Travanj 24, 2024, 21:30:13 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Tko je tu lud?!  (Posjeta: 1925 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jeja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Tko je tu lud?!
« u: Ožujak 15, 2004, 22:35:00 poslijepodne »


posto mi je sve ovo novo i raspitujem sve na strane,danas tako ja na poslu pricam s puno zara i veseljakako mi sve lijepo funkcionira i kaze mi kolega kako se on vec 12 godina bavi akvaristikom.Ja naravno u cudu jer radimo zajedno vec 5 godina a nikada to nije spomenuo.I tako uz pricu pitam ja njega koliko cesto mjenja 1/3 vode?


a on meni:"pa,svake 2 godine,ja ti imam filter i cistace i ne trebam uopce mjenjati vodu a kada je i promijenim onda je prokuham.


MOLIM?!
Velika Gorica/HR

Offline Mario

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 800
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Rijeka HR
Tko je tu lud?!
« Odgovori #1 u: Ožujak 15, 2004, 22:44:00 poslijepodne »


To sam i ja čuo par puta, ali mislim da je u svakom slučaju bolje češće nego rijeđe mijenjati vodu.


Vjerojatno s vremenom, kad čovjek nauči ispravno hraniti ribice, koristiti razne filterske medije, imati određene i ne veliki broj ribica, dovoljnu količinu i pravu vrstu biljaka, ta izmjena vode se može sve rijeđe i rijeđe prakticirati.


Za sad ti radi po školski!
Rijeka - Hrvatska

Offline kukurjek2002

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1872
    • http://www.geocities.com/lighters_nice/
Tko je tu lud?!
« Odgovori #2 u: Ožujak 15, 2004, 22:47:00 poslijepodne »
cuj jeja ja sam oho godina u akvaristici ali nikad nisam imao prilike do ovog foruma da sa ljudima u toj mjeri razmjenjujem misljenja i ucim.E pa sad vidi ja sam godinama samo doljevao vodu koja ispari i mozda vjeruj mi pa jednom u godini kod ciscenja generalnog mijenjao 2/3 vode, ima jedno staro pravilo koje kaze da uvijek moras u akvarijumu ostaviti minimum 1/3 vode.Vjerovala ili ne nije bilo nikakvih problema i sve je sljakalo ok,ali sada od kako sam pojacao svijetlo zbog biljki pocele su i alge da bujaju pa sam poceo da cistim dno i mijenjam sedmicno vodu i alge su nestale vrlo brzo,ja malo razvuko ali to je moje iskustvo koje je vjeruj mi steknuto za puuuuno godina,znaci moguce je,niko nije lud
Oh sto te volim joj

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
Tko je tu lud?!
« Odgovori #3 u: Ožujak 15, 2004, 22:49:00 poslijepodne »
a sta mislis kako je meni......

Offline jeja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Tko je tu lud?!
« Odgovori #4 u: Ožujak 15, 2004, 22:54:00 poslijepodne »


Danas mi je u jednoj trgovini receno da jedan tjedan mjenjam vodu a drigu cistim filter.Nikada u istom tjednu i jedno i drugo!


Jel to po skolski?
Velika Gorica/HR

Offline kukurjek2002

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1872
    • http://www.geocities.com/lighters_nice/
Tko je tu lud?!
« Odgovori #5 u: Ožujak 15, 2004, 22:57:00 poslijepodne »
A sta rece koji filter imas,ako je vanjski kanister ako nema nekih drasticnih pojava u vodi jednom mjesecno je ok moguce i rijede kad se ustali akvarijum
Oh sto te volim joj

Offline jeja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Tko je tu lud?!
« Odgovori #6 u: Ožujak 15, 2004, 23:09:00 poslijepodne »
Joj,ne znam kak se zove.Dolje je nekakva zelena spuzvica pa neka plava pa aktivni ugljen i gore je vata ili tako nesto!To sam dobila uz akvarij(Juwel rekord 60)
Velika Gorica/HR

Offline Beli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 163
    • http://www.greenhousemm.com
Tko je tu lud?!
« Odgovori #7 u: Ožujak 16, 2004, 01:06:00 prijepodne »
Nema to veze, ljudi moji... kakve veze ima kad cistis filter, a kada menjas vodu.
Voda treba da se menja 1-2 puta sedmicno, mislim, ako hoces da drzis diskuse. Posto su oni jedni od najzahtevnijih riba, to odmah dovodi do zakljucka da je DOBRO menjati vodu jako cesto. Do duse, 1/4 vode svaka 4-5 dana je ideal.

Sto se filtera tice, pravo ciscenje filtera se sastoji u tome sto ces samo da izbacis perlon vatu i stavis novu. Ostalo NE DIRATI (ako nije aktivni ugalj), i NE ISPIRATI pod cesmom, jer hlor pobije sve bakterije.
S postovanjem
Emil Beli

Offline kukurjek2002

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1872
    • http://www.geocities.com/lighters_nice/
Tko je tu lud?!
« Odgovori #8 u: Ožujak 16, 2004, 16:15:00 poslijepodne »
pa nikakve veze osim sto obadvoje uticu na zivotnu sredinu u akvarijumu,ja postijem tvoje misljenje ali to je jos uvijek tvoje misljenje iz iskustva,ucenja.... ali ti to navodis kao cinjenice ali u praksi to nije uvijek tako,znas ono u dva akvarijuma pa cak i kad su ista stvari se mogu odvijati totalno drugacije
Oh sto te volim joj

Offline Beli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 163
    • http://www.greenhousemm.com
Tko je tu lud?!
« Odgovori #9 u: Ožujak 16, 2004, 17:16:00 poslijepodne »
Ma to jeste. Nema 2 iste stvari, samo bakterije su bakterije. Hlor ih ubija. Ako cesto peres, pobices ih, a treba nedelje da se nakupe ponovo u efikasnom broju... to je to. Cinjenica.
S postovanjem
Emil Beli

Offline Tuljan

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1504
Tko je tu lud?!
« Odgovori #10 u: Ožujak 16, 2004, 22:27:00 poslijepodne »
Kad bi bakterije zaista bile tako osjetljive kako vas večina ovdje vjeruje život bi medicinarima bio puno jednostavniji.
ZAGREB-SESV. KRALJEVEC/HRVATSKA