Ožujak 28, 2024, 09:49:12 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Morski ili slatkovodni akvarij?  (Posjeta: 4457 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zuti_14

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Lokacija: Hvar
Morski ili slatkovodni akvarij?
« u: Siječanj 22, 2018, 08:49:17 prijepodne »
Oprostite ako spamam u ovoj temi
Naime volio bih se pocet bavit akvaristikom.....gledam stalno onu emisiju fish&tank obozavam je,volim ribe i sve mi to prekrasno izgleda
Kako se do sad nisam bavio time,a zivim.odma do mora pa ne znam dal slatkvodni ili morski
Dal ima neka razlika,dal se mozda teze ili lakse bavit sa nekim od tih akvarija....
https://www.pet-centar.hr/juwel-akvarij-primo-110-led-81x36x45cm-110-l-crni.aspx uzeo bih si ovo za pocetak


Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Morski ili slatkovodni akvarij?
« Odgovori #1 u: Siječanj 22, 2018, 09:26:37 prijepodne »
Pozdrav zuti. Dobrodosao.  Bavljenje ovim prekrasnim hobijem je prije svega test tebe kao osobe u vidu strpljenja i orgnaizacije vremena i obveza. Gledanje svih tih emisija je u biti ( onaj ko se i malo bavi akvaristikom ) kao gledanje sitcoma. Onako pogledas jer je zabavno gledati ali u biti kada udes u srz same akvaristike vidis da amerima sve prolazi u tim emisijama a i ti " izlozbeni tankovi " ne zive dugo.

Nakon ovih uvodnih rijeci prvo bi se obratija na recenicu " volim ribe i sve mi to prekrasno izgleda ". Moram te upozorit da bi to izgledalo sve prekrasno treba dosta vremena , truda i novaca da bi to zivilo i izgledalo prekrasno. Nemoj ovim misliti da te zelim prestrasiti dapace zelim te malo podrobnije uvuci u hobi da nebi bilo iznenadenja. Kako si i sam rekao pocetnik si ( i ja sam bio prije 5 godina ) i nemoj ziviti u zabludi ako si blizu mora da je to nekakva prednost ( osim ako ides na jadraski akvarij ). Slatkovodni ili morski je pitanje za start. Pa da ne uvrijedim slatke mislim da je laksi put slatkovodi akvarij i taj akvarij koji si dao u linku nije bas za morski akvarij ako cemo iskreno ali u danasnje vrijeme ljudi svasta rade pa tako ima i uspjesnih varijanti ovakvih tankova ( pricam iskljucivo o morskoj akvaristici ).

U ovom link https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50399.0 ti je srz starta morskog tanka. To bih nazvao kao start a sve ostalo treba citati i pitati drage volje odgovorim ( bar ja ). Baci oko na temu koju sam dao u linku bit ce ti mnogo lakse povezati neke stvari.

I zapamti bavljenje morskom akvaristikom je zbilja testiranje samog sebe jer ima pregrst frustrirajucih momenata kad bi sve lipo posla u 3 prekrasne ali konacan rezultat i zadovoljstvo koje ti taj komad zivog svijeta donese u tvoj prostor i ispuni te zadovoljstvom i mirom je neprocijenjiv. Ako si nervozan tip i nemas strpljenja onda bolje zaobidi morski dio i okusaj se s slatkim ( bez uvrede cijenjenim kolegama imam na poslu slatki pa znam donekle tezinu posla oko oba ).

Sve u svemu dobrodosao i pitaj sta ne razumis i procitaj koji post i obvezno link gore koji sam ti dao.

Offline zuti_14

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Lokacija: Hvar
Odg: Morski ili slatkovodni akvarij?
« Odgovori #2 u: Siječanj 22, 2018, 10:13:47 prijepodne »
Hvala ti stvarno,volim kad ima.ovakvih ljudi da ti objasne na lijep nacin.Morski mi stvarno nekako lijepse izgledaju al iskreno mislim da mi je za pocetak bolje slatkovodnim jer koliko vidim vise ljudi se bave slagkovodnim pa cu mozda i dobit vise odg ako negdje zapnem.
Vremena imam iskreno ma bacanje,zimi ne radim
Spreman sma ulozit puno truda i volje

Offline zuti_14

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Lokacija: Hvar
Odg: Morski ili slatkovodni akvarij?
« Odgovori #3 u: Siječanj 22, 2018, 10:30:09 prijepodne »
To jest sry mislio sam radije bi zapoceo s  morskim zbog riba
Ribe mi izgledaju puno atraktivnije za morski akvarij a i opcenito izgled s tim algama i kamenjom mi morski akvarij izgleda puno lijepsi
« Zadnja izmjena: Siječanj 22, 2018, 10:37:45 prijepodne od zuti_14 »

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Morski ili slatkovodni akvarij?
« Odgovori #4 u: Siječanj 22, 2018, 10:38:41 prijepodne »
i puno su atraktivnije za novcanik  :D
Ima brdo slatkovodnih zanimljivih (ako pod time mislis vizualno) riba kao i morskih. I uglavnom su sve visestruko jeftinije.
Uglavnom, obzirom da nisi nikad imao akvarij, pocni sa slatkim. Ja namacem ruke vec 20 godina i nisam siguran da bih znao pokrenuti morski  a da to barem donekle krene u dobrom smjeru. A nije da se nisam nagledao i nacitao svega i svacega.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Morski ili slatkovodni akvarij?
« Odgovori #5 u: Siječanj 22, 2018, 13:36:30 poslijepodne »
Kolege su ukratko objasnili a ja bih dodao još kraće... Ako nikad nisi imao akvarij nemaš što razmišljati, imaj ga.  :D

ALI, za početak definitivno slatkovodni, tako smo nas 99% počeli i tu stepenicu nije preporučljivo preskočiti prije morskog akvarija.
Nakon dobrog slatkovodnog prelazak na morsku akvaristiku ti neće biti toliki šok.  ;)

Offline zuti_14

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Lokacija: Hvar
Odg: Morski ili slatkovodni akvarij?
« Odgovori #6 u: Siječanj 22, 2018, 15:14:11 poslijepodne »
Super mogu i tako hvala vam na savijetima
@kinggo mozes li mi preporuciti ktoju takvu ribu koja je vizualno lijepa dal ima slatkovodnih tipa Pomacanthus Navarchu,Zanclus cornutus
Da upravo zbog toga mi lijepse izgleda morski al vjerujem da je i slatkovodni isto tako lijep.Bas sam jucer lajko stranicu na fb sa akvarijima pa ima bas lijepoh slatkovodnih akvarija
« Zadnja izmjena: Siječanj 22, 2018, 15:20:16 poslijepodne od zuti_14 »

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Morski ili slatkovodni akvarij?
« Odgovori #7 u: Siječanj 22, 2018, 16:01:26 poslijepodne »
Ne. Vizualno su morske i slatkovodne ribe bitno drugacije. Sto ne znaci da su nezanimljive.

Offline Rybak

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Jarun
Odg: Morski ili slatkovodni akvarij?
« Odgovori #8 u: Siječanj 22, 2018, 16:13:00 poslijepodne »
Da je veci akvarij mogao bi uzeti malawie, oni su super, i nisu kao 'obicne' slatkovodne ribe!

Sent from my LG-H818 using Tapatalk