Travanj 19, 2024, 21:02:09 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!  (Posjeta: 7910 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ador

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Split
Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« u: Rujan 22, 2009, 21:55:56 poslijepodne »
Nadam se da će mi netko pomoć jer uistinu ne znam šta više da radim!Da probam u šta kračim crtama reči,evo šta me mući.Imam u vrtu kornjaču čanćaru i prije 4 dana pronašla sam 2 bebe čančare.(izgleda kako ih je izlegla moja kornjača)Najvjerovatnije nisu starije od par dana,a imaju samo 4-5 centimetara,čak im je i oklop još pomalo mekan.I sad problem je šta ne jedu ništa,pa me strah šta i kako da ih hranim.Rečeno mi je da jedu sve šta i velike,al ja im dajem(paradajiz,salatu,naribanu mrkvu,smokvu...)ali one ništa ne jedu.Inače se ponašaju normalno i vidi se da su zdrave ali zašto ne jedu!?!?Bojim se da će mi uginut od gladi,a to bi bila ogromna šteta.Zato vas molim da mi pomognete(šta je prije moguće),da mi date savjet,šta da im dam jesti.I dali je itko imao sličnih iskustava sa tako malim kornjačicama?Unaprijed puno hvala!
Tanja

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #1 u: Rujan 22, 2009, 22:05:43 poslijepodne »
daj stavi jos par usklićnika u naslov ... premalo ih je

Boze dragi kad procitam naslov "HIIIIITNO" dodje mi
da posaljem hitnu pomoc na adresu korisnika ... kad bi je znao...

Gdje zivis? Ako ti se kornjace izlegle u vrtu imaju i sto jesti,
sto dajes odraslima, jesti ce i one, osim toga imas sigurno korova
(maslacka i te stvari) tak da i one jedu. Sad ce vrijeme gdje
se ukopavaju i prezimljavaju.
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline Ador

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Split
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #2 u: Rujan 23, 2009, 00:05:40 prijepodne »
Baš sam se i ja mislila da stavim još koji uskličnik,al eto bila sam skromna,dosta je za prvi put!  :) Nisam tražila da mi držiš predavanje već jednostavno ako itko ima koji savjet i to je sve.A,sve to šta si mi napisa znam i sama.Kornjače su toliko male da mi je i veterinar reka da je najpametnije stavit ih u terarij jer vrt baš i nije najpametnije rješenje(zato šta to nije vrt u kojem ima svega već isključivo engleska trava-kao da je na stadionu i ništa drugo!)Velika kornjača živi već dugo u tom vrtu al ovisi isključivo o meni,po pitanju prehrane i navikla je dolazit uvik na isto misto tražit hranu.Zato malene nemogu same pronači hranu jer nemaju šta da pronađu.I zato im ja dajem isto šta i velikoj ali problem je u tome šta one neće da jedu apsolutno ništa.Pa mi je zato trebao savjet(a,ne pametovanje o uskličnicima i prvoj pomoći)ako je tko imao istih ili sličnih iskustava.
Tanja

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #3 u: Rujan 23, 2009, 00:14:45 prijepodne »
Ideš!
Bebe kornjače, stvarno ne znam kaj da im daš da jedu. Ponudi im brdo povrća, valjda će nešto uzeti. Ja sam ko klinac imao kornjaču koja isto nije htjela ništa jesti, jela je samo kruh namočen u mlijeku, zamisli. Bila je pronadjena u zg, a čančara. Vjerojatno je nekome pobjegla iz vrta.
Vjerojatno su izašle iz jaja, možda ti se pojavi još koja. Mislim da kornjače legu jaja, bar sam to vidio kod onih morskih što ih zakopavaju u pijesak.
Joj super, i ja bi kornjaču, imaš koju viška?

Offline Ador

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Split
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #4 u: Rujan 23, 2009, 01:18:31 prijepodne »
Sigurno su se izlegle,nisu starije od 5 dana,a da ih samo vidiš-preslatke su!Velika mi jede svašta,al ove malene neće ništa,pa stvarno ne znam šta da radim.Nemogu ih pustit bez hrane ko zna koliko,neće živit od zraka-to bar znam.Čitala sam da čak jedu i kravlji mekani sir,zato mogu virovat to za kruh i mlijeko,al moram priznat da je ipak čudno.Samo neka meni ovi bebači prežive pa ćemo se lako dogovorit..,ako stvarno voliš kornjače,a još važnije možeš joj pružit lip život dat ću ti jednu bez problema.
Tanja

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #5 u: Rujan 23, 2009, 11:23:42 prijepodne »
Baš sam se i ja mislila da stavim još koji uskličnik,al eto bila sam skromna,dosta je za prvi put!  :)
Nisam tražila da mi držiš predavanje već jednostavno ako itko ima koji savjet i to je sve.
A,sve to šta si mi napisa znam i sama.Kornjače su toliko male da mi je i veterinar reka da
je najpametnije stavit ih u terarij jer vrt baš i nije najpametnije rješenje(zato šta to nije vrt
u kojem ima svega već isključivo engleska trava-kao da je na stadionu i ništa drugo!)
Velika kornjača živi već dugo u tom vrtu al ovisi isključivo o meni,po pitanju prehrane i navikla
je dolazit uvik na isto misto tražit hranu.Zato malene nemogu same pronači hranu jer nemaju šta da pronađu.
I zato im ja dajem isto šta i velikoj ali problem je u tome šta one neće da jedu apsolutno ništa.
Pa mi je zato trebao savjet(a,ne pametovanje o uskličnicima i prvoj pomoći)ako je tko imao istih
ili sličnih iskustava.
Gledaj, tebi da nije potrebno pametovati o usklicnicima nebi pisala takav naslov.
Meni je ovdje "duznost" davati pravilan savjet kada su u pitanje kornjace.
Ako sve sama znas sto sam ti napisao, zasto onda od bilo koga trazis savjet? Nisi napisala "odakle" si.
To igra ulogu jer se po tome zna dali su kornjace u tom mjestu autohotne ili ne. Ako si iz Zagreba, onda nisu.
I ako je netko nasao cancaru u okolini Zagreba onda je to sa stopostotnom sigurnosti necija uspomena sa
ljetovanja na jadranu. Ako je "engleska trava" u tom tvom vrtu, gdje je onda bilo gnjezdo kornjaca?
Gdje odrasle kornjace drzis preko zime? Neznam gdje si citala apsurde o "siru", kruhu i tim stvarima.
To nije za kornjacu i to izostavi skroz. Izadji van i naberi maslacka, trave.
Kornjace male ako su zdrave i jesti ce. Ako su vani, jedu sigurno vec i travu pomalo, samo sto ne primjetis.

U vezi drzanja u terariju, to ti je izlaz samo za prvu godinu, nakon toga treba ici u vrt.
Hibernaciju mozes prvu godinu izostaviti (osobno preporucujem i prvu godinu hibernaciju) ali
u svakom slucaju od druge zime treba cancara hibernirati.

Stvar u vezi drzanja kornjace vjerovatno vec znate, ali ipak cu reci: za drzanje kopnene kornjace
vam treba dozvola, morate je prijaviti. Kopnena kornjaca treba imati papire odakle je dosla
(od kojeg uzgajivaca). Zabranjeno ih je uzimati iz prirode. Bez obzira sto se 96,3% ljudi ne drze tog zakona,
ja ga ovdje moram spomenuti, za detaljne informacije o zakonima raspitajte tamo gdje treba
(ministarstvo ili sta ja znam). Zato nema na javnom forumu "dilanja" po principu "daj ti meni, pa cu ja tebi"
sa stvarima koje su ilegalne, a to cancare jesu bez papira.

Sto se mene osobno tice, ja sam odgovoran za ovaj dio podforuma, pokusavam ga odrzavati kao da je moj,
pa cak i bolje. Ako netkome to smeta, i ne zeli moja "predavanja", bez obzira o cemu, onda ima mogucnost
da se glavnoj upravi ove stranice pozali.
Iza toga sto kazem stojim, i nemam namjeru se ustrucavati negdje gdje ne smatram da je potreba.
« Zadnja izmjena: Rujan 23, 2009, 11:42:44 prijepodne od TITO »
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #6 u: Rujan 23, 2009, 13:24:27 poslijepodne »
Sve postove, koji nisu vezani direktno za temu,
nego se vezu za mene i moj nacin odgovaranja, brisem.
To shvatite kao opomenu.
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #7 u: Rujan 23, 2009, 13:29:58 poslijepodne »
-rakcija na obrisane postove koja malo gubi smisao u ovoj temi, ali bit je valjana :D :D

Je Ikota, isto tako novi članovi prilikom logiranja na stranicu trebaju pročitati i kliknuti da su shvatili PRAVILA foruma, a u njima između ostalog piše i sljedeće :

Preporuke za korištenje foruma

--------------------------------------------------------------------------------

Nazivanje i otvaranje tema

  •  Naslov vaše teme mora bit deskriptivan, odnosno, iz naslova mora biti jasno o kojoj se temi radi.


Pisanje poruka

  •  Ne koristite isključivo velika slova. VELIKA SLOVA IZGLEDAJU KAO DA VIČETE



a kad se takve stvari ne poštuju, onda Moderatori, koji ovo rade badava i samo uz entuzijazam imaju nepotrebnog posla..E a kada tog nepotrebnog posla ima SVAKI dan, po NEKOLIKO puta, s vremenom to postane malo i iritantno... Meni osobno je još uvijek iako ne administriram već neko vrijeme...


Ador- dobro došla na Forum...  :)  I bez straha poslušaj Tita što se kornjača tiče, čovjek zna što priča...

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #8 u: Rujan 23, 2009, 13:35:54 poslijepodne »
Vedrane ovo što se mene tiče mogao si poslati i na p.p. a ne da skrečemo sa teme!!
Ador i ja ti želim dobrodošlicu! Tito a tebi želim dobro ošlicu!
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #9 u: Rujan 23, 2009, 13:43:47 poslijepodne »
Ikota, koliko sam vidio u obrisanim postovima ti si prije mene malo gadnije skrenuo s teme...
A ukoliko nastaviš sa provokacijom moderatora u njegovom dvorištu, tebi bi se mogla dobro ošlica vrlo brzo srediti...  :devil: na tvom mjestu bi malo stao na loptu, pregrizao jezik, nastavi niz sličnih izraza....

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #10 u: Rujan 23, 2009, 13:52:29 poslijepodne »
Ikota od mene si zaradio opomenu do AkTera, Zeljko, tebi sam obrisao post jer komentiraš rad moderatora....

Ador dobro došla... Vedran ti je već napisao, ako želiš poslušaj što ti je Tito napisao.



Ako netko ima što nadodati na rad moderatora neka mi pošalje PP! Ostalo će sve biti brisano bez obrazloženja!


Tema je bila o mladim čančarama ako se ne varam ?!?




https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #11 u: Rujan 23, 2009, 13:56:41 poslijepodne »
jao, konačno gdje mogu neš napisat za moderatora, možda dobijem neš ali ovog puta ne

stojim apsolutno na strani TITA, jer čovjek zna kaj govori, a njegov način razgovora je takav odd kad sam došao na forum, jednom čak i zakačil, a od tad sam shvatil da je TITO mrak čovjek kad smo porazgovarali prek pp-a.


sve u svemu TITO rules, i da sorry na OT :D

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #12 u: Rujan 23, 2009, 17:29:56 poslijepodne »
Samo da malo nadodam:

Ador, ukoliko su male kornjačice netom izašle iz jaja prvih nekoliko dana će živjeti od ostatka žumanca iz jajeta (koji je sada u njihovim želucima). Nakon 3-5 dana početi će normalno jesti sve zeleno što je oko njih - pa čak i englesku travu. Velika količina voća i povrća nikako nije dobra u prehrani kopnenih kornjača - treba ih hraniti sa što većom količinom vlaknastog zelenog lišća (najrazličitiji korov koji raste u divljini), jer to je ono što kornjače jedu milijunima godina i čemu je njihov probavni trakt prilagođen.
Obzirom da si iz Splita, možeš ih držati vani čitave godine, s time da im prvih 2-3 godine izradiš ograničen i zaštićen prostor (vanjski terarij) u vrtu gdje im neće prijetiti opasnost od pregrijavanja, pothlađivanja, te predatora poput mačaka i ptica grabljivica.



Offline Ador

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Split
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #13 u: Rujan 23, 2009, 23:10:08 poslijepodne »
Prvo da se izvinem svima koje sam možda uvrijedila jer mi uistinu nije bio cilj svađat se il nekog vrijeđat.Pomoć sam tražila jer bez obzira šta sam završila za veterinarskog tehničara vjerujte mi da o kornjačama nismo učili gotovo ništa i nebi volila da se zbog mog neznanja njima šta desi.Inače,ja sam iz Splita,a ta velika kornjača mi je došla prije par mjeseci sama u vrt,Pa smo joj mi ogradili cili vrt jer je već bila oštećenog oklopa da joj se opet nebi šta desilo.A,meni je vrt cijeli u engleskoj travi,osim šta je po sredini napravljen kamenjar i posađeno razno cvijeće,a uz krajeve vrta ima par grmova dalija.Jaja nismo pronašli tako da nemam pojma di ih je izlegla,jednostavno jedno jutro mama je našla jednu,a sutradan i drugu kornjačicu.Ubrala sam im ja i maslačka i djeteline i trputca..,al one neće ništa.A,šta se tiče terarija,pa naravno da ih ne mislim tu držati.To je samo sad za ovu zimu,a na prolječe idu nazad u vrt.Ovu veliku neću uopće dirat,niti gnjavit sa nekim terarijem već će ostat zimu u vrtu,samo ćemo joj napravit malo zaklonjenije stanište,da u miru"odspava"svoje.A,to mi nije ni malo strano jer imam dva ježa koji već godinama(jedan ima 5 godina,a drugi 2 godine)žive svaki u svom dijelu vrta(nisu u istom di i kornjače)i cijelu zimu provedu vani,u svojim kućicama."Odspavaju"i svake godine tako tih mjesec-dva,a onda su najslađi kako se probude gladni pa trče za mnom da im dam jesti.Ovaj jedan je toliko pitom da se gotovo nikad nije skupio u lopticu,a ponaša se kao mala maca,dozvoljava da ga mazim i po stomaku,ušima...(al sad ja skrečem sa teme,sorry)Al da se vratim temi.Zanima me jeli itko imao ovako male kornjače i šta su one jele?Jer sve je meni jasno u teoriji,al zašto onda u praksi nije tako?(il ove moje štrajkaju glađu :))
Tanja

Offline viky_16

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 501
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Zadar
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #14 u: Rujan 23, 2009, 23:29:50 poslijepodne »
ja svake godine pronađem na  na desetke malih kornjačica u vrtu  :D :D
i vec godinama ih ogradim u jedan dio vrta, napravim im zaklona i svakodnevno dajem usitnjeno voce i povrce....kad dođe vrijeme za hibernaciju najcesce taj ograđeni dio zastitim necim da nsu izložene direktnom vjetru i kiši(i osigura im dovoljno suhog lisca i svega)...
i bez problema tako funkcionira  :) :up:
Ako morate birati između dva zla, odaberite ono koje još niste probali....

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #15 u: Rujan 23, 2009, 23:50:43 poslijepodne »
Adora, ja bi rekao, po tvojoj prici (Split, engleska trava, nije pronadjeno gnjezdo itd.)
da su te kornjace zalutale iz slobode u tvoj vrt. Starije su sigurno od par dana.
Nevjerujem ni da nista ne jedu, nego vjerujem da to neprimjecujes. Ostatak zumanjca,
od kojeg se hrane nakon sto su se izlegle, nestaje nakon prvih par dana i za to vrijeme
su jos u gnijezdu. To sve sto kazes da je teorija, jeste. Ali da bi se individualno prosudilo,
trebao bi se i taj slucaj u zivo vidjeti.

Osobno sam uvjeren da su kornjace dobro, (ako su vani) i da normalno jedu.
I mislim da se bezpotrebno brines. Pusti ih van u vrt, nemoj razmisljati o terariju.
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline Ador

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Split
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #16 u: Rujan 24, 2009, 00:30:49 prijepodne »
One su cili dan u vrtu,jedino ih navečer stavim u terarij i one se odma zakopaju u zemlju i odu spavat.Strah me ostavit ih u vrtu preko noći jer imam i mačke,a već je jedan mladi mačak šapicom pokušava izvadit ih iz terarija,a drugi put sam ga uvatila kako ih gura po travi.Zato bar dok su ovako male strah me da im mačke šta ne naprave.Istina,da su tj.da je ova moja kornjača došla sa slobode u moj vrt,al ovisi šta smatraš pod pojmom slobode?!Jer oko mene su same ulice,nema livada,trave..,ni nikakve prirode,tako da je ova velika kornjača mogla dolutati jedino iz nečjeg vrta.A,oklop joj je bia(a,i još je)jako oštečen i veterinar mi kaže,a to sam i ja pretpostavila,da ju je najvjerovatnije udario auto.Tako da je u prirodu neću pustit ako je pustim da ode iz mog vrta jer to nema nikakve veze sa prirodom,jedino možda sa đunglom,al đunglom na asfaltu.
Tanja

Offline Inguan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Lokacija: Gradište
    • Vinko Jovanovac Fotografija
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #17 u: Rujan 24, 2009, 09:34:37 prijepodne »
ne razumijem se u kornjace pa me zanima kada su aktivnije noću ili danu?!
Možda tvoje papaju noću....
Jesu li krenile papati da si ih uhvatila?!
◄:))►  I <3 IGUANA

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #18 u: Rujan 24, 2009, 09:37:21 prijepodne »
ne razumijem se u kornjace pa me zanima kada su aktivnije noću ili danu?!
Možda tvoje papaju noću....
Jesu li krenile papati da si ih uhvatila?!
ovisno je o vrsti. Ova vrsta jede danju.
Kornjace jedu, djeca od 0-3 godine papaju.
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline Frida

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1745
  • Dob: 46
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #19 u: Rujan 24, 2009, 09:47:49 prijepodne »
ne razumijem se u kornjace pa me zanima kada su aktivnije noću ili danu?!
Možda tvoje papaju noću....
Jesu li krenile papati da si ih uhvatila?!
ovisno je o vrsti. Ova vrsta jede danju.
Kornjace jedu, djeca od 0-3 godine papaju.
TITO,ti ne tepaš kornjačama?  -? :D :D

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #20 u: Rujan 24, 2009, 09:49:50 prijepodne »
TITO,ti ne tepaš kornjačama?  -? :D :D
Nikad, ja samo tepam ribicama, kao naprimjer tebi  ;)
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline Inguan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Lokacija: Gradište
    • Vinko Jovanovac Fotografija
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #21 u: Rujan 24, 2009, 10:02:41 prijepodne »
ne razumijem se u kornjace pa me zanima kada su aktivnije noću ili danu?!
Možda tvoje papaju noću....
Jesu li krenile papati da si ih uhvatila?!
ovisno je o vrsti. Ova vrsta jede danju.
Kornjace jedu, djeca od 0-3 godine papaju.
posto je vodena garant ima kad jede kao ribe neke sto jedu samo ujutro i navecer
pa da joj pomognemo da ih uhvati na dijelu kako papaju ili strajkaju za kišu  :nerv:...

Sigurno je neko vidio da drzi kornjace pa pustio i te 3 jer ih nije sigurno mogao drzati, ne razumijem se ali mislim da kornjača sama od sebe ne moze zatrudnjeti (;
◄:))►  I <3 IGUANA

Offline Frida

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1745
  • Dob: 46
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #22 u: Rujan 24, 2009, 10:04:42 prijepodne »
Vodena???Malo mi je nejasan tvoj post  -?

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #23 u: Rujan 24, 2009, 10:29:13 prijepodne »
Ej Iguano, ili pisi kako treba ili nemoj nikako.
I ako se vec mjesas u nesto sto neznas, onda barem citaj
prethodne postove pa ces skuziti da se radi o kopnenoj.

Vidim ignorises takodjer napomenu da "jedu" a ne da "papaju".

Pa prije nego sto se opet hrpa ljudi ovdje aktivira koji nemaju
veze sa vezom i pocnu pisat kako sam ovakav i onakav, objasnicu vam razlog.
Jedan razlog aktivnosti na netu vezano sa ovim hobijem je ljude nauciti da se
"slatka, mala, kornjacica" koja se kupi u pet shopu, pretvori u grdosije od 25cm,
koja zdere sve sto stigne i koja u roku pola dana zasmrdi vodu u svom 60litraznom akvariju,
koji je kupljen kada je bila 5-6cm i kada su u pet shopu rekli da joj je to "sasvim" dovoljno.
Zato od samog pocetka treba imati ozbiljan i realan pristup prema kornjacama, kao i prema svim gmazovima.
Dali vi vasu kornjacu nazivali "šečerom", "slatkicom" ... "ljubicom" ili "Rambom" to je vaša stvar.
Ali na forumu bi molio da se ipak drzi jedna granica ozbiljnosti.
Vjerovali ili ne, ali na forumu Njemackog Herpetoloskog Drustva, (najveci u Njemackoj u toj tematici)
zabranjeni su izrazi poput "Kornjacica", "Gustercic", "zmijice" i slicno.
Znaci moja napomena da jede, a ne da papa, nema veze sa .... kako da kazem ... maltretiranjem,
nego jednostavno sa ucenjem pravilnog pristupa prema ovom hobiju.
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline viky_16

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 501
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Zadar
Odg: Hitno molim pomoć!!!!!!!!!!!!!!
« Odgovori #24 u: Rujan 24, 2009, 14:18:56 poslijepodne »
kolio se sjecam da je Ador rekao da ima nekakvog bilja u vrtu, a oko tog bilja skigurno nije posađena trava(bar ne tik do stabljike) pa je moguce da je tamo položila jaja  -? :)
Ako morate birati između dva zla, odaberite ono koje još niste probali....