Travanj 17, 2024, 01:12:02 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: papirus u akv sa crvenouhima  (Posjeta: 1070 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
papirus u akv sa crvenouhima
« u: Lipanj 29, 2010, 22:56:06 poslijepodne »
bog
evo da postavim i ja par pitanja. imam par crvenouhih i razmišljam kako bi uzgajala papirus jer ga imam u kući u akvariju tj da ga stavim u neku vazu tako da ga kornjače ne mogu počupati. ima li tko iskustva sa držanjem papirusa u akvariju i d ali uspijeva pod neonkom za bilje?
našla sam jednu stranicu o biološkim akvarijima gdje bilje samo čisti vodu, naravno to je o akvarijima sa ribama ne sa kornjačamaali me isto zanima mogu li se i druge biljke držati tako tipa ovih sa sljedeće stranice http://www.tuncalik.com/2010/01/indoor-plants-for-water-purification-in-aquariums/
pogledajte slike koje sve biljke rastu tu u akvariju. mene zanima bi li s ekoja varijacija mogla i u mom slučaju prvenstveno glede papirusa.

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: papirus u akv sa crvenouhima
« Odgovori #1 u: Lipanj 30, 2010, 09:42:36 prijepodne »
u aq ne stavljaj biljke,izvan aq/na aq itd. svakako stavljaj.
ako imaš poklopac možeš objesiti na stranice aq a ako ga nemaš možeš nabavit neku ploču i na ploču staviti biljku.
po mojem,neonka će biti dovoljna jer ćeš imati i još 2 žarulje od kornjače/a.
pripazi da biljke nisu toksične.
kao što kažeš mogle bi se  tu napraviti razne varijacije.
http://free-zg.htnet.hr/gusteri/netoksicne%20biljke.htm
lijep pozdrav

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: papirus u akv sa crvenouhima
« Odgovori #2 u: Lipanj 30, 2010, 21:40:31 poslijepodne »
imam pitanje glede bilja - kako ga ja onda sadim? u pitar bez zemlje samo da ulazi voda iz akvarija ili u pitar sa zemljom pa u drugi pitar tako da samo pije vodu iz akvarija? neznam da li je štetno stavljati sa zemljom  ali samo na rub akvarija tako da kroz podložak pije vodu iz akv. što vi mislite?

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: papirus u akv sa crvenouhima
« Odgovori #3 u: Srpanj 01, 2010, 16:00:59 poslijepodne »
opet ja ma da si napisali "što Vi mislite"...
ne razumijem zašto bi biljke pile vodu iz akvarija.biljka tj.korijen bi trebao biti onda  u  akvariju(da pije vodu) a s korijenom bi morala imati i zemlju,a ona bi pala u aq.
biljke jednostavno zalijevaš po njihovoj potrebi,sa odstajalom vodom i eventualno sa nekim vitaminima.
najjednostavnije da je biljka obješena na aq ili da stoji na aq na nekoj ploči,po potrebi daš vode i to je to.
lijep pozdrav

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: papirus u akv sa crvenouhima
« Odgovori #4 u: Srpanj 01, 2010, 23:28:57 poslijepodne »
zato što ti je to osnova tzv bioloških akvarija. one pročišćavaju vodu samo ne bi ih smjele kornjače pojesti.

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: papirus u akv sa crvenouhima
« Odgovori #5 u: Srpanj 02, 2010, 10:39:48 prijepodne »
nešto takvo nisam vidiu u nikog terarista koji ima vodenu kornjaču,da misli biljku u aq. :geek:
što bolja filtracija to bolje i  uvijek bi se mogla popraviti ali bi kornjače to popapale,razrušile,prije  bi napravila ekološku katastrofu u aq.naravno čistoća vode ovisi  i o filteru(da li ga imaš),te ovisi i o podlozi.
moj odgovor je ne ali na tebi je da radiš što hoćeš(da li ćeš  staviti biljku ili ne)

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: papirus u akv sa crvenouhima
« Odgovori #6 u: Srpanj 04, 2010, 10:30:50 prijepodne »
http://www.tuncalik.com/2010/01/indoor-plants-for-water-purification-in-aquariums/
pogledaj ovu stranicu o tome pričam. naravno ovo se odnosi na ribice ali je filtracije ista. ja sam stavila biljku samo da one ne mogu do nje
napravila sam rupe za vodu na dnu posudice, ne znam da li bi i sa strane zbog te filtracije.

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: papirus u akv sa crvenouhima
« Odgovori #7 u: Srpanj 05, 2010, 10:16:00 prijepodne »
aha  tek sam se sad sjetio :icon_eyes:
ako se dobro sjećam Ti imaš boyu ef-05.mislim da im je dovoljno s dna,ali i da napraviš i sa strane rupice ne bi bilo štete,jer taj filter nema jaku  pumpu da usisa zemlju iz teglice ili slično.