Travanj 24, 2024, 06:30:44 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara  (Posjeta: 15177 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #25 u: Srpanj 18, 2008, 08:42:59 prijepodne »
Molim vas za savjet, dobio sam par biljaka, hvala Cigo  :) pa da mi savjetujete kamo bi ih bilo najbolje posaditi, glossu ću staviti u ovaj bijeli trokut, e sad, kamo biste smjestili bacopu monieri i hygrophilu poly rosenervig, mislio sam možda s hygro koja bude roskasta "pekinuti" žbunj stargrassa i zasaditi ju u sredinu žbunja stargrassa da napravi kontrast bojom i oblikom lista?

Svaki savjet dobrodošao, sutra moram to zasaditi pa danas ima vremena da se raspalite s idejama  ;D

Offline vedranVŽ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1244
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Varaždin
  • 0 bodova
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #26 u: Srpanj 18, 2008, 09:45:26 prijepodne »
pa najbolje iza svih ostalih biljaka, jer one mogu dosta narasti! ili sastrane, samo ne u prvi plan akvarija :up:
Varaždin...

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #27 u: Kolovoz 02, 2008, 07:35:00 prijepodne »
Mali update, stargrass sam gotovo sam nanovo zasadio od izraslih vrhova jer je crnio i propadao pa sam ga nanovo zasadio. Limnophila mi nešto stagnira, na nekoliko stabljika listovi istrulili do pol stabljike  :'(  pa ako netko ima višak koju stabljiku za udijeliti nek se javi...

Alternatheru sam nakon mjesec dana izbivanja izvan vode na oporavku vratio u akvarij, i mogu reći da se dobro oporavila, jedino mi je jedan jako topao dan na balkonu "spalio" vrh pa sam ga trebao odrezati ali je izbacila dosta bočnih stabljika i puno korijena.

Uzeo sam još malo riba i stanje mi je sada 10 neonki, 12 razbora, 6 kulija, 4 corrya, sijamac, ancistrus, aymonyeri, 10ak kozica. Je li bilo previše da uzmem još desetak neonki? U biti imam dostar riba dna pa i ne izgleda da ih imam toliko sve skupa.

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #28 u: Kolovoz 04, 2008, 12:27:23 poslijepodne »
ajde samo malo popravi onaj prednji plan u lijevoj strani, ovo kamenje koje si stavio izgleda kao da je u koloni, dosta neprirodno.

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #29 u: Kolovoz 04, 2008, 23:52:56 poslijepodne »
Nije kamen, drvo je  :roll:  a to sam baš tako napravio granicu jer je i pijesak svijetliji u tom trokutu, a zasadio sam i glossu koju si mi ti dao  :D polako se hvata. E sad, sve je to još u povojima, vjerojatno će biti još nekih promjena u hodu, prvo je na tom drvu bila mahovina pa se drvo nije vidjelo, ali se na toj mahovini počela jako razvijati alga pa sam ju maknuo. Trenutno me muče limnophila koja ide tako tako, šepavo, i stargrass koji unatoč zasađivanju friško odsječenih vrhova opet neš zafrkava i crni...

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #30 u: Kolovoz 05, 2008, 03:01:57 prijepodne »
Samo da se javim da povucem sve sto sam pricala o strahorn algi... Tako je to kad pricas iz teorije... :roll:

Nije me bilo 20 dana, dakle aq bez ikakvih gnojiva. Alge dok sam bila tu nije bilo ili je nisam vidjela. ono sto sam zatekla je bilo strasno... Zao mi samo r.walicki, ali ostalo je jos par vrhova, pa se nadam nije joj dosao kraj...

Ovo sto sad vidim izgleda uredno i skladno... :up:
Tuzlanka u Sarajevu

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #31 u: Kolovoz 05, 2008, 08:19:26 prijepodne »
Uf toga se i ja bojim, ali ja ću "nestati" na samo 3-4 dana pa se već pribojavam što će me snaći kad dođem doma. Moram instruirati što raditi dok mene nema, a najviše se bojim temperature za koju se trudim da ne pređe 29 stupnjeva i to mi je najveći problem da voda ne zakuha dok mene ne bude bilo jer onda ode sve k vragu...

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #32 u: Kolovoz 20, 2008, 15:26:21 poslijepodne »
Evo malo da "obajavim" nove slike, nije još nešto ali nadam se kroz par mjeseci da će biti, sad slijedi šišanje rotale i tvrdoglavog stargrassa. Ono plavo lijevo je uljez koji hladi akvarij po ljeti (onaj led što se stavlja u prijenosne frižidere  :P)

Offline F. Chief

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 588
  • Spol: Muški   Dob: 49
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #33 u: Kolovoz 20, 2008, 16:13:45 poslijepodne »
Lijepo je, uredno.  :up:
Zabok

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #34 u: Kolovoz 20, 2008, 16:37:55 poslijepodne »
Pa to sasvim fino izgleda. a Glossa ti je vidim ko i moja na parove razbrojs!Al dobro,ipak se udvostručila.

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #35 u: Kolovoz 20, 2008, 16:44:44 poslijepodne »
jel to ona glossa sitno što je bilo u vrećici? ako je, onda si je dobro i spasio'  :D inaće akvarij je mrak, nadam se da ću slijedeći put imat vremena da ga i u živo pogledam

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #36 u: Kolovoz 20, 2008, 22:30:01 poslijepodne »
Oprostite za offtopic ali je fascinantno u koliko je Cigo napravio post 04:44:44  :star: :up:

Offline Boby

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 704
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #37 u: Kolovoz 21, 2008, 09:34:40 prijepodne »
lijepo, samo tako nastavi  :) :klap:

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #38 u: Kolovoz 21, 2008, 12:54:42 poslijepodne »
Ja sam od onih "nikad zadovoljan onime što sam napravim" pa tako i u svom akvariju uvijek vidim da bi nešto moglo biti bolje, od drugih su mi uglavnom ljepši, ali drago mi je da vam se sviđa  :) Ima tu još posla, slijedi šišanje rotale i hm, spašavanje stargrassa, a alternatheri mi opet listovi nekako propadaju, ali primijetim stariji listovi, nešto im valjda fali ali ne znam što.

@ Cigo, je, to je ona glossa što si mi ti bio dao dva tri retka po par listića  :D tražio sam na netu kako se sadi i od onoga sam izvukao jedno 10 parova listića koje sam zasebno zasadio. Problem mi se čini je taj da ispočetka taj dio akvarija nisam predvidio za biljke već samo svijetli pijesak pa tu nema hranjive podloge, što je, pretpostavljam, i razlog sporog napredovanja, no, volio bih da mi se tu razvije tepišić  :P

Ali dobro, malo pomalo pa ću i ja iz ovog uspijeti izvući barem pribljižno ono čemu težim. Znam da bi bolje izgledalo da stavim vanjski filter ali to možda u dogledno vrijeme. Još se premišljam o crnoj pozadini al nikako da ju stavim.

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #39 u: Kolovoz 22, 2008, 14:41:42 poslijepodne »
Oprostite za offtopic ali je fascinantno u koliko je Cigo napravio post 04:44:44  :star: :up:

To se zove preciznost...  :a024:

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #40 u: Kolovoz 22, 2008, 14:46:05 poslijepodne »
To se zove spašavanje svakog listića... mislim da će ti se razvit tepihić, ali nakon dosta vremena i samo ako ima dovoljno gnojiva u akvariju. ako počne rasti u vis, to znači da joj fali svijetla pa bi bilo dobro naprijed staviti još jednu lampu. Meni se cijeli tepih preko ljeta dok me nije bilo posušio, tako da sad muku mučim da mi izraste novi.. ta glossa mi je već toliko živaca popila, prvo sadnja tri tjedna za redom svaki dan, sad pak ovo... sretno  :nerd:

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #41 u: Kolovoz 22, 2008, 22:46:18 poslijepodne »
Ma za sada ne ide u vis, imam 0,5W po litri (56W na 120 litara), možda i nešto više jer mi od 120 litara ide dosta u podlogu. Ne mislim stavljati za sada još lampi jer već i s ovim glomatom imam malo problema budući da ne mogu poklopac skroz zatvoriti jer mi negdje, vjerojatno nosač, pritišće filter...i to ću morati riješiti dok zahladi (sad mi je poklopac zbog vrućina stalno malo otvoren).

Nadam se da će glossa uspjeti, ide pomalo ali rastu lijepi zeleni listići. Gnojiva bi trebalo biti dovoljno, dodajem mikro makro i CO2, gnojim svaki dan, tjedan doza raspoređena na svaki drugi dan, jedan dan mikro drugi makro.

Sad sam uzeo profito i ferro jer mi je nutrafin plant gro na kraju pa se nadam da će rezultat biti isto dobar, volio bih i bolji  :D još ne znam točno koliko željeza dozirati tjedno budući da i sam profito ima željeza a mislio sam da nema dok mi nije stigla bočica pa vidim na njoj da piše da ima i Fe  :roll:  :question:

Već kad smo kod gnojenja, što mislite o slijedećem "receptu" za NPK gnojivo

U 1 litru destilirane vode dodat
59 grama K2SO4
65 grama KNO3
6 grama KH2PO4
41 grama MgSO4 - ukoliko koristite vodu iz pipe u akvariju onda u velikoj većini slučajeva nije nužno jer česmovača ima savim dosta magnezija u sebi
Protresti dobro i ostavit da se slegne preko noći.
Posebna napomena za one koji već imaju posebno svaki spoj posebno, da 1ml ovoe otopine dodaje 1ppm nitrata, 1.33ppm kalija, 0.1ppm fosfata, 0.1ppm magnezija na svakih 40 litara vode.


Da li je to ok umjesto nutrafinovog npk, a i sigurno je jeftinije  :question:

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #42 u: Kolovoz 23, 2008, 16:26:11 poslijepodne »
Naravno, samo pazi, mislim da si ovo skinuo od lp recept, a on je iz zgb-a, riječka voda ti je malo drugačija po sastojcima. možeš ovo raditi slobodno sa destiliranom. Što prije pređi na Diy makroelemente jer će ti NPK ogolit novčanik

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #43 u: Kolovoz 23, 2008, 17:51:45 poslijepodne »
Pa recept i je sa destiliranom vodom,ja vjerujem kolegi lp-u,da je to prava metoda,čekam sastojke i onda ja prelazim na istu,uz također Profito kao bazu za mikroelemente

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #44 u: Kolovoz 23, 2008, 22:56:11 poslijepodne »
Taj recept je iz članka o PPS načinu gnojenja, našao na jednom drugom forumu, a može biti i da je lp o tome pisao. Je li se to može dati napraviti u ljekarnu?

A i evo nakon vikend podvodnog oranja i kopanja, svu desnu stranu sam van, nabacio još malo pijeska i nanovo zasadio ludwigiu i stargrass, pa nek proba opet zafrkavati  :devil: :D

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #45 u: Rujan 20, 2008, 12:51:40 poslijepodne »
Neću još osviježavati slike jer mi je stargrass očaj, ali htio sam pitati...imam oko 35 ribica, od čega 25 plivajuće, ostatak su puzajući tj. ribe dna, plus kozice. Plivajuće su razbore i neonke, razbora je 15, neonki 10. Da li bi bilo previše na 120 litara da uzmem još 10ak neonki?


Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #46 u: Rujan 20, 2008, 18:32:37 poslijepodne »
35 ribica je po meni sasvim ok za ovu litražu...  ;)

Nemoj više ništa dodavati..  :klap: Puno bolje je imati manje riba nego više pa da sve odjednom postane prenapučeno ;)

 :up:

Jako lijepo, uredno, zdravo...

BRAVO!
FILIP (Valpovo)

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #47 u: Listopad 06, 2008, 22:38:06 poslijepodne »
U očekivanju vanjskog filtera koji kasni u isporuci  :( napravio sam mali re-setup i pripreme za vansjski. Budući da mi cijela desna strana nekako loše uspijevala, izgleda da mi je podloga bila preniska pa kad bih zapiknuo biljku došla je do one vate koju sam koristio ua podizanje podloge, uzeo sam one tresetne pločice i bacio se na posao, ugurao sam te pločice ispod pijeska i zasuo novim pijeskom, tako da sam još malo podignuo visinu stražnjeg dijela i ako posadim biljku neće više doći do vate nego do tresetne pločice. Naime, i ludwigia koja inače luduje mi je na toj strani loše išla i nije se baš ukorijenila kako treba, da ne govorim o stargrassu...ali uspio sam održati nešto stargrassa  :D i sad se nadam da mi će mi konačno krenuti.

E da, testirao sam nitrate serinim testom, dan nakon izmjene vode su mi oko 10, a 4 dana nakon izmjene između 10 i 25, nažalost ne znam preciznije jer je skala boje za 10 i za 25 pa mi je boja negdje između.

Uglavnom, eto i slika malo da osviježim, i kad bolje gledam...jedno veliko hvala forumašu Cigi, od kojeg sam skoro sve vrste biljaka koje imam  :D

Nije to još ono što očekujem, rotala je tek počela bacati izdanke nakon šišanja a i ima još tu za napraviti, i pogostemon na desnu stranu naprijed ali ga nema ni za lijek...

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #48 u: Listopad 07, 2008, 01:53:18 prijepodne »
ma nema nikakvih problema, ak još netko treba bilja samo neka se javi na pm.  :D
Stvarno je super ispao akvarij i bilje mi izgleda ko da brzo ful raste.
Btw i ja se tebi trebam zahvaliti na rotalli

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Dugo (ni)sam izdržao - mojih 120 litara
« Odgovori #49 u: Listopad 07, 2008, 06:52:04 prijepodne »
Ma rotala je sitnica u odnosu na tvoju opskrbu  :D

Bilje raste zadovoljavajuće brzo, traži uređivanje i šišanje barem svaka tri tjedna, a pri tjednoj izmjeni vode uvijek nešto počupam, presadim. Bome gledam si po slikama da mi se glossa u dva tjedna udvostručila, a se sjećaš koliko si mi ju dao, par grančica s oko desetak listića sve skupa  :)

Alternathera je letila van koliko je duga i široka, tj. koliko je ostala sirotica jer se lišće toliko stopilo da su ostale samo stabljike, no, nisam ju bacio u smeće, stavio sam ju ponovno u zdjelicu s pijeskom i par cm vode pa nek raste na suhom ako se uspije izvući.

Sad već pomalo dolazi na ono što sam zamislio ali još da dođe vanjski filter pa da i tu kutiju iznutra maknem. I pogostemon da nabavim za desno naprijed i onda da se sve to fino posloži.

Cigo, kad će tvoje slike novog setupa  ;D