Ožujak 30, 2024, 08:46:39 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Easy carbo i CO2  (Posjeta: 24270 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario.A.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 770
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Trogir
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #50 u: Svibanj 23, 2008, 16:39:38 poslijepodne »
Ekipa vidim rasprava se dobrano razvila,pa i mene nešto interesira ;)Dal netko koristi EC sa diskusima u akvariju i kako ga podnose?
Trogir Dalmacija

Offline PlayM8

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #51 u: Ožujak 07, 2009, 13:52:21 poslijepodne »
moze jedno glupo pitanje....

aktivni ugljen onda treba izvaditi iz filtera???

jbg... sorry pocetnik sam  :-[

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #52 u: Ožujak 07, 2009, 14:09:42 poslijepodne »
Aktivni ugljen ti ne treba.On se stavlja poslije tretitanja akvarija nekim ljekovima.Imaš sruge medije umjesto toga.Keramika,spužva...

Offline PlayM8

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #53 u: Ožujak 07, 2009, 16:33:24 poslijepodne »
hvala

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #54 u: Ožujak 10, 2009, 08:45:40 prijepodne »
Ja koristim easi carbo u akvariju sa diskusima i nemam nikakvih problema, naravno dozirati prema uputama.

Offline damirOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Osijek
    • 240Biljni
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #55 u: Ožujak 10, 2009, 09:13:08 prijepodne »
Ekipa vidim rasprava se dobrano razvila,pa i mene nešto interesira ;)Dal netko koristi EC sa diskusima u akvariju i kako ga podnose?

ja koristim EC sa discusima i sve je u redu, nikad nikakvih problema. Doduše sada sam ga počeo dodavati samo svaki treći dan jer mi neke bilje ne rastu, pa me zanima jer im možda EC smeta...

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #56 u: Ožujak 10, 2009, 11:00:12 prijepodne »
moze jedno glupo pitanje....

aktivni ugljen onda treba izvaditi iz filtera???

jbg... sorry pocetnik sam  :-[

Aktivni ugljen ti nakon 10-14 dana izgubi svojstvo privlačenja kemijskih nečistoća na sebe, tak da ga možeš ostaviti u filteru kao mehanički filter materijal.

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #57 u: Ožujak 10, 2009, 15:53:11 poslijepodne »
ja koristim EC sa discusima i sve je u redu, nikad nikakvih problema. Doduše sada sam ga počeo dodavati samo svaki treći dan jer mi neke bilje ne rastu, pa me zanima jer im možda EC smeta...
[/quote]

Moj imenjače, EC biljkama ne smeta a iste mogu slabije rasti ako nemaju dovoljno svjetla i dovoljno gnojiva.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #58 u: Ožujak 10, 2009, 17:50:15 poslijepodne »
Ja sam čuo da su neke biljke osjetljive na EC, da im ne paše, tako imate sliku pogostemona u našoj bazi biljaka koji se oporavio po prestanku dodavanja EC, navodno i da glossi ne paše. Ja za sada neću eksperimentirati kome paše kome ne  -? :)

Offline bole13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 929
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Rijeka
  • Firefighter:eat, sleep,repeat
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #59 u: Ožujak 24, 2009, 11:15:53 prijepodne »
  Easy carbo i sve ostale Easy Life proizvode možeš kupiti  u Rijeci na podvežici u Skalaru.
Who dares-wins!

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #60 u: Travanj 18, 2009, 09:44:32 prijepodne »
kupio sam više boca EC odjednom i nisam vidio nigdje drugdje, pa pitam: da li tekućina EC ima ikakvu boju, okus ili miris?

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #61 u: Travanj 18, 2009, 09:56:45 prijepodne »
Okus?? Pa nadam se da nikto nije probao!! Boju nema a miris ima.

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #62 u: Travanj 18, 2009, 13:18:18 poslijepodne »
pa ja bi ga i probo, jer mi se u akvariju nakon višemjesečnog korištenja apsolutno niš ne događa po pitanju algi,,, naprotiv.

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #63 u: Travanj 18, 2009, 13:41:48 poslijepodne »
pa ja bi ga i probo, jer mi se u akvariju nakon višemjesečnog korištenja apsolutno niš ne događa po pitanju algi,,, naprotiv.
Nije ti on za sve alge jednako djelotvoran,najdjelotvorniji je protiv crnih i smeđih čupavih,za ostale barem kod mene nema baš efekta,osim da baš ideš špricat direktno po njima.. Al nisam probao.

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #64 u: Travanj 18, 2009, 14:00:43 poslijepodne »
ma to je obična farsa. ja i nemam drugih algi, nego smeđih čupavih. od tog špricanja nikakve koristi. imam hrpe anubiasa i različitom količinom sam ih tretirao. veće su šanse da se ubije biljka nego alga. algumin je za alge , a ovo je za ko zna kaj...  -?  tekući ugljik služi nekim segmentima prehrane biljaka u akvariju, al protiv nikakvih algi sigurno, nije. niti ih suzbija. niš koristi...

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #65 u: Travanj 18, 2009, 17:24:35 poslijepodne »
pa ja bi ga i probo, jer mi se u akvariju nakon višemjesečnog korištenja apsolutno niš ne događa po pitanju algi,,, naprotiv.
Nije ti on za sve alge jednako djelotvoran,najdjelotvorniji je protiv crnih i smeđih čupavih,za ostale barem kod mene nema baš efekta,osim da baš ideš špricat direktno po njima.. Al nisam probao.
pa to i ne služi za alge...baš sam si razmišljao dal da uzmem ili ne..reko imam CO2 koji će mi jarac sad i easy carbo -?
doduše to je kao ono...neke alge ne mogu uzimat u tekućem obliku pa je zato to kao.."protiv algi"
ne znam nisam probao.Više mislim da se treba poigrat sa ostalim elementima i kvalitetom vode zar ne?
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #66 u: Travanj 18, 2009, 17:38:54 poslijepodne »
tak je  :up: . imaš co2 i ni slučajno ne bacaj lovu bez veze. mislim da veću svrhu ima diy co2 nego taj "ugljik" razrijeđen vodom. bolje je uložit pare na nekaj pametnije i korisnije,, poigrat se kvalitetom vode i drugim parametrima.  :up:  ima tu na forumu stručnjaka koji znaju bolje nego ec, samo ih se treba ulovit na krivoj nozi  ;) , pa da odaju koju malu tajnicu. kolko vidim, ovdje najjači sami sebi mixaju i kemijaju gnojiva, pa eto, kakav ec i kakvi bakrači...

ja sam više povilenio od tog ec, jer svaki put kad netko spomene algu, drugi viče "jel imaš EC?"  :roll: -? a nema veze s nikakvom algom...


- a 3 kante od pol litre sam kupio jer kad sam prošle godine u lipnju izložio problem smeđe čupave, svi su graknuli "EC"... pa 2ml, pa 4ml, pa na 5ml, pa profito, pa ovo , pa ono... dobro, od profita je bilje raslo, nemrem reć da nije, al raslo je i sa tetrinim i sa dajana petom... ...pa sam tako, eto nasjeo na ec.
« Zadnja izmjena: Travanj 18, 2009, 17:52:43 poslijepodne od aquabot »

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #67 u: Travanj 18, 2009, 17:57:13 poslijepodne »
kupio sam više boca EC odjednom i nisam vidio nigdje drugdje, pa pitam: da li tekućina EC ima ikakvu boju, okus ili miris?

Ima oštriji miris i isti takav okus i peče u ustima još pol dana poslije (probo ja  :D), a boju nema. A ustvari stvarno pomaže s algama, ja svako malo špricnem u ciklidni kad se alge pojave po puževim kućicama i drugi dan je sve čisto (ja bi rekao da ih skuri). Ali obični CO2 je puno bolji za biljke, bolje rastu, a i neke biljke EC baš vole, čak znaju i propasti prilikom korištenja (HC, HM, Pogostemon, Glossa, nekad i mahovina...)

ima tu na forumu stručnjaka koji znaju bolje nego ec, samo ih se treba ulovit na krivoj nozi  ;) , pa da odaju koju malu tajnicu. kolko vidim, ovdje najjači sami sebi mixaju i kemijaju gnojiva, pa eto, kakav ec i kakvi bakrači...


Ja nikako ne tvrdim da sam stručnjak (dapače), ali nema ti tu neke tajne. Dobra rasvjeta i podloga, dovoljno CO2, mikro i makroelementi ('mi stručnjaci' obično baš to sami miješamo, malo pročitaj starije teme, bilo je puno govora o otopinama i dozama) i to je to. :)

Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #68 u: Travanj 18, 2009, 18:03:16 poslijepodne »
ma čitam ja  ;), al, i tak previše tu visim.... i buljim u vaše uratke.  :up:

riješio sam ja bez posljedica i cijano sa klavocinom, pa bum i ovo.  8)

Offline razorblade

  • baniran
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 83
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #69 u: Svibanj 04, 2009, 13:16:55 poslijepodne »
Sa KLAVOCINOM??

Što se tiče EC, meni se pojavila crna čupava alga i točkasta zelena kad sam prestao dodavati CO2 a upočeo dodavati EC. To je trajalo 3 tjedna. Sad prestah s tim EC-om i ponovno vratih stari dobri CO2 i alge se povlače lagano. Ne znam kak vi ostali ali eto ja imah isti problem s tim EC-om kao kolega aquabot.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #70 u: Svibanj 04, 2009, 13:50:40 poslijepodne »
pa s klavocinom si poubijal i dobre bakterije u filteru i aq uz cijanobakteriju, a kaj se tiče ec, meni funkcionira odlično ni traga algama, al sam popušil cijano :dead:, al ne zbog ec-a već drugi razlog koji ne želim spominjati jer me  :-[

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #71 u: Svibanj 04, 2009, 15:14:13 poslijepodne »
tak je, sve sam pobio, i sve iz početka. klavocin rulz  :up:

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #72 u: Svibanj 04, 2009, 20:27:53 poslijepodne »
pa s klavocinom si poubijal i dobre bakterije u filteru i aq uz cijanobakteriju, a kaj se tiče ec, meni funkcionira odlično ni traga algama, al sam popušil cijano :dead:, al ne zbog ec-a već drugi razlog koji ne želim spominjati jer me  :-[
i koja ti je to fora da ne veliš zakaj si popušil cb...?

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #73 u: Svibanj 05, 2009, 08:32:40 prijepodne »
Easy carbo moze savrseno posluzit za unistavanje crne cupave alge (BBA), zelene cupave alge,  koncaste alge i staghorn alge...znam, jel sam probao prije. To se radi tako da se filter iskljuci na 10 minuta, ili bilo sta drugo sta vec sluzi za cirkulaciju u akvariju, pa se posprica direktno na mjesta gdje ima algi, pusti se 10-tak minuta bez protoka, i alga u roku tri dana nestane (BBA, zelena cupava, staghorn). Prvo pocrveni, pa pobijeli i onda nestane. Kod koncaste alge se mora duze dozirat jedno tjedan-dva da bi se vidjeli razultati. Isto alga pobijeli. To su dobre strane.

Lose strane: sprzi listove osjetljivijih biljaka (meni unistilo HM, mahovinu), pobije osjetljivije ribice (tipa otocinclusi)...zato ga vec odavno ne koristim osim nekad u prijasnjim setupovima, prije promjene vode da pospricam neku algu na vec opisan nacin. U zadnje vrijeme uopce ne koristim jer nemam sta spricat.

Al opet vidim da ga pojedini akvaristi koriste sa velikim uspjehom (Kizo recimo)...no moje je misljenje, da nema do Co2.  :up:
« Zadnja izmjena: Svibanj 05, 2009, 08:55:30 prijepodne od lp »

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Easy carbo i CO2
« Odgovori #74 u: Svibanj 05, 2009, 09:31:33 prijepodne »
Upravo to što EC ubije i skoro svaku biljku pri špricanju algi je veliki nedostatak.Onda rađe izvadim biljku,pošišam ako mogu i to je to.Ovako se i ribe dovode u opasnost.Ja sam staghorn riješila mehanički i 3% hidrogenom  :up: