Travanj 26, 2024, 05:38:59 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)  (Posjeta: 11379 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pima_moss

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški   Dob: 41
Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« u: Listopad 13, 2013, 23:38:51 poslijepodne »
Evo ovako ljudi,napravio sam pocetnicke greske,ali mi sad nema povratka posto sam nakupovao ribica poprilicno (Tropske ribice),oformio sam akvarij s zivim biljem,nakon samo 2,3 dana sam ubacio ribice,naravno i vidio da nesto nevalja,odnio vodu na testiranje,bam previse nitrata cudo da ribe uopce zive!Kupio sam nitirit killer i promjenio trecinu vode,malo se poboljsalo ali i dalje imam problema naravno,imam problema u tom djelu da i dalje imam previse nitrata i voda mi izgleda tako kao da lebde male bjele cestice,stalno,i dalje mjenjam vodu svaka dva dana po jednu trecinu i poceo sam koristit Easy life FFM,radi se o akvariju 110l,imam dva vanjska filtera Boyu WF 2015,molim vas dali netko imam nekakav savjet kako da se rijesim tih cestica koje su mi u vodi,sta da radim?kako da sve to pokusam sto prije rijesit,za divno cudo nijedna ribica mi jos nije crkla,prvih dva,tri dana s bile staticne,sada su malo zivnile i izgledaj sasvim normalno,ali ta voda jako ruzno izgleda tako maglovito bijela,hvala vam unaprijed na pomoci!!!
pima_moss

Offline bszajgar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 46
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Vrbani - Zagreb
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #1 u: Listopad 14, 2013, 00:01:35 prijepodne »
Prvo da te pitam od kud si? A zatim daj mi malo više detalja o filterima ( protok, filter materijal, koliko košarica je unutra ). Što ti je u podlozi kad već imaš biljke i koje? Postoji jedna brza shema da popraviš stvar al prvo odgovori.

Offline Mali Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 297
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
    • Drveni kutak
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #2 u: Listopad 14, 2013, 00:02:41 prijepodne »
Ja uopće ne znam kaj bi ti odgovorio na ovo. Jesi pročitao vodič za početnike? http://issuu.com/akvarij.net/docs/akvarij.net_-_vodi__za_po_etnike_u_akvaristici?e=7789471/1919686
Akvarij ti nije zacikliran, nije se sustav ustabilio. Badava ti te kamije kada nemaš startne kulture bakterija u filteru i podlozi koje će ti filtrirat vodu i držat sustav pod kontrolom. Evo meni akvarij već 3 tjedna stoji u sobi i ciklira se.
Kupi si kulture dobrih bakterija i to našibaj nutra. Imaš od easy life-s easy start, ili od Sere nekaj ne znam kak se zove.
Najbolje bi ti bilo izvadit ribe van i ako imaš nekoga tko ima već duže vrijeme akvarij kod njega stavit ribe dok ti se ne zaciklira akvarij.
Pričekaj još da se netko javi, možda će više znat od mene.
Sretno.

Offline pima_moss

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #3 u: Listopad 14, 2013, 00:30:23 prijepodne »
Prvo da te pitam od kud si? A zatim daj mi malo više detalja o filterima ( protok, filter materijal, koliko košarica je unutra ). Što ti je u podlozi kad već imaš biljke i koje? Postoji jedna brza shema da popraviš stvar al prvo odgovori.

evo ovako,ja sam iz slavonije,ali trenutno zivim i radim u norveskoj,u podlozi mi je kupljeni sitni pijesak,a ispod pjeska sam kupio neku podlog koju su mi preporucili u trgovini,naravno neka podloga za zivo bilje,filter Q max 150 (L/h),unutar filtera se nalazi spuzva i bio filter sponge,znavi imam takva dva filtera,evo link za filter  http://www.boyuaquarium.com/En_ArticleShow.asp?ArticleID=240,hvala na pomoci unaprijed!
pima_moss

Offline pima_moss

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #4 u: Listopad 14, 2013, 00:35:00 prijepodne »
Ja uopće ne znam kaj bi ti odgovorio na ovo. Jesi pročitao vodič za početnike? http://issuu.com/akvarij.net/docs/akvarij.net_-_vodi__za_po_etnike_u_akvaristici?e=7789471/1919686
Akvarij ti nije zacikliran, nije se sustav ustabilio. Badava ti te kamije kada nemaš startne kulture bakterija u filteru i podlozi koje će ti filtrirat vodu i držat sustav pod kontrolom. Evo meni akvarij već 3 tjedna stoji u sobi i ciklira se.
Kupi si kulture dobrih bakterija i to našibaj nutra. Imaš od easy life-s easy start, ili od Sere nekaj ne znam kak se zove.
Najbolje bi ti bilo izvadit ribe van i ako imaš nekoga tko ima već duže vrijeme akvarij kod njega stavit ribe dok ti se ne zaciklira akvarij.
Pričekaj još da se netko javi, možda će više znat od mene.
Sretno.
znam da je idiotizam sta sam napravio,ali sad je gotovo,nazalost nemam kuda s ribicama,moram pokusat to sada rijesit kako znam i umijem,ako je moguce!hvala na kometaru!pozdrav
pima_moss

Offline bszajgar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 46
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Vrbani - Zagreb
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #5 u: Listopad 14, 2013, 00:43:31 prijepodne »
Uh, priznati grešku pola je riješenja. Ajmo ovako, pošto sam/smo i mi iz slavonije ( širok pojam, N.G.) tamo je dosta akvarista pa pronađi najbližeg i iz njegovog filtera izcijedi malo smeđeg taloga i pusti kroz filtere. Iako nikad nismo imali preljevne kao što ti imaš, funkcija im je ista. Vidim da imaju i bijelu vatu ili što god je, to će ti zaustaviti sve leteće čestice.
Ili kako je kolega u postu ranije napisao sipaj FFM ( laički: dobre bakterije koje ti fale )
Na sustav filtracije da bi bila dobra ide ti 1/4 do 1/6 za akvarij ( da pojasnim; filter mora najmanje 4 do 6 puta svu količinu vode progurati u sat vremena )
Dok se situacija sredi, kroz 5-6 sati do najviše 24 sata, preporučam da crne spužvice zamjeniš za plave ( bilo koja gradacija )
Nadam se da nisam bio ZAMORAN  :dead:
« Zadnja izmjena: Listopad 14, 2013, 00:49:47 prijepodne od bszajgar »

Offline pima_moss

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #6 u: Listopad 14, 2013, 01:10:36 prijepodne »
Uh, priznati grešku pola je riješenja. Ajmo ovako, pošto sam/smo i mi iz slavonije ( širok pojam, N.G.) tamo je dosta akvarista pa pronađi najbližeg i iz njegovog filtera izcijedi malo smeđeg taloga i pusti kroz filtere. Iako nikad nismo imali preljevne kao što ti imaš, funkcija im je ista. Vidim da imaju i bijelu vatu ili što god je, to će ti zaustaviti sve leteće čestice.
Ili kako je kolega u postu ranije napisao sipaj FFM ( laički: dobre bakterije koje ti fale )
Na sustav filtracije da bi bila dobra ide ti 1/4 do 1/6 za akvarij ( da pojasnim; filter mora najmanje 4 do 6 puta svu količinu vode progurati u sat vremena )
Dok se situacija sredi, kroz 5-6 sati do najviše 24 sata, preporučam da crne spužvice zamjeniš za plave ( bilo koja gradacija )
Nadam se da nisam bio ZAMORAN  :dead:

Naravno da nisi,hvala ti na svakom savijetu,sutra se bacam na posao da to pokusam rijesit,hvala jos jednom,javim se kako je sve proslo!
pima_moss

Offline VlatkoZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb - Špansko
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #7 u: Listopad 14, 2013, 01:15:04 prijepodne »

Za dobre bakterije ti treba ovo (u pravilu se stavlja 1., 7. i 14. dan cikliranja, ti stavi predviđenu dozu u akvarij i još toliko u sam filter da malo ubrzaš proces stvaranja bakterija):
https://www.pet-centar.hr/detalji_proizvoda.1a8b308368084a309a4cab38c073a5af.easy-life-easy-start-sredstvo-za-start-akvarija.aspx

Za pripremu vode ti treba ovo (ili ako imaš mogućnosti ostavi vodu koju misliš staviti u akvarij 24 sata u otvorenoj posudi):
https://www.pet-centar.hr/detalji_proizvoda.143817ec5eff4232821d05d5692e02cc.easy-life-ffm-tekuci-filter-medij.aspx

Trebat će ti i debeli živci i malo sreće.


Offline pima_moss

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #8 u: Listopad 14, 2013, 11:33:15 prijepodne »

Za dobre bakterije ti treba ovo (u pravilu se stavlja 1., 7. i 14. dan cikliranja, ti stavi predviđenu dozu u akvarij i još toliko u sam filter da malo ubrzaš proces stvaranja bakterija):
https://www.pet-centar.hr/detalji_proizvoda.1a8b308368084a309a4cab38c073a5af.easy-life-easy-start-sredstvo-za-start-akvarija.aspx

Za pripremu vode ti treba ovo (ili ako imaš mogućnosti ostavi vodu koju misliš staviti u akvarij 24 sata u otvorenoj posudi):
https://www.pet-centar.hr/detalji_proizvoda.143817ec5eff4232821d05d5692e02cc.easy-life-ffm-tekuci-filter-medij.aspx

Trebat će ti i debeli živci i malo sreće.


Pokusat cu tako s tim da cu uzet malo taloga iz tudjeg filtera kao sto mi je rekao gospodin iznad,e sad samo jos jedno pitanje dali bi bilo dobro da promjenim 1/3 vode prije toga,pa da onda pocmem s procesom 1,7 i 14 dan cikliranja s easy life-om,i dali ta dva preparata odjednom mogu skodit icemu ili?
pima_moss

Offline pima_moss

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #9 u: Listopad 14, 2013, 11:36:59 prijepodne »
Uh, priznati grešku pola je riješenja. Ajmo ovako, pošto sam/smo i mi iz slavonije ( širok pojam, N.G.) tamo je dosta akvarista pa pronađi najbližeg i iz njegovog filtera izcijedi malo smeđeg taloga i pusti kroz filtere. Iako nikad nismo imali preljevne kao što ti imaš, funkcija im je ista. Vidim da imaju i bijelu vatu ili što god je, to će ti zaustaviti sve leteće čestice.
Ili kako je kolega u postu ranije napisao sipaj FFM ( laički: dobre bakterije koje ti fale )
Na sustav filtracije da bi bila dobra ide ti 1/4 do 1/6 za akvarij ( da pojasnim; filter mora najmanje 4 do 6 puta svu količinu vode progurati u sat vremena )
Dok se situacija sredi, kroz 5-6 sati do najviše 24 sata, preporučam da crne spužvice zamjeniš za plave ( bilo koja gradacija )
Nadam se da nisam bio ZAMORAN  :dead:

Sto se tice plavih spuzvica da ih drzim u filteru samo dok se situacija nesredi ili,ako ih moram duze drzat dali je potrebna neka zamijena u odredjeno vrijeme?hvala
pima_moss

Offline VlatkoZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb - Špansko
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #10 u: Listopad 15, 2013, 00:23:41 prijepodne »

[/quote]Pokusat cu tako s tim da cu uzet malo taloga iz tudjeg filtera kao sto mi je rekao gospodin iznad,e sad samo jos jedno pitanje dali bi bilo dobro da promjenim 1/3 vode prije toga,pa da onda pocmem s procesom 1,7 i 14 dan cikliranja s easy life-om,i dali ta dva preparata odjednom mogu skodit icemu ili?
[/quote]

Pošto su ribe već u akvariju trebalo bi napraviti redovnu izmjenu vode da se uklone štetne tvari i olakša život ribicama. Izmjena vode je u biti imitiranja kiše u priorodi, redovni odlazak stare i priljev nove friške vode.
Novu vodu, koja će se stavljati u akvarij, tretirati ffm-om ili prethodno ostaviti 24 sata u otvorenoj posudi i zatim uliti u akvarij. U slučaju hitnog mjenjanja veće kolčine vode u akvariju, direktno iz pipe, isključiti filter - naliti vodu - staviti potrebnu količinu ffm-a - pričekati 30-tak minuta da se sve slegne - ponovno uključiti filter (ffm "ubija" dobre bakterije u filteru) - ovo je savjet jednog iskusnog akvariste i ja ga koristio jednom i sve pet :up:
Nastaviti promjenu vode jednom tjedno 1/3, uz praćenje stanja ribica u akvariju dok se sve ne ustabili (možda se pojavi potreba i za češćim izmjenama vode).

Offline pima_moss

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #11 u: Listopad 15, 2013, 14:32:20 poslijepodne »

Pokusat cu tako s tim da cu uzet malo taloga iz tudjeg filtera kao sto mi je rekao gospodin iznad,e sad samo jos jedno pitanje dali bi bilo dobro da promjenim 1/3 vode prije toga,pa da onda pocmem s procesom 1,7 i 14 dan cikliranja s easy life-om,i dali ta dva preparata odjednom mogu skodit icemu ili?
[/quote]

Pošto su ribe već u akvariju trebalo bi napraviti redovnu izmjenu vode da se uklone štetne tvari i olakša život ribicama. Izmjena vode je u biti imitiranja kiše u priorodi, redovni odlazak stare i priljev nove friške vode.
Novu vodu, koja će se stavljati u akvarij, tretirati ffm-om ili prethodno ostaviti 24 sata u otvorenoj posudi i zatim uliti u akvarij. U slučaju hitnog mjenjanja veće kolčine vode u akvariju, direktno iz pipe, isključiti filter - naliti vodu - staviti potrebnu količinu ffm-a - pričekati 30-tak minuta da se sve slegne - ponovno uključiti filter (ffm "ubija" dobre bakterije u filteru) - ovo je savjet jednog iskusnog akvariste i ja ga koristio jednom i sve pet :up:
Nastaviti promjenu vode jednom tjedno 1/3, uz praćenje stanja ribica u akvariju dok se sve ne ustabili (možda se pojavi potreba i za češćim izmjenama vode).
[/quote]hvala vlado,upravo,taman sam jucer i napravio sve kako si rekao prakticki osim gasenja filtera,nakon uzetog taloga cini mi se da idu stvari nabolje,ali sutra cu testirat vodu pa se nadam da ce napok krenut na bolje,iymjenu vode cu nastvait radit toliko koliko mi bude potreba,za sad ju mjenjam svaka dva dana,upravo taku odstajalu,zbog toga sto ima previse nitrata u vodi!javim kako je sve proslo,hvala svima na savjetima!
pima_moss

Offline mendietta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #12 u: Listopad 15, 2013, 16:17:50 poslijepodne »

Pokusat cu tako s tim da cu uzet malo taloga iz tudjeg filtera kao sto mi je rekao gospodin iznad,e sad samo jos jedno pitanje dali bi bilo dobro da promjenim 1/3 vode prije toga,pa da onda pocmem s procesom 1,7 i 14 dan cikliranja s easy life-om,i dali ta dva preparata odjednom mogu skodit icemu ili?
[/quote]

Pošto su ribe već u akvariju trebalo bi napraviti redovnu izmjenu vode da se uklone štetne tvari i olakša život ribicama. Izmjena vode je u biti imitiranja kiše u priorodi, redovni odlazak stare i priljev nove friške vode.
Novu vodu, koja će se stavljati u akvarij, tretirati ffm-om ili prethodno ostaviti 24 sata u otvorenoj posudi i zatim uliti u akvarij. U slučaju hitnog mjenjanja veće kolčine vode u akvariju, direktno iz pipe, isključiti filter - naliti vodu - staviti potrebnu količinu ffm-a - pričekati 30-tak minuta da se sve slegne - ponovno uključiti filter (ffm "ubija" dobre bakterije u filteru) - ovo je savjet jednog iskusnog akvariste i ja ga koristio jednom i sve pet :up:
Nastaviti promjenu vode jednom tjedno 1/3, uz praćenje stanja ribica u akvariju dok se sve ne ustabili (možda se pojavi potreba i za češćim izmjenama vode).
[/quote]FFM ubija dobre bakterije?

Offline VlatkoZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb - Špansko
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #13 u: Listopad 15, 2013, 22:15:57 poslijepodne »
Malo sam se nepsretno izrazio ali evo točnog opisa od iskusnijeg kolege iz ove rasprave

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=89170.msg841517#msg841517

quote author=Čiča link=topic=89170.msg841517#msg841517 date=1379708545]
Kada se mijenja voda direktno iz pipe, najprije isključiti filter tj. pumpu, istočiti vodu, natočiti sviježu,dodati FFM ili neko drugo sredstvo za neutralizaciju klora,
pričekati do pola sata i tek tada ponovo uključiti pumpu.Na taj način kolrirana voda ne dospijeva u filter materijal,sviježa voda je tretirana i nema štete
za nitro bakterije koje se nalize u filteru.
[/quote]

Offline mendietta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #14 u: Listopad 15, 2013, 22:33:57 poslijepodne »
Krivo si to razumio, dobre bakterije ubija klor a ne FFM, ja ga poslje svake izmjene stavim jedno 5ml u filter spuzvu...

Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #15 u: Listopad 20, 2013, 14:10:45 poslijepodne »
Rijetko izmjena vode mora biti toliko hitna da pipovača ne može odstajati pola sata u kanti dok sredstvo za pripremu ne odradi svoje. Nije dobro uklanjati klor nakon što je već u akvariju, bolje ga je ukloniti prije nego što uopće postoji šansa da dospije u akvarij.


FFM sporo djeluje. I po nekoliko sati. Ne sadržava korisne bakterije.

Za uklanjanje klora (koji ubija dobre bakterije) brzo djeluju sredstva tipa Dajana Start Plus ili Dajana Chlor Stop.

Korisne bakterije sadržavaju sredstva kao što su Easy Life Easy Start ili Tetra Safe Start. To je ono što se dodaje 1., 7.  i 14. dan. po startanju akvarija, odnosno pri startanju cikliranja.


Osobno za redovite izmjene koristim Start Plus, a za neke veće zahvate (npr. presađivanje) koristim FFM.

Ako su u akvariju neuravnoteženi uvjeti, FFM može pospješiti razvoj algi, iz osobnog iskustva.


Nikakva sredstva ne bih nikad stavljao izravno u filter ili na filter materijal, to je ogroman šok. S druge strane, talog iz drugog, stabilnog,  zdravog akvarija može samo ubrzati i poboljšati proces cikliranja, kao i voda iz istog takvog akvarija.


Viktor

Offline dujic1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Dob: 39
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #16 u: Siječanj 13, 2014, 15:53:53 poslijepodne »
Ljudi, nov sam na forumu, imao sam tropski sl. aq uspjesno... nakon toga i jedne stanke sam formirao aq 150l sa malawi ciklidima i imam problem sa mutnom vodom, nikako da se izbistri.... imam unutarnji ehemov filter, kvarcni sljunak i kamenje naravno, sve to sam prije formiranja aq iskuhao i isprao u par voda. U vodu sam ulio od kolege sporku vodu iz njegovog filtera, ubacio malo hrane da se razgradi za vrijeme cikliranja. Znaci formirao sam sve oko 26.12. i sve do danas je voda gora i gora odnosno mutnija i mutnija... ubacivao sam i Clearol od JBL-a.
Ne znam sta da ucinim vise...

Offline PeraCar55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 764
  • Spol: Muški   Dob: 23
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #17 u: Siječanj 13, 2014, 16:41:27 poslijepodne »
To je normalno u procesu cikliranja,ali malo to predupo traje...šta imaš od filter materijala?
Enjoying cichlids...

Offline dujic1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Dob: 39
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #18 u: Siječanj 13, 2014, 17:33:17 poslijepodne »
Pa istina da traje dugo, obzirom da sam ulio sporke vode iz filtera i ubacio hrane da se razgradi....
Voda umjesto da postepeno se izbistrava  obzirom da sam sipao i Clearol ona je bila jos gora al mi je rasvjeta bila upaljena 2 dana, nakon toga se nista nije vidjelo.
Ne znam vise sta da napravim osim da sve ispocetka napravim. Dal netko ima neki prijrdlog jer je ovo van moga znanja.

Offline dujic1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Dob: 39
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #19 u: Siječanj 13, 2014, 17:35:12 poslijepodne »
Od materijala imam filter spuzvu, a bio sam ubacio i ak. Ugalj 15-tak dana pa sam ga izvadio.

Offline dujic1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Dob: 39
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #20 u: Siječanj 13, 2014, 17:44:21 poslijepodne »
... da isto sam do danas drzao vrbove grane, 10-tak dana sam drzao sve dok nisu listale i klijale, izvadio sam ih danas jer nemam poboljsanja nikakvog.

Offline PeraCar55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 764
  • Spol: Muški   Dob: 23
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #21 u: Siječanj 13, 2014, 18:08:28 poslijepodne »
Moraš imati neki filter materijal koji služi za biološku filtraciju i razgradnju štetnih materija,sunđer služi samo za otklanjanje mehaničkih nešistoća.Ubaci keramičke prstenove,pa tek tada kreće cikliranje...ovako si izgubio 3 nedelje,a da si ranije pitao,sada bi uživao u Malawcima.
Enjoying cichlids...

Offline dujic1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Dob: 39
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #22 u: Siječanj 13, 2014, 18:34:41 poslijepodne »
Tako je to kad se pravim pametan... eto s tim nisam imao iskustva niti sam ikad koristio keramiku... reci mi dali moram naci ulozak bas za svoj filter ili mogu uzeti prstenove pa ih ubaciti posebno odnosno van filtera   -?

Offline PeraCar55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 764
  • Spol: Muški   Dob: 23
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #23 u: Siječanj 13, 2014, 18:37:06 poslijepodne »
Koliko ukupno imas sunđera u filteru?
Enjoying cichlids...

Offline dujic1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Dob: 39
Odg: Problem s vodom (cikliranje,nitrit)
« Odgovori #24 u: Siječanj 13, 2014, 19:02:44 poslijepodne »
Imam 1, to je unutarnji filter za 250l i ima jedan ulozak spuzvasti, gledao sam nemam za naruciti keramiku bas za ovaj moj filter, vec sam narucio keramicke prstenove, preparate za formiranje dobrih bakterija i za bistrenje vode. Valjda cu nesto poboljsati s tim.