Travanj 27, 2024, 17:45:47 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: brtvljenje ribnjaka  (Posjeta: 988 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline CH701

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Lokacija: Voćin
brtvljenje ribnjaka
« u: Srpanj 30, 2013, 09:49:47 prijepodne »
Pozdrav dragi forumasi

Kao zaljubljenik u akvaristiku, ribolov. Iskopao sam si jezerce 24 x14 dubina 1.7 m. Sada sam suočen s gubitkom vode. Zanima me dali postoji koji drugi način spriječavanja istjecanja vode osim folije?

Čuo sam za razne materijale koje se otopi u vodi pa popunjavaju pore.

Dali netko ima takva iskustva?

Pozdrav
« Zadnja izmjena: Srpanj 30, 2013, 09:56:13 prijepodne od CH701 »

Offline mrki13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 109
  • Spol: Muški   Lokacija: Zg
Odg: brtvljenje ribnjaka
« Odgovori #1 u: Srpanj 30, 2013, 21:22:03 poslijepodne »
Izbetoniraj i izoliraj.  :) Šala, to jj preskupo. Iskopaj šire i navezi gline.

A naj jednostavnije je da ti dode čovijek s traktorom, zabuši cijev, postaviš pumpu i svaki dan si doliješ koliko ti treba. Vjerojatno i naj isplativije, a na tu količinu da svaki dan dolijevaš par kubika vode nije problem. Pitanje je dal ima podzemne vode i kakav je teren.

Imam poznanika koji na taj način puni jezero i sve ok, riba se mrijesti, nikakvih problema.

Offline CH701

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Lokacija: Voćin
Odg: brtvljenje ribnjaka
« Odgovori #2 u: Srpanj 31, 2013, 08:17:37 prijepodne »
Imam ja dva mala potocica i izvor. Koji tokom cijele godine imaju protok oko 600 litara u minuti. Ali sada zbog suše, izvor je prestao teći, a protok vode u protocicima se smanjio na 6 litara u minuti.
Ali posto je jezero iskopano prije par dana jednostavno protok nije dovoljan da ga napuni.punio sam ga pumpom, ali tokom par dana ode sve 500 kubika.

Sada mi stari mestri kažu da pustim tako da će se za godinu ili dvije to samo zatvoriti. Takvih par primjera tu u selu znam, ljudi su gubili vodu ali s vremenom ije to sve došlo na svoje.

Samo što se meni ne čeka te dvije godine. Jer posadeno je bilje, napravljena drvena kućica, u izradi je adrenalinski park.

Foliju jednostavno ne volim vidjeti a i poprilično mi je to skupa investicija za tu površinu