Ožujak 28, 2024, 11:37:57 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Pozadina za kornjače  (Posjeta: 2116 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Pozadina za kornjače
« u: Travanj 01, 2010, 18:25:46 poslijepodne »
bog svima
zanima me iam li tko iz zadra da prodaje vodenu leću? imam par crvenouhih kornjača u akvariju 40x100. tek je kupljen i ima dosta falinga. još me zanima imate li kakvih ideja za pozadinu? da li se samo može povećati neka slika i zalijepiti. nikako da nađem nešto što mi se sviđa. na dno mislim staviti šljunak.
« Zadnja izmjena: Travanj 01, 2010, 20:46:37 poslijepodne od Maxim »

Offline Fily

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Pozadina
« Odgovori #1 u: Travanj 01, 2010, 20:44:46 poslijepodne »
Meni se i ovako sviđa  :D :up: Baš čisto i uredno djeluje  ;) Probaj naći one folije na kojima su slike koje se zaljepe za poleđinu stakla.  -?

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: Pozadina za kornjače
« Odgovori #2 u: Travanj 01, 2010, 21:26:19 poslijepodne »
Ja ne bih stavljao pozadine..Samo bih dodao neki sljunak i posadio koju biljcicu ;)

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
vodena leća
« Odgovori #3 u: Travanj 02, 2010, 10:18:32 prijepodne »
bog svima
zanima me ima li tko iz zadra da prodaje vodenu leću? imam par crvenouhih koje držim u akvariju 40x100. nov je i pokušavam im ga srediti. još nisma stavila podlogu i primjetila sam da mi manja grize silikon u kantunu. imam doma 3.5 kg šljunka pa sam mislila to staviti. pumpa mi se nalazi skroz na podu akvarija pa neznam da li je opasno staviti pijesak ioli šljunak? što savjetujete? kako da spriječim da grize silikon. skroz su bile nakosile pumpu pa sam je fiksirala ali isto se provuku iza da grizu. stavit ću sliku da vidite kako to izgleda.

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: vodena leća
« Odgovori #4 u: Travanj 02, 2010, 10:39:07 prijepodne »
kako da spriječim da grize silikon.
Nahrani ih :D :D :D
Salim se,ne znam,mozda da zalepis neku plastiku na tim stranicama,nesto kao lajsne

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: Pozadina za kornjače
« Odgovori #5 u: Travanj 02, 2010, 10:41:26 prijepodne »
sad je pumpa na dnu skroz spuštena. da li će smetati onda i biti opasno ako stavim šljunak? učvrstila sam je za staklo ali je isto maknu i grizu silikon. kako da to riješim. im li tko ideju di da nabavim vodenu leću. nova sam u akvaristici pa sam mislila staviti neku plutajuću biljku jer kažu da ove na dnu iuščupaju kornjače.

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: Pozadina za kornjače
« Odgovori #6 u: Travanj 02, 2010, 10:51:43 prijepodne »
Jel one grizu taj silikon pa otkinu da pojedu ili samo onako pokusavaju ?

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: Pozadina za kornjače
« Odgovori #7 u: Travanj 02, 2010, 13:54:52 poslijepodne »
čini se da otkine komad silikona u kantunu iza pumpe i pojede. neznam kako da je spriječim. sad sam donekle učvrstila pumpu. da li da stavim šljunak? oće li oštetiti se pumpa ako je na dnu??

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: Pozadina za kornjače
« Odgovori #8 u: Travanj 02, 2010, 13:58:17 poslijepodne »
čini se da otkine komad silikona u kantunu iza pumpe i pojede. neznam kako da je spriječim. sad sam donekle učvrstila pumpu. da li da stavim šljunak? oće li oštetiti se pumpa ako je na dnu??
Ako je sljunak veci od otvora pumpe (tamo gde uvlaci vodu) onda stavi..Pazi samo na to da ne moze da uvlaci taj sljunak u nju ( u pumpu)..Mislim da se nece ostetiti ;) Ali sljunak ti je dovoljno 1 cm sljunka ne treba ti mnogo da zatrpas pumpu ;)

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Odg: Pozadina za kornjače
« Odgovori #9 u: Travanj 02, 2010, 16:59:04 poslijepodne »
Sljunjak stavi, pumpu drzis iznad sljunka i nema problema.
I u prirodi kornjace imaju i sljunak i pjesak.
Ja u svim svojim akvarijima imam pozdainu. I to onu obicnu za akvarije.
Vizualno je puno ljepsi akvareijum sa pozadinom nego bez. (ali to je stvar ukusa).

Neznam kako mogu gristi silikon ako je akvrijum nov ?
Jesi sigurna da ga grizu ? Jer onda sa akvarijumom nesto nije u redu (ako kornjace mogu doci do silikona)
U glavnom moze biti kobno za kornjace jer dobiu tako zastopanje i uginu.
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: Pozadina za kornjače
« Odgovori #10 u: Travanj 02, 2010, 18:21:25 poslijepodne »
samo ova mala grize i to samo na jednom mjestu gdje nije poravnan to jest kao da komadić strši. sigurna sam jer se čuje kad povuče silikon da ga odgrize - to je iza pumpe u tom kantunu. znači da stavim skroz oko pumpe šljunak? pumpa je skroz na dnu. stavit ću sliku da vidite.

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: Pozadina za kornjače
« Odgovori #11 u: Travanj 02, 2010, 18:27:43 poslijepodne »
akvarij je nov ali je imao preinaka jer je namjenjen za punjenje do vrha a ovdi se treba do pola pa smo spustili pumpu na dno da bude u vodi. sad me je strah i izgasiti je jer je prošli put kad sam je izgasila i kad je bila iznad vode vukla zrak i cila se raspala. sad se ne bi smjela jer je ipak u vodi. znači, da stavim šljunak svugdi i oko pumpe? evo slike šljunka kojeg imam doma. smijem li staviti kod kornjača ribu čistača? neki kažu da neki ne. kakvo je vaše stajalište?

Offline hologram

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb,Volovčica
  • samo za hitne slučajeve 0997022021
Odg: Pozadina za kornjače
« Odgovori #12 u: Travanj 02, 2010, 18:50:12 poslijepodne »
ja imam samzutouhom ancistruse, ali ona je još mala pa su oni otprilike veličine kao ona ili malo manji..e sada da i sa ovakvim kornijima kakvi su tvoji mogu ribe, neka ti kažu iskusniji članovi...
:AkTer:

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: Pozadina za kornjače
« Odgovori #13 u: Travanj 02, 2010, 20:26:36 poslijepodne »
Znas kako mogla bi ti da dopunis taj akvarij..I dodas sljunka svuda..Sa jedne strane stavis kamenje dok ne popnes na odredjenu visinu (do pola koliko je voda ) e onda stavis neki kamen kao ovo sto imas sad..I taman to viri iz vode,ma da bi ja stavio neko ravnije kamenje da mogu da stoje gore,ovako tesko da se mogu popeti na te neizravnane povrsine jer ne mogu da savijaju oklop pa je malo teze da stoje tako..Stavi neko kamenje kao ploce tako nesto sto je ravnije kako da kazem..Nadam se da si razumela bar pola sto sam ti hteo reci :D

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: Pozadina za kornjače
« Odgovori #14 u: Travanj 02, 2010, 20:46:32 poslijepodne »
je, kužim ali one se obe uspiju i na ovo popeti. viditi ću s vremenom ga možda i zamijenim. evo, odlučila sam s eizgasiti pumpu i dodati im šljunak, bilo me strah jer mi se prošli put cila rastavila  jer je bila nad vodom i povukla je zrak a sad je ok upalila. evo slike kako sad to izgleda. onda je li pametno da stavim čistača? imam problema kako da ugradim reflektorku kad mi akvarij ima poklopac a oko ruba mu je plastika pa ne može ona što se kao sa štipalicom pričvrsti za staklo. imate li ideja? moram im promjeniti i neonke jer je ovaj akvarij namijenjen za ribe tako da nema rasvjete za reptile.

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: Pozadina za kornjače
« Odgovori #15 u: Travanj 02, 2010, 21:05:23 poslijepodne »
Sad je vec bolje :) Ma da bi ja dodao jos kamenja tamo,celu tu stranu bi popunio nekim kamenjem,ali to je sve stvar ukusa :)

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: Pozadina za kornjače
« Odgovori #16 u: Travanj 02, 2010, 22:02:21 poslijepodne »
dosta sam potrošila za akvarija nema ni grijač ni lampu za gmazove ni reflektorku tako da mi je to primarno. koje bi biljke uzela? plutajuće?
mislim možda čistača kupiti sutra. sad su zabavljene kopanjem po šljunku pa su mirnije. pumpu sam učvrstila sa onim gumenim priljepkom što nekad plišane igračke se učvrste za staklo, evo stavit ću sliku da vitite i sad je donekle stabilne sad oće li opet doć do onog kantuna di je komadić silikona neznam, nasula sam to sve šljunkom pa ćemo viditi.

Offline anastasija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: Pozadina za kornjače
« Odgovori #17 u: Travanj 02, 2010, 22:04:18 poslijepodne »
opet gura pumpu i gura se iza. stvarno nemam pojma kako da je fiksiram, najbolje da stavim neki kamen u kantun. odakle vi nabavljate kamenje za u akvarij?? d ali iz prirode, sa plaže ili kupite?

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Odg: Pozadina za kornjače
« Odgovori #18 u: Travanj 02, 2010, 22:19:52 poslijepodne »
Sad je vec bolje :) Ma da bi ja dodao jos kamenja tamo,celu tu stranu bi popunio nekim kamenjem,ali to je sve stvar ukusa :)
Svaki kamen vise oduzima prostor u akvariju, A akvarij nije toliko velik da to nebi igralo ulogu
(da ne govorim da je taj akvarij za te dvije kornjace mali). Znaci nije samo stvar ukusa.

Biljke su hrana za te kornjace, znaci nemas puno svrhe trositi novac na neke biljke, biti ce pojedene.
To kamenje sto ti je sada u akvariju nije bas prilagodno. Opticki odudara jako jer ne odgovara za kornjace.
Nadji negdje kamenje pored nekog jezera, neke rijeke. Normalno obicno kamenje, ne trebas praviti neku veliku struku oko toga.


... i kad me nema, ja sam tu ...