Ožujak 29, 2024, 02:37:02 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Beba Testudo hermanni - Upomoc!!  (Posjeta: 1871 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline carmelita

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Beba Testudo hermanni - Upomoc!!
« u: Lipanj 05, 2011, 15:29:03 poslijepodne »
Bok ekipa!

Danas u vrtu me ugodno iznenadila pojava malecne kornjacice. Duga je 6cm cca, pa predpostavljam da je jos beba. Ne znam sta bih s njom. Zivim u Rijeci, skoro pa u centru grada. Imam veliki vrt na vise nivoa. Imam i psa, a oko kuce se krece krdo ulicnih macora. U vrtu imam gomilu zacinskog bilja i slicnih trava (kadulja, mazuran, maticnjak, celer, stolisnik, itd..) tako da sto se hrane tice je zbrinuta (bar se nadam..).
Zanimalo bi me da li dobiva dovoljno vode iz bilja ili joj moram posebno vodice pripremit. Da li bi ona mogla prezivjet u vrtu po ovoj klimi?

Unaprijed vrlo vrlo zahvalna.

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: Beba Testudo hermanni - Upomoc!!
« Odgovori #1 u: Lipanj 05, 2011, 15:39:44 poslijepodne »
ovako može preživjet u toj klimi a ako je potrebno hibernirat će riječ je o običnoj čančari ugrožena je vrsta pa bi je trebao pustit u slobodu no pas ju lako može ubit i naravno da joj treba voda u posudici ;)

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Beba Testudo hermanni - Upomoc!!
« Odgovori #2 u: Lipanj 05, 2011, 16:11:13 poslijepodne »
Bok ekipa!

Danas u vrtu me ugodno iznenadila pojava malecne kornjacice. Duga je 6cm cca, pa predpostavljam da je jos beba. Ne znam sta bih s njom. Zivim u Rijeci, skoro pa u centru grada. Imam veliki vrt na vise nivoa. Imam i psa, a oko kuce se krece krdo ulicnih macora. U vrtu imam gomilu zacinskog bilja i slicnih trava (kadulja, mazuran, maticnjak, celer, stolisnik, itd..) tako da sto se hrane tice je zbrinuta (bar se nadam..).
Zanimalo bi me da li dobiva dovoljno vode iz bilja ili joj moram posebno vodice pripremit. Da li bi ona mogla prezivjet u vrtu po ovoj klimi?

Unaprijed vrlo vrlo zahvalna.

Pozdrav i dobro dosla na forum!

Ukoliko se radi o cancari najbolja solucija bi bila otici malo izvan grada i pustiti kornjacu u divljinu.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline carmelita

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Beba Testudo hermanni - Upomoc!!
« Odgovori #3 u: Lipanj 06, 2011, 17:35:46 poslijepodne »
Jel postoji malo manje bolja solucija?
Razmisljala sam o tome da ju zadrzim, premalena je da bi ju pustila u divljinu a da zadrzim mirnu savjest.  :'(

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Beba Testudo hermanni - Upomoc!!
« Odgovori #4 u: Lipanj 06, 2011, 18:17:40 poslijepodne »
Najmirnija će ti biti savjest ako postupiš ovako kako ti je Kori rekao  :up: To što je mala ne igra nikakvu ulogu, ona će se sama za sebe pobrinuti.

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Beba Testudo hermanni - Upomoc!!
« Odgovori #5 u: Lipanj 06, 2011, 21:36:14 poslijepodne »
Jel postoji malo manje bolja solucija?
Razmisljala sam o tome da ju zadrzim, premalena je da bi ju pustila u divljinu a da zadrzim mirnu savjest.  :'(

Ako je kornjaca sama usla u tvoj vrt znaci da moze sama izaci i zavrsiti pod kotacima na ulici ili se naci u rukama ljudi koji nece bas previse misliti na njenu dobrobit. Jos ako je moze zgrabiti pas ili macka tvoj vrt mi ne djeluje puno sigurnije nego divljina. Ako pak sagradis kavez za kornjacu gdje ce biti sigurna osim sto krsis zakon odvajas kornjacu od prirodne populacije i onemogucavas daljnje razmnozavanje. Spasis tu jedinku, no ne cinis dobro za buducnost populacije.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline carmelita

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Beba Testudo hermanni - Upomoc!!
« Odgovori #6 u: Lipanj 07, 2011, 17:38:10 poslijepodne »
Ok.
Hvala na infu :)

Offline FRAN

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka-Okolica
Odg: Beba Testudo hermanni - Upomoc!!
« Odgovori #7 u: Srpanj 17, 2011, 09:05:11 prijepodne »
Ako je misliš zadržati najbolje ti je ograditi jedan dio vrta jer su psi i mačke žnatiželjni pogotovo psi jer vole grickati hrana ti je dovoljna to što imaš u vrtu a vodu stavi u plitku posudicu. U jedan kraj stavi šušnja da se preko noći ima di zavuči a još poželjnije napraviti malu pečinicu od kamenja ili cigle sa šušnjem unutra da se može zaštititi i ako je jako sunce da bude zaklonjena.

Offline lanyco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 62
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Osijek
Odg: Beba Testudo hermanni - Upomoc!!
« Odgovori #8 u: Srpanj 23, 2011, 16:07:36 poslijepodne »
i ja se slazem sa gore kolegama,ako je iz prirode,treba je vratit u prirodu