Travanj 28, 2024, 22:26:52 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: tetrafauna  (Posjeta: 840 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Loki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
tetrafauna
« u: Studeni 24, 2006, 13:33:00 poslijepodne »
Kupili smo hranu za iguanu od "Tetre"... vidim u sastavu "riba i riblje prerađevine, povrće itd." Što mislite s obzirom na preporuku da nije preporučljiva hrana animalnog porijekla? Dali smo joj malo i rado ju jede?
 

Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
tetrafauna
« Odgovori #1 u: Studeni 24, 2006, 14:09:00 poslijepodne »
ne znam ja sam vec par puta negdje napisao da kupovna hrana za iguane nije nista drugo osim(po meni )za tu i tamo posipati po hrani...nikada ne znas tocno sto je unutra,u namirnici nema uopce vlage...bolje je za nju kada joj lijepo ti pripremis hranu...znam da oduzima vremena i novaca vise,ali se isplati...siguran si...
pozdrav
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
tetrafauna
« Odgovori #2 u: Studeni 24, 2006, 16:58:00 poslijepodne »
Svu gotovu hranu za iguane ( i ostale guštere), bilo da se radi o suhoj, polusuhoj ili "vlažnoj", konzerviranoj varijanti, treba smatrati junk-foodom. Ljudski ekvivalent bile bi konzerve mesnog nareska, paštete, salame, hamburgera i pizze. Svi to volimo pojesti ponekad, ali ne možemo živjeti i biti zdravi na takvoj prehrani, zar ne? Kao što je Kalel napisao: svježe, pažljivo odabrano povrće i voće najbolja su i najzdravija hrana kojom možemo hraniti iguane u zarobljeništvu.

Offline Loki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
tetrafauna
« Odgovori #3 u: Studeni 25, 2006, 07:24:00 prijepodne »


Ma i mislila sam tako davati.. samo povremeno, zimi kad nema ništa svježe osim u supermarketima (tko zna što i mi jedemo i kako je i uz pomoć kojih sr... raslo)... Hvala na odgovorima.... inače je zvjerka super... jako pitoma i draga!


LP