Travanj 27, 2024, 20:50:02 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: CO2 alternativa  (Posjeta: 1053 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
CO2 alternativa
« u: Siječanj 31, 2010, 14:47:54 poslijepodne »
Dakle. U početku bi dok ne skupim malo za bocu, jer će me kupnja akvarija financijski iscrpiti uzeo neku alternativu boci CO2.

Išao bi ili na DIY ili nešto drugo...

Gledao sam od Easy Lifea EasyCarbo. Jel to OK???
« Zadnja izmjena: Siječanj 31, 2010, 14:59:19 poslijepodne od lllnuclearlll »

Offline nautilu007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 337
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Baden-Baden / Njemačka
Odg: CO2 alternativa
« Odgovori #1 u: Siječanj 31, 2010, 16:15:53 poslijepodne »
Easy Carbo je mnogima pokazao dobre rezultate, nekima nije. Meni je osobno (uz preporucenu dozu) palio biljke.

A sto se tice alternative za CO2 i jeftinije varijante tj. DIY vec se dosta pisalo na netu. Uglavnom igra sa dvije boce, kvascem i sečerom pa si potrazi u postovima, a imas i na naslovnoj stranici.
Ja sam ga koristio, ali kad sam skuzio koliko CO2 je guba stvar :) odmah sam presao na bocu. I prezadovoljan sam.

Jedino sto bi ti preporucio da imas barem 0.5 W/L da bi ti to funkcioniralo kak spada. Probaj na 0.7-0.75 - to ti je vec ok za masu lijepoh i zahtjevnijeg bilja. Ali to ti vodi za sobom i doziranje makroelemenata. Pa ce ti trebati izvjesno vrijeme da skuzis kako ce ti se akvarij ponasati.. - Ali isplati se :)

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: CO2 alternativa
« Odgovori #2 u: Siječanj 31, 2010, 16:50:40 poslijepodne »
0.5W imam 100%. 2x45 T5 na 180L. I još ću kupiti original reflektore koji navodno povećavaju snagu za 100%. Tak da mislim da bi to trebalo biti sasvim dovoljno, osim za par vrsti najzahtjevnijeg bilja koje ionako ne planiram uzgajati.