Ožujak 29, 2024, 06:42:39 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Malawi M’Buna 360l  (Posjeta: 22406 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rastaman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 837
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #25 u: Kolovoz 21, 2007, 18:43:00 poslijepodne »
Da ja onda kazem objektivno misljenjeImitacija kamena je odlicna, ali izgleda slozeno kao suhozid. To je ono sto ne izgleda prirodno. Kad bi ja isao raditi stijenu za Mbune, pokusao bi napraviti nesto u ovom stilu. Edited by: Rastaman

Offline TiTech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1178
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pula
  • North & Central America
    • Akvarij.NET
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #26 u: Kolovoz 21, 2007, 19:36:00 poslijepodne »
Slazem se Rastaman sa tobom, iako ovaj aq. koji si ti istaknuo je meni osobno prekrasan, ali mislim da sama litraza tog aq koja iznosi 1500l vec dovoljno govori o njemu, + aquascaping ljudi koji su profesionalci s visegodisnjim iskustvom, u mom slucaju visemjesecnim i jos da nadodam kako Back To Nature ima jedne od najljepsih pozadina na svijetu, te kod istog najvazniju ulogu igra dubina i sam njegov koncept, tako da sam ja i vise nego zadovoljan sa ulozenim i dobijenim.

Treba jos puno palente jesti i para sa strane staviti da bi onako nesto bilo moguce imati u svojoj kuci.

Offline Pumba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 49
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #27 u: Kolovoz 21, 2007, 20:10:00 poslijepodne »





Prva lige,nema šta.
-PU-

Offline Rastaman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 837
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #28 u: Kolovoz 21, 2007, 21:50:00 poslijepodne »


Citat: TiTech
Slazem se Rastaman sa tobom, iako ovaj aq. koji si ti istaknuo je meni osobno prekrasan, ali mislim da sama litraza tog aq koja iznosi 1500l vec dovoljno govori o njemu, + aquascaping ljudi koji su profesionalci s visegodisnjim iskustvom, u mom slucaju visemjesecnim i jos da nadodam kako Back To Nature ima jedne od najljepsih pozadina na svijetu, te kod istog najvazniju ulogu igra dubina i sam njegov koncept, tako da sam ja i vise nego zadovoljan sa ulozenim i dobijenim.

Treba jos puno palente jesti i para sa strane staviti da bi onako nesto bilo moguce imati u svojoj kuci.



Nisam rekao da bi kopirao doslovno taj akvarij (po dimenzijama i sl.) nego stijenu bi radio na taj djir, (a ne da izgleda kao suhozid, kao kod tebe).

Offline činčo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #29 u: Kolovoz 22, 2007, 07:57:00 prijepodne »


ok-y decki i cure, da smirimo strasti i apetite. Ja bih rekao na sve to "TKO VOLI NEKA IZVOLI" pa tako i kolega TiTech-a. Rad ove pozadine je ludilo, vjerujte cak bih i ja takvu pozadinu, ali moramo shvatiti da okolina gdje ciklidi ne izgleda umjetan nego naprotiv prirodan. Ispravite me ako pogrijesim mislim da je lijepse i ne samo to, kad bi nas stavili u kucicu iz nekog crtica kako bih to izgledalo, ili primjer zasto onda zafrkancije u morskoj aq oko koralja zasto nebi koralji bili napravljeni od profinjenih materijala i izgledali 5 x bolje od prirpdnih i jos tome nebi trebalo potrositi silne novce oko tehnike koja mora biti i zafrkancije dal se nebu nekaj sa oprostenjem pojebalo.


...sa likovne strane ja bih rekao da je diplomirao sto znaci puno truda, znoja i puno flasa piva za slatki kraj, mozda i koja slatka mala.


P.S. na kraju mogu reci svima da ima pomaka na forumu na bolje, samo tako .....


L.P.


Cinceki na kraju
----U meni se bore genij i budala.

Bojim se da pametniji ne popusti.-----

Offline TiTech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1178
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pula
  • North & Central America
    • Akvarij.NET
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #30 u: Kolovoz 22, 2007, 15:43:00 poslijepodne »


Ma ni bad, sve 5. Nego mi je malo suvislo usporedjivati punto i ferrari, ali i to smo rijesili. Vidim i ja sada da sam neke stvari mogao drukcije, jer nakon 2-3 mj. koliko sam ja bio u akvaristici onda kad sam narucivao ovu pozadinu i izgubio se u moru site-ova, galerija, raznoraznih setupova, ova ideja mi se svidjela, odlucio je sprovest u djelo, te sam na kraju krajeva zadovoljan, a mislim da se i stanovnici nemaju na sta pozaliti sta je i najbitnije, a da moze bolje uvijek moze. Ako se usposatvi za koji mjesec da nema dovoljno skrovista, uvijek postoji update, a i ja sam takav da volim tu i tamo ceprkat, nesto novo ubacit, nesto staro izbacit, uglavnom vjerujem da ste me razumijeli.
Edited by: TiTech

mandje37

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #31 u: Kolovoz 22, 2007, 16:09:00 poslijepodne »
Lijep akvarij

Offline Mystical

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 192
  • Spol: Ženski   Dob: 42
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #32 u: Kolovoz 23, 2007, 20:32:00 poslijepodne »
Prekrasno, jako, jako mi se svidja!
Varaždin

Offline maculicauda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 73
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #33 u: Kolovoz 23, 2007, 21:08:00 poslijepodne »
jako dobro! definitivno bez bilja!
 

Offline maculicauda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 73
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #34 u: Kolovoz 23, 2007, 21:21:00 poslijepodne »
PS nemojmo cjepidlačiti, kolege forumaši. mnogo je"neprirodnije" uređenihakvarija na ovom forumu bilo dočekano s ovacijama, a objektivno to nisu zaslužili. ovaj akvarij može biti primjer u kom smjeru bi trebalo uređivati akvarije s mbunama. sto se tiče mjesta za skrivanje..hm... što ih je više u ovakvom tipu akvarija -agresivnost je veća. isto tako treba paziti na broj riba u njemu, jer ako ih je premalo izazvat ćemo isti efekt.naš je kolega očito mislio na sve i stogamislim da će dugo uživati u svom biotopu i sa veseljem dočekati prvi mrijest svojih ljubimaca. bravo, još jednom.
 

Offline ZZac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 90
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #35 u: Kolovoz 23, 2007, 21:41:00 poslijepodne »
Stari moj meni se akv. sviđa a siguran sam da je uživo još ljepši.
 

Offline TiTech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1178
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pula
  • North & Central America
    • Akvarij.NET
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #36 u: Kolovoz 23, 2007, 21:50:00 poslijepodne »

M.Estherae su se mrijestile pred nekih mjesec dva, ali jako me iznenadilo jucer kad sam vidio 2 zenke P.Ndumbi Gold-a sa punim ustima, velike su oko 4-5cm. Bas me zanima koliko ce uspjeti izgurati...




Edited by: TiTech

Offline Jurupari

  • Hrvatska udruga ciklidofila
  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Rijeka
  • Marko Lenac
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #37 u: Kolovoz 24, 2007, 23:10:00 poslijepodne »
da se ne bi popuno ohladili - koliko vas je bilo u malawiu i vidjelo obalu? puno tih riba živi na plitkom dnu, a ne na grebenu.

Offline Jurupari

  • Hrvatska udruga ciklidofila
  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Rijeka
  • Marko Lenac
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #38 u: Kolovoz 24, 2007, 23:11:00 poslijepodne »
a akvarij mi se sviđa pogotovo to šta je bez bilja!
Edited by: Jurupari

Offline maculicauda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 73
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #39 u: Kolovoz 25, 2007, 09:15:00 prijepodne »
slažem se s juruparijem da većina mbuna obitava na kamenitom dnu, skrivaju se među veće gromade kamenja. titechov akvarij svakako nije najvjernija kopija malawi dna, ali je u svakom slučaju najbolji kompromis između originalnog biotopai prihvatljive estetike akvarija koji ima dekorativnu ulogu u prostoriji.
 

Offline maculicauda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 73
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #40 u: Kolovoz 25, 2007, 09:17:00 prijepodne »
pozadina u akvaristici ima dvojaku namjenu: pružiti ribama donekle osjećaj zaštićenostite čistodekorativnu prema ukusu akvariste. da nije tako, akvariji bi nam u biti bili bazenčići.
 

Offline murk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 579
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #41 u: Kolovoz 26, 2007, 09:48:00 prijepodne »


pozdrav


evo citam komentare na TiTech-jev akvarij (ciklidni) i ljudi vele da je dobar ali da nije to prirodno, da to tako ne izgleda u prirodi, da je to neki "sik", a s druge strane imamo od Karla ili Rataman njihove akvarije, sto opet nije priroda mislim da se ne moze toga naci u prirodi tako perfektno slozeno. isto kao i sa onim japancem armano, ako se tezi ka prirodi onda ....a ne neki tereni i jedne se hvali a jedne se "grdi" Mislim meni su isto ljepi i od jednih i od drugih, biljni su mi jos ljepsi od onih kamenitih, samo ako se covjek kao TiTech namucio i njemu je to ljepo (stavarno je ljepo vidi se trud)ma.... nadam se da ste me razumjeli
tko zna zna, ko nezna dva

Offline TiTech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1178
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pula
  • North & Central America
    • Akvarij.NET
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #42 u: Kolovoz 27, 2007, 20:34:00 poslijepodne »
Jucer je kod "trudnica" prevladala glad i neiskustvo te su pojele jajasca. Bit ce toga jos...

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #43 u: Kolovoz 31, 2007, 09:58:00 prijepodne »
A bas me zanima koliko je zlatnih rezova u prirodi

Meni se vise ne svidja zatvorena kompozicija (stijena i sa strane) nego ista drugo, a kako je zbog toga i malo drugacije... bas mi se svidja Stijena je zakon! Izgleda jako vjerno! Bas me zanima od cega je... hm.

U svakom slucaju, bravo i steta za jajasca. Al bude toga jos

"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline korni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 609
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #44 u: Rujan 01, 2007, 01:14:00 prijepodne »


Ma SUPER SUPER izgleda akvarij.


Volim roniti i kad sam vidio sliku akvarija odmah su me prosli oni ronilacki trnci kao kad ugledam neku zanimljivu stijenu ili spilju po morem.


Ma TiTech daj nam otkrij od cega je i kako to radjeno i bojano. Obecajemo da necemo kopirati ali cisto onako za razbijanje znatizelje.


Hladna boja pozadine i vrlo tople boje riba- super kombinacija.


Ja bih uzivao gledati u taj akvarij i mislimda cu jos dugo s gustom pogledavati na ove fotke.


A to da nije prirodan okolis za mbune, sigurno da nije, ali koga briga za to. Neki kazu da mi ljudi bas nismo dobro prilagodjeni za zivot na kopnu, da nam mocvarni i vodeni okolis bolje odgovara.


Mislim da bi se trebalo kategorizirati akvarije prije ikakve prosudbe, da bi se mogloocjenjivatikoliko je koji uspjesan u svojem rangu. Zacijelo ima vrhunski uredjenih akvarija koji estetski zadovoljavaju vrlo visoke kriterije, ali uopce im nije prvotni interes bio zadovoljiti biotopnu uvjetovanost ili fizicku slicnost prirodnom stanistu riba (kao ovaj obznanjeni). A sigurno da ima i onih koji fantasticno vjerno ocrtavaju izvorni biotop, ali ne moraju biti toliko zapanjujucini dojmljivi s estetskog stajalista jer sam okolis u kojem ribe zive mozda uopce nije bogat koloritom, teksturom, oblicima i raznolikoscu.


Opet se moze diskutirati o kicu i originalu, ali to je diskusija bez kraja. Ovaj gore akvarij je kic jer svakako nije prirodan, a svima je dopadljiv. Ipak je to vrlo originalan kic jer takvog nitko nema i sasvim je neponovljiv, do te mjere da vise nije kic nego raritet, pa i unikat.


Nasi su stari govorili "za dobrim se konjem prasina dize."


TiTech definitivno ima odlicnog konja kad se ovoliko prasi za njim...


Edited by: korni
Zagreb

Offline korni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 609
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #45 u: Rujan 01, 2007, 01:23:00 prijepodne »


Sad sam jos jednom pogledao i ljudi moji, pa to nema veze s malawijem. Ono cega smo mi tu svjedoci je pravi kiparski uradak. Ta nevjerjatna igra svjetla i sjena povezana uz igru zivih bica. Hladnoca kamena, prodor jarkog svjetla, zagonetnost tame i toplina zivota. Prava poezija i harmonija u kaosu malog akvarija.
Zagreb

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #46 u: Rujan 01, 2007, 01:37:00 prijepodne »
Nemogu odoljeti komentaru:

korni, jesi li ti mozda pjesnik? Ili u najmanju ruku pisac ili, eventualno nekakav umjetnik! Nisam mislim nikada citala toliko profinjen i osebujan rijecnik, opise - a sve radi akvarija

TiTech, mora da je nesto posebno ovaj akvarij

"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline TiTech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1178
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pula
  • North & Central America
    • Akvarij.NET
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #47 u: Rujan 01, 2007, 03:30:00 prijepodne »
Ma mene je iskreno korni malo zabrinuo... To je neka Visoka Becka Skola Lijepih Manira!? Stvarno sam zapanjen. Pozadinu je radio fkovac (stiropor, premaz, bojanje).

Offline korni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 609
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #48 u: Rujan 01, 2007, 09:10:00 prijepodne »


Gwyneeth i TiTech pa vidite da nosim mac u ruci i sesir sirokoga oboda, a na glavi ovo gmazovsko licebez ljepote i sklada.


U mojem svijetu zovu me macevaocem pjesnikom stavljenim na ljubavne muke. Ime mi je Cyrano de Bergerac, ljubim ruke.


Stoga ne zamjerite na pokojoj rijecihvalekoja vase akvarije i ribe medju zvijezde salje.





ps- sorry na out of topic.
Zagreb

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Malawi M’Buna 360l
« Odgovori #49 u: Rujan 01, 2007, 12:02:00 poslijepodne »




"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...