Travanj 27, 2024, 13:31:37 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Vesela ekipa  (Posjeta: 40326 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #100 u: Kolovoz 02, 2015, 22:53:06 poslijepodne »
Kako se zovem ovaj "grm"veliki na prvoj slici I na svim ostalim , jel to bambus ili !? Inace sve je predivno ...odlicno !!!

mislim da je javor a mozda i nije  :D

inace prekrasno jezerce i sve oko njega ..

je, je  :)

hvala...malo se odužila rekonstrukcija. zapravo malo više nego što sam planirala  :D

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #101 u: Kolovoz 03, 2015, 16:29:00 poslijepodne »
Nije bitno koliko se odužilo i koliko ste truda uložili ako si zadovoljna finalnim izgledom , meni bar na ovim slikama to izgleda kao prava oaza za opuštanje . Molim te da snimiš koji filmić kako bi mogli čuti te prekrasne zvukove kojih vjerujem ima cijela hrpa .

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #102 u: Kolovoz 03, 2015, 20:55:19 poslijepodne »
Kako se zovem ovaj "grm"veliki na prvoj slici I na svim ostalim , jel to bambus ili !? Inace sve je predivno ...odlicno !!!
Javor

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #103 u: Kolovoz 04, 2015, 10:31:43 prijepodne »
« Zadnja izmjena: Kolovoz 04, 2015, 10:35:38 prijepodne od royalblue »

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #104 u: Kolovoz 04, 2015, 21:35:42 poslijepodne »
Kaj tu zebi nije dobro sa snimkom , meni to izgleda uredu . Ribe samo kaj ne progovore  :up: Ako smiješ micati mobitel dok snimaš slobodno snimi cijeli ribnjak da te možemo kritizirati  :D :D

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #105 u: Kolovoz 04, 2015, 22:25:32 poslijepodne »
Kaj tu zebi nije dobro sa snimkom , meni to izgleda uredu . Ribe samo kaj ne progovore  :up: Ako smiješ micati mobitel dok snimaš slobodno snimi cijeli ribnjak da te možemo kritizirati  :D :D

fali mi malo oštrine al sad sam skužila da ima opcija biranja kvalitete u desnom uglu pa možda je fora i u tome jer mi je bilo na najnižem i onda je bilo malo zamućeno i nekak usporeno
ovo mi je snimak od prošlog tjedna al budem ja malo prošetala i oko jezera...taman sam danas pofarbala što sam trebala :D

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #106 u: Kolovoz 05, 2015, 07:18:08 prijepodne »
fali mi malo oštrine al sad sam skužila da ima opcija biranja kvalitete u desnom uglu pa možda je fora i u tome jer mi je bilo na najnižem i onda je bilo malo zamućeno i nekak usporeno

Ta postavka se automatski namjesta prema bandwidthu kojeg imas.

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #107 u: Kolovoz 05, 2015, 12:16:04 poslijepodne »
Ne kuzim se u to al vidim da su stavili nesto cega prije nije bilo...sad moram i to malo proucit :D

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #108 u: Kolovoz 13, 2015, 22:46:01 poslijepodne »
nakon par dana su vragovi skužili kako prevrnuti posude i doći do pistija ali nakon dva tri dana grickanja odustale su...izgleda da im lišće nije fino tako da ih više i ne diraju. pistije sam  izvadila iz posuda i sad mi super napreduju. brzo su se namnožile i izrasle a neke su mi veće i od dlana ...baš sam hepiii :) :)
što se tiće lopoča njima sam stavila novu mrežicu, čvršću tako da su i oni konačno počeli tjerati a ni potrganih listova nema više...jedino se bojim da ove godine neće cvijetati. ono malo pupova što je bilo su pojeli a novih trenutno nema

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #109 u: Kolovoz 26, 2015, 11:28:45 prijepodne »
vratim se s godišnjem kad ono novi stanovnici u jezeru  :o...nisam pametna....da ih se riješim ili ih ostavim?
uglavnom se zadržavaju uz slap i nešto malo na kamenu oko obale....uspjela sam ih nabrojati oko 5-6 ali vjerujem da će ih vrlo brzo biti i puno više. najviše me zabrinjava rečenica koju  sam pročitala na webu da mogu prenositi bolesti ( iako nisu napisali koje)...


Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #110 u: Kolovoz 26, 2015, 11:33:22 prijepodne »
Kaj su to puzevi, ja Sam svoje  koi   hranio sa onim zutim I pojedu IH kao od sale ..istina je da su oni svezderi ali ipak ... A gdje si procitala da prenose bolesti !?

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #111 u: Kolovoz 26, 2015, 11:43:01 prijepodne »
Kaj su to puzevi, ja Sam svoje  koi   hranio sa onim zutim I pojedu IH kao od sale ..istina je da su oni svezderi ali ipak ... A gdje si procitala da prenose bolesti !?

ja kad nešto primjetim odmah googlam i tražim, jbg profesionalna deformacija  :D...to sam iskopala na nekoj stranici, više se ni ne sjećam na kojoj jer sam dosta toga pregledala. uglavnom  spomenuto je da mogu prenijeti parazite i nove bolesti al ništa detaljnije više nisu razrađivali ( nisu čak ni rekli koji puževi) pa me sad živo zanima da li netko od ekipe ima iskustva s ovim sluzavcima  :)

Offline mrki13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 109
  • Spol: Muški   Lokacija: Zg
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #112 u: Kolovoz 26, 2015, 12:50:10 poslijepodne »
Kaj su to puzevi, ja Sam svoje  koi   hranio sa onim zutim I pojedu IH kao od sale ..istina je da su oni svezderi ali ipak ... A gdje si procitala da prenose bolesti !?

Ukoliko ih doneseš iz neke bare (močvare) ima dosta šanse da doneseš i parazite s njima. Ja sam donosio par vrsti al nisu preživjeli jer ih jedu koići, a linjaci obožavaju. Samo sam nalazio zdrobljene kućice, koje su mi štopale cijevi od filtera.

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #113 u: Kolovoz 26, 2015, 16:43:43 poslijepodne »
Kaj su to puzevi, ja Sam svoje  koi   hranio sa onim zutim I pojedu IH kao od sale ..istina je da su oni svezderi ali ipak ... A gdje si procitala da prenose bolesti !?

Ukoliko ih doneseš iz neke bare (močvare) ima dosta šanse da doneseš i parazite s njima. Ja sam donosio par vrsti al nisu preživjeli jer ih jedu koići, a linjaci obožavaju. Samo sam nalazio zdrobljene kućice, koje su mi štopale cijevi od filtera.

nemam pojma od kud su se stvorili jer nisam ništa donosila iz bare ili rijeke ( nemam tu praksu baš zbog toga ali dovoljnoje da ptica posjeti baru pa svrati u jezero i prenese sve i svašta) . jedino mi pada na pamet lopoči iz botaničkog vrta iako sam njih dobro oprala, maknula njihovu zemlju, savila novu  i dobro ih namočila u hipermanganu...moguće da je ostalo koje jajašce na listu. sve je to tako sitno da lako promakne.

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #114 u: Kolovoz 26, 2015, 17:24:24 poslijepodne »
Ma pusti puzeve na miru, ribe sad imaju dodatni izvor prehrane. Ako dovoljno dugo guglas, skuzit ces da je sve opasno i nezdravo.

Offline tom82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Muški   Lokacija: sisak
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #115 u: Kolovoz 26, 2015, 19:28:53 poslijepodne »
Puna Kupa je tih malih beštijica ima ih više nego kamenčića u njoj valjda..tako da ako si krala kakve biljčice iz Kupe može biti da su se prišvercali! :)
Ja jesam ali nisam primijetio pužeke za sada!
tom82

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #116 u: Kolovoz 26, 2015, 20:14:35 poslijepodne »
Ma pusti puzeve na miru, ribe sad imaju dodatni izvor prehrane. Ako dovoljno dugo guglas, skuzit ces da je sve opasno i nezdravo.
točno :up:

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #117 u: Kolovoz 26, 2015, 21:02:27 poslijepodne »
Puna Kupa je tih malih beštijica ima ih više nego kamenčića u njoj valjda..tako da ako si krala kakve biljčice iz Kupe može biti da su se prišvercali! :)
Ja jesam ali nisam primijetio pužeke za sada!

Ma ne uzimam nista iz Kupe bas iz tih razloga. Sve mi je bilje od prije osim tih lopoca.... Samo sto vragovi ne idu u jezero, valjda da ih ribe ne pojedu :D

Offline erorr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Sarvas-Osijek
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #118 u: Kolovoz 27, 2015, 15:51:24 poslijepodne »
ajde imam ih i ja "nekoliko" vidio u jezeru ali ih nema tamo vise, ali zato ima kod slapa vidio sam da je bilo u filteru 2  a cuj koliko sam ja skontao oko algi se motaju tako da mi bas nesmetaju previse a imam ih sigurno jedno 4 mjeseca i sve ok

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #119 u: Rujan 02, 2015, 10:44:11 prijepodne »
kad kukaš da ih imaš malo pa krenu rasti kao lude  :D :D :D
jučer podijelila dosta njih  a još je i ostalo pa ako je netko u blizini i želi koju biljčicu tu sam...

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #120 u: Rujan 02, 2015, 15:22:51 poslijepodne »
Ovo je ti previse pistia, ostavi si 1/3 ovo ostalo izvadi

Offline ritta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 274
  • Spol: Ženski   Lokacija: Đakovo
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #121 u: Rujan 02, 2015, 15:35:00 poslijepodne »
Kod mene jezerce puno puzeva,ima ih od prvog dana. Samo sto moje ribice bas i nisu zainteresirane za njih. Moj muz misli da valja ima krave u ribnjaku pa ih hrani kao lud. Zlatnih se naleglo ajme,da bi trznili na njih. Jeli su samo jaja dok su se mrijestili a imam i jednu zabu koja je sada vec zabetina a svejedno mi je jezerce puno pomlatka od zlatnih. A navodno da zabe jedu male ribice. Kad mi macka ode do jezerceta piti vode sve su ribice kod nje a niti ona ne trza na njih kao i kad dam psu jesti,prvo papa macka. Sto ispada da je kod mene sve naopacke  :rolleyes: :roll:

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #122 u: Rujan 02, 2015, 16:19:15 poslijepodne »
Ovo je ti previse pistia, ostavi si 1/3 ovo ostalo izvadi

ma znam ali sam otišla na go i nakon 10 dana ludnica, voda se ne vidi. samo su buknule u tako kratkom vremenu a pokrivale su manje od pola jezera.
jučer sam punu vreču dala kumi za njeno jezerce i još ću nekom utopit ostatak....hjtela sam da rastu al ne baš toliko  :D :D :D
« Zadnja izmjena: Rujan 02, 2015, 16:22:57 poslijepodne od royalblue »

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #123 u: Rujan 02, 2015, 16:26:10 poslijepodne »
Kod mene jezerce puno puzeva,ima ih od prvog dana. Samo sto moje ribice bas i nisu zainteresirane za njih. Moj muz misli da valja ima krave u ribnjaku pa ih hrani kao lud. Zlatnih se naleglo ajme,da bi trznili na njih. Jeli su samo jaja dok su se mrijestili a imam i jednu zabu koja je sada vec zabetina a svejedno mi je jezerce puno pomlatka od zlatnih. A navodno da zabe jedu male ribice. Kad mi macka ode do jezerceta piti vode sve su ribice kod nje a niti ona ne trza na njih kao i kad dam psu jesti,prvo papa macka. Sto ispada da je kod mene sve naopacke  :rolleyes: :roll:

moja kuja namjerno pije vode samo da se ribe skupe...bila bi najsretnija da može koju stisnut  :D :D

Offline tom82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Muški   Lokacija: sisak
Odg: Vesela ekipa
« Odgovori #124 u: Rujan 02, 2015, 17:41:28 poslijepodne »
Kako vama ljudi uspijeva da imate u istome jezeru i koiće i pistiju ??! :roll:
Moji banditi  pojedu sve do cega dođu..ogroman lopoč su uništili,a desetak velikih pistija su skresali skoro na nulu..
Nije da ih nehranim ,al eto...
tom82