Travanj 20, 2024, 01:06:54 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Mutna voda u tanku sa zlatnim ribicama  (Posjeta: 3596 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline početnik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
Mutna voda u tanku sa zlatnim ribicama
« u: Veljača 09, 2004, 13:43:00 poslijepodne »
Molim pomoć ...
U tanku od 30 l imam tri male zlatne i jednog hladnovodnog čistača, kutni unutarnji filter i gustu vodenu kugu.
Prije dva dana sam im promijenila jednu trećinu vodei očistila filter (radim to jednom tjedno već dva mjeseca). Do sada je to više manje funkcioniralo bez frke - voda je bila skoro cijeli tjedan bistra, no ovaj put mi se čini da je bijelo mutna bez nade da će se razbisriti.
Kaj da radim. Pretpostavljam da se svačega zavuklo u podlogu ali ne znam kako da to riješim. Pretostavljam da ne smijem isprazniti cijeli akvarij, ali ne mogu ostaviti ribe u ovako mutnoj vodi, ili ??...
Molim neki savjet da mogu odmah postupiti po naređenju mudrijih i iskusnijih.
Hvala unaprijed
 

Offline dejky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 62
Mutna voda u tanku sa zlatnim ribicama
« Odgovori #1 u: Veljača 09, 2004, 19:43:00 poslijepodne »


e ovako, ja se isto bavim držanjem zlatnih ribica i reći ću ti da je kriva podloga! Sa zlatnim ne ide sitan pijesak i šljunak nego krupno kamenje! U tvom slućaju su se ostaci hrane i kakice zavukli pod podlogu a filter ih nije mogao počistiti! Njihovim raspadanjem je došlo do bujanja bakterija i voda se zamutila! Najbolje je da izbaciš sitnu podlogu jer ti ona pravi probleme!


Recimo moj akvarij je jednostavno uređen,ja podlogu ni nemamnego par kamenih oblutaka na dnu, po koju biljku, drvo i spilju! Nemam unutarnji filter nego vanjski hang on!Ta vrsta filtera sudobri za zlatne ribice!





 

Offline početnik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
Mutna voda u tanku sa zlatnim ribicama
« Odgovori #2 u: Veljača 10, 2004, 09:27:00 prijepodne »
O.K. ajmo sada pitanje 2.
Kaj bi bilo manje štetno za ribice:
1. Isprazniti akvarij, sačuvati vodu (ili jedan njezin dio) i isprati postojeću podlogu

ili

2. Izbaciti staru podlogu i metnuti novu (krupniju).
U slučaju pod 2. da li bi trebalo isto tako sačuvati jedan dio vode ili mogu promijeniti 100%.
 

Offline jasenka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 372
Mutna voda u tanku sa zlatnim ribicama
« Odgovori #3 u: Veljača 10, 2004, 13:20:00 poslijepodne »
Dovoljno ti je staru podlogu dobro isprati,a što se tiće stare vode, pošto su to zlatne i akvarij je mali ja bi da sam na tvom mjestu priredila ponovo vodu (ostavila da odstoji malo i stavila sredstva u nju).Možda bi ti bilo dobro za prvu ruku postaviti i aktivni ugljen u filter(ako ga već nemaš), tek toliko da ti iskristalizira vodu u akvariju.
 

Offline početnik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
Mutna voda u tanku sa zlatnim ribicama
« Odgovori #4 u: Veljača 10, 2004, 13:36:00 poslijepodne »
Hvala Jasenka, učinit ću upravo to.
Nakon početnih ubojitih samostalnih pokušaja prvo sve ispitam, pa onda radim. Ne mogu podnijeti niti jednu mrtvu ribu.
Imala sam aktivni ugljen u filteru, ali sam ga pri zadnjem čišćenju izvadila i nisam stavila novi. Možda je i to djelomično razlog mutnoj vodi.
Anyway, priredit ću danas vodu, a sutra u akciju.
Thanks.
 

Offline Xena

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 857
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Čakovec
  • Ciklidić
Mutna voda u tanku sa zlatnim ribicama
« Odgovori #5 u: Veljača 10, 2004, 22:56:00 poslijepodne »


Ja sam imala isti problem u početku,ali uz savjete akvarista-prijateljaiz ovog foruma uspjela sam donekle ukloniti probleme u mom akvariju sa zlatnim ribicama.Voda mi je bila mutna i užasno je zaudarala samo nakon dan,dva poslije promjene vode.Tek kad sam dobila savjet na forumu da filter ne perem pod vodom iz vodovoda, nego u akvarijskoj ida ne mjenjam svu vodu,počelo se stanje poboljšavati.Da ne zaboravim, pomaže i usisavanje dna akvarija i to što nemam sitan šljunak.Čak sam kupila veći akvarij što se bez foruma ne bih usudila.