Ožujak 28, 2024, 13:34:56 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Novih 250L  (Posjeta: 15402 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Novih 250L
« u: Ožujak 22, 2017, 19:54:54 poslijepodne »
Evo da i ja napokon pokrenem nekaj veceg u ovom dijelu akvaristike. Vecina zna da sam imao na nekoliko puta manje kockice koje sam brzo gasio a glavni je razlog brzopletost, visak vremena i nemogucnost imat unutra nesto kaj je za male akvarije bilo neizvedivo.

S obzirom da sam tutlek za neko slaganje s kamenom odlucio sam se na keramiku, cisto iz razloga jer nemam kaj kemijat a dobro mi izgleda. Jedino kaj bude trebalo malo vise vremena da se sve pokrene al nek, imam vremena.

Malo o tehnikalijama cisto reda radi

Tank 100x50x50 10mm
Rasvjeta DIY - 300W, gotova al moram uhvatit vremena za zmontirat ju
Skimer red sea prizm energizer hang on x 2
Blau Wave motion 8000
2 modula keramike, s time da manji moram jos prepilit na pola i dodat naknadno dok uhvatim vremena
Koraljni pjesak 5kg, sugar size, samo tanki sloj vise radi kozmetike
Grijac Jager 200 W
Hang on filter za vatu momentalno a poslije za AU i rowu ili slicni

Za sad jedino dodajem Aquaforest Pro bio S i kontroliram slanost vode tek toliko da nariktam kak treba, normalno uz dolijevanje ishlapljele vode

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Novih 250L
« Odgovori #1 u: Ožujak 22, 2017, 21:00:33 poslijepodne »
Glavno da je krenulo

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Novih 250L
« Odgovori #2 u: Ožujak 22, 2017, 21:34:31 poslijepodne »
Startovao si ....neka jee sa srecom ! :)
  Sta planiras drzati od koralja i riba i ostalih organizama ?

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Novih 250L
« Odgovori #3 u: Ožujak 23, 2017, 09:18:18 prijepodne »
Startovao si ....neka jee sa srecom ! :)
  Sta planiras drzati od koralja i riba i ostalih organizama ?

Od koralja vjerovatno softy i lps, od riba sam imao na pameti nemo, firefish, zuco i dora. Mislim da je to maksimum kaj bi islo unutra.

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Novih 250L
« Odgovori #4 u: Ožujak 23, 2017, 09:41:49 prijepodne »
Jel lapsuz ili stvarno dodajes probios. To su probiotici koji se dodaju kasnije,smedja tekuvina ,skupa sa probionp. Za startanje akvarija ti ide bio s, bijela tekucina
diy-audio.com.hr

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Novih 250L
« Odgovori #5 u: Ožujak 23, 2017, 10:23:39 prijepodne »
Malky mislim da dva tanga pogotovo dora u tu litrazu i dimenziju nebi bila preporuka. Plus premalo kamena za 2 tanga pogotovo za doricu koja voli spavat u kamenju bar moja. Takoder uzmi u obzir da raste do prilicno velike velicine. Moj savjet je zuti i samo on umjesto dorice uzmi nekog wrassu tipa yellow koji em lipo izgleda em je jako koristan.

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Novih 250L
« Odgovori #6 u: Ožujak 23, 2017, 11:03:41 prijepodne »
Jel lapsuz ili stvarno dodajes probios. To su probiotici koji se dodaju kasnije,smedja tekuvina ,skupa sa probionp. Za startanje akvarija ti ide bio s, bijela tekucina

E jebaj ga sad, rekli mi probios s. Budem uzel onda bio s, pa ovu kasnije lako poteosim

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Novih 250L
« Odgovori #7 u: Ožujak 23, 2017, 11:04:50 prijepodne »
Malky mislim da dva tanga pogotovo dora u tu litrazu i dimenziju nebi bila preporuka. Plus premalo kamena za 2 tanga pogotovo za doricu koja voli spavat u kamenju bar moja. Takoder uzmi u obzir da raste do prilicno velike velicine. Moj savjet je zuti i samo on umjesto dorice uzmi nekog wrassu tipa yellow koji em lipo izgleda em je jako koristan.

Sve ok, ovo su samo smjernice ne znaci da mora tak bit. Vidjet cu kaj bu zavrsilo unutra kad bude vrijeme

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Novih 250L
« Odgovori #8 u: Ožujak 23, 2017, 11:57:03 prijepodne »
Startovao si ....neka jee sa srecom ! :)
  Sta planiras drzati od koralja i riba i ostalih organizama ?

Od koralja vjerovatno softy i lps, od riba sam imao na pameti nemo, firefish, zuco i dora. Mislim da je to maksimum kaj bi islo unutra.


Moje osobno mišljenje je da ti je litraza premalena za tangove , Dora u nikom slučaju nije za preporučiti , šta god da ti neko priča ;) ( odrasla Dora ti ima veličinu Šarana kao usporedba )
Nerado pišem o ovome jer odmah postaneš Tang- policeman ;)
   Savjetovao bi da prije dobro proučiš , ribe koje su ti na listi želja da li ih je pametno stavljati na tu veličinu i kakva im je medjusobna kompatibilnost i kakve su prema koraljima !
Još jedan iskren savjet izbjegavaj spontane nabavke i  budi skeptičan na " iskrene " savjete prodavača ;) ;)

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Novih 250L
« Odgovori #9 u: Ožujak 23, 2017, 12:17:45 poslijepodne »
Jel lapsuz ili stvarno dodajes probios. To su probiotici koji se dodaju kasnije,smedja tekuvina ,skupa sa probionp. Za startanje akvarija ti ide bio s, bijela tekucina

E jebaj ga sad, rekli mi probios s. Budem uzel onda bio s, pa ovu kasnije lako poteosim

uzmi MALU bočicu BioS, iako je velika naravno isplativija.
Čisto reference radi, imam veliku, 400l, dozirao sam ga i dulje od preporučenog i puknem ga ponekad i kroz tjedan kad se sjetim pa još imam pola ili nešto manje nakon 5mj.
Prvih 2 tjedna pucaš po kapljicu BioS na 100l volumena, možeš i dulje no proizvođač kaže minimalno 14dana ne stavljati ništa od organizama, nakon 14dana doziranja je spremno za organizme.
Nakon toga možeš naravno dozirati ProbioS(probiotik) i ProbioNP(hrana za bakterije) a preostali BioS doziraš pri izmjeni vode. Nakon otvaranja drži ga u frižideru.

OPREZNO SA SVIM ČEPOVIMA jer vole puknut ako ga krivo pogledaš, samo lagano zašarafiti..

Oprez 2: ako kreneš sa probiotik soli pazi da ne radiš izmjene tipa 50% vode i sl jer bi lako moglo doć do bakterijskog booma i prebrzog skidanja nutrijenata te propadanja koralja.
diy-audio.com.hr

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Novih 250L
« Odgovori #10 u: Ožujak 23, 2017, 12:27:45 poslijepodne »
Izbjegavat probiotic of AF ako ide na soft plus lps. Ako ces koristit sol od AF onda je tvoja sol Reef Salt of AF. Probiotic je za SPS i ULNS sisteme.

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Novih 250L
« Odgovori #11 u: Ožujak 23, 2017, 12:31:29 poslijepodne »
 :up: upravo to

iako, i sa SPSovima, tj. mixanim sasvim solidno reef sol odrađuje. vidjet ćemo da li će biti promjene kad strusim ove 2 kante i pređem na probiotik sol.
diy-audio.com.hr

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Novih 250L
« Odgovori #12 u: Ožujak 23, 2017, 13:30:17 poslijepodne »
Možda glupo pitanje ali kaj će ti pipa na prednjoj strani akvarija??

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Novih 250L
« Odgovori #13 u: Ožujak 23, 2017, 14:00:14 poslijepodne »
 :D koje oko  :D
reci ti kaj oćeš al lakše će mijenjat vodu  :)
nadam se bez metalnih dijelova  :nerd:
diy-audio.com.hr

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Novih 250L
« Odgovori #14 u: Ožujak 23, 2017, 14:08:13 poslijepodne »
Za stavit spinu na tu poziciju imas bome kohonese ipo i ako si ozenjen imas zenu s debelim razumijevanjem da se ne izrazim ikako drugacije ili prostije  :D ;). Isto si je moga podignit vise do same razine promjene a ovako u dno pa neces minjat 90 % ( osobno ovo nikad nebi napravija ali eto svatko ima svoje vizije pa ako je tebi ok ja podrzavam ).

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Novih 250L
« Odgovori #15 u: Ožujak 23, 2017, 14:20:22 poslijepodne »
Može doći do sabotaže.... :D

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Novih 250L
« Odgovori #16 u: Ožujak 23, 2017, 14:21:28 poslijepodne »
Po meni pipa sa prednje strane koliko god bila praktična je sa estetske strane apsolutni no go :) :)
 Druga još bitnija stvar nosi ogroman riziko ! Svako od nas je sto puta zakačio na ormanu ručke ili vrata a kad to uradiš sa tvojom pipom dal sam ili neko od ukućana ili djete koje se okači za nju ... scenarijo ti  ne treba pisati  :roll:
Isti efekat se mogao dobiti sa bočne strane !
Ja ovakvo rješenje nebi stavio " da mi platiš " ;)

Offline Kizo 2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 342
  • Spol: Muški   Dob: 61
  • Lokacija: N.Zagreb
Odg: Novih 250L
« Odgovori #17 u: Ožujak 23, 2017, 14:31:10 poslijepodne »
Ako uzimaš ribe veličine 5 kn, nemaš brige da će ti narasti ni na veličinu zlatne ribice a ne šarana.
Što se rasta tiče miran si bar dvije godine a kolko te ja pratim ni jedan koralj nije kod tebe izdržao duže.
Nadam se da nisam ptica zloslutnica i da ćeš konačno zakoračiti u more sa obje noge. Javi se nakon cikliranja
za neke fragove.

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Novih 250L
« Odgovori #18 u: Ožujak 23, 2017, 16:02:59 poslijepodne »
mene je pipa klala odmah od prvog trena... ako mi je nebi klinci otvorii, ja bi je nečim odvalio... no, kako god. mene zanimaju streamice i njih raspored, pošto imamo sličan modul keramike... pa ako može fotka kako planiraš. i što imaš? Blau 8000? tnx
Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Novih 250L
« Odgovori #19 u: Ožujak 23, 2017, 16:29:23 poslijepodne »
Nije pipa nego kanela, a sad pitanje cemu sve te ninđa bocice, nema teme bez dvi iljade boca i dva miljuna kapi?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk


Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Novih 250L
« Odgovori #20 u: Ožujak 23, 2017, 16:51:22 poslijepodne »
nitko nije rekao da ne ide bez njih, al je jednako tako najbolja namjera uputiti čovjeka ako je već odlučio koristiti neki proizvod.
no opet..... bolje možda šutiti da nebi i taj razgovor bio obrisan...
diy-audio.com.hr

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Novih 250L
« Odgovori #21 u: Ožujak 23, 2017, 17:26:32 poslijepodne »
Ja ni jednom nisam napisao, a ni rekao da je s njima bolje ili gore, samo sam pitao zasto sluze i zasto se stalno spominju u cemu je tajna? A ko brise razgovore i di u to nisam upucen, tj. zato bi brisali

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk


Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Novih 250L
« Odgovori #22 u: Ožujak 23, 2017, 18:59:57 poslijepodne »
nitko nije rekao da ne ide bez njih, al je jednako tako najbolja namjera uputiti čovjeka ako je već odlučio koristiti neki proizvod.
no opet..... bolje možda šutiti da nebi i taj razgovor bio obrisan...

Da nebi upropastili Malkiju temu daj mi molim te posalji na pm kome je i di obrisano ? Sad si me bas zaintrigira!

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Novih 250L
« Odgovori #23 u: Ožujak 23, 2017, 19:48:07 poslijepodne »
Izbjegavat probiotic of AF ako ide na soft plus lps. Ako ces koristit sol od AF onda je tvoja sol Reef Salt of AF. Probiotic je za SPS i ULNS sisteme.

nisam ni mislio uzimaz probiotic sol, za prvi put je ubacena ona najeftinija varijanta

Možda glupo pitanje ali kaj će ti pipa na prednjoj strani akvarija??

tu je bila, tak kupljen akvarij. namjera je bila stavit s zadnje strane al je bilo na zadnjoj strani toliko fleka od kamenca koji se nisu dali skinut da je morala ostat s prednje strane

:D koje oko  :D
reci ti kaj oćeš al lakše će mijenjat vodu  :)
nadam se bez metalnih dijelova  :nerd:

nema metalnih dijelova, samo plastika.


Za stavit spinu na tu poziciju imas bome kohonese ipo i ako si ozenjen imas zenu s debelim razumijevanjem da se ne izrazim ikako drugacije ili prostije  :D ;). Isto si je moga podignit vise do same razine promjene a ovako u dno pa neces minjat 90 % ( osobno ovo nikad nebi napravija ali eto svatko ima svoje vizije pa ako je tebi ok ja podrzavam ).

vec je zena rekla ako ju otrgnem ili nekaj zajebem da bum ja cistio sve to sranje. osobno ni ja ju nikad ne bi stavio jer nema potrebe al je bio zajeb oko dogovora kad sam ga dao preljepljivat pa je sad ostala tu di je.

mozda kad bi mogao smislit neki cep s vanjske strane pa to zatvorit prije nego dođu ribe i koralji

Može doći do sabotaže.... :D

jedino klinci al vec su dobili upozorenje: pipa=batine ako ju netko dirne  :D

Po meni pipa sa prednje strane koliko god bila praktična je sa estetske strane apsolutni no go :) :)
 Druga još bitnija stvar nosi ogroman riziko ! Svako od nas je sto puta zakačio na ormanu ručke ili vrata a kad to uradiš sa tvojom pipom dal sam ili neko od ukućana ili djete koje se okači za nju ... scenarijo ti  ne treba pisati  :roll:
Isti efekat se mogao dobiti sa bočne strane !
Ja ovakvo rješenje nebi stavio " da mi platiš " ;)

znam, znam. nadam se da nebu sranja oko toga

Ako uzimaš ribe veličine 5 kn, nemaš brige da će ti narasti ni na veličinu zlatne ribice a ne šarana.
Što se rasta tiče miran si bar dvije godine a kolko te ja pratim ni jedan koralj nije kod tebe izdržao duže.
Nadam se da nisam ptica zloslutnica i da ćeš konačno zakoračiti u more sa obje noge. Javi se nakon cikliranja
za neke fragove.

ovo s velicinom riba je i meni bilo u planu na taj nacin. nadam se Kizo da bude ovaj put kak treba



mene je pipa klala odmah od prvog trena... ako mi je nebi klinci otvorii, ja bi je nečim odvalio... no, kako god. mene zanimaju streamice i njih raspored, pošto imamo sličan modul keramike... pa ako može fotka kako planiraš. i što imaš? Blau 8000? tnx

neznam ti nis pametno reci vezano uz raspored ovog Blau 8000, unutra je jedan rezervi powerhead. blau jos nisam stavio u funkciju, vremenski sam ogranicen da se malo poigram s tim kontolerom i da vidim kak to ustvari funkcionira. budem poslikao kad ju upogonim da se vidi kak to izgleda u radu


a sad pitanje cemu sve te ninđa bocice, nema teme bez dvi iljade boca i dva miljuna kapi?

pokusavam cim vise bez kemijanja s ikakvim bocicama, ovo je uzeto samo radi navodnog boljeg starta s obzirom na cistu keramiku u akvariju, a sad jel to ima ikakve veze misli da nitko od nas nemoze to tocno znati

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Novih 250L
« Odgovori #24 u: Ožujak 24, 2017, 08:34:12 prijepodne »
Ako uzimaš ribe veličine 5 kn, nemaš brige da će ti narasti ni na veličinu zlatne ribice a ne šarana.
Što se rasta tiče miran si bar dvije godine a kolko te ja pratim ni jedan koralj nije kod tebe izdržao duže.
Nadam se da nisam ptica zloslutnica i da ćeš konačno zakoračiti u more sa obje noge. Javi se nakon cikliranja
za neke fragove.

preteko si me...al et možda da opalimo kladionicu mi stariji članovi foruma koji ga poznajemo... :D
ja mu dajem 2mj. skupa sa cikliranjem ;)
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385