Travanj 20, 2024, 00:53:41 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: CRVENOUHA?  (Posjeta: 1252 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline antenagirl

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: KARLOVAC
CRVENOUHA?
« u: Lipanj 19, 2010, 17:37:34 poslijepodne »
Evo par slika novoga razmještaja i kopna od kamena, zanima me dali je ona Crvenouha, jer sam pročitala da su zabranjene u prodaji, ja sam ju kupila prije mjesec dana, koliko bi otprilike bila stara( oklop joj je 5 cm)?
Sljedeći tjedan se seli u 160 l. Ako netko prodaje stalak kupujem ga.
Jede sve meso, salatu, mrkvu, sipa i pojela je dva gupija (prvoga je pojale u noči nakon šta je večerala sirova jetrica, tako je bilo i sa drugom; zmaj jedan), tako mala a takav apetit, baš sam se iznenadila

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: CRVENOUHA?
« Odgovori #1 u: Lipanj 19, 2010, 17:53:48 poslijepodne »
Ne razumem se bas najbolje u kornjace,ali pre bih rek'o da je zutouha

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Odg: CRVENOUHA?
« Odgovori #2 u: Lipanj 19, 2010, 18:43:25 poslijepodne »
Jeste, zutouha (Trachemys scripta scripta) i izgleda da je netko od roditelja bio hibrid izmedju zutouhe i crvenouhe ili trustove kornjace (Trachemys scripota troosti).
To je relativno cest slucaj na americkim farmama gdje se tisuce i tisuce tih kornjaca godisnje legu i u cijeli svijet salju.
Cisti hibrid nije, to bi se prepoznalo, ali takodjer mi ne izgleda da je "cistokrvna" zutouha. To te u biti ne treba zanimati, To su sporedne stvari. Mozes slobodno svoju kornjacu gledati kao zutouhu kornjacu. Akvarijum mi se svidja kako je uredjen.
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline antenagirl

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: KARLOVAC
Odg: CRVENOUHA?
« Odgovori #3 u: Lipanj 19, 2010, 19:49:14 poslijepodne »
Puno hvala,
budem vam stavila video kaj radi, penje se na stijenu pa skače na glavu, stalo nešto izvodi malo mi je to čudno, prijatelj koji ima kornjaču 9 g. dolazi i umire od smijanja, veli  da nemože vjerovati.
penje se po staklu malo me strah da ne izađe iz terarija :D. A veli da mu baš i to sa hranom nije jasno. Kaže da njegova na početku nije puno jela davao je 2x dnevno ali nije htjela sve jesti. A i on veli da nezna koliko bi mogla biti stara.
A kako je smazala gupy: kružila je dok ju nije zgurala do žice od filtera, pa njami  :roll:

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: CRVENOUHA?
« Odgovori #4 u: Lipanj 19, 2010, 21:46:37 poslijepodne »
akvarij je lijepo uređen,sviđa mi se.to što se bojiš da ti kornjača ne pobjegne tog se i ja bojim,na 2. slici pogledaj koliko ti je kopno udaljeno od ruba akvarija.dok je kornjača još ovako mala nisu velike šanse da strga(da pukne) stakleni termometar,ali ja ne bi riskirao pa bi ga rađe maknuo i kupio LCD term. ili nešto skuplju i bolju opciju a to je termometar sa sondom.da li imaš uv rasvjetu?lijep pozdrav

Offline antenagirl

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: KARLOVAC
Odg: CRVENOUHA?
« Odgovori #5 u: Lipanj 19, 2010, 22:57:43 poslijepodne »
kupila sam lampu koja je s štipaljkom prikvačena na staklo akvarija, žarulja repti Glo 10.0 Compact 13W

Malo mi je čudan, udaljila sam ga 35 cm, kopno mi nije toplo i dalje je kamen nekako hladan, nije mi jasno, dali je moguče da nova žarulja predugo stoji u trgovini, te je izgubila snagu?

Otkupila sam od Cannibal_a 160 l akvarij, idem po njega sljedeću nedjelju ako njegov bude gotov, pa kornjaču selim u njega za jedno mjesec dana, moram postolje napraviti, te vanjski filter ugrađujem, još se nisam odlučila koji?
Bit će i UVA, maknula sam neonku jer mi je bila na poklopcu.

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: CRVENOUHA?
« Odgovori #6 u: Lipanj 20, 2010, 10:24:24 prijepodne »
uz reptiglo ti treba još jedna žarulja koja će zagrijati kopno na 35 celzijusa.
ta žarulja ne služi i da grije,služi samo za izvore uv svjetlosti.
lijepo napreduješ sa smještajem za kornjaču.
kada kupuješ filter moj savjet  ti je da kupiš jednom dobar filter pa si mirna.i moj još jedan savjet je da ne kupiš tetru.ima puno slučajeva kada tetra procuri.da i na ostalom dijelu akvarija kornjača ima svjetlosti možeš koristiti neonku.lijep pozdrav
« Zadnja izmjena: Lipanj 20, 2010, 15:24:48 poslijepodne od wendy »

Offline antenagirl

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: KARLOVAC
Odg: CRVENOUHA?
« Odgovori #7 u: Lipanj 20, 2010, 22:12:05 poslijepodne »
Znači reptiglo i žarulju (koju da kupim i koliko da ju udaljim od kopna?) okrenem prema kopnu i neonka preko cjelog akvarija?

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: CRVENOUHA?
« Odgovori #8 u: Lipanj 21, 2010, 06:08:08 prijepodne »
Pravilna rasvjeta mora kornjaci pruzati UVA i UVB dio spektra, te toplinu. Postoji vise kombinacija lampi da se postigne zeljeni efekt. Npr.:
Najcesca kombinacija koja se koristi je UVA-UVB neonka i obicna reflektorica za grijanje.
Druga mogucnost je koristiti compact UVB (ovo sto ti trenutno imas) i UVA reflektoricu.
Zatim postoje high-tech zarulje koje istovremeno daju UVA, UVB i griju.
Prilikom kupovine lampi je vazno obratiti pozornost koji dio spektra one sadrze. Neonke i stedne zarulje ne griju dovoljno i mogu samo sluziti kao izvor UVA/UVB zracenja.

Sve sto trebas znati o rasvjeti imas ovdje: LINK
Također ti savjetujem da procitas ostale clanke iz serije da ne napravis gresku prilikom slaganja smjestaja.

Sto se tice vanjskih filtera najbolji izbor su Eheim i Fluval.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org