Ožujak 28, 2024, 15:05:51 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Testudo hermanni  (Posjeta: 13440 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline exotic_m

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
Testudo hermanni
« u: Siječanj 04, 2007, 22:46:00 poslijepodne »




Ovako ponovno pozdrav svima. Htio bih vas upoznati sa jos jednim svojim kucnim ljubimcem, koji je kod mene oj ljeta, ove slike sto sam pripremio su slikane sa web camerom tako da je kvaliteta jako lost, kornjaca je jako mala, ako se nevaram stara oko 6 mjeseci, pa ako vidite da nesto nije uredu sa njenim terarijem, ili njom samom, javite tako da joj poboljsam uvijete......Edited by: Krajten
Big hy from Zadar!!!!!!!

Offline exotic_m

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
Testudo hermanni
« Odgovori #1 u: Siječanj 04, 2007, 22:48:00 poslijepodne »






Edited by: Krajten
Big hy from Zadar!!!!!!!

Offline kosuta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1947
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
    • http://www.akvarij.net
Testudo hermanni
« Odgovori #2 u: Siječanj 04, 2007, 22:54:00 poslijepodne »


ajde admin,molim te ako može,sredi malo ove slike. hvala krajten!!


exotic_m, kad stavljaš slike nakon svake slike klikni enter da budu jedna ispod druge.


kornjaèica je simpa, ali su slike malo loše kvalitete. i èudan je terarij. zašto ne staviš biljke?Edited by: akosuta1
skype: kosuta-pu

Offline exotic_m

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
Testudo hermanni
« Odgovori #3 u: Siječanj 05, 2007, 01:21:00 prijepodne »
bile su biljke li je akvarij cudnog oblika tako da nemogu biljke stajati ispred a iza je zarulja pa su se tako i osusile, sloabo sam informiran o prehrani, do sada je jela sve voce i povrce sto sam joj dao...
Big hy from Zadar!!!!!!!

Offline st-zero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 926
Testudo hermanni
« Odgovori #4 u: Siječanj 05, 2007, 09:28:00 prijepodne »
ona je na pijesku?

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
Testudo hermanni
« Odgovori #5 u: Siječanj 05, 2007, 10:05:00 prijepodne »
u posudici za vodu jedva da ima vode....
Osijek.....

Offline stray_cat

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
    • www.peta.org
Testudo hermanni
« Odgovori #6 u: Siječanj 05, 2007, 13:35:00 poslijepodne »
sa cim je hranis? koliko je sad velika?

jel ima neko listu biljaka koja moze ici u prostor di ide testudo hermanii, to i meni treba

koliko ja znam trebala bi jesti vise vlaknate stvari, to znace d im se ne daje voce. znam da po netu cesto nailazis na informacije da im se ne daje meso ali cula sam da je nasa toon sama klopala puzeve, a poslje sam jos cula od ekipe sa foruma o kornjacama da su vidjali kornjace u prirodi kak jedu puzeve

kad je nama toon bila bolesna vet specijalista je preporucio da namocimo macju hranu (dehidriranu) u vodu i da joj to pokusamo dati da dobije vise proteina. kako to nije prolazilo na kraju smo uspjeli dati joj mrvicu usitnjene govedine i u dogovoru sa vetom tu i tamo dobija sirovu govedinu

 imas dosta informacija po netu

http://www.tortoise.org/archives/herman.html

http://www.tortoisetrust.org/Downloads/Babytort.pdf

na http://www.chelonia.org/Articles/hermannstortoisecare.htm vele da bi ih trebalo hraniti lisnatim povrcem (toon obozava cikoriju, jede salatu i jede one listove od maslacka koji rastu u vrtu)

ne bi trebalo davati paradajz jer navodno stetno djeluje na bubrege (nemrem sad naci taj link)
 

Offline Johny

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 821
  • Spol: Muški   Lokacija: Valpovo
    • http://www.akvarij.net
Testudo hermanni
« Odgovori #7 u: Siječanj 05, 2007, 13:59:00 poslijepodne »


Koliko vidim da je na slikama kornjča Testudo hermanii, kopnena kornjača koja živi u područjima Dalmacije, pa bi me samo zanimalo dali si ju ti uzeo iz prirode ili si ju negdje kupio(ako si ju uzeo iz prirode, nadam se da znaš kakve kazne možeš dobit)...

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Testudo hermanni
« Odgovori #8 u: Siječanj 05, 2007, 14:14:00 poslijepodne »
uffff .... prvo me zanima od kuda ti kornjaća...

Drugo.... ovo je prestrašno .......

Treće, evo ti LINK, dok se Tito ne javi....
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline marin81

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 418
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zgb-Gajnice
Testudo hermanni
« Odgovori #9 u: Siječanj 05, 2007, 14:31:00 poslijepodne »
evo ti jedan hr link - CIOPA

te jedan Pravilnik - cancara (Testudo hermanni) 4.000,00 Kn


Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
Testudo hermanni
« Odgovori #10 u: Siječanj 05, 2007, 14:57:00 poslijepodne »

citiram exotic-m u jednoj temi o terariju za gatalinku hyla arborea

"nebi se htio mijesati ali, to sto je zabranjena ta zivotinja vise manje je ok"

i sad jos cancara + katastrofalni uvjeti drzanja...ovo dokazuje koliko si stvarni zaljubljenik u prirodu i zivotinje i da sam na tvom mjestu mene bi bilo sram...

osim toga to sto si pisao u svojim postovim vecinom su gluposti...i ti se time jos ponosis

ako i dobim po nosu od administratora zbog verbalnog napada na tebe, neka, nije mi zao...

pozdrav

Edited by: LeeMoon
 

Offline exotic_m

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
Testudo hermanni
« Odgovori #11 u: Siječanj 05, 2007, 15:16:00 poslijepodne »


Nije li zabranjeno vrijedanje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Big hy from Zadar!!!!!!!

Offline civi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 680
Testudo hermanni
« Odgovori #12 u: Siječanj 05, 2007, 15:19:00 poslijepodne »
LeeMoon te uopče nije vrijeđao!!!

Offline exotic_m

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
Testudo hermanni
« Odgovori #13 u: Siječanj 05, 2007, 15:30:00 poslijepodne »


Citat: exotic_m


 pa ako vidite da nesto nije uredu sa njenim terarijem, ili njom samom, javite tako da joj poboljsam uvijete......



Ako si primijetil ovu sam temu otvorio da poboljsam uvijete ti si samo rekla da nevalja jako lijepim rijecima,,, lii da si uopce tila pomoci rekla bi sto i kako to poboljsati,,, Lijepo bi te molio da vise nepises u ovoj temi!!!!
Big hy from Zadar!!!!!!!

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Testudo hermanni
« Odgovori #14 u: Siječanj 05, 2007, 15:31:00 poslijepodne »


Potpisujem sve što je LeeMoon napisao. Exotic_m, za nekog s tako malo znanja imaš nevjerovatno velik ego i samopouzdanje. I nisi ti taj koji će određivati može li netko pisati na ovoj temi ili ne!








Edited by: Nino G

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
Testudo hermanni
« Odgovori #15 u: Siječanj 05, 2007, 15:37:00 poslijepodne »

Citat: exotic_m

Nije li zabranjeno vrijedanje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



nije li zabranjeno vrijeđanje ??!!!!!



nije li zabranjeno drzati zakonom zasticene zivotinje u katastrofalnim uvjetima?



nije li, blago receno, sramotno ne poslusati savjete drugih, starijih, odgovornijih ljudi sa vise iskustva?



nije li neodgovorno drzati kameleona u terariju malo vecem od njega samog?



nije li bedasto i sramotno sa tim svime se ponosit, umijesto priznati svoje greske i napraviti sve da ih se ispravi?



nije li glupo tvrditi nesto o cemu se pojma nema?



pa ti meni drzis predavanje o finom ponasanju...

i ne ne vrijedam te, ali otvoreno ti sada kazem, ne postujem te niti kao covijeka niti kao ljubitelja zivotinja, a ti se takvim nazivas...

 

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Testudo hermanni
« Odgovori #16 u: Siječanj 05, 2007, 15:40:00 poslijepodne »
 
Citat: Nino G


Potpisujem sve što je LeeMoon napisao. Exotic_m, za nekog s tako malo znanja imaš nevjerovatno velik ego i samopouzdanje. I nisi ti taj koji će određivati može li netko pisati na ovoj temi ili ne!


 


 


 


Potpisujem!
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline exotic_m

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
Testudo hermanni
« Odgovori #17 u: Siječanj 05, 2007, 15:46:00 poslijepodne »


Ovako sada stvrno nezelim biti kritican, ali ja sada molim ljuide koji zele pomoci, stvarno pomoci, meni nesmeta kada mi neko kaze da nesto nevalja ali i smeta kada nekazu kako to popraviti, hvala onima koji zele pomoci a onima koji nezele, neka se ostave ove teme,,,


Hvala!!!
Big hy from Zadar!!!!!!!

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
Testudo hermanni
« Odgovori #18 u: Siječanj 05, 2007, 15:48:00 poslijepodne »
slazhem se,Exotic_m ti NE MOZHESH odredjivati tko che pisati u temi a tko ne,trazhio si komentare i dobio si ih!!!

pozzz!!!

of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline Johny

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 821
  • Spol: Muški   Lokacija: Valpovo
    • http://www.akvarij.net
Testudo hermanni
« Odgovori #19 u: Siječanj 05, 2007, 16:25:00 poslijepodne »
Citat: babydoll2
slazhem se,Exotic_m ti NE MOZHESH odredjivati tko che pisati u temi a tko ne,trazhio si komentare i dobio si ih!!!


pozzz!!!






Istina

Offline geminivg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
Testudo hermanni
« Odgovori #20 u: Siječanj 05, 2007, 16:41:00 poslijepodne »
geminivg

Offline exotic_m

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
Testudo hermanni
« Odgovori #21 u: Siječanj 05, 2007, 17:06:00 poslijepodne »
JA jos zadnji put pitam, ovo je forum za terarisriku, ja da sam htio ici psihijatru da mi kaze nesto o mome egu ja bih isao, znaci ponovno pitam, izgleda da ljudi nerazume, znaci jako je jednostavno, pogledate sliku, i napravili ste prvi korak, zatim ide drugi korak, to je napisati komentar, tipa terarij je pre mali, idealan bi bio bla bla,, ili sto ja znam, bijeli pijesak nije pogodan, ili nabavi vecu posudivu sa vodom, i tu je tocka, ja od vas netrazim da mi govorite dali sam ja ljubitelj zivotinja, i da pricate o mome egu, svi ste culi da sam nabavio kameleona i da nisam znao nista o njemu, nisam bas upoznat s pravilima foruma sli offtopic bi trebao biti zabranjen,,,, hvala!!!
Big hy from Zadar!!!!!!!

Offline stray_cat

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
    • www.peta.org
Testudo hermanni
« Odgovori #22 u: Siječanj 05, 2007, 17:09:00 poslijepodne »
ljudi, mozete tipu dati pozitivnije upute, bez obzira na sve kornajca je ta koja treba odgovarajucu njegu i vece rezultate cete imati ako ga pozitivno motivirate

meni isto nije bilo svejedno zbog nacina kako ste mi se u par navrata obratili ali sam u situaciji da nisam osoba za reptile, da imam geckoe i kornjacu na brizi i da trebam pomoc i onda predjem preko toga i uzmem ono sto mi treba, a to je odgovarajuci savijet

svi ste navalili urlati, a niko nije rekao jasno i grasno kojih dimenzija treba biti vivarij, sto unutra treba biti i kako slozeno. veca je vjerovatnost da ce kornjaca uz takav pristup dobiti odgovarajuci smjestaj, hranu i njegu nego ovako

ja sam za toon kad je bila u stanu imala vivarium napravljen tako da smo od dasaka ogradili dio sobe 2x1 m, imala sam na pod polozene ploce stiropora za izolaciju, preko njih plasticna cerada i na to smo na pola prostora stavili zemlju za cvijece, a na pola pijesak

veliko kamenje je bilo polozeno tako da je djelom bio na zemlji dijelom na pijesku i iznad pijeska sam imala lampu koju inace koristimo i za geckoe, ona koja ima i grijanje i svjetlo za reptile

vidila sam slike da su ljudi iznad vivariuma imali slozen ko stalak i na njemu halogenke ali to sam vidjala u slucajevima kad su imali puno kornjaca, a definitivno nemam pojma da li je to dobar ili los drzanja kornjaca

pogle slike vivarium koje sam na brzinu uspjela pronaci po netu
http://www.turtle.be/forum/viewtopic.php?t=1101

tu je izrada vanjskog boravista http://www.turtle.be/forum/viewtopic.php?t=2648

inace na tom belgijskom forumu mozes naci dosta slika, ak trebas prevod sam daj link

 

Offline exotic_m

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
Testudo hermanni
« Odgovori #23 u: Siječanj 05, 2007, 17:26:00 poslijepodne »
Stray_cat hvala, evo ljudi neka vam ovo bude edukacija, inace malo mi je palo na pamet, vi ovakav pristup imate, sa svima koji imaju manje znanja od vas,,,, ljudi su u stanju biti emotivno potreseni, sto moze dovesti do raznih posljedica, primjerice do toga da se rijesu trenutnih kucnih ljubimaca, ili pak da ih puste u prirodu a klima im ne odgovara, jer mogu misliti da to je pretesko odrzavati ili sto ja znam, ali svejedno zovotinja moze lose zavrsiti, srecom sto kako ste i samo rekli da imam jak ego pa me to ne dira ali, nemozete tako sa svima, ako toliko mislite na zivotinje malo mislite na ljude, i ubuduce kada odgovarate na temu sa mojim potpisom, volio bih da se baren prica o toj temi evo zbog vas sam i ja morao skrenuti s teme,,,,
Big hy from Zadar!!!!!!!

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Testudo hermanni
« Odgovori #24 u: Siječanj 05, 2007, 17:31:00 poslijepodne »


Kad vidim one slike sto si postavio, gdje kornjaca vene u uvjetima kakvi su uzasni, kad ti vidim lokaciju (zadar cini mi se), kad vidim koliko je kornjaca stara, odnosno mlada, zbrojim dva i dva i rezultat je sljedeci:
Kornjacu si uzeo iz prirode, strpao u neki mali terariji koji si imao od prije,
ili koji si nabavio usput za jeftin novac jer "trenutno nisi u stanju veci kupiti". Drzis, odnosno mucis je u takvim uvjetima samo da bi svoju zelju minuo da imas sto vise. Bez obzira na posljedice za zivotinju.
Nemas odgovornosti prema zivotinji. Da je imas nebi je uzeo iz prirode.
Nebi je drzao u tim uvjetima.
Jos nesto vezano za tvoje postove, gdje navodis da je zabranjeno vrijedjanje i slicno,trebao bi malo razmisliti sto pises. Ljudi kao ti su razlog zasto ja nevolim svakome savjetovati da si uzme kornjacu, za mene najdivnija zivotinja, jer od njih 10 koji si uzmu kornjacu, dvoje joj priuste uvjete koje treba.
O tome kako bi terarij trebao biti uredjen, pisem veceras, ili sutra.
Pozdrav, M.



EDIT: izbrisan moj savjet vracanja u prirodu nakon upozorenja drugih clanova i konzultacije Dr. Haralda Artnera. Vracanje u prirodu se treba prepustiti kontlorisanim strcunim osobama.Edited by: TITO
... i kad me nema, ja sam tu ...