Travanj 26, 2024, 15:23:56 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Mikro i makro elementi  (Posjeta: 1860 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mountain36

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Zagreb
Mikro i makro elementi
« u: Svibanj 25, 2011, 09:08:09 prijepodne »
Imam problem s biljem.Radi se o 54l akvariju.Prije jedno deset dana sam poceo ubacivati KNO3,K2SO4 i Profito za mikroelemente,povecao rasvjetu na 40W koja gori od 8-13h i od 15-20h,slozio diy CO2 u prosjeku baloncic po sekundi ali bas i ne vidim neko poboljsanje.
Jucer sam istestirao CO2 sa JBL Permanent testom i pokazuje da je ok(tamno zelena boja je u drop chackeru,makro i mikro eemente izmjenjujem po danima i dodajem ih navece kad ugasim rasvjetu,dali bi trebao testirati nitrate i fosfate i trebaju li moje biljke zeljezo ili je dovoljno ono iz Profita?Evo koja slika:

http://img845.imageshack.us/img845/6454/imag0027k.jpg
http://img641.imageshack.us/img641/3665/imag0028dy.jpg
http://img163.imageshack.us/img163/2360/imag0029po.jpg

Offline jurica75

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 826
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: sisak
Odg: Mikro i makro elementi
« Odgovori #1 u: Svibanj 25, 2011, 09:29:04 prijepodne »
Za početak dobar dan! Daj popuni sve podatke na profilu,da svi znamo s kim pričamo
1.Gnojiš aq koji i nema bilja,tučeš svijetlo 2x5h trpaš co2-kome?Jedino što ti raste je zavidna kolekcija algi
2.Napiši malo detaljnije aq-podloga,setup,bilje,živ,bla
Prvo posadiš manjezahtjevno,brzorastuće bilje-hr podloga?
.Svjetlo ostavi za početak nekih 6h u kom,pa polako podiži kako bilje raste do nekih 8h-dosta ti je jaka rasvjeta za tu litražu
Kako ti se prvo bilje prihvati,sadi dalje,što ti se svidja
Kad ti se sve primilo,možeš pomalo dodavati gnojivo-uz co2
Nema ti koristiti gnojivo i jaki fotoperiod za ovo malo bilja,samo zlo radiš

Offline mountain36

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Mikro i makro elementi
« Odgovori #2 u: Svibanj 25, 2011, 14:32:34 poslijepodne »
Moja isprika.Imao sam do sada mali akvarij 30l i guppy-e u njemu jer nisam imao gdje staviti veci akvarij kao sto sada nemam gdje staviti veci od 54l koji mi je dao ideje da nesto radim sa njim ...
Do sada sm drzao samo toplovodne ribice ne baveci se previse biljem do sada.Poceo sam pratiti cjelu stvar ali s obzirom da sam jos novi trebam pomoc i unaprijed se ispricavam na glupim pitanjima kao sto su(na profitu pise 1ml na 50l tjedno,dali koristiti makrolemente(kno3,k2so4),trebam li zeljezo za biljke,imam 15w neonku i stednu 25w 6500K,CO2 je diy 1 balon u sekundi,rasjeta gori deseet sati od 8-20h sa razmakom izmedju 13-15h.Podloga mi nije zemlja vec nekakav supstrat iz zoo vili-a ne sjecam se kako se zove ...
Imam zelje dobiti biljni akvarij sa ribicama pa bih molio ako mi mozete pomoci

Offline Trole

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 123
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Mikro i makro elementi
« Odgovori #3 u: Srpanj 17, 2011, 14:52:28 poslijepodne »
Utrpaj jos brzorastuceg bilja,Na profitu pise 1ml na 50l daje toliko i toliko ppm-a.Odi na Chuchov kalkulator tamo ces upisati sve svoje parametre i dobiti ces kako se i na koliko vode mjesa k2so4 i ostali praskovi,pa tako i za mikroelemente.Sve u svemu dodaj bilja neznam lupetam,hm,rotalu to ti brzo raste a imas dosta svjetla tako da nemas beda.