Travanj 27, 2024, 20:30:56 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Bosansko jezerce  (Posjeta: 7676 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline acies

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 946
  • Spol: Ženski   Lokacija: zg
  • zagreb
Odg: Bosansko jezerce
« Odgovori #25 u: Svibanj 08, 2009, 13:59:37 poslijepodne »
dolenice bb..01/ 65 30 697...www.mbm.hr

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Bosansko jezerce
« Odgovori #26 u: Svibanj 08, 2009, 14:06:13 poslijepodne »
pa čak bih rekla na kraju Lučkog! ideš kroz Lučko i poslije škole dobro pazi na veliku, ali kako kaže Vedran fino, a ja manje fino - blesavo postavljenu tablu, tamo skreneš (prije table) lijevo - dosta je oštro skretanje...i onda cca 100 m, s desne strane ...samo odi što dublje unutra u parcelu ... imaš svašta tamo!

Offline igorkozul

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: Bosansko jezerce
« Odgovori #27 u: Svibanj 10, 2009, 15:55:15 poslijepodne »
lijepo to izgleda..svaka čast.I sam sam ljubitelj jezeraca i vodenih sportova i posjedujem nešto slično..super

Offline ivica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 243
    • http://yahoo.com
Odg: Bosansko jezerce
« Odgovori #28 u: Kolovoz 04, 2009, 22:16:54 poslijepodne »
Slijedi nastavak. Prvo pozdrav sa "off the place on the place što bi rekle naše kolege s BBC-a" (tko pogodi od kuda je citat dobije pivo na okupljanju). Dakle u BiH sam i nastavio sam radove na jezercu. Sutra vam provo stavim zatečeno stanje jer se bodar dio bilja jako dobro primio i izgledalo je ok. Sada sam donio tonu kamenja, imam i pumpu pa kreće malo vodopad. Čak sam na kraju odustao od filtracije no o tome detaljnjije u jednom od javljanja.
Čujemo se sutra pa koga zanima volio bi i vaša mišljenja dok sam tu jer tada mogu odmah intervenirati ukoliko nešto zaj....
Pumpa je Einhell-ova i super je za moje potreba a samo 230 kuna suta i nju poslikam jer mislim da je za ovu namjenu jako dobra.
Sada ode pit.

Veliki pozdrav iz zemlje ćevapa... :up:
Halo Bing...

Offline ivica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 243
    • http://yahoo.com
Odg: Bosansko jezerce
« Odgovori #29 u: Kolovoz 09, 2009, 20:26:36 poslijepodne »
Evo slika malo:

Zatečeno stanje 1:


Zatečeno stanje 2:


Zatečeno stanje 3:


Zatečeno stanje 4:
Halo Bing...

Offline ivica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 243
    • http://yahoo.com
Odg: Bosansko jezerce
« Odgovori #30 u: Kolovoz 09, 2009, 20:35:09 poslijepodne »
Evo što je sada napravljeno:
Halo Bing...

Offline ivica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 243
    • http://yahoo.com
Odg: Bosansko jezerce
« Odgovori #31 u: Kolovoz 09, 2009, 20:56:31 poslijepodne »
Malo i teksta uz slike.
Naime kao što znate na Uskrs ove godine sam instalirao nailon, podlogu i prve biljke u jezerce te sam pustio da par mjeseci sve malo stoji kako bi zaživjela voda. Tada sam stavio i ribice kojima koliko vidim ne fali ništa. Naravno kako nisam imao nikakvu filtraciju bilo je potrebno malo češće mijenjati i nadolijevati vodu. Jezece ima problem i u tome što je još uvijek većinu dana na suncu no za sada nemam problema sa algama i slično.
Za početak ljetnih radova sam kupio pumpu čije osnovne karakteristike možete vidjeti na slici. Mislim da za 230 kuna i 2 godine garancije je idealno riješenje za moje potrebe ( da kola vodu iz donjeg u gornje jezerce preko kaskade ). Pogotovo mi se sviđa ova pumpa jer na sebi ima dva ventila: jedan za fontanu koju nisam stavljao i jedan za vodene igre (ma šta to značilo) ali se pokazao idealan za instalirati cijev na njega i provesti ju kroz kamenje u vrh mog malog suhozida. Pumpa se inače mora vaditi tokom zime jer ne smije mrznuti pa sam umjesto zakopavalja kabla u zemlju zakopao kanalizacijsku cijev kroz koju mi može proći utikač kabla pumpe kako bi mogao izvući i vratiti po potrebi pumpu iz jezerca. Treba reći da i sama pumpa dolazi sa 10m kabla na sebi što je također za svaku pohvalu.
Što se tiče suhozida tu sam imao sreće naići na jedan stari shozid koji je bio pun odličnih plosnatih kamenja. Ovdje također jedan savjet za sve one koji će to raditi isto je da uzmu što više kamenja jer ja sam se vraćao bar 4 puta svaki put misleći da će mi biti dosta. Također više kamenja znači da ćete lakše slagati suhozid. Također sam pri razini vode ukucao dvije duge željezne šipke kako bi osigurao da mi nije cijela težina suhozida na nailonu i podlozi. Tek kada sam bio gotov gornji dio satavio sam kamenje ispod. Cijelo vrijeme valja paziti da kamenje ima pad prema jezercu kako bi voda tekla preko vidljivog dijela zida. Stavio sam i kopad nailona ispod kako bi voda koja eventuralno ode u sam suhozid i dalje oticala u jezerce i kako nebi gubio vodu. Kamenja sam na kraju popunio zemljom kako bi na suhom dijelu mogao saditi bilje. Svim koji krenu u "zidanje" preporuka da se naoružaju strpljenjem jer će dosta puta skidati već stavljeno kamenje i ovih ili onih razloga.
Panj sam našao na lokalnoj rijeci i riječ je o korjenu vrbe.
Evo toliko za sada.....
Halo Bing...

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Bosansko jezerce
« Odgovori #32 u: Kolovoz 10, 2009, 18:48:24 poslijepodne »
sjajan posao! bravo!  :klap: :klap: :klap: :klap: