Ožujak 28, 2024, 15:54:19 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara  (Posjeta: 14814 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gimnazijalac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Dubrovnik
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #50 u: Listopad 07, 2008, 14:24:44 poslijepodne »
Oprosti... Ovo je od gusta gledat, za izbit oči. Ja ti se divim, kao i mnogim drugim ovdje. Svaka čast. Inače meni uvijek u oči upada hemianthus, moja neostvarena i nažalost daleka želja, ali ovdje sam zapeo za sredinu (crvenilo) i rasbore... Još jednom, svaka čast!!!

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #51 u: Listopad 07, 2008, 17:05:28 poslijepodne »
preporodit ćeš se kada staviš vanjski filter, ova kutija stvarno dosta mjest zauzima. Glossa je stvarno čudo! raste i kod mene ko blesava, samo me malo živcira jer je visoko nekih 3-4 cm, ali ima i previše svijetla i stvarno je gusta. što se tiće slika... bit će, bit će, malo sam opet mijenjao setup pa ćekam da se razraste i da naraste rotalla. ne brini biti će ljepotica.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #52 u: Listopad 07, 2008, 22:00:54 poslijepodne »
Hvala Gimnazijalac na komplimentu  :) ma i ja sam uvijek gledao te lijepe biljne akvarije i pitao se hoću li ja ikada takvo što imati...još nemam, na putu sam prema tome, nadam se da će i moj akvarij za par mjeseci biti barem blizu onih biljnih kojima se ja ovdje divim.

A i jedva čekam da mi stigne vanjski filter da se mogu razmahat u bazenu  :P i kad bih još samo uspio nabaviti pogostemon, tada bi ga možda stavio na mjesto sagitarie a sagitariu prebacio desno ispred ludwigie koja će ići skroz do stakla kad maknem filter.

Glossa ide, i neka ide  :D alternathera me razočarala na kraju, stargrass me i dan danas čudi...

Offline Gimnazijalac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Dubrovnik
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #53 u: Listopad 08, 2008, 07:54:43 prijepodne »
probaj tu biljku naći preko aquamoosa, sara i wiki imaju dobra iskustva  :up:

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #54 u: Siječanj 13, 2009, 07:09:05 prijepodne »
Izgleda da nemam više dovoljno CO2 jer mi onaj jbl checker više ne zeleni nego više plavi...imam nutrafinov CO2 sistem onaj s kvascem. Piše da je on dovoljan za akv 70-120 litara, no, kako je moj akvarij pun bilja, da li bi bilo previše da stavim još jedan nutrafin CO2? Nažalost sa diy verzijom ne dobivam dovoljno CO2, slabo to ide kako god napravim...mislio sam staviti još jedan pa onda kad jedna smjesa počne slabiti stavim u drugi novu i tako uvijek imam tu negdje istu razinu CO2. Što mislite?

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #55 u: Siječanj 13, 2009, 08:17:58 prijepodne »
Izgleda da nemam više dovoljno CO2 jer mi onaj jbl checker više ne zeleni nego više plavi...imam nutrafinov CO2 sistem onaj s kvascem. Piše da je on dovoljan za akv 70-120 litara, no, kako je moj akvarij pun bilja, da li bi bilo previše da stavim još jedan nutrafin CO2? Nažalost sa diy verzijom ne dobivam dovoljno CO2, slabo to ide kako god napravim...mislio sam staviti još jedan pa onda kad jedna smjesa počne slabiti stavim u drugi novu i tako uvijek imam tu negdje istu razinu CO2. Što mislite?



Pa stavi ako bude previse uvjek mozes na ljestvicama od Nutrafina kao pocetnu tocku izlaska mjehurica postaviti negu od gornjih ulaza a ne skroz onaj donji s druge pak strane co2 ce ti mozda doci na onu prijasnju razinu samo ce mu trebati vise vremena.

Offline forser

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 477
  • Spol: Muški   Lokacija: Velika Gorica
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #56 u: Veljača 11, 2011, 16:44:19 poslijepodne »
Ma to su one kopčice za sobno ili balkonsko bilje, mali komad plastike u obliku slova U čije su stranice blago valovite. Znam da sam to negdje vidio. Okreneš to "U" naopako i zapikneš u podlogu da ne ispliva na površinu. Mislim da bi toga trebalo biti u vrtnim centrima.

Što se tiče vate, to mi Ninina mama dala link gdje je dotični za podlogu koristio filter spužvu i filter vatu da bi dobio uzvišenje. O stiroporu sam i ja razmišljao ali on bi bio ok kad bi na njega došao kamen i držao ga na dnu, a budući da ja nemam kamenje bojim se da bi isplivao.
Svaka ti čast na prekrasnom akvariju, nadam se da ču i ja svoj jednog dana tako moć urediti :) :)

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #57 u: Veljača 11, 2011, 18:10:02 poslijepodne »
PReljep akvarij stvarno predivno bilje nadam se da cu i ja imat nesto bar slicno tome.Mozda da cubu kad se razraste ili ako je jos nabavis produzis po cijelom podu ovo gdje je sad sljunak  -? A rotala je predivna  :heart:  :up:  :klap:

Offline Vice

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški   Dob: 26
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vicko
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #58 u: Veljača 11, 2011, 19:05:08 poslijepodne »
Inaće, zadnji je post bio u 2009. godini  :nerv: .
"I ask people why they have deer heads on their walls. They always say because it's such a beautiful animal. There you go. I think my mother is attractive, but I have photographs of her." ~Ellen DeGeneres

Offline dino07

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 49
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Garešnica
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #59 u: Veljača 13, 2011, 16:39:45 poslijepodne »
...a predivno!!! svaka čast :)
...i nogom u guzicu je korak naprijed