Travanj 26, 2024, 18:11:32 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pomoć!- malena čančara  (Posjeta: 37328 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sabaku No Gaara

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Ženski   Lokacija: Varaždin
  • Animals 4 ever
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #25 u: Listopad 16, 2007, 15:37:00 poslijepodne »


Citat: Kori

Sabaku, ako vec drzis zivotinje i zivis pod motom "I live for animals" moras im osigurati osnovne uvjete za normalan zivot. Educiraj se malo o kornjacama, imas dvije stranice na hrvatskom o kornjacama na kojima mozes pronaci sve potrebne informacije o drzanju. Nabava smjestaja i opreme za crvenouhu je na pocetku skupa ali jednom kada za kornjacu sredis pravilan smjestaj mirna si zauvijek.



mislim da ste dobili krivi dojam...ovakve stvari me pogode...


Čančara kao podlogu treba imati pijesak- pijesak je ispod, a gore je pomiješana šumska zemlja sa pijeskom.


Temperatura ispod lampe trebala bi biti 35 stupnjeva- za to sam se i bila pobrilula kad tak treba biti:
Na mjestu sunjčanja je točno 35 stupnjeva





kod kokosa gdje se skriva je 30-31 stupanj:





a kod hrane je 27-28 stupnjeva:








stavi joj plitku posudicu s vodom u koju može ući i izaći- vodu ima u kokosiću i mijenjam ju na dan3-4 puta:








a UVA, UVB neonke moram kupiti. Skupo je jer mi treba i onaj pretvarač struje, žice i neonka, a tek budem mogla kupiti u 11-12mj jer mi onda tata počne raditi u njemačkoj pa budemo opet imali novac... =(


Što se tiće crvenouhe, vidim da nemaš grijač-Crvenouha ima grijač, ali tu sliku sam poslikala kad sam složila akvarij a još nisam stavila grijač, a ono gore svijetlo je uva-uvb neonka.Edited by: Sabaku No Gaara
I live for animals......

Offline Sabaku No Gaara

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Ženski   Lokacija: Varaždin
  • Animals 4 ever
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #26 u: Listopad 16, 2007, 15:40:00 poslijepodne »


Citat: gumi
Ja nevidin slike!!Mislin da je to jer si u nazivu stavila "č,ć"



evo onda slike bez č i ć pa da i ostali vidite...:











I live for animals......

Offline gumi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1196
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
  • Gmazoljubac
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=589874489
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #27 u: Listopad 16, 2007, 15:43:00 poslijepodne »
E sad je več bolje
Grmi Facebook
SPLIT/SPINUT
Animal respect

Offline Sabaku No Gaara

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Ženski   Lokacija: Varaždin
  • Animals 4 ever
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #28 u: Listopad 16, 2007, 15:53:00 poslijepodne »
super, onda više nebudem stavljala "č,ć"
I live for animals......

Offline n.e.n.o

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #29 u: Listopad 16, 2007, 18:05:00 poslijepodne »
što imaš u ovom malom akvarijiću pored čančare? ja držim tri crvenouhe....obožavam ih.....
 

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #30 u: Listopad 16, 2007, 19:58:00 poslijepodne »
Citat: Sabaku No Gaara
mislim da ste dobili krivi dojam...ovakve stvari me pogode...


Drago mi je da situacija nije takva kako se cini. Ovo nisam napisao da te uvrijedim nego da ti otvorim oci da se malo vise moras potruditi oko svojih ljubimaca.

Citat: Sabaku No Gaara
pijesak je ispod, a gore je pomiješana šumska zemlja sa pijeskom.


Kada vec radis mjesavinu trebala bi staviti puno vise zemlje. Stavi vise zemlje.
Temperaturu i posudu sa vodom si dobro slozila.

Citat: Sabaku No Gaara
a UVA, UVB neonke moram kupiti. Skupo je jer mi treba i onaj pretvarač struje, žice i neonka, a tek budem mogla kupiti u 11-12mj jer mi onda tata počne raditi u njemačkoj pa budemo opet imali novac... =(


Financijska situacija kod vecine ljudi kod nas nazalost nije sjajna i nitko te ne krivi za to. Nama mladim hobistima je pogotovo tesko jer roditelji ne shvacaju (ili ne brinu) za potrebe zivotinja. Zato sama moras procjeniti koje i koliko zivotinja si u stanju drzati. Pretvoriti kucu u zooloski vrt i drzati ih u neadekvatnim uvjetima zbog lose financijske situacije nije izgovor. I ja bi zelio imati jos puno vrsta kornjaca ali nemam vremena, prostora niti novaca za to - svjestan sam toga i zato nisam kupio jos zivotinja. U zivotije koje imam stalno treba ulagati.
Prije nego li dovedes zivotinju u kucu moras se zapitati hoces li uvijek biti u stanju ispuniti sve njene poretebe. Ubuduce kada zazelis novog ljubimca dobro razmisli, i nemoj zaboraviti da ako ga ne mozes imati sada ne znaci da ga neces moci imati jednog dana

Citat: Sabaku No Gaara
Crvenouha ima grijač, ali tu sliku sam poslikala kad sam složila akvarij a još nisam stavila grijač, a ono gore svijetlo je uva-uvb neonka.


U drugoj temi kada sam te pitao za opremu nisi odgovorila. Nastoj joj cim prije poboljsati uvjete i nabaviti preostalu opremu.




I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #31 u: Listopad 16, 2007, 21:22:00 poslijepodne »


volim tvoje malene reptiliće...i vjerujem da im pružeš najbolje što možeš...samo tako naprijed...ali, s puno strpljenja i razuma...


imati sreću s roditeljima koji su još luđi od tebe za životinje je zaista jackpot....al zato imaš nas!

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #32 u: Listopad 16, 2007, 21:40:00 poslijepodne »


Citat: Kori
Pretvoriti kucu u zooloski vrt i drzati ih u neadekvatnim uvjetima zbog lose financijske situacije nije izgovor.
Pazi sa ovakvim izjavama.
Neke ljude konfrontirati sa realnom situacijom, ili istinom,
privlaci njihovu antipatiju, mrznju, ljubomoru i ostale negativnosti.
Trust me friend, pricam iz izkustva!
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline Sabaku No Gaara

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Ženski   Lokacija: Varaždin
  • Animals 4 ever
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #33 u: Listopad 17, 2007, 16:46:00 poslijepodne »


hvala babyboom...


Kori, ne znam o kojoj temi se radi kad nisam odgovorila... žao mi je, valjda više posle nisam gledala na tu temu...


u vezi sa financijskim mogućnostima... imali smo mi puno novci do prošle godine do zime dok se tata nije vratio iz njemačke i kad smo saznali da se zbog šefa zadržal dan i pol dulje i zbog toga nije u njemačkoj bil 11 mjeseci i sad napokon ide pa bude sve u redu. čim prije ću se onda potruditi da svima pooboljšam sve uvjete pa vam javim... iguani ću staviti puno granja i umjetnog bilja da mu bude bolje, kornjači ćemo kupiti veliki akvarij, reflektorku, UVB_UVA neonke, i filter!
I live for animals......

Offline Sabaku No Gaara

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Ženski   Lokacija: Varaždin
  • Animals 4 ever
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #34 u: Listopad 17, 2007, 16:58:00 poslijepodne »


Citat: n.e.n.o
što imaš u ovom malom akvarijiću pored čančare? ja držim tri crvenouhe....obožavam ih.....



pored čančare su neke male ribice tek od 0.5 cm- 1 cm koje sam dobila od prijatelja jer su mu se odjednom pojavile u akvariju, a velike ribe su ih počele jesti... njegove su 6 cm... neznam koja je vrsta...


gdje držiš svoje crvenouhe?


I live for animals......

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #35 u: Listopad 17, 2007, 18:31:00 poslijepodne »


ajde pokušaj slikati ribice i stavi ih na "novi u akvaristici", pa da pogodimo što su...


da, vidim da neki stavljaju iguani one šarene puzavce...ne znam kako se zovu...ako trebaš, mum ima pelcera toga koliko voliš....

Offline Sabaku No Gaara

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Ženski   Lokacija: Varaždin
  • Animals 4 ever
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #36 u: Studeni 11, 2007, 16:41:00 poslijepodne »


evo za one koje zanima, one ribice su gupiji... preslatke su , sad su već 2 cm...


al inače sam došla u vezi Bebe... eevo slika da vidite koliko je narasla i koliko joj se uljepšal oklop!





jako puno papa i ne boji se ničega... sve mora istražiti...=)


I live for animals......

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #37 u: Studeni 12, 2007, 13:01:00 poslijepodne »
divna je!!!!!

Offline Sabaku No Gaara

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Ženski   Lokacija: Varaždin
  • Animals 4 ever
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #38 u: Studeni 12, 2007, 15:22:00 poslijepodne »
hehe...bebica moja mala...
I live for animals......

Offline frnta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 170
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #39 u: Studeni 12, 2007, 17:34:00 poslijepodne »
bas je prekrasna
Zagreb

Offline Jana

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #40 u: Studeni 14, 2007, 09:24:00 prijepodne »


Imam pitanje za Sabaku vezano uz njenu crvenouhu kornjaču.


Inače i sama imam jednu ali je pokušavam udomit u dobre ruke zbog premalog prostora u kojem ja živimo i ja i ona ( bila je poklon kao mala veličine dlana, nije da sam ju kupila kao malu a sadje se želim rješit pošto je narasla).


Uglavnom, vidim da imaš jako veliki akvarij što je vjerujem jako dobro za kornjačicu, pa me zanima kako se čisti i koliko često jedan takav akvarij?


Mislim za moj stan je definitivno prevelik, ali pitam da znam za slučaj da npr. dobijem na lotu pa kupim veći stan, u kojem slučaju bi svakako zadržala svoju kornjačicu, koja je usput velika cca 15-20 cm i stara oko 3 god.
Jana

Offline Jana

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #41 u: Studeni 14, 2007, 09:30:00 prijepodne »
I još bi me samo zanimalo da mi netko tko zna kaže dali jedna tako velika kornjača , znači 15-20 cm, koja je zadnjih oko godinu i pol provela u plastičnom akvariju s vodom malo do iznad njenog oklopa, može se stavit u veliki duboki akvarij, odnosno dali bi ona sad ponovno mogla plivat ili imnakon nekog vremena zakržljajunožice pa ih je bolje i dalje držat u plitkoj vodi, plitkoj ali ipak iznad oklopa?
Jana

Offline Sabaku No Gaara

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Ženski   Lokacija: Varaždin
  • Animals 4 ever
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #42 u: Studeni 14, 2007, 14:23:00 poslijepodne »


ja pošto nemam pročišćivač vode, vadim kornjaču dok ju hranim jer se voda brzo zaprlja. makar to baš nije najbolje za nju. takava akvarij čistim obavezno jednom tjedno... nije neki problem. uzmem kadicu i stavim ju ispod akvarija (akvarij je na šanku), tutnem šlauf u akvarij i povučem vodu (al moraš paziti da si ne popiš malo ). voda lijepo isteče za oko 3-4 min. nakon toga izvadim sve kamenčiće i dobro ih isperem vodom. vratim ih u akvarij, te ga ponovo napunim vodom (ja ga inače punim izvorskom vodom dovezenom iz Belskog dola...) i to je cijela mudrost. uzmeš si pola sata za svojeg ljubimca i očistiš to kako spada...


moja je kornjača isto provela godinu i pol u vodi malo dubljoj od njenog oklopa, pa sada pliva ko luda u vodi koja je duboka 30 cm... to im je urođeno...
ako te baš to brine da se ne utopi, napuni kadu vodom i metni ju u nju pa ju malo promatraj...
I live for animals......

Offline Jana

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #43 u: Studeni 14, 2007, 15:54:00 poslijepodne »


O.k. hvala na odgovoru, samo još jedno pitanje; čini mi se da u akvariju imaš par cm i nekog pijeska pa pitanje glasi kakav je to pijesak odnosno si ga kupila u pet shopu ili iz prirode? I što s njim kad čistiš akvarij, mjenjaš ga svaki put s vodom ili on ostane na dnu, i ako ostane na dnu jel znaju onda i dijelovi izmeta ostat među pjeskom?


Jana

Offline Sabaku No Gaara

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Ženski   Lokacija: Varaždin
  • Animals 4 ever
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #44 u: Studeni 14, 2007, 17:32:00 poslijepodne »


to je iz prirode.pijesak baš i nije praktičan ako je sa neke rijeke...moj pijesak jepijesak iz plaže pržine (korčula,kraj lumbarde). prvo sam ga naravno prokuhala. izvadim i njega, i splavim ga zajedno sa kamenčićima. malo nalim vode u posudu pa ga rukom pomiješam. to je teški pijesak pa se za nekoliko sekunda slegne na dno pa prljavu vodu sa izmetom izlijem u wc. to ponovom nekoliko puta.


ako budeš uzimala pijesak, nipošto nemoj iz neke rijeke. meni su se stvarale alge po kamenju i mulj po dnu. voda je bila prljava. ako uzimaš pijesak, mora biti s mora, i to prokuhani...


ako imaš još koje pitanje, samo pitaj!
I live for animals......

Offline Sabaku No Gaara

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Ženski   Lokacija: Varaždin
  • Animals 4 ever
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #45 u: Studeni 14, 2007, 17:32:00 poslijepodne »
stavi neku slikicu od svoje ljubimice/ ljubimca...
I live for animals......

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #46 u: Studeni 14, 2007, 21:05:00 poslijepodne »
 
Citat: Sabaku No Gaara
tutnem šlauf u akvarij i povučem vodu (al moraš paziti da si ne popiš malo ). voda lijepo isteče za oko 3-4 min.


Sigurnije ti je u kadi napuniti to crijevo vodom, krajeve zacepiti prstima i onda staviti jedan kraj u akvarij, drugi u kantu i odcepiti krajeve. Na taj nacin nema opasnosti da pokupis neku zoonozu.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Jana

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #47 u: Studeni 15, 2007, 08:57:00 prijepodne »


Hvala na odgovorima, ali kao što rekoh to mi je nažalost čisto informativno obzirom nemam prostora za veći akvarij od ovog što imam ( ali nikad se nezna ).


Slike bih stavila ali me sramota, od kad sam dobila kornjaču ( odnosno moj brat koji je tada imao 5 god. tako da naravno da je odgovornost za nju morala past na nekog starijeg ), promjenila sam joj 3 akvarija i sad je u jednom plastičnom, koji je za kornjače, ali u kojem ima prostora jedno 7 cm od svake strane oklopa. Meni je muka kad ju vidim u tako malom prostoru, ali i za njega sam jedva našla mjesta kad sam ga kupovala, a tada je taj akvarij naprama njemu bio ogroman, imao je mjesta i bio jako zadovoljan kad smo ga tu stavili. A sad i nije baš tako sretan...


I zato još jednom molim ako netko zna kako da udomim moju kornjaču u dobre ruke da mi javi...
Jana

Offline Sabaku No Gaara

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Ženski   Lokacija: Varaždin
  • Animals 4 ever
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #48 u: Studeni 15, 2007, 16:06:00 poslijepodne »


Citat: Kori
Citat: Sabaku No Gaara
tutnem šlauf u akvarij i povučem vodu (al moraš paziti da si ne popiš malo ). voda lijepo isteče za oko 3-4 min.


Sigurnije ti je u kadi napuniti to crijevo vodom, krajeve zacepiti prstima i onda staviti jedan kraj u akvarij, drugi u kantu i odcepiti krajeve. Na taj nacin nema opasnosti da pokupis neku zoonozu.



puno hvala na vrlo korisnoj informaciji!!
I live for animals......

Offline Sabaku No Gaara

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Ženski   Lokacija: Varaždin
  • Animals 4 ever
Pomoć!- malena čančara
« Odgovori #49 u: Studeni 15, 2007, 16:09:00 poslijepodne »
Jana, ja ako nađem nekoga odma ti javim! al za sad neznam nikoga...samo se i dalje brini za svoju kornjaču, netko će se sigurno naći tko će lijepo zbrinuti tvoju kornjaču!
I live for animals......