Travanj 26, 2024, 18:21:34 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Crvenouha i koni kornjača  (Posjeta: 26174 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Slavac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • I'm only scary 'cos I'm Hairy.
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #25 u: Veljača 02, 2008, 22:25:00 poslijepodne »
ellye1990 .....
mislim da bi bilo naj bolje da popricas sa roditeljima i da im opokusas objasniti da ce morati odvojiti par stotina kn za kornjacu.Mislim za ono naj osnovnije.....imas bolesnu ,nesretnu kornjacu.Siguran sam da ce se smilovati i odnekud odvojit bar za grijac i obicnu lampu ...



Ajd drzim fige tebi i posebno korniju.......

ZG-istok

Offline ellye1990

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #26 u: Veljača 02, 2008, 22:32:00 poslijepodne »






da, i ja se nadam oni su totalno bezosječajni šta suga kupili kad se ne žele brinut o njemu. Ne znam kako je Cosmo izdržao prošlu zimu, imali smo i Vandu zajedno s njim no ona je uginula. I sad žele da se ista stvar ponovi. A zato su za ribe izdvojile milijune...


Edited by: Strichek Matija
 

Offline postar_000

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Dob: 33
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #27 u: Veljača 02, 2008, 22:36:00 poslijepodne »
imas u oglasniku frajer prodaje akvarij(obli) sa opremom za 400kn
akvarij od 200l
pa pogledaj malo

Zagreb-Trnje

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #28 u: Veljača 03, 2008, 00:25:00 prijepodne »


Razmisljao sam da dam svoj komentar na ovdje napisani post,
ili na ove slike koje su dva tri posta prije postavljene.
Ali sam dosao do zakljucka da je ipak bolje da se ne odazovem ovdje.
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #29 u: Veljača 03, 2008, 11:38:00 prijepodne »
Citat: TITO
Razmisljao sam da dam svoj komentar na ovdje napisani post,
ili na ove slike koje su dva tri posta prije postavljene.
Ali sam dosao do zakljucka da je ipak bolje da se ne odazovem ovdje.






I ja sam zaljučio isto. Sve je već rečeno i napisano stotinu puta...


Na žalost, ne pomaže.

Offline ellye1990

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #30 u: Veljača 05, 2008, 08:41:00 prijepodne »









Kupila sam mu kapi za oči Bevacyn juèer. Nekako mi se čini da je bolje, ali moji su rekli da grijač i vitamini za vodu ne dolaze u obzir :(


Odnijeti ču akvarij staklaru da napravi pregradu gdje ću stavit pjesak i kamenčiće. Mama kaže da oni spavaju zimski san kad im je hladno, zakopaju se u pjesak - da je tako vidjela kod prijateljice koja kao ima istu kornjaču. A jedna je čitavu zimu drži zatvorenu u ormaru u posteljini!!! Ne znam, meni se to čini grozno.


Edited by: Strichek Matija
 

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #31 u: Veljača 05, 2008, 14:42:00 poslijepodne »

Citat: ellye1990









Kupila sam mu kapi za oèi Bevacyn juèer. Nekako mi se èini da je bolje, ali moji su rekli da grijaè i vitamini za vodu ne dolaze u obzir :(


Odnijeti èu akvarij staklaru da napravi pregradu gdje æu stavit pjesak i kamenèiæe. Mama kaže da oni spavaju zimski san kad im je hladno, zakopaju se u pjesak - da je tako vidjela kod prijateljice koja kao ima istu kornjaèu. A jedna je èitavu zimu drži zatvorenu u ormaru u posteljini!!! Ne znam, meni se to èini grozno.



da li postoji ikakva sansa da nagovoris starce da kupe grijac? pokusaj im objasniti kakva je situacija s tvojom kornjacom,a ako ne ide premjesti akvarij sa kornjacom u topliju prostoriju gdje grijete,s tim da je sobna temperatura cc-a 25°C to bi trebalo bar malo pomoci mada nece puno al.....
ako si u mogucnosti odvajaj od djeparca malo po malo vec ces skupiti za grijac,to je jedino sto mi u ovom trenu pada na pamet....
a ovo s posteljinom....necu ni komentirati jer jos uvijek imam osjecaj kao da je to produkt necijeg crnog humora.....
ajde pozdrav i sretno...nadam se da ces uspjeti...
of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline zoolog

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #32 u: Veljača 05, 2008, 14:52:00 poslijepodne »


Meni se čini da su ovi postovi internetski 'troll'...


Offline Ćos1992

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 52
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #33 u: Veljača 05, 2008, 14:53:00 poslijepodne »
kada kupujes zivotiju kao kornjacu moras joj prvo napravit akvaterarij
sa svim potrebnim stvarima a onda kupit kornjacu ovo je mucenje
zivotinje
 

Offline ellye1990

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #34 u: Veljača 06, 2008, 08:13:00 prijepodne »
Citat: zoolog



Meni se čini da su ovi postovi internetski 'troll'...





pa dobro, nisam ja kriva ja je nikad nikad nisam ni htjela, a sad se jedina brinem. Sjećam se da sam bila ful ljuta na tatu što ju je kupio, onda smo je još držali u onoj plastičnoj posudici s palmom, dok ih nisam nagovorila da kupe normalan stakleni akvarij.


Ne znam, ja mu sada nadodavam vode i stvarno pazim da ne bude velika razlika - da ne doživi šok. Npr. kad je 20 C ulijem vruće i poveća se na 25. Tako se bojim što ne jede tako dugo, kako izdrži ?
 

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #35 u: Veljača 06, 2008, 13:06:00 poslijepodne »
Mislim da bi bilo najbolje da ti udomis tu kornjacu jer ovako od nje nece ostati nista.Edited by: Kori
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline ellye1990

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #36 u: Veljača 06, 2008, 22:13:00 poslijepodne »





Ej, nećete vjerovati!!! Cosmu su se jučer oči otvorile, a danas je počeo jesti! Dala sam mu jednog račića i kad sam vidjela da ga je pojeo, onako pohlepno baš se vidilo da nije mjesec dana jeo bila sam preehappy. Onda je nastavio tamaniti i ostale. Evo sad pliva, pa se penje na kamen baca s njega pa opet pliva...mislim da je skroz ozdravio.

 

Offline Xzyle

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 325
  • Lokacija: RI/ZG
    • www.kerri.hr
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #37 u: Veljača 06, 2008, 23:43:00 poslijepodne »
Meni je ovo malo smješno...kornjaca ti je prije 10h bila potpuno zatvorenih ociju,nije jela,slabo plivala...ti jako zabrinuta.Sad skače,gleda,jede...ma moze i na olimpijske igre    E kad bi to tako kod bolesti bilo,ljudi bi od raka ozdravili u 2 tjedna   Ne kazem nista,samo zvuci nevjerovatno,svaka cast kornjaci i tebi  

Offline Sabaku No Gaara

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Ženski   Lokacija: Varaždin
  • Animals 4 ever
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #38 u: Veljača 10, 2008, 11:45:00 prijepodne »


ja potpuno vjerujem... točno tako je i moja ozdravila prije nekih godinu dana...(imala je upalu očiju i nijepapala 2 tjedna)i odjednom PUFF. počne tamaniti


čestitam... samo se sad pobrini daCosmo dobi dom koji je zaslužio.....
I live for animals......

Offline Maslačak

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #39 u: Veljača 10, 2008, 20:07:00 poslijepodne »


Sabaku No Gaara,


Prvo: kornjača ti ima baš zgodnu facu, drugo: zanima me koli ti je akvaterarij i koliko je velika tvoja kornjača?


ellye 1990,


Koliko je velik Cosmo?Ja vjerujem da je samo najednom počela jesti, pa normalno da je čim su joj se probudila osjetila. ipak je to životinja, a ne čovjek da bi se još par dana (barem) durila.


Ati si Xzyle baš neugodan...
Supernatural by Milan
Najbolja humoristična serija ikad

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #40 u: Veljača 10, 2008, 22:17:00 poslijepodne »


Za one koji neznaju, a ipak citaju:
Nemoze se upala ociju od danas do sutra tako lakopreboliti.
Neki ljudi ovdje ili nekuze sto je u stvari upala ociju,
ili napisu nesto pozitivno i ako nije istinito samoda nebi oni ispali negativni.
Stime mislim reci da su dva tripredhodna komentara u ovoj temi cisti apsurd.
A neki se poceli ponasati kao na jednom drugom forumu, koji se odmah nadju
uvrijedjeni cim im nesto kazes da nije u redu.
Usput, Xzyle nije neugodan nego samo realan.
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline Maslačak

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #41 u: Veljača 11, 2008, 09:47:00 prijepodne »
Citat: TITO




ili napisu nesto pozitivno i ako nije istinito samoda nebi oni ispali negativni.
Supernatural by Milan
Najbolja humoristična serija ikad

Offline Maslačak

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #42 u: Veljača 11, 2008, 09:57:00 prijepodne »


Što ti to TITO znači? Ne bi se piše odvojeno, onako usput. inače zašto ljude odbijaš od foruma? Pretpostavljam da ni nije napravljen za one koji sve znaju nego za one koji trebaju pomoć. Nije nitko toliko bedast da ne zna što je upala očiju koja se, sasvim usput, može liječiti i kamilicom. Ako je bila u ranoj fazi, a čini mi se da je zbog nje ellye 1990 i došla na forum onda je reakcija Cosma čak i očekivana. Čisto onako biološki gledano. osim toga i Sabaku No Gaara kaže da je imala takav slučaj. ako ti nisi ne znači da nije moguć isto ide i ovom drugom


a i ti i Xzyle ste stvarno neugodni. Mali savjet: ubuduće ako misliš gotovo pa ismijavati nečiji problem ili ono što je netko napisao radje se ne oglašavaj (ako je to samo da bi naglasio kako je tvoje znanje o kornjačama široko). I još dalje što ti znači ono već je sve milijunputa rečeno? Ako nije shvaćeno treba biti rečeno i milijun i prvi, osim toga svakog zanima baš njegov slučaj i zato je zbilja fer odgovoriti svakom na njegov post ukoliko se ima što pametno za odgovoriti. Ljudima, znaš, to puno znači. Nisu svi koji ne znaju o kornjačama, a još se i pojave na forumu i traže pomoć potencijalni kornjačomrsci i lašci. Ne daj Bože da si ti svećenik...


Supernatural by Milan
Najbolja humoristična serija ikad

Offline Maslačak

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #43 u: Veljača 11, 2008, 10:06:00 prijepodne »
I da, ugledajte se na Korija koji zbilja pokušava pomoći. Toliko od mene.
Supernatural by Milan
Najbolja humoristična serija ikad

Offline dora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #44 u: Veljača 11, 2008, 11:25:00 prijepodne »


Citat: Maslaèak
Što ti to TITO znaèi?
To znaci da ljudi pocnu pisat lovacke price kad vide da im je masa druigh ljudi napisala da drze kornjace prelose, da sami ne bi ispali losi vlasnici.


Citat:
Ne bi se piše odvojeno, onako usput.
Onako usput, TITO nije s hrvatskog govornog podrucja.


Citat:
inaèe zašto ljude odbijaš od foruma?
Zasto mislis da ih on odbija od foruma? Znaci, na ovaj slucaj dakle, da kornjacu zenska drzi bez ikakvih uvjeta, bi trebao rec: O pa super?!


Ne, ozbiljno, sto bi trebao reci u tom slucaju?


Aj dodi na bilo koji forum di ljudi drze cucke i reci da bi si kupio cucka i drzo ga na lancu. Bas da vidim kaj ce ti ekipa rec Slicna stvar i s kornjacama. Ako dodes i velis da imas kornjacu xy vremena, a nije ti palo na pamet raspitati se o potrebama te zivotinje kaj se onda cudis da ti ljudi vele da s tobom nekaj ne valja? Ili ko ti recimo, osoba koja je u 50 litara imala ambiciju drzat 4 kronjaca... pametno sve u svemu.


Sto se tice dijela da su neke stvari ponovljene milju puta... poanta foruma je da dodes i pitas, tu se slazem s tobom. No, ako informaciju sam mozes naci na internetu, ao svemu mozes, nije mi jasno zasto to ne napravis, nego po stoti put - pitas. Sta? Problem je otic na trazilicu i upiosat ''kornjaca'' i procitati sve sto ti pise? Ima bar 2-3 sajta sa korisnim podacima i o drzanju i o hranjenju i o bolestima. Pa ako i kada si sve to procitao, dodes i pitas, ako ti nesto nije jasno.


Zagreb


Offline zoolog

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #45 u: Veljača 11, 2008, 12:19:00 poslijepodne »


ROFLMAO hehehehe!!! Postoji dosta ljudi koji namjerno napišu neku katastrofalnu ili zapanjujuću izjavu samo da bi isprovocirali druge i tako se zabavili.To se zove internet trolling i forumi su ih puni. http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_trollI postovi elly1990upućuju na internet troll... (još i više ako je 1990 god. rođenja) . Ako ipak nije troll, onda bi to bilo totalno bizarno...


CheersEdited by: zoolog

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #46 u: Veljača 11, 2008, 12:40:00 poslijepodne »
 
Citat: Maslačak
Nije nitko toliko bedast da ne zna što je upala očiju koja se, sasvim usput, može liječiti i kamilicom. Ako je bila u ranoj fazi, a čini mi se da je zbog nje ellye 1990 i došla na forum onda je reakcija Cosma čak i očekivana. Čisto onako biološki gledano. osim toga i Sabaku No Gaara kaže da je imala takav slučaj. ako ti nisi ne znači da nije moguć isto ide i ovom drugom


Upala ociju se ne bi trebala lijeciti kamilicom jer kamilica stvara na oku podlogu za razvoj bakterija, time samo mozes pogorsati situaciju. Oci se trebaju lijeciti Neomycin kapima ili jos bolje Maxitrol kapima, to je najucinkovitije.
Nakon dva mjeseca upale ociju, nakon sto kornjaca uopce ne jede tesko ju je izlijeciti u nepravilnim uvjetima. Vecina ljudi se namuci da izlijeci kornjace koje imaju pravilne uvjete. Na sve to upala je prosla nakon vec dva dana a u prosjeku treba barem tjedan-dva. Razumijes li zasto je u ovo tesko vjerovati?
Ako ovo nije necija neslana sala ne mogu reci koliko mi je drago da se kornjaca oporavila u tako kratkom roku.
 
Citat: zoolog
(još i više ako je 1990 god. rođenja)


Istina, i ja sam to godiste i ne moram pitati starce da li smijem kupiti grijac...tocnije nisam ih niti trebao pitati (a kamoli moliti) da li smijem nabaviti akvarij od 400l, samo sam ih zamolio da mi pomognu demontirati ormar koji je bio na putu
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Maslačak

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #47 u: Veljača 11, 2008, 12:50:00 poslijepodne »


Prvo dragoj Dori,


Što se tiće TITA bit će mu korisna informacija za ubuduće. Odbija ih od foruma jer je užasno bezobrazan i pun sebe. Ako netko nešto ne zna ne treba ga zato šikanirati, ili se ti slažeš s tim da treba?


Koliko ja znam, a znam jer sam čitao, kornjača nije njezina. Zašto misliš da bi netko došao na akvarijnet provocirati na forumu o kornjačama? Netko tko ima, koliko ono 18? Ja ne smatram da su djevojke od osamnaest klinke koje bi tako nešto radile iz zabave. Možda i je, u što ne vjerujem, ali kako znaš da ti ne mažu oči drugi ljudi? Osim toga, kad bi se netko išao zabavljati sumnjam da bi otišao na forum o kornjačama.


Mislim da je zbilja žalosno što ne shvaćaš da je i Hrvatska, kaoi druge zemlje, prepuna ljudi koji svoje kućne ljubimce drže u neadekvatnim uvjetima desetljećima i ne traže pomoć. zato vjerojatno ni ne znaš jer samo čitaš ono što se događa ovdje na ovom ili sličnom forumu, pa nisi svjesna činjenice daneke nije je briga, a još gore većina nije niti svjesna toga što čini. Zašto? jer nije praksa, do nedavno bila, odmah skočiti na internet i pogledati sve o životinjici jer si pun nepovjerenja prema onome u što te uputio prodavač (a eto, nije većine niti sada).


što se tiće tog tvog pogledaj prvo na netu nije baš djelotvorno. bolje je odmah na forum. znam iz vlastitog iskustva. dobiješ hrpu oprečnih informacija i dođeš do zaključka kako je 50l za tri - četiri kornjače ideal.


Pa dragom zoologu,


zašto bi bilo bizarno? Stvarno ne vjeruješ da takve stvari postoje? Onda si ili jako g, ili jako naivan.


Ko zna možda su svi ovi postovi trolovi, kad bi čovjek tako razmišljao nikad ne bi na ništa odgovorio.


Ljudi! Probudite se!
Supernatural by Milan
Najbolja humoristična serija ikad

Offline MaTToS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #48 u: Veljača 11, 2008, 13:19:00 poslijepodne »






korinapisao:








Istina, i ja sam to godiste i ne moram pitati starce da li smijem kupiti grijac...tocnije nisam ih niti trebao pitati (a kamoli moliti) da li smijem nabaviti akvarij od 400l, samo sam ih zamolio da mi pomognu demontirati ormar koji je bio na putu
Ovaj komentar mi je super! Svaka čast ti si veliki dečko.Bravo za tebe!






Maslačak napiso:











Što ti to TITO znači? Ne bi se piše odvojeno, onako usput.



Maslačak pa ti si genije, sigurno imaš 5 iz hrvatskog!


Maslačak napisao:











Ati si Xzyle baš neugodan...
Čovjek nije neugodan nego mu sve ovo izgldea smiješno baš kakoje inapisao,osim toga realno gledajuci zvući nemoguče da se kornjača u potpunosti oporavila nakon par sati, ono odjedamput kornjača trči, pliva, skače!
 

Offline zoolog

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
Crvenouha i koni kornjača
« Odgovori #49 u: Veljača 11, 2008, 13:55:00 poslijepodne »
Citat: Maslačak



zašto bi bilo bizarno? Stvarno ne vjeruješ da takve stvari postoje? Onda si ili jako g, ili jako naivan.


Ko zna možda su svi ovi postovi trolovi, kad bi čovjek tako razmišljao nikad ne bi na ništa odgovorio.



Vjerovatinekome ko plasira priču o stavljanju kornjača u posteljinu? HAHAHAHAHAHAHAHA Za krepat LOL!!!! Kad bi to u nekomnevjerojatnom slučaju čaki bila istina.... onda takvima ne pomažu nikakvi savjeti na forumu nego samo liječnici sa specijalizacijom u psihijatriji.


A šta se tiče komunikacije na forumu, konstruktivne kritike su pozitivna stvar, a ne nešto negativno jer iz njih možeš dosta toga naučit... Neki ljudi stvarno jesu nekulturni u svom obračanju, alto ignoriraš i sve ok...Pozz