Travanj 25, 2024, 22:38:09 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: kopno  (Posjeta: 1615 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
kopno
« u: Travanj 08, 2010, 12:37:40 poslijepodne »
mene zanima pošto mislim makunuti svoijim kornjačama kamenje morsko iz akvarija koja vrsta debla bi mogla ići u akvarij. može li deblo od lipe možda? to imam u dvorištu i mogla bi napraviti im lako. što se tiče kamenja u zadru baš i nema nekog riječnog kamenja samo morsko pa sam mislila ili kopno od neke daske viseće ili staviti neki trupac unutra u akvarij. ako ima kakva ideja na ovom forumu stavite mi link. moj akvarij ima 200l ali im pola akvarija zauzima kamenje za kornjače. može li se napraviti od plekksiglasa kopno?

Offline hologram

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb,Volovčica
  • samo za hitne slučajeve 0997022021
Odg: kopno
« Odgovori #1 u: Travanj 08, 2010, 13:03:17 poslijepodne »
ovo je jedna od ideja  o kojoj i ja razmišljam ...
:AkTer:

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: kopno
« Odgovori #2 u: Travanj 08, 2010, 13:05:34 poslijepodne »
bi li to držalo moje kornjače jedna ima 11 druga 10 cm, možda i malo više. di ima ovog nabaviti?? koliko dođe? sviđa mi se imale bi puno mjesta za plivanje.

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: kopno
« Odgovori #3 u: Travanj 08, 2010, 13:07:17 poslijepodne »
ima li još koja ideja za hang-on kopna.

Offline tikky2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 377
Odg: kopno
« Odgovori #4 u: Travanj 08, 2010, 14:04:03 poslijepodne »
zaljepiš komad pleksija u kut akvarija, staviš sup za podporanj i malu uzbrdicu da se kornjače mogu popet na to.. i one slobodno mogu plivat ispod toga, ujedno će im to biti kao pećina....

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: kopno
« Odgovori #5 u: Travanj 08, 2010, 15:53:09 poslijepodne »
što je to sup?? jednom kad se zalijepi ne može se više odlijepiti taj pleksiglas ako ga zalipim silikonom? mislila sam možda bolje nešto što se zavisi ali neznam.

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Odg: kopno
« Odgovori #6 u: Travanj 09, 2010, 22:57:40 poslijepodne »
Kopno predstavlja za mnoge pocetnike problem. Iskreno, meni je to malo cudno, ali ocigledno je tako.
Ako sljedite neke osnovne potrebe ostalo vam samo malo maste.

Osnovne potrebe mislim na sljedece: dali je mala ili velika, dali je muzjak ili zenka.
Ako se radi o odrasloj zenki, onda trebate posudu (korito) sa pjeskom gdje moze polagati jaja.
Ako je kornjaca mala ili ako je muzjak onda je dovoljno samo suho mjesto gdje se moze osusiti (suncati).
Ostalo vam je stvar ukusa.
Za moj pojam ljepljene plexiglas ploce nisu bas toliko ni dobre. Ako fiksirate neku plocu na odredjenoj razini,
onda ste vezani za tu dubinu vode. Ponavljam, radi se o stvari ukusa, ali ja volim napravljeno kopno koje mogu opet i rasturiti ako treba.
Za male kornjace je dovoljno neki kamen, neko drvo (primjer neki akvarisjki panj) za vece kornjace mozete napraviti nesto o kamenja.
Vazno je samo da se nemoze srusiti.
Ja primjer za velike, odrasle kornjace koristim obicne zigle na koje stavim plocu.
Cak sto vise opticki ne izgleda lose, a ispod toga imate vrstu "pecine" u koju se kornjace mogu sakriti ako hoce. Moje to mjesto vrlo cesto koriste.
Kada budem mogao, postavicu slike pa ce biti jasnije sto mislim.
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: kopno
« Odgovori #7 u: Travanj 10, 2010, 21:11:56 poslijepodne »
moje trenutno imaju ovo veliko kamenje koje su mi ovi iz pet shopa donili skupa sa akvarijem ali ja nisam zadovoljna jer im je premalo mjesta od tog kamenja i stvaraju se po njemu alge. ova ideja sa ciglama mi se sviđa samo nisam sigurna da bi m i jedna bila dovoljna da budu na suhome. da li se onda zalijepi na cigle ta ploča? čime, silikonom? mislila sam napraviti od stakla pa zalijepiti ali je problem jer je ovaj prednji kut zaobljen a i u zadnjem je cijev a osim toga trebala bi i prazniti akvarij, milila sam možda neko drvo a opet neznam koje bi bilo dobro. imam lipu panj ali je dosta tanak a i trebalo bi ga iskuhati. misla sam da objesim neko kopno ali mislim da nebi bilo stabilno. ovo sa ciglama je baš pametno, ima li još koja varijacija takva? evo slika da vidite.

Offline Drazen I

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
Odg: kopno
« Odgovori #8 u: Travanj 10, 2010, 21:43:36 poslijepodne »
Slobodno stavi panj od lipe ako mislis da ce posluziti svrsi.

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: kopno
« Odgovori #9 u: Travanj 10, 2010, 21:51:30 poslijepodne »
čini mi se pretanak i neznam kako bi ga učvrstila. mislila sam možda dati napraviti staklo u mojoj mjeri i onda staviti ga na 2-3 staklene četvrtaste vaze i zalijepiti tako da budu kao stupići. kolika bi mi širina kopna trebala? bi li to moglo biti ok?? onda bi mi samo falile neke skale.

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: kopno
« Odgovori #10 u: Travanj 10, 2010, 21:54:25 poslijepodne »
smislila sam da je možda bolje izrezati staklo u mojoj mjeri i staviti ga na stalene vazice četvrtaste da budu kao stupići. bili to bilo ok? kolika bi mi širina kopna trebala?? čime bi zalijepila staklo za staklo i da li za dno ili vrh vaze. još ih nisam kupila ali mislim da bi ok izgledalo samo bi mi skaline falile. bi li mogla onda povisiti razinu vode s obzirom na blizinu neonki ispod kojih sam skinula pleksiglas jer ne propušta spektar. kolika bi mogla max biti dubina vode i da li je sigurno za neonke ako špricnu na njih?

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: kopno
« Odgovori #11 u: Travanj 10, 2010, 21:56:46 poslijepodne »
ako bi ipak stavila lipu bi li je trebalo iskuhavati sa solju ili samo onako i kako bi to učvrstila? može li mi tko to objasniti.

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: kopno
« Odgovori #12 u: Travanj 10, 2010, 22:08:49 poslijepodne »
Zalepis parce stakla na jednoj strani terarija npr pola  pola..Kao da staklo pluta po povrsini vode,i onda na staklo stavis sta hoces i to ce im biti kopno,ispod mogu da plivaju,isto i sa plexijem..Staklo mozes odvojiti ako bas budes htela,samo malo jace stisnes staklo i mislim da bi se skinulo ;) ili sto bi bilo jos bolje kanes silikon po ivicama stakla i na te kapi kad se lepo osuse naslonis to staklo,ako si razumela sta sam hteo da kazem :D

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: kopno
« Odgovori #13 u: Travanj 10, 2010, 22:54:21 poslijepodne »
znam kakoto izgleda ali za to bi trebalo cijeli akvarij isprazniti i staviti na bok da to zalijepim bar su mi tako rekli na forumu kornjace.com. i ja sam na to mislila ali mi se čini malo komplicirano sve vaditi van i izokretati akvarij da to zalijepim. ima li neki lakši način lijepljena? kolika treba biti debljina stakla? mogu li dati to izrezati tamo kod onih što slike uokviruju ?

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: kopno
« Odgovori #14 u: Travanj 10, 2010, 22:55:21 poslijepodne »
ako bi se odlučila na stavljanje debla lipe što bi sve trebala napraviti i kako se to učvrsti dali je uopće potrebno deblo učvršćivati?? jeli potrebno iskuhavati sa solju?

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: kopno
« Odgovori #15 u: Travanj 11, 2010, 10:17:50 prijepodne »
Pa da,skuvaj ti to za svaki slucaj..Otkud znas da li se nesto u njemu nalazi,svakakve bakterije i slicno...Skuvas lepo i sigurna si..A sad stavi pa vidi ako ne pluta po vodi ne moras ga ni ucvrscivati,mozes cisto onako neki kamen dole da stavis,cisto da bi bilo lepse,plus bi ga malo drzalo ;)

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: kopno
« Odgovori #16 u: Travanj 12, 2010, 11:11:53 prijepodne »
mislila sam možda napraviti radije od stakla da ima noge od staklenih vazica onih četvrtastih uskih da to sve zaljepim i stavim u akvarij. da li mi je to bolje nego stavljati stablo?? mislim ja bi rađe stablo lipe ali neznam da li ću naći toliko debelo deblo, ovo što sam zasad vidila nije debelo dovoljno da stoji uspravno, trebalo bi ga nakositi i nečim učvrstiti. neznam ni sama kako ali ovo kamenje mi oduzima previše mjesta a visinu vode neću moći podignuti ni s novim kopnom zbog blizine neonki koje su na 24 cm udaljenosti sad, tolika je i dubina otprilike. što je najbolje da učinim? koliko bi drvo lipe izdržalo u vodi bez da se raspadne?? sprečava li to pojavu algi jer meni su se po ovim kamenjima proširile alge a planiram uzeti vodenu leću, već sam dogovorila nabavu.