Travanj 24, 2024, 00:19:43 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: easy-life ffm  (Posjeta: 20899 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline goranza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 114
easy-life ffm
« u: Srpanj 13, 2009, 13:09:41 poslijepodne »
U nedostatku vitamina, prodavac mi proda easy-life. Eh sad imam par nedoumica koje nisam mogao odgonetnuti sa site-a: do sad sam pri izmjenama vode koristio aquatan - nastaviti ili prestati?
Isto pitanje je i za Plantamin (bilje je nezahtjevno - crypta neka, amazonka, rogolist i anubias)
Kad poceti sa koristenjem: cekati novu izmjenu pa staviti punu dozu ili poceti odmah i sa po pola doze? Ili mozda nesto trece  ;)

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #1 u: Srpanj 13, 2009, 13:43:26 poslijepodne »
Prodavac je bio pravi prodavac. :down:

Easy life jeste slicna stvar aquatanu. Hvale je mnogo da je bolji od drugih. No to nema nikakve veze sa vitaminima.

Plantamin je ono tetrino gnojivo? Ako da, onda moras znati da je to mikroelementarno gnojivo. Preporuka je njega dodavati kod izmjene vode. Naravno nema svrhe dodavati ga neposredno poslije easy lifea, jer ce ga ovaj neutralizirati.

Po nabrojanim biljkama ne vidim posebnu potrebu za gnojenjem uopce, posebice ako imas hranjivu podlogu.
No ako bas zelis staviti to gnojivo ja ti preporucam da pocnes sa pola doze. I to: podijelis je na dva dijela i dodajes dva puta tjedno po, zapravo, cetvrtinu propisane doze.
Tuzlanka u Sarajevu

Offline staglin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 811
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Dubrovnik Lapad Babin Kuk
  • Non bene pro toto libertas venditur auro
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #2 u: Srpanj 13, 2009, 13:55:21 poslijepodne »
hoce prodavaci....svasta oni nama utrpaju ne samo u akvaristici....: )
FFM je pretpostavljam isto kao i aquatan...cesto ga se koristi u ciklidnim akvarijima (tako i ja) gdje su redovne izmjene po 30% vode tjedno....jako dobar dodatak kod izmjene vode i prvi put ide propisana doza (puna) znaci 10ml na 30l vode,nemoj se prestrasiti kad ga stavis(voda pobijeli) jer vec nakon nekoliko sati se to razbistri..
naravno kako ti je Ninina mama rekla sa gnojivom pricekaj jer ce ga FFM neutralizirati u dobroj mjeri,mozda dan-dva je dosta da pricekas i nastavis dalje sa gnojenjem......
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."

Offline Sirena mala

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #3 u: Srpanj 13, 2009, 15:04:48 poslijepodne »
easy-life ffm ti koriste mnogi akvaristi, ja ga koristim obavezno kod svake izmjene vode, kako je kolega prije spomenu kad ga staviš voda u akvariju postane mlječno bijela...nemoj da te to zbuni, jer nakon par sati postane bistra....a ima pozitivan učinak na sve organizme u akvariji..

Offline goranza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 114
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #4 u: Srpanj 13, 2009, 19:43:39 poslijepodne »
Sto se tice prodavaca, u pravu ste i to jos vise jer nisam ja bio u mogucnosti ici u shoping vec sam poslao nekoga :down:
Plantamin je to tetrino gnojivo i stavljam ga jer nemam hranjivu podlogu (dno je kulir) a primjetim poboljsanja (anubias fino raste privezan uz drvo, nemam algi po staklu... mozda to i nije do plantamina ali meni se taj napredak poklopio sa pocetkom njegovog koristenja ;)) i dodajem ga po 1/4 mjesecne doze sedmicno ;)
A da nema veze sa vitaminima vidio sam na site-u proizvodjaca, gdje sam vidio i to za zamucenje vode tako da cu ga spreman docekati...
Uglavnom svaka cast svima :klap:

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #5 u: Srpanj 13, 2009, 19:51:11 poslijepodne »
FFM je mnogo bolji od bilo kojeg "slicnog" proizvoda posto ima mnoga dodatna djelovanja (moze se procitati na stranici da sad ne duljim) al oprezno s njim kada se dodaje posto neutralizira sve drugo (vitamini, dodaci i sl.) tako da treba pustiti da odjeluje svoje koji sat pa ostalo dodati kasnije, najbolje drugi dan.
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline El Enki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1035
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #6 u: Srpanj 13, 2009, 20:06:04 poslijepodne »
easy-life ffm ti koriste mnogi akvaristi, ja ga koristim obavezno kod svake izmjene vode, kako je kolega prije spomenu kad ga staviš voda u akvariju postane mlječno bijela...nemoj da te to zbuni, jer nakon par sati postane bistra....a ima pozitivan učinak na sve organizme u akvariji..

kako nakon svake izmjene, kolko cesto mijenjas vodu onda ?

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #7 u: Srpanj 13, 2009, 22:34:39 poslijepodne »
nakon svake izmjene vode dodajes FFM na kolicinu nove vode :)

npr. ja mjenjam 200L tjedno i dodajem 70ml FFM-a ;)

Offline Ignus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 533
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #8 u: Srpanj 13, 2009, 22:53:06 poslijepodne »
FFM je superioran proizvod, koristim ga ( a i moj brat također  :) ) već godinu dana i imam samo pozitivna iskustva.
Potpredsjednik udruge ljubitelja i uzgajivača Betta 'Betta Svijet'

Offline acies

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 946
  • Spol: Ženski   Lokacija: zg
  • zagreb
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #9 u: Srpanj 14, 2009, 07:54:22 prijepodne »
FFM je superioran proizvod, koristim ga ( a i moj brat također  :) ) već godinu dana i imam samo pozitivna iskustva.

ja ga imam u ormaru još neotvorenog pa me interesira koje si prednosti primijetio u odnosu na uobičajena sredstva za pripremu vodu aquasafe i aquatan

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #10 u: Srpanj 17, 2009, 09:29:30 prijepodne »
FFM je superioran proizvod, koristim ga ( a i moj brat također  :) ) već godinu dana i imam samo pozitivna iskustva.

ja ga imam u ormaru još neotvorenog pa me interesira koje si prednosti primijetio u odnosu na uobičajena sredstva za pripremu vodu aquasafe i aquatan

Mogu ja mogu ja?  :star:

Ono sto sam ja primjetila u 2 slucaja: 1. cikliran akvarij - voda je nemjerljivo bistrija (ne kuzis da moze uopce biti bistrija dok ga ne probas), ribe ne osjete klor (kad mjenjam vise vode onda nemogu sve pripremiti posto imam samo jednu bacvu od 50 l), stalno su "dobro raspolozene" (ja to vidim po obojanosti i perajama betta, zenke su stalno "in the mood", a kad sam imala jedan mrijesni par u akvariju jedno vrijeme, poslije svake nove doze FFM-a se pokusavao mrijestiti); 2. neciklirani boxovi - voda je mnogo meksa, duze "traje", odnosno amonijak se ne povisava tako brzo, rane brze cijele (nakon mrijesta recimo) i opcenito (uz jos koji preparat) ribe se bolje osjecaju.
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline acies

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 946
  • Spol: Ženski   Lokacija: zg
  • zagreb
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #11 u: Srpanj 17, 2009, 12:05:43 poslijepodne »
svaka čast ;)...otvaram bocu i počinjem s korištenjem :up:

Offline goranza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 114
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #12 u: Srpanj 18, 2009, 19:09:37 poslijepodne »
svaka čast ;)...otvaram bocu i počinjem s korištenjem :up:

I ja  :D :up: jos samo jedno pitanje - sipate ffm direktno u akvarij ili prvo pomijesate sa cesmusom (ono kao aquatan) i ako je ovo drugo, koliko treba odstojati tako u cesmusi prije sipanja u akvarij?

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #13 u: Srpanj 19, 2009, 00:01:36 prijepodne »
ja ga posudio od Staglina i sad su mi se kozice navukle na FFM i neće da se pucaju dok im ne nabavim još..još..i još...  :D ;)
e super...namjerno nisam mjenjao vodu koja je bila mutna(od gline ispod korijenja dok sam čupao stare biljke koje maltene trunu) i usipao ffm da vidim hoće li uspijet razbistrit...
iskreno...nije bilo kritsalno bistro ali za onoliku bistrinu bi mi trebalo nekoliko puta mjenjanja vode  :D

odlična stvar..samo što se brzo potroši....
jedvačekam pošiljku iz Zagreba... :)


http://www.elegancereef.com/index.php?option=com_content&view=article&id=106
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #14 u: Srpanj 21, 2009, 22:58:05 poslijepodne »
Ja ga isto koristim kod izmjena vode i unosa novih organizama i bilja. Koristim ga cca. 3 mjeseca. Voda je stvarno kristalno čista, nemam algi. Jedino kaj piše da je dobar za zdravlje riba i ravnotežu u akvariju, ali meni su ipak unazad mjesec dana umrla dva korija, jedan od neznam čega, a drugi od onih glupih gljivica.

Offline grobo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 40
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Čavle (rijeka)
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #15 u: Srpanj 22, 2009, 09:14:12 prijepodne »
ja ga koristim vec duze vrijeme, mogu rec da je odlican proizvod, inace ako sipas ffm cekaj da se voda izbistri taj proces zna trajat od sat vremena pa do 72 sata i vise, sve ovisi koliko ti je voda zagadena pa tek onda ubacuj gnojivo za bilje jer ce ga ffm neutralizirat,evo link http://www.elegancereef.com/index.php?option=com_content&view=article&id=106

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #16 u: Srpanj 22, 2009, 09:23:53 prijepodne »
Ja ga isto koristim kod izmjena vode i unosa novih organizama i bilja. Koristim ga cca. 3 mjeseca. Voda je stvarno kristalno čista, nemam algi. Jedino kaj piše da je dobar za zdravlje riba i ravnotežu u akvariju, ali meni su ipak unazad mjesec dana umrla dva korija, jedan od neznam čega, a drugi od onih glupih gljivica.

FFM koliko god dobar nije cudotvoran bas, nece ko magicni napitak ozivjeti ribe kojima nije dobro  :-[ Pomaze u odrzavanju ravnoteze (ne skace PH, jer drzi tvrdocu na razini, neutralizira donekle i amonijak...) Al ako doista nesto ne radis dobro, nece pomoci u dovoljnoj mjeri. Takodjer moze biti da su se coryji ozljedili pa se mjesto upalilo, FFM nije lijek, iako kod lijecenja moze pomoci pri zarastanju rana. No rana nece zarasti ako prije nije sanirana. Takodjer coryji ugibaju nekad i "bez razloga" kao i sve ribe. Tko zna kakve oni probleme imaju a da nisu direktno neka - bolest.
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline Area5189

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški   Lokacija: Dubrovnik/Zagreb
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #17 u: Srpanj 22, 2009, 17:19:33 poslijepodne »
pa naravno nije eliksir zivota,bas me zanima sto je to unutra ipak je kvalitetom iznad ostalih slicnih prozvida ,a i cijenom
... Šaka suza, vrića smija, ča je život vengo fantažija? ...

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #18 u: Kolovoz 26, 2009, 16:21:44 poslijepodne »
Sad meni nije jasno,ne trebam onda koristiti aquasafe ako dodajem ffm?Naime danas sam kupila oboje,a čini mi se da nisam trebala.I baš me zanima kako djeluje to čudo na moj akvarij.Dodala sam ga prije tri sata. 8)

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #19 u: Kolovoz 26, 2009, 16:29:53 poslijepodne »
Jel ti se voda zamutila? Ako si protresla prije stavljanja trebala je . Sad onda čekaj da se razbistri pa podjeli dojmove sa nama. I da ne treba ti Aquasafe uz ffm..Kad sam prvi put išao stavljati ffm,nisam dobro čitao uputstva,nisam protresao bpčicu prije dodavanja i čekam čekam,češem se po glavi:Zašto mi se nije zamutila voda kak piše na bočici?? Čak sam se poveselio,da mi je voda tako kvalitetna u akvariju da ju ffm nije imao potrebe zamutiti i onda nakon par sati pročitam uputstva opet i  :doh:

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #20 u: Kolovoz 26, 2009, 17:11:17 poslijepodne »
Je,zamutila se.Sad se razbistrilo,ali ne vidim razliku od inače.Možda kasnije,a možda sam se ja navikla pa ni neznam kako imam kristalno bistru vodu. :clown:

Offline staglin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 811
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Dubrovnik Lapad Babin Kuk
  • Non bene pro toto libertas venditur auro
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #21 u: Kolovoz 26, 2009, 20:51:06 poslijepodne »
pa jednostavno imas dobru filtraciju,no svejedno ffm je odradio svoj dio i bez da to vidis.....ipak je to kemija......
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #22 u: Kolovoz 26, 2009, 21:06:37 poslijepodne »
meni sa ciklidima odličnaaa!!  :klap: :klap: al u biljnem...uvijek neki zaheb,nikako da bude kristalno bistra...ne isplati mi se tamo koristiti jer ionako mjenjam vodu svaki tjedan a i ranije,gnojim sa svim i svačim...
neće mi se razbistrit...ali meni se čini da je to nešto drugo u pitanju...nisam siguran odnosno ne vidim gdje mi je glina opet izašla van  :'( :'( :'(
ebo te biljni akvarij da te ebo...i kornet da znaš!!! X-(
gubim živce a nemam vremena


dal on uz teške metale i ostalo neutrlizira i željezo????čudno je meni nešto....
sad sam stavio..evo malo čas sam promjenio vodu,ovaj čas usuo i javim kad će se razbistrit..pazi...50% vode sam promjenio ama nema šanse da je meni akvarij toliko zagađen ali ajde...da vidim  :D
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #23 u: Kolovoz 26, 2009, 22:15:23 poslijepodne »
Lega....maka,maka,malo sam maka.... :clown:

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: easy-life ffm
« Odgovori #24 u: Kolovoz 26, 2009, 22:47:41 poslijepodne »
hm hm...kak mi se...e! pa sad mi se razbistrilo! ali nije kristalno čista...i sad će mi ovako laaajc mutnjikavo bit i sutra...a možda i neće,baš ću vidit.
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst