Ožujak 28, 2024, 14:41:16 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: ah taj nitrivec...  (Posjeta: 3176 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bubica78

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Ženski   Dob: 45
ah taj nitrivec...
« u: Veljača 12, 2005, 20:26:00 poslijepodne »

Tekst mi je poslao eubi na eng,pa sam ga ja skratila i prevela.

Produkti koji sadržavaju poeetne kolonije treba izbjegavati, jer se kasnije mogu javiti problemi kao zamuaena voda i problemi sa algama.Ti produkti se temelje na dvijema bakterijama: NITROMONAS i NITROBAKTERIJA .Me?utim u novijim istraživanjima je pokazano da u sazrelim slatkovodnim akv, nema tih bakterija vea NITROCOCUS i NITROSPIRAS.Pa stoga ispada da se prodaje kriva bakterija.Opaenito su ti preparati nepouzdani ili usporavaju ostvarivanje nitrifikacije u akv.A bez obzira na sve, davanje bakterija i njihova kolonizacija treba vremena.

Pa prema tome ja vas pitam sta je jednostavnije te preparate štancat u akv, nego prieekati 2 tj-4 tj?
Začin  mora teći.

Rijeka/Kozala

Offline D.I.T.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1004
ah taj nitrivec...
« Odgovori #1 u: Veljača 12, 2005, 20:46:00 poslijepodne »


zanimljivo...ja prvi put eujem za te nove bakterije jer je opae poznato na nitromonas i nitrobacter vrše proces kruženja dušika. Oeito je još nepoznanica u svijetu akvaristike
Zagreb/Ravnice

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
ah taj nitrivec...
« Odgovori #2 u: Veljača 12, 2005, 21:50:00 poslijepodne »





Vraćam se odmah - Godot

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
ah taj nitrivec...
« Odgovori #3 u: Veljača 12, 2005, 23:33:00 poslijepodne »


chubby je poznati skeptik, ali i peela radilica što se proueavanja akvaristieke problematike tiee...ovo se treba proueit..

chubby, crni sine, pa što ne podijeli s nama ovo?


Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
ah taj nitrivec...
« Odgovori #4 u: Veljača 13, 2005, 10:43:00 prijepodne »
... nemam pojma o ovome ... chubby, davaj 'vamo informacije!
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
ah taj nitrivec...
« Odgovori #5 u: Veljača 13, 2005, 12:11:00 poslijepodne »


 Uh.. ne bih da se uvlacim u raspravu oko ove teme ali moram da iznesem neka moja zapazanja u vezi Nitrivec-a .


 Ja sam mnogo puta koristio i vise puta testirao Nitrivec sa mojim akvarijumima. Da ne objasnjavam ceo postupak testiranja samo cu reci da u tim testovima nisam vrsio mikrobiolosku analizu vode jer nisam imao mogucnosti za to. Uporedni testiraniakvarijumi svaki put su pokazivali potpuno iste rezultate a to je da Nitrivec bocice apsolutno imaju efekat na ubrzano cikliranje akvarijuma. A sada koje su tu bakterije da li su to zaista nitromonas initrobacter ili neke druge bakterije, ja nisam imao mogucnosti da ispitam.


 A za takvu novu informaciju sto je chubby pokazao , to znam i meni jednom poslao da procitam , sto ja nisam hteoodmah da prihvatim iz vise razloga.To su samo neka istrazivanja jednog dela naucnih ljudi koji su taklo dosli do svojih saznanja , drugi deo naucnih ljudi (mnogo veci) i dalje cvrsto drze svoj stav danajbitnije bakterije u razgradnji NH3 NO2 i NO3 subas nitromonas i nitrobacter.


Nisam hteo da polemisem oko tih stavova ali sam hteo da iznesem moja neka iskustva sa tim Nitrivecom koji mi daju za pravo da verujem onoj drugoj i vecoj polovini naucnih ljudi.


Edited by: Fauna

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
ah taj nitrivec...
« Odgovori #6 u: Veljača 13, 2005, 13:20:00 poslijepodne »
Meni se daleko bolje pokazao Hagenov "Nutrafin Cycle". Inaee korištenje ovih preparata rabim samo u slueaju nakon eventualnih bolesti i promjene medija u filterima zbog toga kao i veae zamjene vode + malo jaee pranjespužvi .

Za sada imam samo pozitivna iskustva, naroeito sa "Nutrafin Cycle-om".
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline bubica78

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Ženski   Dob: 45
ah taj nitrivec...
« Odgovori #7 u: Veljača 13, 2005, 13:37:00 poslijepodne »


bakterije nitromonas i nitrobacter imaju udjela u procesu nitrifikacije, ali se pokazalo da nisu one te koje su" bitne", ako se to tako može reci.Pod onim gore kada sam napisala da ih nema, nisam mislila da ih uopae nema, nego da su one druge bak zastupljenije.


Ali pitam ja Vas ili faunu?, da se razviju bak. treba im kisika (kojeg ima u akv.), i amonijak(od kuda, u akv ga nema ili ga unosite sa preparatom)


I ajde pretpostavimo da imamo prave bakterije, na koju foru se proces cikliranja može završiti u par dana? sa tim pitanjem želim reai da ae biti isto vrijeme da se ciklus uspostavi prirodo i umjetno, možda par dana više manje.ili fauna ima druge rezultate.


jesta da je eubek nihilista, ali eto vidiš da ljudima šalje okolo ljubavna znanstvena pisma i nitko ga ne šljivi


Začin  mora teći.

Rijeka/Kozala

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
ah taj nitrivec...
« Odgovori #8 u: Veljača 13, 2005, 15:42:00 poslijepodne »
 Rekao sam da necu da polemisem ponovo na ovu temu samo cu kratko odgovoriti da u startnomakvarijumu ima i O2 i NH3. Cenim cubekovo rezonovanje i ne zameram mu nikada kada se ne slaze sa mojim stavovima , to je jedini razlog sto ne zelimsada da objasnjavam zasto sam ja dosao do takvih zakljucaka koji se razlikuju od njegovih. Kada bude dosao kod mene na pivo i meze, tada cemo ukrstiti misljenja i doci do konacnih rezultatai razumnog objasnjenjanitrifikacije u nasim akvarijumima.

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
ah taj nitrivec...
« Odgovori #9 u: Veljača 13, 2005, 15:47:00 poslijepodne »
Citat: Fauna
.. pivo i meze ...


... s ovim preparatom se taj eas zaciklira "akvarij"
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline Tuljan

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1504
ah taj nitrivec...
« Odgovori #10 u: Veljača 13, 2005, 18:24:00 poslijepodne »
1. Pitanje je koje spore bakterija se nalaze u Nitravecu. Naime vjerujem da su za pripremu preparata uzete starter kulture iz filtera pa je sasvim moguee da u poeetku nisu pravilno identificirane vrste bakteriaj kojima pripadaju s sad ako i jesu nije iz marketinških razloga mijenjano ustaljenog vjerovanja. (možda bi skeptici poput Fauna prestali kupovati preparat   ) Osim toga JBL na svom proizvodu navodi da imaju 7 vrsta bakterija unutra.
2. Ako to i jesu nitromonas i  nitrobacter bitno je da zapoenu proces kasnije ih vjerojatno zbog za njih povoljnijih uvjeta u akvariskim filterima zamjenjuju  NITROCOCUS i NITROSPIRAS. Njihova zamjena NE može biti u nikakvoj korelaciji s procvatom algi jer se doga?a postepeno.

Bubica jedino u 100% sterilnom akvariju nema bakterija. Eim unutra dodaš nekakav biološki materijal (ribe, biljke, pijesak, zemlju) poeinje biološka razgradnja usljed bakterija koje si donjela unutra s samim tim materijalom. Prvi produkt razgradnje je amonijak.Ot tud sve ide dalje.
ZAGREB-SESV. KRALJEVEC/HRVATSKA

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
ah taj nitrivec...
« Odgovori #11 u: Veljača 13, 2005, 18:40:00 poslijepodne »


A ja za nešto što se u stvari samo stvori u akvariju ne bih nit neeu bacati ni kune.Šta je akvaristika,akvaristika jeste divan hobi u kome nema žurbe.


I sad se ja pitam ,zašto nešto požuravati,kad se to stvori prilikom nekog procesa tako reei samo od sebe,da to su takozvane korisne ilti nitrifikacione bakterije.


Te se u novoformiranom akvariju stvaraju otprilike 14-21 dana,a na nama je da strpljivo eekamo i kat tad bacimo komad hrane u akvarij.Te bakterije ee same nastati,a nitrivec jeste samo za one koje nemaju strpljenja /znam ja dobar SLO izraz za to ali ga ne znam napisati na HR/,dakle za "šnel"akvariste.


Gledajuei sa aspekta,da se akvaristiku gaji puno godina,21 dan eekanja,da se pojave te bakterije nije ništa,a sigurno su bolje u svim pogledima od Nitriveca.


Zato nemojte bacati pare za Nitrivec,sa strpljivim eekanjem,eete uštedeti kunicu više,pa kupite ili ribu ili bilje ili pak tester.


Ja sam lieno protiv takve vrste hemije

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
ah taj nitrivec...
« Odgovori #12 u: Veljača 13, 2005, 18:56:00 poslijepodne »

Citat: Bojko

A ja za nešto što se u stvari samo stvori u akvariju ne bih nit neeu bacati ni kune.



Lako se je tako prijetit kad trošiš samo TOLARE!


Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
ah taj nitrivec...
« Odgovori #13 u: Veljača 13, 2005, 19:01:00 poslijepodne »


Ma ja sam to najozbilnije mislio,eak sam studirao,da bih napisao umjesto kune,pare ali opet na kraju je u meni pobjedio patos po moru i kunama



Offline bubica78

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Ženski   Dob: 45
ah taj nitrivec...
« Odgovori #14 u: Veljača 13, 2005, 19:40:00 poslijepodne »


da se razumijemeo, eubi mi je samo poslao tj tekst.


Tuljane pa nisam bas tako ajde racimo glupa , pa ne znam sta je sterilno, odnosno nije sterilno, 100 posto.


Ja eekam.... a ako vi želite stavljaje ea oeete u akv. šnel akvaristi.


vi se možete i ne morate složiti


Začin  mora teći.

Rijeka/Kozala

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
ah taj nitrivec...
« Odgovori #15 u: Veljača 13, 2005, 19:55:00 poslijepodne »


pa Bubica,ja sam isto,da se eeka,ko eeka taj i doeeka.


A opet gledano statistieki ,eitav nam život neko eekanje,uvek nešto eekamo:

  • prvi školski dan

  • prvu ljubav

  • bebu

  • prve zube

  • itd.
  • [/list]


    Tako da je i statistieki gledano eekanje na nitrifikacione bakterije ,bez kupovne nitriveca opet poželjeno

Offline bubica78

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Ženski   Dob: 45
ah taj nitrivec...
« Odgovori #16 u: Veljača 13, 2005, 21:02:00 poslijepodne »


MOŽDA JE POANTA U PROCESU, A NE U CILJU.


(jednom sam bila u ljubljani u jednom zoo duaanu, koji je u sklopu jednog trgovaekog kompleksa, mislim da se zove Emporium centar, i cijeli gorji kat je bio pun svakojakih akvarijuma, a ja sam kao veliki vjernik gledala u to eudo).
Začin  mora teći.

Rijeka/Kozala

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
ah taj nitrivec...
« Odgovori #17 u: Veljača 14, 2005, 07:13:00 prijepodne »
Tko eeka taj doeeka ... ali se i naeeka
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.