Travanj 23, 2024, 10:37:48 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: mutna voda  (Posjeta: 1177 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
mutna voda
« u: Srpanj 23, 2010, 13:56:28 poslijepodne »
evo da pitam nešto. kupila sam ugljen od marke hobbi od 300 g onaj veći i pola sam stavila u filter ima par dana ali voda nije nišđta bistrija. pumpa i filter normalno rade, imam one biomax i uz to obične keramičke valjčiće i spužvu i vatu.
nije mi jasno da li da dodam još ugljena ili u čemu je problem?
imala sam one male crviće u vodi bijele, da li to znači da mi s ekavrij zaciklirao ili oni nemaju veze sa cikliranjem?

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: mutna voda
« Odgovori #1 u: Srpanj 23, 2010, 14:45:07 poslijepodne »
nemora biti problem u filteru.
o bistroći vode ovise i druge stvari:koliko kornjača držiš u aq,koliko su velike,kako ih hraniš,dali pokupiš ostatke hrane,koliko imaš vode u akvariju,koliko je velik akvarij,dali imaš neku podlogu u akvariju?
raspored medijau filteru bi trebao biti ovakav:1-mehanička filtracija:grubo čiščenje,spužve raznih debljina-oblika,gustoća itd.-mijenjaju se jednom godišnje
                                                                2-biološka filtracija:nitrificirajuće bakterije obavljaju svoj posao-keramički valjčići,micro mec itd.-nesmiju se mijenjati često jer se izgube bakterije
                                                                3-kemijska filtracija:nije obavezna-aktivni  ugljen,zeolit itd.-jednom do dvaput na mjesec
                                                                4-meh.filtracija:zadnja filtracija,"glatko" čiščenje,akvarijske ili obične vate-jednokratna uporaba

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: mutna voda
« Odgovori #2 u: Srpanj 23, 2010, 19:08:45 poslijepodne »
meni nije baš takav raspored nego prvo vata pa spužva pa valjčići i ugljen. ta vata mi služi i da se manje čuje sipanje vode na spužvu. imam dvi crvenouhe u akvariju od 200 l punjenom dopola znači u oko 100 l. filter je unutarnji protoka ooko 1000 l u satu mislim, akvarij je atman. mesom ih hranim na pincetu a ostalu hranu ne kupim iz akvarija jer je smažu obično salata, krastavac ili mrkva i njihova hrana.

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: mutna voda
« Odgovori #3 u: Srpanj 23, 2010, 21:18:34 poslijepodne »
bome su mediji totalno "razbacani",moraš ih posložiti po pravilnom rasporedu.koliko su kornjače velike?ako se ne varam Ti imaš tvornički akvarij?protok i je u satu.osim mesa,povrća i suhe hrane kornjače obavezno moraju dobivati i proteinsku hranu.

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: mutna voda
« Odgovori #4 u: Srpanj 24, 2010, 12:32:59 poslijepodne »
pa što nije meso proteinska hrana? zašto treba razmještati medije, meni su ovi iz pet shopa tako rekli da stavljam?

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: mutna voda
« Odgovori #5 u: Srpanj 24, 2010, 15:06:18 poslijepodne »
proteinska hrana je hrana životinjskog podrijetla,ali i neko meso isto sadrži proteine.
iz pet shopa svašta govore!

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: mutna voda
« Odgovori #6 u: Srpanj 25, 2010, 20:25:34 poslijepodne »
iz pet shopa svašta govore!

Pa i ti svasta govoris i cesto siris pogresne informacije. Kada nekom dajes savjet trebas ga dati sa razumijevanjem, a ne prepisivati i lupati napamet. Raspored filtera kojeg na pocetku navodis je karakteristican za kanisterski filter, ali ne funkcionira za svaki filter. Anastasija ima top filter u kojem voda tece od vrha prema dnu. Da ona na dno filtera stavi vatu kako ti savjetujes ostali mediji bi pritisnuli vatu na resetku koja drzi medije i filter bi se u relativno brzom roku zastopao.
Druga stvar, zasto bi se spuzve mijenjale jednom godisnje ako su u dobrom stanju i ako se nisu deformirale? Spuzve mogu trajati i vise od 5 godina.
Obicna vata se nikako ne smije stavljati jer se u vodi raspadne, pocne truliti i napravi nered u akvariju.

Ako ne znas dati posten savjet bolje ga niti nemoj davati. Pogresan savjet na internetu moze napraviti materijalnu stetu osobi u stvarnom svijetu!
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Odg: mutna voda
« Odgovori #7 u: Srpanj 27, 2010, 19:27:16 poslijepodne »
proteinska hrana je hrana životinjskog podrijetla,ali i neko meso isto sadrži proteine.
sve u svemu, mozda sam glup, ali u ovoj recenici nemogu procitati smisao pa da ga .... mal nerece sta.
... i kad me nema, ja sam tu ...