Travanj 25, 2024, 17:16:31 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Još jedna mala Tanganyika  (Posjeta: 23522 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline KovaOS

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Osijek
Odg: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #50 u: Veljača 26, 2012, 22:13:55 poslijepodne »
Hvala,Sinkee

Počni uzgajati Ocelatuse,trebat će mi!!!  :D

Offline Sinkee

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #51 u: Veljača 27, 2012, 08:41:52 prijepodne »
Baš sam jučer prebacio 6 malaca starih par dana u kotilicu.... :up:
Samo se nadam da budu uspjeli ovaj put.....
Abusus abusum invocat - Jedna greška vuče drugu za sobom.
Biljna Tanganyika u 60l http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=63539.0

Offline KovaOS

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Osijek
Odg: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #52 u: Svibanj 03, 2012, 21:51:19 poslijepodne »
Evo mali update i ovog akvarija. Stanovnici su prebačeni u veliki tank, a u ovom su ostala tri mala brevisa,corydorasi i tri mlade Leptosome jumbo,koje naravno idu u veliki čim još malo narastu.

Evo i malo slika:

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #53 u: Svibanj 04, 2012, 08:26:54 prijepodne »
Ljepo i jednostavno. Opet dobim volju za malu tangu dok vidim ovakav akvarij :up:.

Offline KovaOS

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Osijek
Odg: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #54 u: Svibanj 04, 2012, 08:41:18 prijepodne »
Hvala,scape je ispao slučajno takav kad smo hvatali ribe i prebacivali ih u veliki. Želja nam je napraviti postav za male sumbue i ocelatuse,još bih posadio i valisneriju i koji anubias.

LP

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #55 u: Svibanj 04, 2012, 10:33:27 prijepodne »
dobar ideja i jos bolje esteski izveden spray bar koji si napravio  :up: ...tooooo Kova ...


Ljudi moji  tek je zagazio u akavaristiku a vec radi projekte da glava boli .. respect  :hat3:

Offline KovaOS

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Osijek
Odg: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #56 u: Svibanj 04, 2012, 11:12:33 prijepodne »
dobar ideja i jos bolje esteski izveden spray bar koji si napravio  :up: ...tooooo Kova ...


Ljudi moji  tek je zagazio u akavaristiku a vec radi projekte da glava boli .. respect  :hat3:

Hvala ti prijatelju,stvarno sam zadovoljan kako mi je ispao spray bar. Sad polako krecem u izmjenu ovog postava i nabavi bilja,pa nek bude spreman dok ne ulete ribe koje zelimo.

LP

Offline KovaOS

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Osijek
Odg: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #57 u: Svibanj 30, 2012, 22:40:36 poslijepodne »
Eto malo da oživim temu,dakle ima nekih promjena u ovom akvariju,uplivali su altosi Sumbui,1 M i 2 Ž,prije nekih mjesec dana,ali još su stidljivi,ribe su stvarno mirne i graciozne. Isplivali su ženini Corydorasi,ali su udomljeni kod sestre i šogora,tako da su ostali u obitelji! ;)
I još jedan mali brevis je došao u ovaj aq iz velikog,jer se tamo formirao par,pa je ova(pretpostavljamo da je ženkica) postala višak,odnosno nema više zaštitu,pa su je calvusi počeli ganjati,tako da je po cijele dane u kućici bila.

Tako da je sada stanje riba ovako: 3 Altolamprologus sp. "Compressiceps Shell" Sumbu--1M/3F
                                                  4 Lamprologus` brevis (Ikola)--mladi-3cm
                                                  3 Cyprichromis sp. "Leptosoma Jumbo" (Kekese) --mladi na nekih 6cm
Još bih posadio Valisneriju nanu,dva busena,ali ne mogu je naći,pa ako netko tko pročita ovo ima,neka se javi na pp. Još bih zamolio za par savjeta oko sadnje,šta mi je najjednostavnije napraviti kako bi ona uspijevala s obzirom da je u aq samo kvarcni pijesak 0,3-0,6mm. Da li nešto sa čarapom staviti ispod,ili šta,molim vas za savjete!?
Slika trenutno nemam,na poslu sam,ali biti će uskoro.

LP

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #58 u: Svibanj 30, 2012, 23:37:14 poslijepodne »
sto da napisem na to sve, nakon one malo vece tanganyike koju imas, i ova manja, sve cestitke na trudu i odrzavanju.. sviđa mi se kamen, jako dobro izgleda, a i sve ostalo također.. drzi se i sretno!  :up:

Offline KovaOS

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Osijek
Odg: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #59 u: Svibanj 30, 2012, 23:46:58 poslijepodne »
sto da napisem na to sve, nakon one malo vece tanganyike koju imas, i ova manja, sve cestitke na trudu i odrzavanju.. sviđa mi se kamen, jako dobro izgleda, a i sve ostalo također.. drzi se i sretno!  :up:

Hvala na pohvalama, a šta da ti velim,to ide kako i treba ići,kao i kod većine,prvo mali aq,zatim veći,pa najveći!!! ;) :D :D :D
Samo što sam ja preskočio "veći",jer veliki koji imam,zbog prostora u stanu je "najveći"

LP  :hat3:

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #60 u: Svibanj 31, 2012, 08:16:38 prijepodne »
Ajmo brže slike ;).

Offline KovaOS

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Osijek
Odg: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #61 u: Lipanj 01, 2012, 00:39:13 prijepodne »
Danas smo ipak odlučili i prebacili male leptosome u veliki tank,pa neka budu zajedno sa ostalima. Prebacim dvije,a treću ne mogu pronaći,sve pretražim,i nema je nigdje :'(. I tek večeras,povadim pumpu i grijač iz filtera(spužve sam vadio još jutros,misleći da u dio gdje je pumpa ne može ući jer je premalo mjesta između pumpe i kučišta), a poklopac na filteru nisam stavio,još od prije cca 2 mjeseca(ubijte me ako znam zašto),kad ona tamo stoji uspravno,živa  :D. Ali kako je izvaditi,ne mogu ni dva prsta zavući,a kamoli mrežicu. Ali sjetim se,ipak su to inteligentne ribe,posvjetlio sam joj taj prostor,i pošto sam izvadio spray bar,ostala je rupa,tako da je ona sama isplivala iz filtera za manje od 5 min :P. Uhvatim je mrežicom i prebacim u veliki tank. Misija završena!!!  :P

Slikao nisam danas,pošto sam pecao ribe,i tražio tu malu jadnicu,pa sam svaki kamen prevrnuo,a i sumbići su se uplašili i posakrivali,tako da ništa od slika,ali bit će uskoro!!!
Još da i valisneriju nabavim,pa posadim,i onda sve uslikam!  ;)

LP

Offline KovaOS

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Osijek
Odg: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #62 u: Srpanj 06, 2012, 22:18:32 poslijepodne »
Evo par slika napokon!!!  ;)


Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #63 u: Srpanj 08, 2012, 20:19:27 poslijepodne »
I još da staviš sliku cijelog akvarija ;).

Offline KovaOS

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Osijek
Odg: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #64 u: Kolovoz 15, 2012, 20:59:32 poslijepodne »
Evo mali update, unutra su novi stanovnici, mali Leleupiji 10 kom, privremeno su tu u školici, dok ne nađu novi aq!  ;)

Evo i slike:


Offline KovaOS

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Osijek
Odg: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #65 u: Siječanj 17, 2013, 01:00:05 prijepodne »
Evo da malo dignem temu, vidim 120 dana je neaktivna,grrr >:(

Uglavnom, akvarij je još u funkciji, u njemu plivaju Altolamprologus comp.sp Sumbu, par sa svojim malcima, napokon mrijest :D
Znači, sve druge sam ribe izvadio i ostavio samo Sumbue, tako da malci kad izađu iz školjkice ne budu hrana ribama. Malci su izašli iz mamine školjkice i raštrkali se po čitavom akvariju. Pratim reakcije para na novonastalu situaciju u tanku, mužjak sada obilazi polako po cijelom akvariju i nadgleda šta malci rade, ne primjetim da ih jede kojim slučajem, i usput brani ženku i njezinu školjku,i čim se netko približi akvariju,evo ga napada na staklo!!! Mama je stalno iznad školjkice, što mi je čudno s obzirom da sam vidio da je hrpa malaca vani, da bih onda primjetio da ona njih hvata i vraća nazad u školjkicu, naravno ne može ih sve pohvatati, ali uvijek jedan broj malaca bude unutra pod budnim okom majke  ;)
Hranim ih živom artemijom,još ne plivaju, nego skakuću i vuku se po pijesku. Jedva čekam da malo narastu, pa da se primjete, i naravno da ih što više preživi.
U akvariju ima i puno,jako puno svrdlastih puževa, pa ako nekome treba neka mi se javi, poklanjam, a i ako netko ima kakav dobar savjet kako ih istrijebiti!!! ;)

Novih slika trenutno nemam, ali čim uhvatim vremena poslikat ću!  :up:
Evo dvije s mobitela gdje ženka čuva svoju školjkicu, između slika ima par dana razlike , pa možete primjetiti kako si je dofurala još jednu školjku, valjda kao biće neka vrsta varke za potencijalne predatore


LP



Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Re: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #66 u: Siječanj 17, 2013, 01:36:17 prijepodne »
E ovo je zanimljivo!uzgajam sumbue ali zbog ne mogucnosti nikad ih nisam ostavio sa roditeljima!mjesec dana su u kotilici onda u svoj akvarij..i za godinu su spremni za prodaju,poklon..sto vec.
Bas me zanima kako ce ovo bit..
E interesantna stvar...ali skoljke im ne trebaju dok ne budu otprilike 1cm..ne znam zasto nece...ni jedno leglo mi nije ranije ulazilo u skoljke..cudno.

Svrdlasti su korisni...al ako ti smetaju,helene su tu najbolje rijesenje.


Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline KovaOS

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Osijek
Odg: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #67 u: Siječanj 17, 2013, 02:11:33 prijepodne »
A baš sam razmišljao kako bih mogao reducirati malo školjki, ali sad ih ostavljam, trebat će im! :up:
Ako uspijem uslikati, kad mužjak stoji na onim svojim perajama na pijesku, a malci ispod njega, za ne povjerovati ;)
Još sam se uplašio,misleći da ih ona jede, ali onda skužim da ih vraća u školjku, jednog po jednog, stvarno su zakon!!!  :D

Svrdlasti...znam da su korisni, ali jako su se nakotili,stalno po staklu imam malih, a podloga ih je puna :roll:

LP


Offline KovaOS

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Osijek
Odg: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #68 u: Siječanj 20, 2013, 15:22:05 poslijepodne »
Mali update:
Još uvijek funkcionira Obitelj, nisam primjetio da fali malaca,odnosno da su pojedeni od roditelja, po cijelom su akvariju, a roditelji su sad izgleda skužili da su samo oni u akvariju, pa su se opustili, i bdiju nad njima,odnosno samo ih promatraju.
Ženka ih je par dana stalno vijala,hvatala i vraćala nazad u prvu školjkicu, ali izgleda da je odustala,jer nema više smisla, odmah joj pobjegnu vanka, pa ih sad samo gleda iza kamena ;).
Malci su živahni, papaju artemiju, ali skakuću i na sitno smrljvene granulice, još uvijek ne plivaju,nego sam budu na pijesku i skakuću :D

Photosesion:




Offline hrhonda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 684
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Osijek
    • Tanganiyika 840l Frontosa zaire kitumba
Odg: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #69 u: Siječanj 20, 2013, 17:49:38 poslijepodne »
Like

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Re: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #70 u: Siječanj 20, 2013, 18:29:54 poslijepodne »
Ova na predzadnjoj slici mi vrlo smijesno izgleda ;D

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline KovaOS

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Osijek
Odg: Još jedna mala Tanganyika
« Odgovori #71 u: Siječanj 20, 2013, 18:43:16 poslijepodne »
Ova na predzadnjoj slici mi vrlo smijesno izgleda ;D

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

Tu je malo ljuta na moje prste koji su je dovukli do stakla za photosesion :D ;)

Offline KovaOS

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Osijek
Obitelj Sumbu
« Odgovori #72 u: Siječanj 29, 2013, 20:28:53 poslijepodne »
Obitelj još uvijek na okupu, malci plivaju po cijelom akvariju, papaju dobro, a roditelji su stalno uz njih. Ženka im iskopa par jamica u pijesku, i jutros sam skužio da u tim jamicama spavaju! :)
Sad se nešto događa između roditelja, naime ženka ponovno ulazi u svoju kučicu, a najviše me zabrinjava što mužjaku ne da jesti, nevjerovatno :roll:, ali čim on krene jesti ona ga napadne i on posustane :o, i primjećujem kao da mu je ograničila kretanje,smije biti samo iznad ili iza jednog većeg kamena,stvarno zanimljivo ponašanje za promatranje. Sad ne znam šta se događa, da li su opet u mrijestu, ili je nešto drugo posrijedi!? Brine me mužjak koji u zadnje vrijeme pod torturom ženke slabije jede >:(

LP

Offline KovaOS

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Osijek
Obitelj Sumbu
« Odgovori #73 u: Siječanj 29, 2013, 20:33:38 poslijepodne »
Molim moderatore da prebace temu u podforum Ciklidi

Hvala unaprijed

LP

Offline KovaOS

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Osijek
Obitelj Sumbu
« Odgovori #74 u: Veljača 05, 2013, 23:41:56 poslijepodne »
Novi update: Izgleda da su ponovno u mrijestu, malci su ok, jedino ženka izgleda ubija malce  >:(, jer će stići novi, ili griješim!? Za sada sam samo jednog mrtvog primjetio!
Uglavnom, evo i jedan kratki video, kako jednog mrtvog malca, prebacuje, ispljune pa uhvati,  uglavnom ne pojede ga. Ne znam šta radi, ali svakako razmišljam o micanju malaca iz akvarija!!! :(

Video:



Ipričavam se na lošoj kvaliteti!

LP