Travanj 27, 2024, 01:19:36 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Serin fertilizer  (Posjeta: 914 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Miloshenko

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Serin fertilizer
« u: Siječanj 13, 2007, 18:49:00 poslijepodne »
Ovakva je situacija.Fertilizer sam SAMO jednom sipao pre mesec dana i to kolicinu dovoljnu za 53l(koliki mi je i aq).Do danas sam menjao 1/3 vode dva puta i dodavao sam vode koliko ispari.Prestao sam da dodajem preparat,jer je u filteru aktivni ugalj koji vadim sutra jer je proslo dovoljno vremena za cikliranje.Kako sada dalje da sipam Serin preparat(fertilizer),da li ponovo da sipam za svih 53l ili samo za promenjenu 1/3 vode?Koliko je on postojan od sipanja u aq,da li ga je do sada "izvukao" a.u.?I kako dalje da sipam fertilizer,na koliko i za koju kolicinu vode?
P.S. na uputstvu pise da se sipa 5ml na 20l vode,ali ne i na koliko se dana posle toga dodaje i za koju kolicinu vode.Pa...?
Od biljaka imam Anubias barteri var. nana,Valisneria gigantae,Anubias azilefii,Cryptocoryne aponogetifolia,Hygrophyla polysperma i jos jednu Cryptocorynu crvenu.
 

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Serin fertilizer
« Odgovori #1 u: Siječanj 13, 2007, 19:29:00 poslijepodne »
obicno se gnoji 1xtjedno iza izmjene vode puna tjedna doza jel biljke potrose mikroelemente

Offline Miloshenko

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Serin fertilizer
« Odgovori #2 u: Siječanj 13, 2007, 23:18:00 poslijepodne »


Nisam bas razumeo sta si napisao,ako mozes pojasni.


Nisam dodavao fertilizer jer u filteru imam aktivni ugalj koji sve korisne elemente za biljke izvlaci.Sad cu izvaditi a.u. ali ne znam koju kolicinu fertilizera da dodam posto sam pre mesec dana sipao isti i na koliko dana posle da dodajem i za koju kolicinu vode...





 

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Serin fertilizer
« Odgovori #3 u: Siječanj 13, 2007, 23:23:00 poslijepodne »
Sta pise na uputama o doziranju? Ako je doziranje mjesecno ti podjeli tu dozu na 4 dijela i gnoji npr. svaku nedjelju ali poslije izmjene vode.

Offline Miloshenko

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Serin fertilizer
« Odgovori #4 u: Siječanj 14, 2007, 00:05:00 prijepodne »
Ne pise nesta osim da se dodaje na 20l 5ml preparata.Nista za kasnije ne pise,zato me i buni.
 

Offline Miloshenko

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Serin fertilizer
« Odgovori #5 u: Siječanj 14, 2007, 00:05:00 prijepodne »
nista sam mislio da napisem