da ides kupovati novi filter najjeftiniji bi ti bio sto veci unutarnji filter, ali to ti je sigurno kakvih 200-400 kn. Za puno manje novaca si sam mozes sloziti puno bolji filter.
Mozes iskoristiti stari grijac, samo si nabavi onda neki bruseni komad stakla na kojeg ces ga pricvrstiti.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline shadow

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 102
  • Spol: Muški   Lokacija: Vodice
Odg: Filter
« Odgovori #18 u: Prosinac 06, 2011, 19:08:58 poslijepodne »
sry :(

jel bi kornjaci smetalo kada bi napravio pregradu od ogledala?
dali mogu sam napravit filter medij?
kako mislis grijac?

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Filter
« Odgovori #19 u: Prosinac 06, 2011, 23:31:18 poslijepodne »
sry :(

jel bi kornjaci smetalo kada bi napravio pregradu od ogledala?
dali mogu sam napravit filter medij?
kako mislis grijac?

Opisi malo vise tu pregradu, kako tocno mislis? Opcenito ne bi trebalo smetati.

Kao sto sam napisao, kao jeftin filter medij mozes iskoristiti plasticne/mrezaste vrece od krumpira, kamenje od lave, nasjeckane rebraste cijevi za postavljanje elektricnih instalacija. To se obicno koristi kada trebas napuniti neki veliki filter za baru bez da bankrotiras.

U kacu i islo oko 50 litara vode a grijac mi je 50w tak da ce it ok.Imam drzac sa priljepcima jel to ok?
Mozes iskoristiti stari grijac, samo si nabavi onda neki bruseni komad stakla na kojeg ces ga pricvrstiti.

Sta tu nije jasno?

Reci koliko ti imas godina? :)
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline shadow

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 102
  • Spol: Muški   Lokacija: Vodice
Odg: Filter
« Odgovori #20 u: Prosinac 07, 2011, 14:09:02 poslijepodne »
a sry.

imam 13 ali znam jakoo puno o kornjacama :D

Edit: ovako.Ove sive pregrade su ogledalo, a zuto kuda bi voda isla.Ovo bi radio zato sto ovaj sada box propusta.Ovo narandasto je filter medij.


By tino552 at 2011-12-07
« Zadnja izmjena: Prosinac 07, 2011, 14:28:29 poslijepodne od shadow »

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Filter
« Odgovori #21 u: Prosinac 07, 2011, 21:28:22 poslijepodne »
Pitam jer sam ti mozda malo sve zakomplicirao...

Ovo bi funkcioniralo, samo bi ti jednostavnije bilo onda staviti pumpu iznad filter medija (ispod povrsine vode u akvariju). Ovako ce ti se pumpa cesto zastopavati i morao bi busiti rupu u staklu da provuces usisnu cijev filtera. Kada ti je pumpa gore jednostavno dignes cijelu pregradu par cm od dna i imas usis po cijeloj duzini akvarija (kojeg zatvoris sa plasticnom mrezicom za komarce).
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline shadow

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 102
  • Spol: Muški   Lokacija: Vodice
Odg: Filter
« Odgovori #22 u: Prosinac 08, 2011, 13:26:31 poslijepodne »
hvala ti :D
jel bi smetalo ogledalo?

Offline shadow

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 102
  • Spol: Muški   Lokacija: Vodice
Odg: Kopno
« Odgovori #23 u: Prosinac 21, 2011, 17:36:01 poslijepodne »
evo odlucio sam se za hobby cork sada idem po njega.A dali se kornja moze popest na njega posto nema nagib?

Offline shadow

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 102
  • Spol: Muški   Lokacija: Vodice
Filter za 54 litre
« Odgovori #24 u: Prosinac 21, 2011, 20:13:35 poslijepodne »
Evo ovakva je stvar znaci sada u 54l aq imam 1 kornju i slabi preuređeni box filter u koji ulazi voda.On radi ali ne najbolje.Sada bi ja htjeo kupiti neki dobar unutrašnji filter koji bi mi lijepo čistio i znam da ce ga kornja ubrzo prerasti al nmvz.Želio bi da mi predložte neki jeftini?
Hvala unaprijed :D