Travanj 25, 2024, 23:03:27 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: preporuka za testere?  (Posjeta: 4649 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
preporuka za testere?
« u: Veljača 15, 2013, 15:50:57 poslijepodne »
pa kako naslov kaže , da mi netko preporući neke dobre testere za: PO4, NO2 i NO3 i dali trebam oba dva (koja je razlika uopće?), PH, Fe i NH4. Mislio sam uzet JBL-ove  -? pa me zanima jesu oni pouzdani i dali imaju možda koji bolji?

Offline Eugen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 76
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #1 u: Veljača 15, 2013, 16:27:48 poslijepodne »
bo, ja imam jbl za ph,gh,kh,no2,no3 i cl2 6 u 1, osim testa za gh(cudne nijanse) i cjene je ok trebo bi nabavit i ja za nh4

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #2 u: Veljača 16, 2013, 14:23:45 poslijepodne »
ma uzeo sam JBl-ov ph 6-7.6 test i salifertov NO3, PO4 i NO2-(mada ne znam zašto, jer mi uopće ne treba)  :D čine mi se i jedni i drugi ok mada muku mućim sa onim skalam, meni to sve skoro isto! Mora da sam daltonista!   :lol: a na to nisam raćunao prije kupovanja  :)

Offline Eugen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 76
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #3 u: Veljača 16, 2013, 17:12:50 poslijepodne »
neki testovi izgleda ni nemaju nijanse nego mozda kombinacije 2 boje u par kucica

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #4 u: Veljača 16, 2013, 19:42:58 poslijepodne »
ma ovi imaju nijanse sam ja to slabo kužim  :)

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #5 u: Veljača 20, 2013, 21:48:34 poslijepodne »
E baš mi je trebala ovakva tema, pa da se uključim.. imam Salifertove no3 i po4.
No3 sam kalibrirao i ispada da skala nije točna, ono što kartica označava vrijednošću 10 zapravo je 5 a 25 je zapravo 10. No to je još ok, problem je tester za po4 koji zapravo uvijek pokazuje skro pa istu nijansu po4 mjerio ja 1ppm ili 3ppm koncentraciju..prilično frustrirajuće..po4 tester kaže da ako je tvrdoća vode iznad 20 da bi rezultati mogli ispasti krivo ali testirao sam i sa destiliranom vodom i ista stvar.

Treba mi preporuka za provjereno točne i kvalitetne testere za no3 i po4...po4 mi je problem.

Inače FixFox nisi jedini koji muku muči s nijansama, pogotovo jer se boja mijenja ovisno pod kojim kutom svjetlo udara u "ampulu".
Sve u svemu prilično loše napravljeno, baš amaterski.

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #6 u: Veljača 20, 2013, 21:55:59 poslijepodne »
eeeee da sam to prije bar znao  :)

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #7 u: Veljača 20, 2013, 21:59:58 poslijepodne »
A čuj to je moje osobno mišljenje, ja sam uzeo salifert testove jer ih svi hvale na sva zvona, eto meni se nisu pokazali nešto posbeno. Možda ja nešto krivo radim, ali čisto sumnjam. Volio bi da se još netko uključi u raspravu pa da vidim kakvi su se drugima pokazali. Naravno kakvi su se pokazali sa znanim koncentracijama gnojiva. Jel drugačije ni nemožeš testirati tester.

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #8 u: Veljača 21, 2013, 08:56:01 prijepodne »
je tak su mi dobri da ih sad prodajem sva tri za 150 kn  :D a samo sam ih isprobao

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #9 u: Veljača 21, 2013, 21:57:39 poslijepodne »
I kaj nitko ne koristi testere osim nas troje. Ajmo ljudi probudite se iz zimskog sna i bacite par relevantnih komentara :)

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #10 u: Ožujak 02, 2013, 10:31:34 prijepodne »
bump :)

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #11 u: Ožujak 02, 2013, 20:25:39 poslijepodne »
nisam bas 100% siguran, provjeri, ali salifert testeri u slatkoj vodi najcesce daju cudne rezultate.

posebice je specifican po4 test, opet, za slatku vodu nisam siguran, sad sam vise u problematici testiranja fosfata u slanoj vodi, medjutim, niti jedan nije bas pretjerano tocan i pouzdan. vise su onako informativni.

tetrini testovi su nacelno ok, s relativno lakim razlikovanjem koncentracija, pimjerice no2 i no3 , kh i gh testovi.

ono sto pomalo ne shvacam, a cemu potreba za tolikim silnim testovima i testiranjima? vecini akvarista je to prolazna faza, kad prvi put pokrecu akvarij, i vise im ne pada na pamet davati novce za tako nesto. a tu sasvim dobro posluze i one tetrine (ili slicne) trakice, 6u1 i slicno.

neznam kako se ocituje visoka koncentracija fosfata u slatkoj vodi, jednostavno nikad s time nisam imao problema, i nikad mi nije palo na pamet da testiram fosfate. kao ni amonijak. bogami ni ph.gh i kh isto tako. no2 takodjer. no3 par puta iz zezancije.

sve postaje jos cudnije kad pogledam prvu recenicu (trebam li testere za no2 i no3, u cemu je razlika uopce?) a cemu testirati ako neznas sto tocno testiras?

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #12 u: Ožujak 02, 2013, 20:39:58 poslijepodne »
pa znam šta testiram (nitriteNO2 i nitrateNO3) samo radi informacije pitam onak da se tipka i raspravlje u tom i je poanta foruma

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #13 u: Ožujak 02, 2013, 21:05:41 poslijepodne »
Evo ti poante testova, kako koristiti npr. PPS classic sistem gnojenja ili u mom slučaju probati narihtati redfield omjer (igram se malo) . Znači znam da imam npr. 10ppm nitrata ali sad mi treba pouzdan tester za fosfate. Koristit ću testere dok ne vidim kak mi akvarij diše kolka mu je potrošnja dnevna, točna. Tako da dodajem samo onoliko koliko troši .

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #14 u: Ožujak 02, 2013, 21:14:59 poslijepodne »
Evo ti poante testova, kako koristiti npr. PPS classic sistem gnojenja ili u mom slučaju probati narihtati redfield omjer (igram se malo) . Znači znam da imam npr. 10ppm nitrata ali sad mi treba pouzdan tester za fosfate. Koristit ću testere dok ne vidim kak mi akvarij diše kolka mu je potrošnja dnevna, točna. Tako da dodajem samo onoliko koliko troši .

to je bio i moj naum da si sam napravim program doziranja gnojenja po potrošnji jel neko bilje troši više fosfata, a neko nitrata. Pa sam zato i uzeo testere, ali vidim da oni i nisu baš tako precizni, te muku mućim sa oćitavanjem skala  :roll: pa me zato zanimalo koji su najpouzdaniji i najlakši za očitavanje i da su donekle precizni  :)

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #15 u: Ožujak 02, 2013, 21:34:51 poslijepodne »
Zapravo kolko sam pročitao svaki tester trebaš kalibrirati s poznatom koncentracijom gnojiva..ali problem je da mi taj po4 tester daje uvijek isti rezultat s bilo kojom koncentracijom. zato i pitam dal netko zna za dobar tester za po4. Očito su svi na EI sistemu i pucaju više nego što je potrebno gnojiva :)

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #16 u: Ožujak 02, 2013, 21:40:48 poslijepodne »
ili to ili baš i nema pouzdanih testera  :D jel vidim da baš i nije zanimljiva tema

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #17 u: Ožujak 02, 2013, 22:18:48 poslijepodne »
Ne oni to od oka...to mi je najbolje kad čitam kao gledaj biljke...hebate onda sam j aopako ćorav.. :) :)

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #18 u: Ožujak 02, 2013, 22:22:07 poslijepodne »
dobro, ima smisla, itekako.

nisam se previse time bavio, pa sam propustio primjetiti potrebu za tocnim ocitanjima, moja isprika.

ali, poanta i dalje stoji, vjerovatno si i sam dosao do istog zakljucka, po4 testeri su svi manje vise isti u smislu preciznosti. kazu da su jbl-ovi relativno pouzdani, ali nisam provjerio.

nisam stvarno u temi slatke vode i testiranja, u slanoj sam cuo da postoje jako pouzdani i tocni po4 testeri, ali ovako na pamet se ne mogu sjetiti koji proizvodjac, mogu pogledati pa javim. jedino nisam siguran koliko su upotrebljivi u slatkoj vodi.

Fix> ma zezam se malo. razlika izmedju no2 i no3 je 1.  :D :D :D raspravljati dublje o njima, mislim da je malo teze, mozda i nepotrebno, ako znas osnovnu definiciju i funkciju istih, mislim da je to to. jedni su nepozeljni, drugi su u malim kolicinama ok, i to je to.

A ionako i uvijek, iskustvo je bilo najbolji tester, koliko god smjesno zvucalo, gledaj i vidjet ces.

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #19 u: Ožujak 02, 2013, 22:59:15 poslijepodne »
...ja mislim isto da su JBL-ovi najbolji jer imam par njihovih i skroz su ok i pouzdani, malo su skuplji ali vrijede te novce  :up: jel sa ovima i nisam baš najsretniji  -? (mislim možda su bolji za morsku akvaristiku, ali ja to ne bi znal)
...a pak sa ovom odokativnom metodom i nisam baš najsretniji  :) mislim može se ali to zahtijeva puno promjena vode, vremena, a i radi puno štete na bilju

Damir Sl> A šta se tiće NO2 i NO3 evo i objašnjenje, mislim za druge kad ti to već znaš  :)  
        Nitrosomonas                     Nitrobacter
NH3 -------------------------------> NO2 --------------------------------> NO3
amonija / amonijak              Nitriti                                   Nitrati

Nitrosomonas (p.bakterija) pretvara amonija / amonijak u NO2(nitrite) kojeg onda Nitrobacter (p.bakterija) pretvara u NO3 (nitrat) kojeg će apsorbirati biljke  :)

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #20 u: Ožujak 07, 2013, 18:26:40 poslijepodne »
Mislim da ću probati s jbl-om i to će onda biti to što se tiče testera za po4. Mislim žalosno je da firme proizvode testere koji nemogu očitati ono što bi trebali. Kažem možda sam ja dobio neki falš, zato sam i pitao ali kolko vidim i kod drugih je slična situacija.

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #21 u: Ožujak 07, 2013, 18:51:11 poslijepodne »
ja sam već uzeo po2 i no3 JBL-ove, ak ništa drugo bar mi skale dijeluju lakše za oćitat  :up:

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #22 u: Ožujak 07, 2013, 18:56:26 poslijepodne »
Jesi testirao možda no3 s poznatom koncentracijom?
Kolko je lakše za očitati rezultate?

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #23 u: Ožujak 07, 2013, 19:36:38 poslijepodne »
nisam još sa poznatom ali budem. Na no3 skali teško se vidi razlika između 5-10 ppm-a, dok na po4 skali je teško skužit razliku između 0,05 i 0,1 ppm-a, ali je bolje složen naćin gledanja jel se gleda odozgora kroz ćašoce i u jednu se stavi voda iz akvarija, a u drugu voda i reagensi




Offline MrCROant

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 272
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Rudeš
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #24 u: Ožujak 11, 2013, 10:56:25 prijepodne »
Ja sam kupio Tetrine , amonijak i nitrite ...

 Mjerio jucer i danas i sad je tesko reci koliko cega ima u vodi :)

mislim ... da mi je amonijak 0.3 - 0.8 a nitriti do 0.8  .... skale imaju ja mislim 5 boja ... i nikad nije boja u casici koja je na papiru ..tj. uvijek negdje izmedju pa onda gledam u to pola sata ne bi li pogodio koilko je cega ....

Isto sam negdje procitao da je bolje pod zaruljom gledati nego na danjem svijetlu ... al hebiga ... tesko je reci ..

Tak da mislim da je to cisto informativne prirode ... ili ima jako malo ili je jaako puno ..a ono izmedju je fakat tesko za oddrediti ...

Neznam sad koji su bolji ..... ovi na netu po vani hvale neki API test kit ... vjerovatno se moze na amazonu naruciti ...

Mozemo se changat za vodu pa jedan drugom izmjerimo pa da vidimo rezultate , to bi bilo zanimljivo :)

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #25 u: Ožujak 11, 2013, 11:12:44 prijepodne »
ma nemam volje više se zezat sa tim...  :) sad sam na JBL-ovim i to je to! Potrošio sam 500 kn na testere i ne mislim više! Sad ću malo mjerit i eksperimentirat sa gnojenjem, pa kad skužim akvarij i njegovu potrošnju više mi neće ni trebat  :up: tak da mi je dosta testera za neko vrijeme  :D

Offline MrCROant

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 272
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Rudeš
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #26 u: Ožujak 14, 2013, 16:01:45 poslijepodne »
Ima kaj novog, kakva je voda?

btw. .... jel imas za udjeliti svrdlastih puzeva mozda?

bili smo se dogovarili za subotu jednu ako se sjecas ali sam imao doma situaciju ..svi bolesni pa nisam nikud mogao van  :'(

Navratio bih po svrdlaste naravno ako imas kaj za udjeliti

thx!

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #27 u: Ožujak 14, 2013, 19:11:53 poslijepodne »
Ima kaj novog, kakva je voda?

btw. .... jel imas za udjeliti svrdlastih puzeva mozda?

bili smo se dogovarili za subotu jednu ako se sjecas ali sam imao doma situaciju ..svi bolesni pa nisam nikud mogao van  :'(

Navratio bih po svrdlaste naravno ako imas kaj za udjeliti

thx!
ja sam ih odvoio, i čekali su te, sad sa ih već dosta podjelio ali nađe se uvijek par komda

Offline MrCROant

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 272
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Rudeš
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #28 u: Ožujak 14, 2013, 20:42:38 poslijepodne »
Aj super, cimnem te sutra u neko doba pa se dogovorimo :)

Thx!

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #29 u: Ožujak 14, 2013, 20:48:47 poslijepodne »
...uzmi si samo nešto u šta ćeš ih stavit

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #30 u: Ožujak 24, 2013, 11:50:36 prijepodne »
Update:
JBL Phosphate (PO4) Sensitive = PRECIZAN

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #31 u: Ožujak 24, 2013, 12:01:15 poslijepodne »
...pa u svakom slućaju precizniji nego salifertovi (bar što se tiće slatke vode)

Offline MrCROant

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 272
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Rudeš
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #32 u: Ožujak 24, 2013, 12:22:10 poslijepodne »
Kakvi su ovi za nitrite , nitrate amonijak ..
vidim da je skala za nitrite precizna za razliku od tetrinih ..

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #33 u: Ožujak 24, 2013, 16:06:33 poslijepodne »
imam samo NO3, PO4 i PH 6.0-7.6 JBL-ove i oni su dosta dobri, tako da mislim da su i ovi drugi njihoovi dosta dobri

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #34 u: Travanj 12, 2013, 21:16:18 poslijepodne »
Kak se vi rješavate test tekućine kad napravite test. U sudoper? Pitam zato jer na testovima ima dosta upozorenja o tome da tekućina nebi trebala dospjeti u okoliš itd.

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #35 u: Travanj 12, 2013, 21:40:38 poslijepodne »
reciklažno dvorište?

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #36 u: Travanj 12, 2013, 21:53:26 poslijepodne »
...u wc, a di bi sa njom?  :roll:

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #37 u: Travanj 12, 2013, 22:32:47 poslijepodne »
Postoji data sheet koji objašnjava kako odložiti to na siguran ančin za okoliš...na jbl-ovim stranicama... da si pročitao upute vidiš da je visoko toksično pogotovo za vodeni svijet..tako da wc školjka možda i nije najbolja opcija.

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #38 u: Travanj 12, 2013, 22:45:34 poslijepodne »
Postoji data sheet koji objašnjava kako odložiti to na siguran ančin za okoliš...na jbl-ovim stranicama... da si pročitao upute vidiš da je visoko toksično pogotovo za vodeni svijet..tako da wc školjka možda i nije najbolja opcija.
...jel, a di je ti baciš? Ajde baš me zanima?  Ti mora da imaš neki specijalni kontenjerčić di to skupljaš i onda kad skupiš 10 litara nosiš to nekam da "oni to ekološki riješe"  :D :rolleyes:   Kaj se sve baca u kanalizaciju, ovo je sitnica!? ...tak da ne vjerujem da ću sa tim izazvat ekološku katastrofu  :D

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #39 u: Travanj 13, 2013, 13:27:26 poslijepodne »
Bacam je isto kao ti, i baš sam zato postavio upit da vidim dal netko na neki drugačiji način to odlaže (oni spominju eto, nekakvo izlijevanje na pijesak pa onda valjda pijesak to upije itd.), sigurniji način, sigurno nisu upozorenja bezveze na uputstvima i na kutiji. A nisam kemičar i neznam koliko bi ta uputstva shvatio "ozbiljno".

A ti vjerovatno i motorno ulje bacaš u svoju wc školjku bez razmišljanja. Pa valjda čovjek može pitati, možda se netko od kemičara eto javi pa kaže nema brige bacaj to di hoćeš ili da bi ipak bilo uputno nekako se drugačije toga riješiti.

A da znam da će biti smrtonosno za vodeni svijet, sigurno da bi razmišljao i o kontejnerčiću kako ti to kažeš.

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #40 u: Travanj 13, 2013, 16:01:20 poslijepodne »
Bacam je isto kao ti, i baš sam zato postavio upit da vidim dal netko na neki drugačiji način to odlaže (oni spominju eto, nekakvo izlijevanje na pijesak pa onda valjda pijesak to upije itd.), sigurniji način, sigurno nisu upozorenja bezveze na uputstvima i na kutiji. A nisam kemičar i neznam koliko bi ta uputstva shvatio "ozbiljno".

A ti vjerovatno i motorno ulje bacaš u svoju wc školjku bez razmišljanja. Pa valjda čovjek može pitati, možda se netko od kemičara eto javi pa kaže nema brige bacaj to di hoćeš ili da bi ipak bilo uputno nekako se drugačije toga riješiti.

A da znam da će biti smrtonosno za vodeni svijet, sigurno da bi razmišljao i o kontejnerčiću kako ti to kažeš.
pa onda nabavi kontentenjerčić  :up: a ulje ostaje kod mehanićara, tak da ne znam kaj on radi sanjim  :rolleyes: al mogu ga pitatat pa ti javim  :D

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #41 u: Travanj 13, 2013, 16:24:52 poslijepodne »
Ajd pitaj i obvezno javi  :d026:

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #42 u: Travanj 13, 2013, 16:35:16 poslijepodne »
...evo zvao sam ga i veli da ga skuplja u bačve, pa se prek zime grije na njega  :e050:  

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #43 u: Travanj 13, 2013, 16:59:09 poslijepodne »
Daj ga pitaj hoće uzeti ovu iskorištenu tester tekućinu...ja mislim da bi dobro gorila  :devil-smiley-029:

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #44 u: Travanj 13, 2013, 17:01:41 poslijepodne »
Daj ga pitaj hoće uzeti ovu iskorištenu tester tekućinu...ja mislim da bi dobro gorila  :devil-smiley-029:
je... ko lud je, daj ti svom  8)

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #45 u: Travanj 13, 2013, 17:10:45 poslijepodne »
Nudim ali neće kaže da se boji palit da ne uđe u okoliš  :hat3:

Offline ent

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 592
  • Spol: Muški   Lokacija: Našice
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #46 u: Travanj 13, 2013, 18:57:28 poslijepodne »
Vama je baš dosadno  :trampoline:

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #47 u: Travanj 13, 2013, 20:35:55 poslijepodne »
Vama je baš dosadno  :trampoline:
...a to ti je tak  8)

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: preporuka za testere?
« Odgovori #48 u: Travanj 20, 2013, 13:43:48 poslijepodne »
I JBL Nitrat test dovoljno precizan..
Zasad mogu reći da sam super zadovoljan s njihovim testerima i što je najbitnije laganim razlikovanjem boja skale...za razliku od saliferta za koji nemogu reći isto..