Travanj 25, 2024, 10:28:36 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: razne mutne vode  (Posjeta: 6055 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
razne mutne vode
« u: Ožujak 21, 2004, 10:04:00 prijepodne »
bok svima.ja sam neki dan ima pravu baru u akvariju.to sam relativno riješio sa generalkom ,voda mi je i sada mutna ali ne kako je bila neznam koja je to boja pa sam zato dao ime temi --razne mutne vode--.zanima me jedna stvar ima reznih zamućenja vode od zelene ,magkaste,onako kakva je moja bila smeđe zelana,žućkasta zanima me zbog ćega se to dešava---znam zbog ćega zbog biotopa u akvariju.ma, neznam kako bi se izrazio puna glava mi je svega.svi ti oblici vode dali ih sve izaziva to što narušimo bitop akvarija ili ima još nešto ili neka zamućenja dolaze zbog neki drugih stvari --nadam se da me možete pratiti jer me stvarno to pere pa se nemogu koncentrirati i ona što sam mislio pitati zaboravio sam.dali postoji stvarno neki preparat koji to riješava ,meni u mom slućaju nije pomoglo ,meni je voda svakim danom bila sve smeđija.rekli su da ćekam ,jesam ali poboljšanja nije bilo.sumljam da sam stvarno tolko narušio biotop akvarija da nije nešto drugo ,da nije došla neka bakterija luda pa sve uništila ,neznam lupetam.samo bi htio da toćno znam ..znamo - šta toćno ali toćno ,ne ono probaj ono ili ovo kako se trebamo postaviti prema tome ako koga zadesi znate i sami da je to totalna katastrofa kad si nemoćan a neznaš što napravit.neznam ako me je ko shvatio što sam htio reći jer me stvarno to nervira.ako ima neki biolog ,kemićar nezna bilo ko da nam može reći --kad ti je voda maglasta to je normalno sam će se razbistriti,ako je zelena treba to i to ....,ako je ko kod mene to ti je zbog toga i toga ... eto toliko i nadam se da ste pohvatali što sam htio reći ako mi još nešto sine u glavu javit ću se opet.hvala i bok.

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
razne mutne vode
« Odgovori #1 u: Ožujak 21, 2004, 10:17:00 prijepodne »
i još nešto sad ovo šta ću provalit bit će totalna glupost ali sumljam na sve ja sam u zadnje vrijeme stalno sliko akvari možda onaj blic na fotiću utjeće na nešto možda to svjetlo napravi neki poremečaj u akvariju znam da je pitanje totalna glupost ali onda znate kao je meni kad sumljam i na to .nisam budala ali stvarno sumljam na sve.

Offline Mario

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 800
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Rijeka HR
razne mutne vode
« Odgovori #2 u: Ožujak 21, 2004, 11:06:00 prijepodne »


Jučer sam i ja napravio generalku jer nisam uspio riješiti problem mutne vode na drugi način. Za sad je sve u redu i nadam se da će tako i ostati.


Voda mi je bila mutna sigurno dva tjedna i nakon svih mogučih tretiranja, takva je i ostala.
Rijeka - Hrvatska

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
razne mutne vode
« Odgovori #3 u: Ožujak 21, 2004, 11:39:00 prijepodne »


 Sigurno zbog tog cestog fotografisanjai upotrebeblica, akvarijum dobija previse svetlosii dolazi do pojave zelenih algi.....


Ha.ha.haha.. Salim se ( bojim se neko ce to shvatiti ozbiljno) Cichlid, malo sam se nasalio ( neces zameriti)ali hocu stvarno da te pitam da li je mozda u pitanju lose postavljen akvarijum u sobi, hocu reci da li mozda direktni suncevi zraci dopiru do tvog akvarijuma? To isto moze biti razlog sto ti se voda stalno zeleni.


 Evo ja cu ti navesti sta sve moze da napadne od algi tvoj akvarijum:


- Braon alga Diatomae - simptomi su svetlo braon pecati na kamenju i biljkama. Leci se tako sto cemo pojacati osvetljenje.


- Plava alga Cyanophyceae - simptomi su morsko zeleni pecati onako sluzavi. Ova alga napada biljke,kamenje i stranice akvarijuma odnosno staklo.Leci se Tripaflavinom.


- Zelena alga Chlorophyceae - simptomi su veoma poznati akvaristima tako sto akvarijumska voda dobija zelenu boju koja se tesko uklanja.Ove alge je tesko odstraniti jer se uvek vracaju. Najbolje je nabaviti dobre cistace stakla kao sto su Ancistrusi i sl.


- obicna zelena alga - simptomi su pojavljivanje zelenih pecata na povrsini vode koji su sluzavi. Uklanjanje je takodje tesko i mora se odredjena kolicinavode vrlo cesto menjatii to u kratkim vremenskim intervalima. Razlozi su ,djubrenje akvarijumske vode radi akvarijumskog bilja.


 - koncaste alge ( spadaju u zelene alge) - simptomi su ti sto te koncaste zelene alge napadaju mlade biljke i sprecavaju njihovonapredovanje. Odklanjanje ovih algi je vrlo tesko i obavlja se mehanicki, znaci moramo ih mi sami odklanjati.


- lebdece zelene alge - voda izgleda mutna.Razlog je prejako osvetljenje i hranljivo dno. Uklanja se tako stose smanji svetlost i ubacuje se ultra-ljubicasto osvetljenje uz delimicno menjanje vode.


- bradate crvene alge Rhodophicaea - najcesce napadaju listove bilja po celojnjihovoj povrsini. Isto se uklanjaju mehanicki uz delimicno menjanje vode.


 Mislim da ces seCichlidsnaci u ovome i da ce ti biti od koristi.


 






Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
razne mutne vode
« Odgovori #4 u: Ožujak 21, 2004, 15:09:00 poslijepodne »
ma kaj bi se ljutio i sam sam reko da je to glupost ali više neznam na kaj da sumljam ja nemam alge vidljive u akvariju ni po staklu nema alge,ali sam primjetio kad ujutro upalim svjetlo koda je voda malo bistrija ali kako dan prolazi koda se muti sve više,šta napravit voda mi nije zelena ,nakako ima izgledžuckasta kao kad stavite pjesak pa on pusti boju . daj fauna ako znaš riješenje šta napravit kaži.možda je neka bakterija,jer alge nemam bar ne vidljive , riba je dobro možda ne plivaju kao nekad ali mislim da im ne smeta ovakva voda.na akvari ne lupa sunce a sumljam da mu televizor smeta.ja sam napravio generalku u akvariju i bilo je ok ali dodavo sam kvarc pjesak ,sad neznam jer je od toga opet postala mutna a i to me tolko ne brine već zašto se ne bistri .možda je pumpa,ali baca vodu gore na ispust pa onda valjda radi.neznam .hvala i bok i nemojte fotkat akvari

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
razne mutne vode
« Odgovori #5 u: Ožujak 21, 2004, 15:22:00 poslijepodne »
sad gledam malo bilje i vidim na anubiasu congensisu nešto smeđe po listu ali dali je to alga a i ovaj di sam ga kupio je reko da on ima tako šareno lišće.sad vidim i po kamenu ali teško to primjećujem zato što je kamen taman.pa ako je to što si naveo gore -- ona alga što se mora pojaćati svjetlo-- ali kako će mi to razbistriti vodu , neznam pitam kaj je to sve povezano.a da ja otvorim prozor pa da ga osvjetlim ..

Offline Mario

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 800
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Rijeka HR
razne mutne vode
« Odgovori #6 u: Ožujak 21, 2004, 15:57:00 poslijepodne »


Nije mi jasno da ti se uspjela zamutiti u ovako kratkom vremenskom periodu od kad si napravio generalku.


Da li si napravio pravu generalku (sve izvadio i oprao) ili si samo vodu promijenio?
Rijeka - Hrvatska

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
razne mutne vode
« Odgovori #7 u: Ožujak 21, 2004, 16:07:00 poslijepodne »


 Cekaj, prvo da rascistimo neke stvari.


 Mozes li opisati kako si formirao u filteru medije?Da li si posebno instalirao rasprsivac sa vazdusnom pumpom? Kako hranis i koliko kolicinski dajes hrane ribama? Da li si nesto sipao od preparata za pripremu vode? Da li cesto menjas i koliko menjas vode?( Ako si u samom startupustanja akvarijuma u pogon,menjao svaki dan vecu klocinu vode, to ti je razlog sto ne moze da se izbistri voda.)


 Hajde sad sve to opisi najkrace sto mozes, pa da vidimo da li postoji negde propust.

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
razne mutne vode
« Odgovori #8 u: Ožujak 21, 2004, 16:25:00 poslijepodne »
ovako.zadnje, prije tri tjedna sam izvadio samo panj iz akvarija i oćistio filter vanjski.reko onda ,idem i vodu zamjeniti tu sam malo prenaglio akvari ima 460 l ja sam izmjenijo skoro 200l možda sam fulo za 10 -- 20 litara.i od tada je kuršlus.filter mi je složen -fuval 403- ima tri komore-gledam sada odozdola prema gore- keramika najdoljnja ,vata srednja komora i gornja komora vata sa ugljenomi .ribe hranim dva puta ali stvarno malo ,sad još i manje.raspršivać imam u akvariu powerhesd 802 sa doljnjim filterom.preparati klasika aqutan i nitrivec.a vodu mjenjam kada mi je bilo sve uredu svaki dva tjedna oko stotinjak mlitara možda nešto manje.temperatura 25,svjetlo dvije lampe po 40w.to je to hvala fauna.

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
razne mutne vode
« Odgovori #9 u: Ožujak 21, 2004, 16:30:00 poslijepodne »
stvarno nezna rijeko šta da kažem nikad mi se to nije desilo a opro sam sve i stavio novi pjesak sve novo koda voda nema ,kako bi rekao života žuckasta maglasta ,neznam kaj da velim.

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
razne mutne vode
« Odgovori #10 u: Ožujak 21, 2004, 16:33:00 poslijepodne »
ali zanimljivo je to što koda nema napretka koda je svakim satom sve gora .mjesto da se bistri ona se zamagljuje još više

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
razne mutne vode
« Odgovori #11 u: Ožujak 21, 2004, 16:55:00 poslijepodne »


 Pokusaj da zamenis u filteru medije, sinteticku vatu i obavezno aktivni ugalj ako nije menjan skoro. Nemoj puno da uznemiravas vodu , tu mislim na cesto dolivanje vode. Pokusaj isto tako u samom startu da manje hranis ribe ( jednom dnevno) Prvih dana pustanja u rad akvarijuma ( kada je sve novo u akvarijumu)ne treba ubacivati odmah ribe. Tih prvih dana rada akvarijuma , u filteru dolazi do izrazaja hemijsko preciscavanje vode i uskladjivanje hemijskih parametara vode. Veoma je vazno da u tim momentima imas dobar aktivan ugalj i obavezno moras imati nov aktivan ugalj ,ne koriscen.


 Mislim da znas sta sam hteo da kazem.